Силен имуностимулант

  • 13 689
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 156
Здравейте! Много често боледувам от бронхит и гнойни ангини и ми минава само с антибиотици.В следствие на тях ми се срива имунната система.Може ли някой да ми препоръча нещо имуностимулиращо и предпазващо? Но нещо,което наистина сте изпробвали и сте доволни.Знам,че при всеки е индивидуално,но толкова много са нещата по аптеките,че наистина сама не мога да избера.Личната лекарка ми предложи да си взема Бронховаксом мисля че се казваше,но доколкото разбрах то е по-скоро ваксина.Тоест,към едни щамове ще помогне,но към други не.И съм малко негативно настроена към тези ваксини,предпочитам имуностимулант.Мерси предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 988
И аз бях така 4-5 години поред. Оправих се с Респивакс, но се пие по схема и май трябва да се започне септември-октомври. Но не пречи да попиташ лекаря ти.

# 2
  • Мнения: 2 450
Няма такова нещо като общ имуностимулант доказано действащо, затова са ти казали да пиеш специфичен, който е на принципа на ваксината, да. Респавикса е от същия вид като гледам, щом не искаш подобно нещо, иди на почивка някъде на слънце, витамин Д е май единственото което почти със сигурност помага на имунната система.

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Да не би да имаш неизлекувана бактерия? Антибиотиците на база антибиограма ли са изписвани?! Понякога в носа и синусите виреят болестотворни бактерии, които при удобен случай правят мизериите. После с антибиотиците или се излекуват, или се подтискат за известно време и така до следващия път.

# 4
  • Мнения: 1 156
Да,знам,че няма общ имуностимулант,но все пак искам и трябва да пия нещо.Ям много плодове и зеленчуци,но те не били достатъчни.
Това Респивакс са ми го препоръчвали и познати,но мисля,че за него ми бяха казали(ако не се бъркам),че много миришело самото хапче и оставало гаден дъх в устата newsm78 Все едно пиеш витамин Б12 от който страшно много ми се гади.
Неизлекувана бактерия като нищо да имам,мислила съм го.Но с тези наши лекари няма оправия.Не търсят причината и точното лекарство а гледат да изпишат първия хрумнал им модерен "антибиотик за всичко" и хайде...Преди няколко месеца ми бяха пуснали антибиограма,по изрично мое настояване а не защото те считаха за необходимо.Резултата-имало някакви бактерии,но нищо опасно не било.А де! Казаха ми към кои видове антибиотици съм резистентна и какви може да пия и това беше.

# 5
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
При мен дългогодишни инфекции се оказаха, че идват от носа. А там - хиперторфирала лигавица (удебелена), която пречи на нормалните очистващи функции на носа и съответно се загнездват и размножават бактерии. Но и на моите лекари им отне доста време докато намерят причинно следствената връзка. И никакви имуностимуланти не ми помогнаха. Докато не се подложих на операция. За съжаление не много успешна, но поне ужасните инфекции спряха.

Винаги си прави изследвания+антибиограма. Даже 10-15 дни след спиране на приема на антибиотиците може контролно да си пускаш пак изследване, за да се види дали е останало нещо. Имай предвид и че не всички лаборатории дават качествени резултати. Винаги взимай и пробиотик по време и след антибиотика.

Най-елементарно може да си купиш истински мед и да смучеш по 1 лъжица сутрин, може и по 2 пъти на ден. Хем е естествен имуностимулант, хем стичайки се по гърлото ще въздейства локално.

# 6
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Аз също боледувах много от ангини и бронхити,докато не започнах да пия прополис,но взет от пчелар,а не от аптеката. Пия си го профилактично почти всеки ден,а когато усетя,че настивам го пия по 2 пъти дневно - сутрин и вечер на гладно,по 20 капки в малко топла вода.

