В момента чета...44

  • 75 036
  • 740
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 13 501


Старата тема:
Скрит текст:

Блогове, в които пишат и съфорумки:
Bubbly . . . -
http://plantabook.in/author/mai4etu/
mijjjka -
http://inmyreadingspace.blogspot.com/


Важно!
Желателно е когато споделяте впечатление от дадена книга да внимавате как го правите. Това предупреждение не цели въобще да ви откаже от споделяне или питания, напротив! Но често, все още под въздействието на емоцията от прочетена книга се прибързва в споделянето. Нека коментирането на ключови моменти, развръзка, убиец и въобще всичко, свързано със съдържанието, което би разкрило важна информация, да бъде поставяно в скрит текст! За целта, вмъкнете текста, който искате да скриете между скобите [спойлер][/спойлер], на латиница - spoiler. Уважавайте правото на непрочелите все още книгата да й се насладят максимално, когато решат!

Как да поставите картинка в мнение
- когато желаете да покажете корица на книга, която четете, е необходимо да копирате, сложите адреса на картинката между отварящ и затварящ таг за изображение, т.е. между img и /img, поставени в скоби - [имг] [/имг]. За намаляване на изображението, ползвайте img height=250 или img height=300, след това адреса и накрая /img, съответно пак със скоби, ето и пример:
[имг хеигхт=250]http://....................jpg[/имг]
[/quote]

# 1
  • Мнения: 3 497
Благодаря за темата, Деси.
Днес си направих страхотен книжен маратон - по обяд завърших "Като белег на сърцето", следобед прочетох "Никой не се спасява сам", сега започвам Стивън Кинг. Simple Smile Дъглас Кенеди ме спечели безапелационно - такова пълно потапяне в книга скоро май не беше ми се случвало. За Мацантини не мога да кажа същото. Не я зарязах, защото все пак има в книгата някакво зрънце, което поддържаше слаб интерес у мен, но като цяло оценката ми е ниска.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 269
Деси, благодаря за новата темичка  bouquet
И аз да се запиша с "Довършителката" на Балдичи. Много приятно изненадана от началото съм, това ми е първа среща с автора.
 Преди това прочетох "Градът на сънуващите книги" - интересно фентъзи, много динамика, приключения и оригинални образи. Не беше по моя вкус многото повествование, емоциите на героите не бяха на преден план (и понякога почти отсъстваха, или бяха предадени с досадна лаконичност).

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Днес утре смятам да довърша Птиците умират сами и да започна

# 4
  • Мнения: 1 466

Ще се радвам на мнение после, Лили!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 346
Благодаря за темата! А от всички отзиви за Дона Тарт мен ме загриза любопитството, макар че имам сигурно стотина набелязани книги за четене, така че смятам скоро да прочета поне нещо от нея.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 402
Благодаря за темата (готина картинка, само така не съм чела  Laughing)

Продължавам с Фламандският майстор на Реверте.

# 7
  • Мнения: 2 491
Благодаря за темата, Деси  bouquet

Записвам се да кажа, че продължавам с "Последното писмо от любимия" и изненадващо ми харесва, за разлика от по новите бози на авторката Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 6 555
Деси,благодаря за темата!  bouquet
Аз прочетох "Шибуми"-хареса ми. Имаше си от всичко-философия(японска) ,екшън,любов.
Сега чета "После"- засега ми харесва.

# 9
  • Мнения: 24 389
Някой, ако е чел Пациент 64, би ли ми казал, срещат ли се двата сюжета в книгата Blush

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
и аз да се разпиша четяща Щиглецът, тези дни съм скромна на четене, но все си мисля кога ще открадна време да разгърна книжката Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 107
Благодаря за темата Дес  bouquet

Прочетох Лисицата. Какво да кажа? Браво на нашето момче - в книгата има малко трилър, малко екшън, малко любов и голяма доза мистика. Въпреки че и тук е заложен този похват повествувание в миналото, не бих сравнила книгата с модерните напоследък с две сюжетни линии, в миналото и в настоящето, тип Дж. Мойс, Кейт Мортън, "Вайълет Грант" и др. Случаят е различен.
Личи си, че Г. Никифоров има над какво да поработи още и въпреки това дадох максимална оценка, от една страна защото винаги съм по-толерантна към българските автори Peace , от друга - беше ми така интересна, че изоставих всякакви дом. задължения Mr. Green

В момента чета Ейглетиерови, но не ме влече особено, идва ми леко скучна. Мисля си, че може би не съм в настроение за нея, затова ще почна паралелно и друга книга. Но коя Thinking

# 12
  • Мнения: 10 697
Деси, благодаря за новата тема  Hug

Аз продължавам с романа на Юси-то  Simple Smile Ей, умеят да пишат тези скандинавци и това си е!  Grinning

Дончето Тарт съм я планирала и аз за тази година, както и "Лисицата". Да видим кога ще им дойде редът  Simple Smile

Кости, Ейглетиерови много ми беше харесала на мен. Може би наистина не си в настроение за нея... Но дай й шанс  Wink

# 13
  • Мнения: 1 601
Прочетох "Улицата на мечтите" - Адриана Триджиани . Това е втората книга след "Страст, сълзи и лачени обувки" . И двете книги много ми харесаха , усеща се духа на Италия , много добре е описано изработването на дамски обувки , вкусни специалитети и едно огромно италианско семейство . Главната героиня много ми допадна ,  30 и няколко годишна неомъжена девойка , която все още търси щастието сред улиците на Арецо и Буенос Айрес . 4/5 за двете книжки защото са свързани с Италия , а тя ми е слабост .  Laughing Има и трета книга , но от Ера не са я издали все още .  Sad

Сега на хартия подхванах Наскоро четох 'Харем" на Колин Фалконър и страшно много ми хареса , дано и тази авторка да пише толкова увлекателно .

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Прочетох Лисицата. ...
беше ми така интересна, че изоставих всякакви дом. задължения Mr. Green
...
Потривам доволно ръце и съм в очакване да ми се случи същото.

Общи условия

Активация на акаунт