Хипоспадия - тема 4

  • 87 197
  • 754
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 4 729
Здравейте.
Снощи д-р Джинович ми е писал, че трябва да слагам еластична превръзка PehaHaft на пишока. Някой ползвал ли е такава? Спомням си, че докато бяхме в болницата в Белград превръзката беше такава, но в друг цвят- в тукашните аптеки май е само бяла  newsm78

# 541
  • Мнения: 72
незнам аз преди време търсех такава тук в софия но нямаше даже се чудеха аптекарките каква е тая превръзка. А защо трябва да му слагаш тая превръзка? вие май имахте фистула преди или се бъркам? Какво стана с детенцето ви как се развиха нещата след това ?

# 542
  • Мнения: 5 531
Nelka, а вие как сте. Как е твоето момченце, предполагам много много пораснал. Как се развиха нещата при вас след операцията в Сърбия.

# 543
  • Мнения: 4 729
незнам аз преди време търсех такава тук в софия но нямаше даже се чудеха аптекарките каква е тая превръзка. А защо трябва да му слагаш тая превръзка? вие май имахте фистула преди или се бъркам? Какво стана с детенцето ви как се развиха нещата след това ?
Да, от предната операция имахме не една, а 4-5 фистули. Сега на последната освен фистулите, доктора каза, че е поправил и денивелацията на канала, т.е. урината вече излиза в правилната посока.
Скоро му писах и пратих клип и той ми писа, че трябва да слагам през деня от тази превръзка за 1 седмица. Явно е дупчица, която може да се затвори по някакъв начин. Когато мажа с йодасепт маз, от дупчицата спира да тече за известно време, защото след като се изпиша 2-3 пъти явно дупчицата пак се отваря и започва да капе, малко, но си капе.
Намерих бинта и днес ще отида да го взема. Надявам се да е същият.

И между другото, което не е от маловажно значение- синът ми вече има прекрасен пишок, в смисъл помислено е и за естетичния вид  Mr. Green Расте и стърчи  Mr. Green Blush

# 544
  • Мнения: 50
Здравейте майчета , най-после и аз мога да се похваля , че писмото пристигна, след така заветните 3 месеца. Насрочили са ни дата за 06.03 , датата съвпада с насрочената при доктор Джинович. Тъй като разчитаме на ТЕЛК , ще пиша на доктор Джинович за да отложим операцията за друга дата. От ТЕЛК ни изискват консултация с детски уролог и епикризи. Дано да нямаме повече спънки относно този ТЕЛК и един път завинаги да приключим с всичко. Някакви съвети относно явяването на ТЕЛК-а?

# 545
  • Мнения: 21
Ако някой иска да ме пита нещо, ще отговарям на драго сърце 

Здравей, Nifada Simple Smile искам да те питам има ли кошарки/легла за бебета във Вип стаите и какво е положението с достъпа на татковците, могат ли да влизат по-често, за по-дълго или се спазват часовете за свиждане?

# 546
  • Мнения: 72
оффф какво да ви кажа мамички, незнам какво стана с нас общо взето миналата година имахме фистула след операцията в Сърбия , после незнам как спря да капе от там и така 2 месеца.
И тамън се зарадвах край всичко ще е наред пак почна да капе даже от две места и така до сега , още не съм писала на Джинович защото знам какво ще каже , че е за операция. Ще изчакаме този път да мине 1 година след операцията , защото кожата и мускулите вече са изстанели от толкова много операции 3 общо до сега и ни чака сигурно още 1. 
МАМИ едно глупаво въпросче на моя син пишока от миналата година до сега не е пораснал сега сина ми е на почти 4год. и пистолета ни е 2-3 см като спи , а в ерекция 4-5см какво мислите , споделете опит с вашите деца . Благодаря на всички за отделеното време , лека и спокойна вечер  Heart Eyes

# 547
  • Мнения: 50
Ако някой иска да ме пита нещо, ще отговарям на драго сърце 

Здравей, Nifada Simple Smile искам да те питам има ли кошарки/легла за бебета във Вип стаите и какво е положението с достъпа на татковците, могат ли да влизат по-често, за по-дълго или се спазват часовете за свиждане?
Здравей, veval!  В стаята, в която бяхме имаше две големи нормални легла. Зная, че в другите стаи е имало детски легла, но не зная какви точно. Дали са кошарки или просто легла, но по-малки, не видях друга стая докато бях там. Може би marychery може да ти каже за това.
Иначе мъжът ми идва и двата дни в 16.00. Времето за свиждане е 16.00-17.00, но първия ден той стоя до 18.00 и не го изгониха. Пускат по двама посетители. В останалото време ако трябваше да ми даде нещо ми звънкаше по телефона да изляза на вратата на отделението. Тя се отваря само отвътре и звъниш на звънец, за да влезеш.