# 7
  • Мнения: 1 156
Много ме ядосват тези лекари.Днес бях на профилактичен,защото преди 10 дни лежах в болницата заради бронхит.Поисках изследвания за гърлен секрет и антибиограма.Самият лекар УНГ докато бях в болницата ми беше казал,че след като се оправя ще е хубаво да пуснем такива изследвания за да се види дали няма бактерии и да се знае за в бъдеще а когато ги поисках отговора беше "ами няма нужда,нали вече всичко е наред" ooooh! Е,писна ми! Пак очевидно ще трябва да си ги платя на частно.Язък ми за здравните осигуровки!
Пробиотици винаги пия,че един път така се бях напатила.....Цял месец лекувах бактериална вагиноза след антибиотик.
Мед си ям профилактично всяка сутрин вместо закуска,но това за прополиса не го знаех.Ще пробвам.Ако не помогне поне няма да навреди.Благодаря ви! Hug

# 8
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Не се лъжи, че на частно ще получиш качествена услуга. Казвам ти го от личен опит. Въпрос на късмет е да намериш своя лекар, който ще се ангажира да открие причината, да не те наблъсква с лекарства или да иска да те слага под ножа. Но не трябва да се предаваш.

Колкото до изследванията в болница...мен точно в лабораторията на една медицинска академия ме изкараха здрава, при условие, че точно в момента видимо имах проблем в носа. И след това в друга лаборатория всичко излезе на яве. Смятай какво и как се лекува в една болница, щом резултатите са фалшиво негативни.

# 9
  • София
  • Мнения: 345
+1 За прополиса.От години вкъщи се спасяваме с него от грипа и настинки.Освен това пчелен прашец и пчелно млечице,вършат чудеса.

# 10
  • Мнения: 63
Здравейте,
преди 4 години ми откриха папилома вирус и ми казаха всяка пролет и есен да пия изопринозин или биозин по 10 дни. Тези "прехвалени" имуностимулатори ми отключиха ЗВЕРСКА АЛЕРГИЯ под всякакви форми... Говорих с моя позната имунолог в Германия и жената ми обясни, че тези препарати в САЩ и други държави са ЗАБРАНЕНИ за деца. Обясни ми, че вредата от тях е несравнимо по-голяма отколкото ползата. Аз никога не бях имала алергични прояви, а сега ще си ги имам доживот, благодарение на тези препарати които объркаха имунната ми система и тя сега ме съсипва с автоимунно заболяване!!!Имуноложката си ми го каза, Витамини, но не от аптеката, а от плодовете и зеленчуците, това са единствените не вредни имуностимулатори.

# 11
  • Мнения: 1 156
Това,което ти се е случило vessi_vassi е ужасно...Именно за това и мен ме е страх да пия какво да е.Даже май нацяло ще се откажа от имуностимуланти! Ще пробвам с прополиса и меда,поне са натурални и не би трябвало да вредят.Също и за пчелния прашец и пчелното млечице и аз съм чувала,Luna_Luna.То всъщност,каква е разликата между тези трите неща и може ли да се използват и трите едновременно или да не прекалявам?

# 12
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
stefani^,можеш да ги комбинираш и трите неща.
Пчелното млечице е това,с което пчелите хранят ларвите,за да ги направят пчели майки и си избират най-силната.Вади се от маточниците и е много малко като количество,затова не се подвеждайте,когато видите цял буркан от кг или 1/2 кг с надпис "Пчелно млечице" - не е възможно. Самото млечице при изваждането от маточника се разбърква в буркан с мед,защото иначе се окислява много бързо и губи свойствата си.Буркана се съхранява задължително в хладилник и дозата е 1/2 кафяна лъжичка сутрин на гладно. Дава много енергия.
Прополиса (клей) е това,което пчелите използват за запечатването на кошера и стерилизирането на килийките,в които пчелата майка снася яйцата си. Известен е с това,че е най-силният природен антибиотик с антисептично действие. отразява се много добре и при стомашни проблеми.
Пчелният прашец се получава като при събирането на цветен прашец,пчелата го смесва със секрет от слюнчените жлези. Също е с изключителни качества,богат на много минерали и витамини.Обикновено се приема разтворен в кисело мляко.
Не съм специалист,знам всичко това от бащата на приятеля ми,който е пчелар.
И отново наблягам- ако купувате от тези продукти,задължително да е от пчелар,а не от аптека! В София магазина на Съюза на пчеларите е на ул. Симеон.

# 13
  • Мнения: 1 156
Много ти благодаря,Kokondrella! Simple Smile Изключително полезна информация.

Общи условия

Активация на акаунт