кога е подходящо децата да започнат да спортуват?

  • 1 423
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
В ДГ ходят: той /почти на 6 г./ - на айкидо, а доскоро и на плуване, а тя /скоро на 4 г./- на балет и на народни танци, където сама се записа. Ама това в детската не знам дали се брои за спорт. Онзи ден ги водих за първи път на плуване с треньор в един басейн в Мусагеница - Лайтспорт. Супер доволни са и двамата. В събота пак сме там.
А някой може ли да каже къде има школи по балет или художествена гимнастика? Мисля, че е хубаво за момиченце.

# 16
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Валентина много обича да танцува, така че ако имам възможност народни танци, латино и допълнително плуване.
Плуването е страхотен спорт.
Мисля обаче да изчакам поне до 3 годишната й възраст преди да я записвам където и да било. После от градината ако ни предложат някакви танци , ще я запишем.

# 17
  • София
  • Мнения: 650
Школата по балет на Маша Илиева се намира в културния дом на ул.Кракра до английската гимназия. Има школа по балет Роберта в балетното училище при завод електроника на ул.Шипченски проход. Нямям телефони на школите защото имим само момчета а информацията я имам от приятелки които водят децата си там.

# 18
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Школата по балет на Маша Илиева се намира в културния дом на ул.Кракра до английската гимназия. Има школа по балет Роберта в балетното училище при завод електроника на ул.Шипченски проход. Нямям телефони на школите защото имим само момчета а информацията я имам от приятелки които водят децата си там.

Много благодаря  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 886
повечето спортове почват от 5 г зависи какво иска детето

# 20
  • Мнения: 668
Моите родители са ме записали на балет на 3 г. После започнах и със спортната гимнастика.
И за мен 3 г. е най-добрата възраст да започне детето да спортува.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ако танците са спорт то Сиси ходи на модерни танци 2 пъти седмично в градината. Лятото ще навърши 5г и есента ще я заведа на балет, това е нейно желание. До училищна възраст друго няма да има. На плуване честно казано не искам да я записвам. Знам колко е полезен спорта но не ми харесват телата на плувкините, имам примери пред себе си...ще плува само за забавление.
Масовия детски спорт според мен е в ужасно състояние, не знам. Аз съм тренирала волейбол от 8годишна, много здраво, 8 пъти в седмицата много години наред. Хем си обичах спорта, хем само аз си знам колко го мразех на моменти и как завиждах на другите деца за свободното време. Но все пак, волейбол, тенис - може би, ако иска и като порасне достатъчно. Гимнастиката не ми е по вкуса.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна също иска да ходи на балет, но не знам как ще се справи и дали изобщо има някакви заложби.
Може да я заведа, за да проверя.

Общи условия

Активация на акаунт