Дефицитите на една журналистика

  • 318 506
  • 3 826
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 898
https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Nova-organizaciya-na-dvi … o-Glavnata-650013
Как щях да преживея без тази толкова вълнуваща и необичайна новина, не знам!

Защо се учудваш? Каква друга новина да се произведе тук? Градчето отдавна живее само на стари слави. Т.нар. икономически разцвет се изразява с отварянето на няколко нови производства край града. Но именно производства. Работа за бачкьори на поточни линии. Няма развитие на административни дейсности, инженеринг или технологии. Всичко това е в столицата, а тук само бегли издънки. Дори прословутият пловдивски панаир отдавна вече е изместен като значимост от други изложения.

В този смисъл освен за велоалеите, схемата за движение в жегата и някое друго събитие предшестващо заветната година, в която Пловдив ще бъде "културна столица"... какви други новини могат да излязат от града на тепетата?

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Ами не е ли по-добре малко новини, отколкото публикуване на всяка мисъл, минала през главата на "репортер на Plovdiv24"?

# 302
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Недоумявам неадекватното поведение на говорители, журналисти....Днес една такава с усмивка на уста/която почти не слезе от лицето й/ показваше мемориала в Ница в памет на жертвите, все едно има пряко включване от фестивала в Кан ooooh!

# 303
  • Мнения: 5 207
А, да, сутринта по bTV. Тая май беше надрусана. По-неадекватна личност от нея и оператора й Евгени не бях виждала скоро.

# 304
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Да, точно тя - десет пъти повтори името на оператора - "Евгени, покажи това, Евгени, дръпни се насам.." ooooh!

# 305
  • Мнения: 1 610
Преди няколко дни .... предаване на БНТ канал1.
Предаване ... сериозно -за  терористичните атентати по Света.
Говорителя Георги Милков,  не намери точната дума... hahaha
 
След няколко показани кървави репортажи от атентатите, журналиста обяви...в минута 6.20 

"Биляна Бонева в същност,  подготви този прекрасен  репортаж ... "     

 Shocked    Бях шокирана от думата и това ме накара да превключа на друг канал....

http://imedia.bnt.bg/predavanyia/plyus-tova/zashto-dzhihadistite … yulmanite-mesta-2

Да му помогнем  Laughing  с ДУМИТЕ, явно са се поразместили от бомбите на джихадистите...

Думата е професионален репортаж г-н Милков!!!
Професионално може да се предаде всеки репортаж, независимо от темата!!! 

Такъв репортаж/показания/ няма как да е прекрасен!

Прекрасен репортаж може да има от една художествена галерия, при награждаване на наши ученици - отличници,  при спортни зали, където закичват нашите спортисти с медали и пр... места за Слава на Родината ни.   Peace

 

# 306
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
 Tired
ще се разместят ако ги има, а ако целият речников запас се изписва на една страничка А4 какво да се размести?

# 307
  • Мнения: 1 610
Tired
ще се разместят ако ги има, а ако целият речников запас се изписва на една страничка А4 какво да се размести?
Laughing
То не е важно много да говори, ами да показва и да говори истината с малко и точни думи.
Другото е пилеене на времето... по добре да пуснат някоя народна песен....
Защо  по тези телевизии не можем вече да чуем българска фолклорна музика?
Къде отидоха  записите на обичните ни певци-  Борис Машалов, Сестри Бисерови, Кушлеви, Любка Рондова, Костадин Гугов, Недялка Керанова, Верка Сидерова, Комня Стоянова, Георги Чилингиров, Надежда Хвойнева, Калинка Сгурова, Павел Сираков.... 
Стотици Орфеевци  !!!   Sick

# 308
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Скрит текст:
Tired
ще се разместят ако ги има, а ако целият речников запас се изписва на една страничка А4 какво да се размести?
Laughing
То не е важно много да говори, ами да показва и да говори истината с малко и точни думи.
Другото е пилеене на времето... по добре да пуснат някоя народна песен....
Защо  по тези телевизии не можем вече да чуем българска фолклорна музика?
Къде отидоха  записите на обичните ни певци
Скрит текст:
-  Борис Машалов, Сестри Бисерови, Кушлеви, Любка Рондова, Костадин Гугов, Недялка Керанова, Верка Сидерова, Комня Стоянова, Георги Чилингиров, Надежда Хвойнева, Калинка Сгурова, Павел Сираков.... 
Стотици Орфеевци  !!!   Sick

не е съвсем по темата  Blush

не знам в кой клас са децата ти, но ще те "зарадвам", че във втори клас изучават българската народна песен "Льох, мари, бульо Гандювице"  Crazy

тая ще да е най-по-по българска, по-добра от "Излел е Делю хайдутин", цялото творчесто на Гюрга Пинджурова и изброените от теб  Peace

# 309
  • Мнения: 1 610
 

 във втори клас изучават българската народна песен "Льох, мари, бульо Гандювице"  Crazy


По музика , децата не учат песни-  а взимат по четене и математика нещо ....
Затова, ако песента ти се струва не достатъчно достойна, като единствена представена българска народна песен в учебника, не бой се. Въобще няма да я чуят второкласниците.

Ама това е друга тема, както казваш.....
ОБАЧЕ е свързана с журналистите, защото и те са ходили на училище, ама явно тяхната учителка им е пяла, вместо да ги упражни по български език....  Bulb

Затова нека да пуснат музика, като не могат да говорят  Laughing
 
 

# 310
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Скрит текст:
ааа, учат, учат.
главата ми беше надул с тая буля Гандювица.
и всеки път, като започне с "Льох, мари..." ми иде да се льохна в първия гьол и да се отърва от мъките.  Crazy

 Hug

# 311
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Дефицити много, разни и разнообразни. ...

Плейбоят Андрей Едрев едва не изгуби новородената си дъщеричка



можете ли да предположите какво пише в статията? 

# 312
  • Мнения: 2 854
Да чета ли статията или е достатъчно да гледам шокирано снимката?  Shocked ooooh!

# 313
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
нищо няма да изгубиш, ако не я прочетеш  Peace

то статия на практика няма, преписали са дословно думите на тоя ...

интересно, ако детето се беше влошило кого щеше да обвинява.  ooooh!

# 314
  • София
  • Мнения: 19 249
Тоя е пълно кукуруку, такива да си ходят по частните болници и да не точат НЗОК, щом са толкова надъхани.
Но при толкова жълти медии какво да очакваш - някакъв, участвал преди 100 години в не знам кое риалити, се титулува "плейбой" и се описва простотията му

Общи условия

Активация на акаунт