Бебе

  • 2 802
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Знам че е изтъркано но бихте ли дали някъв съвет... Имам сериозен пеиятел с който искаме дете, но до момента няма никъв резултат.

# 1
  • Мнения: 1 540
От колко време опитвате? При година не успешни опити се посещава лекар,ако сте под 35,ако сте над,след 6 месеца,но е хубаво и да си пуснете едни изследвания просто ей така.Иначе засичаш ли си овулацията? По опитните нека се включат,защото може и да бъркам,нещо или да пропускам.Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 9
Той е на 27 а аз на 22.... От близо 10  месеца правим опити за бебе... А вече повече от година и пет месеца имаме полови актове.. И двамата преди известно време сме си правили изследвания

# 3
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Той е на 27 а аз на 22.... От близо 10  месеца правим опити за бебе... А вече повече от година и пет месеца имаме полови актове.. И двамата преди известно време сме си правили изследвания
Какви изследвания?
Може да изчакате още малко време, преди да се обърнете към специалист. В аптеките се продават тестове за проследяване на овулацията, можеда пробвате с тях, но там недостатъкът е, че се получава малко "секс по часовник", което може да е доста стресиращо и изнервящо. Хубаво е, ако пушите и приемате алкохол, да ги редуцирате до минимум. И двамата. Той не трябва да носи стегнати панталони, бельо, а ти не трябва да вдигаш тежко. Спокойствие и силна храна. Бебето не трябва да се превръща в самоцел и идея-фикс. Радвайте си се, наслаждавайте си се. Ако до годинаи един-два месеца след първите опити не се е получило още - специалист. Peace

# 4
  • Мнения: 9
Правила съм си тест и знам кога са дните на овулация

# 5
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
О, аз изразявам само моето мнение. Не желая да споря, просто не ми допадат подобен сорт категоризации. Анонимен може да изрази мнение и без да категоризира. Въпрос на възпитание, но да си намери друга боксова круша, ако не може да си коригира отношението Wink
Момичето има глава на раменете си и сама може да прецени какво да прави и какво - не. Не е описала подробно случая, а и аз не съм единствена с моя случай, така че, нещата се случват. Все на някого, никой не е застрахован. И, повярвайте ми, стегнатото бельо на мъжа може да си е фактор в нарушаване на сперматогенезата. Не съм го аз измислила.
И това е една малка част от елементарните неща, които някой може да подобри в жовота си, за да си помогне сам Peace

http://-spam223-/drugi/vsichko-za-zdraveto-na-mzha-sara-brur-2ch.htm

Цитат
КАК ДА ПОВИШИМ КОНЦЕНТРАЦИЯТА НА СПЕРМАТОЗОИДИТЕ
Няколко лесно осъществими промени в начина на живот могат да увеличат оплодителната способност:

• Избягвайте топли вани и сауни.
• Носете свободни памучни гащета.
• Наплисквайте тестисите си с хладка вода.
• Сведете количеството на алкохола, ако можете, де нула. 40% от намалената оплодителна способност се дължи на поемането на четири единици алкохол дневно.
• Ограничете поемането на кофеин до три чаши кафе. чай или кола дневно.
• Откажете пушенето, за да не се образуват допълнителни количества свободни радикали.
• Освободете се от излишното тегло, което нарушава равновесието между тестостерона и естрогена.
• Прилагайте различни методи за намаляване нг стреса. Поемайте достатъчни количества антиоксиданти с храната си. Те неутрализират свободните радикали, на които се дължат 40% от щетите, нанесени на сперматозоидите Оптималните количества антиоксиданти дневно са:
• най-малко 250 мг витамин С, а за пушачите — 500 до 1000 мг;
• най-малко 50-100 мг витамин Е;
• 15 мг бетакаротин;
• 10 мг цинк. Тези количества предполагат добавки към храната под формата на синтетични препарати след консултация с лекар.
Нямам какво повече да допълня и, за да не спамя темата на момичето, й пожелавам успех!

# 6
  • Мнения: 607
Всички тези изброени могат само да докарат стрес и отчаяние. Нищо повече.
Как така се получава, че хора, които пият, пушат, та дори и далеч по-сериозни неща взимат, забременяват без никакви проблеми, понякога даже и нежелано, а такива, които живеят здравословно и си обливат тестисите, не могат. Съмнявам се изобщо, че допълнителните мг витамини спомагат реално за правенето на деца. Едва ли някой е ускорил процеса на забременяване заради горните съвети.

# 7
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Всички тези изброени могат само да докарат стрес и отчаяние. Нищо повече.
Как така се получава, че хора, които пият, пушат, та дори и далеч по-сериозни неща взимат, забременяват без никакви проблеми, понякога даже и нежелано, а такива, които живеят здравословно и си обливат тестисите, не могат. Съмнявам се изобщо, че допълнителните мг витамини спомагат реално за правенето на деца. Едва ли някой е ускорил процеса на забременяване заради горните съвети.
Мда, едва ли. Току-що стотици андролози останаха без работа Simple Smile
Ако препоръчаното по-горе изследване за проводимост ти се струва по-уместно и нестресиращо от простата подмяна на бельо, ограничаване на "вредни" навици и вдигане на предмети по-леки от 5 кг, при проблем, който все още не се води проблем, поне според медицината, здраве му кажи...  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1
Peace Това исках да кажа и аз, но понеже не успявам да се изкажа деликатно, та реших да замълча. Но така и така темата тръгна натам, та да се изкажа. Ако всички бабини деветини, които уж пречели на забременяването, действаха, то нямаше да ги има нежеланите бременности, които по статистика са 50% от всички у нас.  Peace Много жени забременяват работейки тежки физически труд, в тежки условия, недохранени, под непосилен стрес и прочие.

Божа работа е това! Но и сами трябва да си помагаме  Laughing

# 9
  • Мнения: 30 802
Донякъде е вярно, че съвременните мъже и жени не се хранят добре- повечето ни храна е на базата на въглехидрати, не се ядат качествени мазнини и това разстройва хормоните.

Обаче да не вдигаш повече от 5 кг....ами ако искаш второ дете, а трябва да вдигаш първото, което е над 5 кг? Това е малко в сферата на бабините деветини, нищо няма да ти "падне". А ако се загуби ранната бременност, по-вероятно е имало причина и с вдигане и без пак щеше да се загуби.

Иначе под "опити за бебе" разбирам секс всеки ден или през ден.

# 10
  • Мнения: 9
Това което аз съм се изразила е всеки ден.... Разбира се има и дни когато е невъзможно

# 11
  • Сандански
  • Мнения: 25
Здравейте ! Чета от три дни... и мога да кажа,че изчетох една голяма част от темите... Та така... Семейна съм и искаме да имаме дете... Преди 3 месеца ми откриха диагноза Поликистозни яйчници... и нередовния цикъл , който имам... Ужас... предписаха ми лечение с Дуфастон , и някакви италиянски прахчета за микрокистите Инфолик ... приемах ги три месеца...сега подлежа на почивка...Въпроса ми е мога ли да забременея сега...А ако има останали микрокисти проблем ли ще е ,ако забременея...
Благодаря предварително:)

Общи условия

Активация на акаунт