Кое се сваля по-лесно - килограми или обиколки?

  • 5 628
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 93
Нямам кантар и се меря със сантиметър. Но за съжаление съм мръднала едва един-два сантиметра. И то всеки път различно. Та се чудех - кое се сваля първо - килограмите или обиколките?  newsm78

# 1
  • Мнения: 7 640
килограмите се свалят супер лесно, ама нетрайно. Преди, когато тренирах, ни бяха казали, че сантиметър около талията е приблизително един кг, свален трайно. Иначе може да намаляваш обиколки, без да смъкваш кг, ако спортуваш. Просто мускулната маса тежи повече от мастната тъкан.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Не знам кое е по- лесно за сваляне, но определено при мен са обиколките. От известно време се стремя да спазвам някакъв режим на хранене. Килограмите ми мърдат толкова бавно, че ми призлява. Затова пък още след първите няколко дни усетих разлика при обиколките. Казвам усетих- по дрехите, които нося най- често. А и мнението на хора, които ме виждат рядко, е същото.

# 3
  • Мнения: 5 317
Аз свалям по-лесно килограмите.Мисля,че при всеки е различно. Peace

# 4
  • Мнения: 5 103
Ми да ти кажа, аз попринцип свалям много бързо и килограми и обиколка, но първо мърдам на килограми и после на обиколка Hug

# 5
  • Мнения: 27 524
При мен май мърдат паралелно.Различно е явно.  Simple Smile

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не знам кое е по-лесно, ама много по-добре според мен е да свалиш на обиколки - на кого му дреме колко точно килограма си, когато влизаш в най-тесните си гащи?  Laughing
Ако тренираш, трупаш мускулна маса, а тя тежи повече от сланинките. Така че, може да си по-тежка, а всъщност - да си по-слаба от преди.  Wink
Аз се доверявам на метърчето, пък за кантара рядко се сещам (и без това му нямам доверие  Party).

# 7
  • Мнения: 3 537
Килограмите се свалят по-лесно от обиколките Wink

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Както казва една мацка, откакто отслабнах тежа с 4 кг повече Grinning
Следи сантиметъра.

# 9
  • Мнения: 394
Както казва една мацка, откакто отслабнах тежа с 4 кг повече Grinning
Следи сантиметъра.
smile3521 Готино-и аз съм на това мнение.

# 10
# 11
  • Мнения: 1 120
Килограмите се свалят лесно с диета, но за обиколките е препоръчително спорт Wink

# 12
  • Мнения: 86
кажете ми какво да направя на килограми съм добре, висока съм 180 см. и тежа 63кг. проблемът ми е в сантиметрите на талията 79 см.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако спортуваш намаляват първо обиколките (килограмите може и да не мръднат). Ако не спортуваш би трябвало да са паралелно.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз свалям по-лесно килограмите.Мисля,че при всеки е различно. Peace
Peace

# 15
  • Мнения: 7 186
Иначе може да намаляваш обиколки, без да смъкваш кг, ако спортуваш. Просто мускулната маса тежи повече от мастната тъкан.

Точно така. Peace

# 16
  • Мнения: 5 317
кажете ми какво да направя на килограми съм добре, висока съм 180 см. и тежа 63кг. проблемът ми е в сантиметрите на талията 79 см.

Прави упражнения за талията.Въртенето на обръч също много помага за свалянето й.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 663
Явно при всеки е различно. Аз свалям първо обиколки, а килограмите много трудно.

# 18
  • Мнения: 86
кажете ми какво да направя на килограми съм добре, висока съм 180 см. и тежа 63кг. проблемът ми е в сантиметрите на талията 79 см.

Прави упражнения за талията.Въртенето на обръч също много помага за свалянето й.

# 19
  • Мнения: 607
Според мен килограмите се свалят по-бързо.

# 20
  • Мнения: 663
При мен май обиколките. Когато се хванах да отслабвам , почнах да правя упражнения, съчетано с разни ограничения в храненето и след определен период от време(примерно2-3мес.), на килограми бях минус 1-2 Sick, но обиколката на бедрата  ми беше минус 20см.

# 21
  • Мнения: 310
При мен е еднакво бавно  Wink
Стоя си 45кг, правя коремни преси от януари и чак сега се виждат малки резултати

# 22
  • София
  • Мнения: 1 320
Определено килограми. Аз на всеки 15 дни се меря и примерно за 3-4 кг е около 1-1,5 см. по бедрата. На бюста и на корема повече. На ханша понякога няма и милиметър  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 122
При мен май обиколките. Когато се хванах да отслабвам , почнах да правя упражнения, съчетано с разни ограничения в храненето и след определен период от време(примерно2-3мес.), на килограми бях минус 1-2 Sick, но обиколката на бедрата  ми беше минус 20см.
Това е защото мускулната маса тежи повече от тлъстинките, а заема по-малко място/както бе обяснил някой в началото/. Ако гладуваше, без да правиш упражнения, щеше да бъде обратно/или поне в общия случай е така/.

# 24
  • Мнения: 11 546
Не знам кое е по-лесно, ама много по-добре според мен е да свалиш на обиколки - на кого му дреме колко точно килограма си, когато влизаш в най-тесните си гащи?  Laughing
Ако тренираш, трупаш мускулна маса, а тя тежи повече от сланинките. Така че, може да си по-тежка, а всъщност - да си по-слаба от преди.  Wink
Аз се доверявам на метърчето, пък за кантара рядко се сещам (и без това му нямам доверие  Party).
newsm10 smile3521

# 25
  • Мнения: 86
НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПРЕПОРЪЧА ЕФИКАСНИ УПРАЖНЕНИЯ ЗА СВАЛЯНЕ НА САНТИМЕТРИ ОТ ТАЛИЯТА ИКОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВЯТ ЗА ДА СЕ ВИДИ НЯКАКЪВ ЕФЕКТ?

