ВТОРИ клас - 5тема

  • 51 304
  • 747
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 324
LUСY, благодаря  bouquet Поръчах я. Звучи много интересно.

# 391
  • София
  • Мнения: 1 376
Темите в този сборник много приличат на един друг сборник, който имаме ние по СИП математика -  УМНИК-МАТЕМАТИК, сборник по математика за извънкласна работа, 2 кл. Автори са Надя Кръстева, Мария Томова, Детелина Найденова.

# 392
  • Мнения: X
Сигурно защото те са част от авторите.

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 22:05 от Анонимен

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Може ли линк към този сборник Умник Математик?

Letsgo, благодаря за задачите.

# 394
  • София
  • Мнения: 1 376
За съжаление не мога да не го намеря Умник-математик в интернет пространството. На нас ни го дадоха от училище. Сборникът е добър, защото задачите са систематизирани по теми, напр. Часовник, Календар, Рачешки задачи, Магически кръгове, Детективски задачи и т.н. Нашите го ползват главно за домашна работа.
В този ред на мисли ето това имат нашите по математика СИП за домашно за ваканцията, ако на някое дете му е скучно и му се решават малко задачки по тема обиколки на фигури. Simple Smile
https://drive.google.com/file/d/0B85JOcoLuCfMSDBEbHFnYlZDZ2s/vie … ?pref=2&pli=1
Моята тази седмица е на ски училище на Витоша и е много довална.

# 395
  • София
  • Мнения: 1 715
Ние сега сме на тия задачки Simple Smile

# 396
  • Мнения: 1 324
Лонита, благодаря за задачите! Добри са, ще са ни от полза  Hug

# 397
  • Мнения: 1 986
Привет в последния ваканционен ден! Надявам се, че сте си починали от безспирното препускане и сте се заредили със сили за втори рунд! Wink
Ние бяхме на кратка почивчица на минерален басейн и ни се отрази много добре на всички. Детето нямаше много домашни, но все пак се налагаше всеки ден да пише и чете по-малко.
Нашият младеж не иска и да чуе за странични занимания от сборници и други помагала, но пък преди малко ми попадна ето този сайт и го споделям, макар да не съм сигурна, че ще е полза...: http://alekdimitrov.com/matematika-sastezania/default.asp
Иначе, от няколко седмици за първи път прояви желание да чете и вече почти е прочел "Мечо Пух", което си е истински подвиг за него, предвид отношението му към четенето.
Желая ви успешен скок във втория срок, здрави и мотивирани деца и родители! Hug

# 398
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Моята днес упражни математика, БЕ и АЕ, като по английски имаше и домашно. Починахме си, но не искаме ставането и излизането сутрин и туй то. ooooh!
Марини, Гушкан чете и много хареса и продължението на Мечо Пух



п.п. Щерката гледа "Фънгъс чудовището".  Grinning

Последна редакция: нд, 07 фев 2016, 19:25 от Morena

# 399
  • Мнения: 11 016
Книгата на Simantro я имах, когато бях малка. Тогава ми беше интересна и занимателна. Дано успея да я намеря сега.
Успешен втори срок на всички!  Simple Smile

# 400
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 922
Успешен втори срок на второкласниците! Hug

Ние сме първа смяна. Едва го събудих. Докато се настрои за по-ранно ставане, ще минат 1-2 дни. Самото ставане е проблем, после вече е свеж. Grinning

# 401
  • Мнения: 2 992
И от мен успешен втори срок!
И моята е сутрин, много неприятно й е ранното ставане. Ама пусто как няма изцяло втора смяна училище.
Понеже си говорихме за книжки на английски, открих в едно магазинче едни, които са хем на английски, хем с математика, като имам възможност ще ги снимам и ще покажа.

# 402
  • Мнения: X
И моите с мъка станаха. Малкият тъкмо го бях накарала снощи да си легне рано, но кака му се прибра на ура в 21.30 от рожден ден, като звънна на вратата, затвори я с трясък и бодро викна "Ехооо", възвестявайки своето появяване - все едно ние сме глухи, а и половината комшии също. Малкият, естествено, скочи и после не можа да заспи до 22.30. Не стига, че е куц, ами днес е и недоспал, ще е екстра училищен ден след 3 седмично отсъствие.

# 403
  • Sofia
  • Мнения: 21 699
Успешен втори срок и от мен!
По случая подарих няколко книжки. Светлулки/ Ян Маршичек;  Чернишка/ Емилиян Станев; Хайди/ Йохана Спири; Романи за деца/ Ерих Кестнер;  В страната на черната снежинка/ Любомир Пеевски. Един картинен речник по английски: "Умножение без уморение" и картите "Умножи лесно".

Скрит текст:
Ние нали не сме на смени - та все сутрин.
И ние сме така, Лулу, ставането ни е зор. И после като миткаме по студа ни се иска да сме си в леглата на топло...  Crazy
Аз не харесвам втората смяна, а ми се иска първата да е от към 8.30-9.00ч.  Grinning

Последна редакция: пн, 08 фев 2016, 08:58 от Morena

# 404
  • София-Младост
  • Мнения: 23 371
При нас първата смяна е целогодишно първа  Mr. Green Така, че проблемът му е повече с това да заспи вечер, сутрин става някакси...кака му обаче смени смяната и в 6.30 хич не беше весела  Party
Успешен втори срок на цялата дружина!

Общи условия

Активация на акаунт