Как да се справя със злоядо дете?

  • 9 110
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
как да се справя с такова дете,непрекъснато държи храната  в устата с часове преди да я глътне,а част от нея отиват на лигавника.Опитах държавна и частна кухня,домашна храна ,пюрета,все същото и това е ...моля дайте съвет.Изпадам в ужас като дойде време за хранене. #Cussing out

Последна редакция: пт, 04 дек 2015, 09:27 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 397
Колко голямо е детенцето?

# 2
  • Мнения: 400
на лентичката се вижда... Hug

# 3
  • Мнения: 2 818
И при нас беше така, точно в тази възраст. Всякакви циркове опитахме. На края се принудих да го слагам на мивката и да пускам водата, докато яде  Laughing Забавлението беше пълно и съответно бързо-бързо се наяждаше  Laughing

# 4
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Това, което описвате не е злоядост, а растящи зъби.

# 5
  • Мнения: 400
то продължава от юли месец,пак ли е зъби?

# 6
  • Мнения: 7 325
Моята дъщеря е на 4 години и ми го прави същия номер. Яде, но трябва да я храня аз и всяко ядене е около час и половина. Ако я оставя да се оправя сама сигурно ще дреме цял ден над чинията. Заканила съм се да я оставя в училището на стол, да погладува малко и дано се научи. Без нерви съм останала.

# 7
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Определено е възможно.
Аз имам злоядо дете вкъщи (между другото, всеки момент очаквам да се появят хора тук и да започнат едни обяснения как "такова животно няма").
Злоядото дете не "преджваква" храната продължително, то просто отказва да яде.
Може да изкара цял ден само на вода и (евентуално) парче хляб. Няма значение как му предлагаш храната - дали е вързана с панделка или си нарисувал Мона Лиза с нея.
Има едно, максимум две ястия, които намира за приемливи и ако по някаква случайност успееш да му набуташ нещо различно в устата просто повръща всичко.

 

# 8
  • Мнения: 400
точно така е и с моето, а трябва да има разнообразие,да давам яйце, риба и т.н ,но как да стане това?

# 9
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ами няма как да стане без да прецакаш психиката на детето поне малко.
Това пак го казвам от опит - аз още повръщам от храни с който са ме тъпкали насила.
Аз давам каквото им се яде на децата ( да уточня - не говоря за солети, шоколади и т.н.), паралелно предлагам и по нещо ново. Ако искат пробват, ако ли не - не настоявам. Няма смисъл, само си тровиш нервите.
Петгодишното ми злоядче вече си яде почти всичко, дори в училищният стол. Оправят се нещата кротко, спокойно и с по-малко нерви. 

# 10
  • Мнения: 455
Моето откакто навърши 2 години е много зле с яденето.
Отказва всякакви супи и манджи.Яде само хляб,най различни тестени закуски и царевица.
Един единствен път през лятото се излъга да яде мусака от тиквички.

# 11
  • Мнения: 42
Аз да попитам има ли някой на мнението, че децата стават злояди заради диетата на майката докато е кърмила?? Нали уж казват, че по време на кърменето им се определят вкусовите предпочитания.. Моля майки които имат подобен проблем да споделят дали намират причината в това Simple Smile

# 12
  • Мнения: 7 325
Не, не смятам че това е причината. По скоро децата са на периоди. Ако до момента е яло нещо с удоволствие изведнъж може да го откаже без причина. Моето дете не обичаше плодови пюрета и изобщо сладките храни до около 2 години. След това ги откри, да уточня че ограничавам сериозно захарта, давам малко черен шоколад и когато му подарят нещо боклучаво ( обикновено на рождени дни ). Плодове все още яде ограничено - ябълки, банан, пъпеш от скоро мандарини. Компенсирам със салати и манджи с много зеленчуци. Бобови не ядеше. Сега прояде, не с удоволствие, но не им се мръщи много. Яйца също не ядеше до скоро. Като навърши 3 години промени яденето към добро, но трябват здрави нерви и търпение. Всяка майка се притеснява, когато детето яде еднообразно, но няма много полезни ходове.
Наблюденията ми са, че почти всички деца, които не са любители на рибата харесват сьомга.

# 13
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Не знам каква може да е причината, но  се надявам да е период и да отмине скоро.  Може да кара само на хляб и плодове. Всичко друго, което хапне е бонус. Периода продължава доста време, даже малко сваля на килограми. Педи каза да не я насилвам  и ако трябва всеки ден да да яде едно също.  В яслата е по същия начин не яде всичко и най често си е на хляб.  Открих, че обича да яде с ръце и така давам риба, месо, сирене, кашкавал,  не винаги ги яде, но аз пробутвам. Зеленчуци отказва, на супа яде  само  спанак. Търпение, само  това ти трябва.

# 14
  • Мнения: 365
Повечето деца на тази възраст (1г4м) са напълно способни да се хранят сами, вкл. и с прибори, дори и да не са били захранени по метода ЗВБ. Защо просто не сипете на детето от общата храна, която всички ядете и не го сложите да се опита да се храни само, заедно с останалите членове на семейството? Само помнете, че няма дете, което доброволно да се е самоуморило от глад. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт