ВТОРИ клас - 5тема

  • 51 332
  • 747
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 038
Хайде успешен втори срок и от нас Simple Smile
Дребен е втора смяна и всички вкъщи сме много доволни от този факт. Тя не ходи на занималня и си поспиваме повече, което за сови като нас е супер.
Снощи дописвахме домашни до късно, понеже цял ден бяхме по разходки. Мислим да си откраднем една седмица за ски към края на месеца, та бяхме и по магазините за нова грейка, че старата малко й малее. Много хубави неща има в SLS, оборудвахме се.

Хубав ден и приятна нова седмица  Hug

# 406
  • Мнения: 1 273
Успешен втори срок и от нас.  Peace
И Матей е втора смяна и сутрин си поспиваме...  Embarassed

# 407
  • Мнения: 2 478
УСпешен 2=ри срок на всички ви.
На мен сякаш ми е по-трудно след ваканцията, от колкото на децата. Ние сме си целогодишно с ранно ставане и тръгване, така че сме свикнали. Д. почти не чете по време на ваканцията, но пък освен домашните, направи и доста допълнителни тестове , преразкази, задачи.
Този сборник на Симантро го имам, при родителите ми е....не го обичах особено, ама и математиката не ме обичаше особено  Laughing

# 408
  • София
  • Мнения: 1 635
Успешен да е втория срок.
От днес е вторя смяна, с която ни изненадаха. Мисля, че ще се нагоди без проблем.

Сборника на Симантро и аз го имах, но както и другите подобни не можах да го намеря в къщи.

Ваканцията и той почна Мечо Пух. Защото не я бил чел сам, само аз съм му я чела. Но после мина на албума с била стикерите.

Почна да отглежда чичко тревичковчета и редовно стаята е в трева. Laughing

# 409
  • Варна
  • Мнения: 3 914
Привет и от мен и успешен втори срок!
Моят син чете "Тошко Африкански" с голямо удоволствие. След това има да довърши "Маншон, полуобувка...". От училище им поръчали да четат Робинзон Крузо. Купих я, че не намирам моята стара книга. Не го впечатли засега.
Иначе ходихме доста на кино. Беше много спокойна ваканция.

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Успешен втори срок!
Снощи късно заспа моя,цяла нощ спа неспокойно и сутринта едвам стана,недоспал.В нашето училище са само първа смяна.Предпочетох това училище заради първата смяна пред друго,което има и втора смяна.Но е много трудно това ставане сутрин,а моя обича да спи.
Днес само ги разкараха до училище  и от утре са в грипна ваканция до петък.

# 411
  • Пловдив
  • Мнения: 2 421

Днес само ги разкараха до училище  и от утре са в грипна ваканция до петък.

И ние сме в грипна ваканция. Голяма радост по телефона. Планирал вече как и на занималня няма да ходи, че батко му щял да го гледа. Ама на занималня поне до обяд ще ходи, че съвсем се измързеляви. Там поне някоя диктовка ще направят. Пък после ще се гледат двамата.
От този срок съм решила вече раницата да не доподреждам и проверявам. Да свиква сам да се подготвя.

По отношение на сборници по математика - видях комплект от 5 сборника на Кортезов 3-7 клас. Но има доста задачи ниво 2 клас. Сега се чудя дали да не си ги купя. Някой разглеждал ли ги е?

# 412
  • Мнения: X
Много са добри сборниците на Кортезов, не се колебайте. Ние вече минахме А ниво от всичките.

# 413
  • София
  • Мнения: 434
Хайде и аз да са отчета!

Преминахме на втора смяна, за всеобща радост на всички. Преди ставаха с мъжа ми в 7, за да излязат в 7:30 и да са в училището в 8. Днес обаче си станаха блажено към 8:30 и се мотаха задружно, докато излязат. От сряда до неделя е на ски лагер в Банско, така че ваканцията изобщо не е приключила за него. Дано не обявят грипна епидемия и в София, че много почивка ще им се събере  Joy

Аз не давам нищо допълнително за решаване вкъщи, достатъчно го тормозят в занималнята  Peace Но да си кажа, че нямаме амбиции да кандидатстваме в СМГ, така че го даваме по-лежерно.

# 414
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
И моята не е математичка, та СМГ и подобни ще са и без нас.

# 415
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
Със сигурност образованието не започва и свършва само със СМГ и математика. И слава Богу. Че иначе нямаше да има книги, които да четем; музика, която да слушаме; картини, които да гледаме; та даже и дрехи, които да носим. Е, щяха да измислят формула, за да правят всички тези неща, но щяха да са продукти без душа. Peace
Не съм против математиката по принцип, но животът е шарен и трябва да му дадем шанс да открие своя нов талант и в другите сфери, а не да робуваме на течението. Peace
Искам да виждам деца, чиито очи греят, когато създават нещо. Няма как всички да бъдат гениални математици, нали? Peace

# 416
  • Мнения: 3 005
Лулумба го е казала много хубаво, и аз искам най-вече на детето да му е интересно това, с което се занимава, а за жалост и моята не е фен на математиката. Та и ние няма да атакуваме математически училища. То лошото е, че иначе избор след ІV клас няма. Книжките, които взех са по-скоро за упражнение на английски, но мисля да ги давам лятото, защото сега не остава време. Прави ми впечатление, че тези книжки въвеждат умножение и деление за деца 6-7 години, т.е. реално при нас първи клас
Скрит текст:
Ето линк, както обещах: http://mupa.snimka.bg/other/knijki.896612.36585558

# 417
  • Мнения: 2 478
Въпреки че Д. се справя много добре с математиката и има "голям потенциал" според учителката от МГ, при която ходи на съботна школа, аз все още не съм напълно убедена, че МГ е най-правилният избор, който можем да направим. Имам съображения и то не малко. А пък от друга страна, във Варна няма по-висока летва... Има време до 4-ти клас , ще го мислим.

# 418
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 935
То и моят се е засилил към СМГ, но до 4 клас толкова вода ще изтече, та нищо не се знае. Той конкретно иска да създава роботи.

# 419
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Успешен втори срок и от мен!
Ние завършихме първия срок с награда https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204442527578046&se … ype=3&theater
Изкарахме една мързелива ваканция и от вчера сме отново първа смяна, но с нова програма - 1 час рисуване вместо математика. Вчера са били в пълен състав - няма болни от класа. Според мъжа ми от днес ще почнат да окапват. Аз се надявам да не е прав и давам профилактично клеева тинктура.
Вчера бяхме и на ортодонт. Тръгнах си от работа 2 часа по-рано и общо взето само се запознахме с доктора  Confused Поне ни успокои, че нямаме някакви супер сериозни проблеми, но за да каже какво конкретно ще правим иска панорамна снимка. Днес мъжете трябва да я направят. Да видим как ще се справят без мен.

Общи условия

Активация на акаунт