Домашни любимци - декоративни зайчета 8

  • 75 415
  • 787
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 165
Имам чувството, че започна да се влошава  Cry Cry Cry започна да не може да си стой на краката и като я оставя на леглото започва да се върти цялата все едно спирала се върти. взех я да я гушкам и започна  да диша много тежко.
  Звънях на доктор Златарова оббаче тя работи след 15,00 часа Shocked Сега ще я водя в София но не знам добър ветеринар- споделете вашите мнения

Здравейте, как сте?
Говорих с племениците - тяхното зайче вече е съвсем добре. Е продължават да дават лекарство.
И то беше така - не можеше да си стои на краката и те го слагаха до стените на клетката. Даваха му храна в устата и водичка също така.
Казаха, че на 4тия ден се оправил. Станал е пак старото им зайче. То на 27 юли ще стане на 5 годинки.
Успех!

# 496
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
Здравейте и от нас! Скоро осиновихме едно дългоушче, беше модел във фотостудио за великденски фотосесии. Покрай този стаж е станал изключително общителен, обича деца и играе с тях почти като коте. Оказа се момиченце на 6 месеца и има около 10 имена, така че я представям просто като зайка.
Скрит текст:
Чувства се чудесно сред дървените играчки на децата, засега и те не са пострадали от нея. През първите дни имаше ужасно дълги нокти, но тъй като откакто сме я взели сме ѝ оставили клетката отворена на терасата /остъклена и обезопасена/ и тя по цял ден бяга там, а когато се приберем я пускаме при нас, та с това бягане ноктите се изпилиха и няма проблем с тях.
Взехме ѝ солно колелце, но не проявява интерес, не харесва и шишарки, и дървената играчка, която купихме от зоомагазина, та ме притеснява дали сеното ще е достатъчно да изпилява зъбките. Моля да споделите опит.  bouquet Ще съм благодарна и ако препоръчате пелети за тоалетна, които нямат никакъв мирис, и сено /в момента хрупа някакво ливадно с мента и ѝ харесва/. Благодаря!

# 497
  • Мнения: 327
Лично аз на моята зайка и взимам Родопско сено,мерише уникално(чак на мен ми иде да си гризна  hahaha ) . Относно палетите и взимам на Cat s Best Universal ,доволна съм. Мисля че сеното е достатъчно за зъбките и. Ние сме си купили ножичка за ноктите й и си ги скъсяваме сами. Като разбира се много внимаваме!

# 498
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте и от нас! Скоро осиновихме едно дългоушче, беше модел във фотостудио за великденски фотосесии. Покрай този стаж е станал изключително общителен, обича деца и играе с тях почти като коте. Оказа се момиченце на 6 месеца и има около 10 имена, така че я представям просто като зайка.
Скрит текст:
Чувства се чудесно сред дървените играчки на децата, засега и те не са пострадали от нея. През първите дни имаше ужасно дълги нокти, но тъй като откакто сме я взели сме ѝ оставили клетката отворена на терасата /остъклена и обезопасена/ и тя по цял ден бяга там, а когато се приберем я пускаме при нас, та с това бягане ноктите се изпилиха и няма проблем с тях.
Взехме ѝ солно колелце, но не проявява интерес, не харесва и шишарки, и дървената играчка, която купихме от зоомагазина, та ме притеснява дали сеното ще е достатъчно да изпилява зъбките. Моля да споделите опит.  bouquet Ще съм благодарна и ако препоръчате пелети за тоалетна, които нямат никакъв мирис, и сено /в момента хрупа някакво ливадно с мента и ѝ харесва/. Благодаря!
Според мен е малка и за това още не си играе с играчки. Редовното даване на сено решава проблема със зъбките, освен това ще яде основно гранули, който също пилят зъбките. Ноктите може да режете с нокторезачка за зайци, но внимателно, т.к. живеца е като на котките - вътре в нокъта. Ако ви е страх я водете на доктор да й ги реже. Пелети - Cat s Best Universal са хубави, за предпочитане без аромати, т.к. някои зайци правят ужасни алергии към ароматизатора и изхода не винаги е хепи енд.

# 499
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
Щом са били много дълги ноктите,може и да са се счупили...

# 500
  • Мнения: 5 297
Нашето зайче го водим на ветеринар за педикюр, страх ме е да не нараня лапички.

# 501
  • Мнения: 8
Здравейте!
Сега сме много по- добре стъпваме си на крачетата, яде си даже започна и да подскача малко по малко. Всичко това се случи благодарение на zoo center ветеринарна клиника! Там ни обслужиха много коректно и добре се отнесоха с красавицата ми. Бихме инжекции на моята шушинка и все още и даваме някакво бяла лекарство( мисля че започваше с п) единствено главичката  все още седи на 90 градуса Sad но важното е че виждам подобрение в нея  Heart Eyes Heart Heart Heart



Имам чувството, че започна да се влошава  Cry Cry Cry започна да не може да си стой на краката и като я оставя на леглото започва да се върти цялата все едно спирала се върти. взех я да я гушкам и започна  да диша много тежко.
  Звънях на доктор Златарова оббаче тя работи след 15,00 часа Shocked Сега ще я водя в София но не знам добър ветеринар- споделете вашите мнения

Здравейте, как сте?
Говорих с племениците - тяхното зайче вече е съвсем добре. Е продължават да дават лекарство.
И то беше така - не можеше да си стои на краката и те го слагаха до стените на клетката. Даваха му храна в устата и водичка също така.
Казаха, че на 4тия ден се оправил. Станал е пак старото им зайче. То на 27 юли ще стане на 5 годинки.
Успех!

