Кое е най- странното нещо, което сте яли?

  • 21 215
  • 227
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
За мен всичко нова, което опитвам понякога е странно. Някои от нещата ми харесват, други не.

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Една година приятеля ми реши да експериментира точно за Нова година. Сготви пиле с мед и портокал. Грам не ми хареса! Цяла вечер се чудих какво да ям.
Иначе диня със сирене много обичам.
Чувала съм за марулята със захар, че се яде за отслабване.

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Преди време майка ми беше опекла сладкиш от тиквички - много старнно ми звучеше, но се оказа вкусно. Сега конфитюра от тиквички ми е един от любимите (от зелени доматчета също Grinning). А като дете много обичах да си топя шпеков салам и пържени картофки в мед :Х) А диня със сирене, грозде със сирене...това си наистина класика Wink

# 18
  • Мнения: 3 251
Като стана дума за чехите и кухнята им: пълнени картофи със сирене и майонеза и отгоре карамелизирана захар. На къмпинг "Ахелой" ни го приготвяше една дама/чехкиня/ и каза, че било на почит в семейството й, но не стана така за нашето... Sick

# 19
  • Мнения: 1 410
Жабешките бутчета и на мен май са ми най-странното, а също така и сладко от динени кори (много е хубаво).

# 20
  • Мнения: 695
и аз обичам да експериментирам и съм на принципа,че не мога да кажа такова нещо не обичам ако никога преди това не съм го кусвала.пробвала съм салата от водорасли,охльови,рапани и жабешки бутчета.от салатата вообще не бях очарована,но сега поне знам,че наистина не ме кефи smile3503

# 21
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
1. Борш - в Унгари и Русия - пълна отврат Sick
2. Паниран октопод  #Crazy- Италия - горе-долу бива
3. Мухлясали сирена - Франция - бях малка, на мен ми бях гадни тогава, сега   33uu- незнам...
4. Айде убийте ме сега, обаче чушки (които при нас наричаме пипер) сушени и приготвени с плънка от боб или друго вариво без орис, лучник, баница с праз... #Crazy #Crazy #Crazy - ей такива дивотии не мога никога да харесам.
Италианците са най-добрите кулинари. Grinning

# 22
  • Мнения: 4 546
направо лошо ми стана докато четях  Sick
аз не съм яла чак тлкова странни неща, само пиле в сладко-кисел сос, който беше адски сладък  Sick

# 23
  • Мнения: 6 472
Това за агнешкото със сладко от мента силно ме впечатли Grinning
Сега се сетих, че в един китайски ресторант бях яла някаква отврат от водорасли #Crazy  Бяха с кошмарен зелено кафяв цвят и имаха вкус на блато Sick

# 24
  • Мнения: 9 903
всъщност сепия брои ли се за странно? Много е вкусна, задушена с доматен сос.

# 25
  • Мнения: 2 922
Това за агнешкото със сладко от мента силно ме впечатли Grinning
На мен лично много ми хареса. Английска му работа  Laughing
Мога да издиря някоя рецепта.

# 26
  • Мнения: 2 241
В Германия и аз съм яла сладко месо, но беше със сладко от боровинки Simple Smile Не беше много лошо, всъщност. А в Рига - пак месно роле със сушени сливи.

Някой спомена за праз със сливи, баба ми го готви това ядене, аз го обичам.

Във Варшава пък веднъж си купих от сто вида хляб най-черния, който видях, защото такъв обичам. Той пък се оказа, че е със сушени сливи (пак, тези сливи ме преследват Simple Smile), а бях си купила салати и сирена, с които хич не вървеше, защото по-скоро имаше вкус на козунак. Е, изядох си го за десерт Simple Smile

Във Франция съм яла месо от щраус - голямо дъвкане падна Laughing

# 27
  • Мнения: 992
охлюви(панирани),
салата от водорасли
В Англия си хапват пържените картофки обилно поръсени със сол и оцет, пробвах ги Sick, не ви препоръчвам.


# 28
  • София
  • Мнения: 2 671
Колебая се кое ми беше по-странно - филе от щраус или сурови стриди  newsm78
май стридите, към щрауса имах по-скоро емоционални предубеждения.

# 29
  • Мнения: 843
охлюви(панирани),
салата от водорасли
В Англия си хапват пържените картофки обилно поръсени със сол и оцет, пробвах ги Sick, не ви препоръчвам.
  Аз пък редовно си слагам оцет на пържените картофки.. Приятелите ми  зяпват като ме видят.. Много ги обичам също със сос от кисело мляко и чесън.   Пък и обожавам меса със сини сливи, такова телешко мога да извъртяяя!!
        Обичам странни неща, но в Дрезден  ми сервираха една торта със много сладка сметана, пласт спанак, пласт шоколад и пак сметана.  Ми гадно си беше...

Общи условия

Активация на акаунт