# 26
  • Мнения: 663
При мен май обиколките. Когато се хванах да отслабвам , почнах да правя упражнения, съчетано с разни ограничения в храненето и след определен период от време(примерно2-3мес.), на килограми бях минус 1-2 Sick, но обиколката на бедрата  ми беше минус 20см.
Това е защото мускулната маса тежи повече от тлъстинките, а заема по-малко място/както бе обяснил някой в началото/. Ако гладуваше, без да правиш упражнения, щеше да бъде обратно/или поне в общия случай е така/.
Eми значи отговора на въпроса е зависи по какъв начин се опитваш да отслабнеш.

# 27
  • Мнения: 5 317
НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПРЕПОРЪЧА ЕФИКАСНИ УПРАЖНЕНИЯ ЗА СВАЛЯНЕ НА САНТИМЕТРИ ОТ ТАЛИЯТА ИКОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВЯТ ЗА ДА СЕ ВИДИ НЯКАКЪВ ЕФЕКТ?
Въртенето на обръч ще ти помогне да вталиш талията.




Ето и едно упражнение:

Застани изправена, краката на широчината на раменете, ръцете са на тила. От това положение се наклони напред, силно завърти тялото си настрана и докосни с десния си лакът лявото си коляно. Изправи се и пак се наклони, докосвайки с левия си лакът дясното коляно. Повтори упражнението 10 пъти.

# 28
  • Мнения: 93
Ще го пробвам. И с обръча се захванах, стига е седял в килера.

# 29
  • Мнения: 86
BRIANNA, БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА СЪВЕТА, НО ЗА 2 МЕСЕЦА ЩЕ СЕПОЛУЧИ ЛИ НЕЩО ЗА ДА МОГА ЗА ЛЯТОТО ДА НОСЯ НЯКАКВИ ПО КЪСИ БЛУЗКИ?

# 30
  • Мнения: 177
Имам въпрос към раждалите мами.Тези от вас които родиха нормално след колко време бяхте в състояние да спортувате?

# 31
  • Мнения: 765
Според мен , ако действително има разлика между двете , то по-логично е да се свалят по-лесно сантиметрите...ако с помощта на масаж например поизгладиш кожата , целулита и т.н , то тогава ще свалиш сантиметри ,но не и кг. ...Това е моята логика , като нямям претенцията , че съм права Simple Smile

# 32
  • Мнения: 5 317
BRIANNA, БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА СЪВЕТА, НО ЗА 2 МЕСЕЦА ЩЕ СЕПОЛУЧИ ЛИ НЕЩО ЗА ДА МОГА ЗА ЛЯТОТО ДА НОСЯ НЯКАКВИ ПО КЪСИ БЛУЗКИ?
Ами незнам,индивидуално е.Към тези неща прави коремни преси и би трябвало резултата да е на лице.

Успех!
  bouquet

# 33
  • Мнения: 3 861
аз лично свалям по лесно килограмите. Талията обаче ми е голям проблем или по точно отсъствието и.

# 34
  • Мнения: 287
Здравейте!
Аз мисля, че когато се спортува по-сериозно /поне 3 пъти седмично/, първо се свалят обиколките. Ако пък разчиташ само на диети, първо намаляват кг-те. Но, разбира се, всичко опира и до особеностите на организма:)
НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПРЕПОРЪЧА ЕФИКАСНИ УПРАЖНЕНИЯ ЗА СВАЛЯНЕ НА САНТИМЕТРИ ОТ ТАЛИЯТА ИКОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВЯТ ЗА ДА СЕ ВИДИ НЯКАКЪВ ЕФЕКТ?
Въртенето на обръч ще ти помогне да вталиш талията.

Ето и едно упражнение:

Застани изправена, краката на широчината на раменете, ръцете са на тила. От това положение се наклони напред, силно завърти тялото си настрана и докосни с десния си лакът лявото си коляно. Изправи се и пак се наклони, докосвайки с левия си лакът дясното коляно. Повтори упражнението 10 пъти.


Посоченото упражнения е хубаво, но доста натоварва кръста. Бих ти препоръчала да правиш следното: лягаш на земята по гръб. Свиваш десния крак в коляното и го прибираш към гърдите. Левият крак е обтегнат под 45 градуса. Ръцете са преплетени зад врата. На едно -  докосваш дясно коляно и ляв лакет, на две -ляво коляно и десен лакет. Упражнението е добро, защото няма опасност от травми, а е и доста натоварващо.

# 35
  • Мнения: 46
Привет момичета!От днес започвам успоредно с диетата и упражнения.защото само с диета не ми намаляват килцата....А и с тази ваканция .....се поугойх !!!препоръките ви за упражнения ми допаднаха честно .затова пожелайте ми успех!!! newsm10    smile3521    newsm68  ако не успея ще се newsm61 На мен ми трябва намаляване на талията честно казано .защото с тези две коремчета МНОГО ще ми отиват плитките дънки?!?!?

# 36
  • Мнения: 135
При мен пък вървят паралелно,но без спорт кожата ти се скапва Tired.Аз си влизам в тесните дрехи,ама ...имам нужда от повечко гимнастика.Честно казано кантара и сантиметъра малко ме вълнуват :mrgreen!

Общи условия

Активация на акаунт