# 548
  • Мнения: 4 729
оффф какво да ви кажа мамички, незнам какво стана с нас общо взето миналата година имахме фистула след операцията в Сърбия , после незнам как спря да капе от там и така 2 месеца.
И тамън се зарадвах край всичко ще е наред пак почна да капе даже от две места и така до сега , още не съм писала на Джинович защото знам какво ще каже , че е за операция. Ще изчакаме този път да мине 1 година след операцията , защото кожата и мускулите вече са изстанели от толкова много операции 3 общо до сега и ни чака сигурно още 1.  
МАМИ едно глупаво въпросче на моя син пишока от миналата година до сега не е пораснал сега сина ми е на почти 4год. и пистолета ни е 2-3 см като спи , а в ерекция 4-5см какво мислите , споделете опит с вашите деца . Благодаря на всички за отделеното време , лека и спокойна вечер  Heart Eyes
Защо не опиташ да мажеш с йодасепт маз и да слагаш от еластичният бинт PehaHaft? Поне на мен така ми писа да направя доктора- да слагам бинт, не много стегнат за 1 седмица. Но милото ми момче вече повече разбира и не иска децата от детската градина да го виждат с превръзката, а аз сега съм в изпитна сесия и нямам възможност да си го оставя в къщи  Sad
Не съм мерила пишока му колко е дълъг, но при другите момченца в повечето случаи изглежда по- дълъг, защото не е обрязан.
П.П. Току що го измерих, 4 см. е, а в ерекция е по- голям  Embarassed
И аз нямам представа колко трябва да е за възрастта му (на 5 г. е).

Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 09:06 от йоко

# 549
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета, да споделя и нашия опит. Първата ни операция при Джинович беше септември 2015, всичко мина нормално, но месец след операцията забелязах фистулата. Мазахме с йодасепт, но резултат нямаше. Юли 2016 отидохме за затваряне на фистулата. Всичко приключи за 30 мин, без цистофикс. След 4 дни си бяхме вкъщи. До сега слава Богу няма проблем, надявам се и за напред да е така. Ние сме от Пловдив и с  радост бих помогнала на всеки, който има въпроси:)

# 550
  • Мнения: 50
Здравейте, момичета, да споделя и нашия опит. Първата ни операция при Джинович беше септември 2015, всичко мина нормално, но месец след операцията забелязах фистулата. Мазахме с йодасепт, но резултат нямаше. Юли 2016 отидохме за затваряне на фистулата. Всичко приключи за 30 мин, без цистофикс. След 4 дни си бяхме вкъщи. До сега слава Богу няма проблем, надявам се и за напред да е така. Ние сме от Пловдив и с  радост бих помогнала на всеки, който има въпроси:)

Здравейте, на каква възраст беше детенцето ви когато направихте първата операция при доктор Джинович ? Благодаря

# 551
  • Мнения: 5 531
Nelka Съжалявам. И при вас се събират доста операции наистина. Но ти все пак пиши да доктора пък ще решиш кога да пътувате.
Относно Пирогов - има общи стаи с бебешки кошари, 4 кошари в стая и самостоятелни боксове пак за малките.

# 552
  • Мнения: 36
Първата операция беше на 1г. и 9 месеца
[/quote]

# 553
  • Мнения: 13
Здравейте на всички мами в групата, за първи път пиша тук макар, че от доста време следя каква информация споделяте помежду си. Имам детенце на 2 години с хипоспадия и ни предстои операция другия месец. От вас разбрах за Д-р Джинович, за процедурата с Телка и наистина съм благодарна , че има хора като вас , които споделят преживяното и опита си , за да може дс достигне до повече майки, които минават по същия път.Искам да попитам, как се маже кремс Андарктим, дали само по дължина на пишката , главичката от вътре също ли, че не ми стана ясно кое се маже и кое не, а трябва от утре да започна да я мажа.Благодаря Ви предварително

# 554
  • Мнения: 40
Здравейте, къде ще правите операцията?

Общи условия

Активация на акаунт