# 502
  • Мнения: 5 297
Браво на зайчето! Бързо оздравяване  Hug!

# 503
  • Мнения: 5 297
Показвам как се променила моята Маша за 4 години и половина - първо беше малко копче със смешно бретонче, после бухна козинка върху бузките, после - дупе, сега цялата е бухтичка  Heart Eyes.





# 504
  • Мнения: 165
Здравейте!
Сега сме много по- добре стъпваме си на крачетата, яде си даже започна и да подскача малко по малко. Всичко това се случи благодарение на zoo center ветеринарна клиника! Там ни обслужиха много коректно и добре се отнесоха с красавицата ми. Бихме инжекции на моята шушинка и все още и даваме някакво бяла лекарство( мисля че започваше с п) единствено главичката  все още седи на 90 градуса Sad но важното е че виждам подобрение в нея  Heart Eyes Heart Heart Heart

Браво, чудесна новина. Такова лекарство дадоха и на Папик (бяло), пи го 28 дни.
Ще са оправи имайте вяра!  Hug Hug Hug




Имам чувството, че започна да се влошава  Cry Cry Cry започна да не може да си стой на краката и като я оставя на леглото започва да се върти цялата все едно спирала се върти. взех я да я гушкам и започна  да диша много тежко.
  Звънях на доктор Златарова оббаче тя работи след 15,00 часа Shocked Сега ще я водя в София но не знам добър ветеринар- споделете вашите мнения

Здравейте, как сте?
Говорих с племениците - тяхното зайче вече е съвсем добре. Е продължават да дават лекарство.
И то беше така - не можеше да си стои на краката и те го слагаха до стените на клетката. Даваха му храна в устата и водичка също така.
Казаха, че на 4тия ден се оправил. Станал е пак старото им зайче. То на 27 юли ще стане на 5 годинки.
Успех!

# 505
  • Мнения: 308
La_Valletta каква порода е Маша? Направо е страхотнааа  Hug

# 506
  • Мнения: 5 297
Мила_91Smilе, благодаря  Hug! Трябваше да е лъвска главичка, но пък тя цялата стана пухена  Joy.

# 507
  • Мнения: 3
Здравейте , не намерих друг активен форум с тема за Декоративни заичета.Купих си зайче  от Зоомагазин Лъскава Глава ,Бяло с розови ушички на 30 дена .Мн бързо станхме прятели ( пусках го постоянно да си шета из апартамента ,ближешеме и ми се радваше ,както из на него )грижен се за него Давах му сутрин и вечер по една шепичка гранули от зоомагазин  около 30грама  на закуска и вечеря зайчето беше мн малко и сладко.За съжаление зайчето  почина дадох му  закуска в 10  или 11 часа една шепичка  след това към 5 часа  5- 6 гранулки  в 9 часа пак  3 4 гранулки и в 1 вечерта пак   4 гранулки и една топка сено колкото шепата ми.На сутринта зайчето ми беще умряло  нямаше никакви призначи ,че е болно скачаше ,тичаше изпражненията му бяга малки по малки и от гранулките които му давам пишкаше си.Имаше си голяма клетка трици пойлка и купичка, кристалче.Зарових си го както си му е реда ,не исках да го давам за аутопсия .Искам да попита според вас  ,каква е тази вирусна зараза ,че зайчето ми за  7 часа да си замине и друг път съм му давал по малко сено.Коремчето му не беше издуто , Имали вариант да е било болничко като съм го взел .Гледах го 20 21 дена доста добра душчка Нека почива в Мир.Според зоомагазините не от прехранване даже и маничко съм му давал ,нямало как да бъде и от сеното(което пак е от зоомагазин изсушено).От зоомагазина ми отг. ,че нямало ваксина защото нямало 3 месеца и 800 грама.

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 20:04 от Alarmata Alarmov

# 508
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
Съжалявам за загубата на мъничето  Cry
Много малко е било,не е трябвало да се храни с гранули,според мен...Най-добре над 3мес. да се продават,а не толкова малки.

Тежко ми е да го напиша и дълго време го обмислях,пишех тук и после триех,но...Търсим добри стопани за нашата зайка,подарявам я  Cry 
Все по-трудно става напоследък да я оставяме,когато ни няма за по 1-2 седмици. Летните месеци отново все сме на път,няма как да я взимаме...
Зайка е на 4г.8мес.,лъвска глава,бяла,с червени очи,кротка,игрива,най-вече здрава,не е ваксинирана,не е кастрирана,през 2-3мес я водим на вет за рязане на нокти и хигиенизиране...
Ако някой прояви желание да се грижи и да я обича,да ми пише на ЛС  Tired

# 509
  • ES
  • Мнения: 2 172
Doli, пусни обявата си в групата ни във фейсбук.

Общи условия

Активация на акаунт