Добрите страни на яслата

  • 1 281
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 581
Мили майчета,
скоро и на моето момче му предстои тръгване на ясла. Много съм изчела за лошите неща и боледуванията , които съпровождат тази промяна, но ми се ще да се надявам, че монетата има и друга страна  Wink
Бихте ли споделили положителната промяна у децата Ви след тръгването на ясла и колко време след това се появи тя /имам предвид самостоятелността, новите думички, храненето сам и  друго каквото се сетите/?
Надявам се да има достатъчно положителни мнения, за успокоение на тези, които тепърва ще минат по този път  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 649
аз мога да кажа доста хубави неща за яслата, в която ходи сина ми. Мисля, че е много важно каква организация е създала директорката.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Моят син, който е страшен бяс (да е жив и здрав ) някак стана как да кажа и аз - абе, стана по-разбран. И то само след примерно седмица ходене. Заслушваше се в това, което му казваш, прибираше си играчките на едно място, научи песничка , искаше да му чета приказки (до този момент сядаше за около 2 минути максимум и хукваше в някаква посока), научи се да яде сам - т.е. увери се, че може и се отпусна, и не на полседно място там махна памперса.

На първо четене толкова.

# 3
  • Мнения: 928
Мисля, че темата се препокрива с тази тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89215.0

# 4
  • Мнения: 3 861
ако се пише по темата, не би трябвало

# 5
  • Мнения: 928
ако се пише по темата, не би трябвало

Ами прочетете и преценете  Wink

# 6
  • Мнения: 581
Мисля, че темата се препокрива с тази тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89215.0

Следя постоянно тази тема, но в нея се говори именно за лошите страни на яслата, като болести, липса на игри на двора и др.
Интересуват ме добрите навици, на които учи яслата и кога те се придобиват /макар да е ясно, че всичко е много индивидуално/.
Имам възможност да дам детето си на ясла в провинцията от началото на юни. Въпреки че яслата е държавна, групите са много по-малки. В яслата в София, в която би трябвало да тръгне от септември, групата ще е от 30 деца! Това ми се вижда страшно голям колектив, в който детето ще попадне при първото си отделяне от мен и затова взех решението първо да започне в ясла с много по-малко деца и учителки,  които познавам.
Но все още ме човърка мисълта дали три месеца са достатъчен период яслата да даде отражение върху детето в положителна насока като по-свободно говорене и хранене сам например, защото не виждам как учителките могат да обърнат внимание на 30 деца, особено ако те не могат да кажат какво искат и поне малко не могат да се хранят сами  newsm78
Надявам се сега темата да е станала малко по-ясна и да споделите кога забелязахте положителна промяна в детето си след тръгването му на ясла  Hug

# 7
  • Мнения: 574
Наистина има доста писано, но сега не се сещам точно каква беше темата.
Аз съм много доволна от яслата. Научи се да си играе с децата,прибира си играчките ,строи,рисува,храни се сама,пее...В начачото беше трудничко ,но я прикрепих към едно детенце и винаги бързахме да го видим.Важно е бързо да се разделяте сутрин и да отивате със смях. Така денят му ще е по-весел.  Всяко дете реагира различно и периода на адаптация е различен, и най -важна роля има госпожата.
Успех.

# 8
  • Мнения: 3 861
ако се пише по темата, не би трябвало

Ами прочетете и преценете  Wink
И съм чела в съответната тема и съм писала в нея и съответно мога да преценя. В темата, която цитираш се говори само за гадости свързани с яслата, а тук авторката е помолила да опишем ХУБАВИТЕ страни на яслата, а това е нещо, което почти не се споменава в твоята тема.
Пишете по темата за ХУБАВИТЕ  неща в яслата и темите няма да се припокриват! Толкова е просто.

Сори за офф-а...

По темата аз нямам какво да напиша защото имаме цифром и словом 7 дена ходене на ясла до мента след което се разболя. сега от понеделник пак тръгва човечето. Дано се адаптира бързо и скоро не боледува и да имам какво да напиша в тази тема като впечатление.

# 9
  • Мнения: 135
започна сам да се облича и да се обува,научи се на нови игри и познава всички цветове вече.

# 10
  • Мнения: 928
ако се пише по темата, не би трябвало

Ами прочетете и преценете  Wink
И съм чела в съответната тема и съм писала в нея и съответно мога да преценя. В темата, която цитираш се говори само за гадости свързани с яслата, а тук авторката е помолила да опишем ХУБАВИТЕ страни на яслата, а това е нещо, което почти не се споменава в твоята тема.
Пишете по темата за ХУБАВИТЕ  неща в яслата и темите няма да се припокриват! Толкова е просто.

Сори за офф-а...

По темата аз нямам какво да напиша защото имаме цифром и словом 7 дена ходене на ясла до мента след което се разболя. сега от понеделник пак тръгва човечето. Дано се адаптира бързо и скоро не боледува и да имам какво да напиша в тази тема като впечатление.
Кой каквото иска това вижда.
Моят син също ще тръгва на ясла, затова и следя тези теми. В темата, към която съм дала линк, има доста позитивни изказвания, ако имаш очи за тях  Peace

# 11
  • Мнения: 901
С две ръце за яслата.
1. Говори повече.. научава думички покрай другите деца.
2. Умее и се учи да контактува с повече деца .
3. Научава се да оцелява в джунглата(30 бебета - деца на едно място  Sunglasses)
4. Точно защото са 30 деца се науча да се храни само, а не да чака мама да му даде.
5. Учи се да се облича само.
6. Да спи на обяд когато трябва, а не когато му е кеф.
7. Среща се с 100 вида вируси, които няма как да намери вкъщи и така трупа имунитет.
8. Научава се да отстоява мнението си.
9. Учи се на социално поведение
и още куп други причини поради които дъщеря ми е на ясла, а сина на градина.

# 12
  • Мнения: 3 861
bejbi
струва ми се, че спора кой за какво има очи е излишен. По добре да сложим точката тук и да оставим останалите потребители сами да решат коя тема за какво е и дали се припокрива или не.

# 13
  • Мнения: 1 232
Несъм чела другите мнения,но мога да кажа,че положителните страни на яслата вземат превес над отрицателните.Децата се социализират,свикват да играят,да споделят нещата си с другите деца приучават се на гърне много бързо,ако детето е по-малко,дисциплина,имат дневен режим,който се спазва

# 14
  • Мнения: 928
Ето защо съм решила да пратя синът си на ясла (изводите ми са направени от другата тема  Peace, breeze, извинявам се, че толкова разводнихме темата, няма повече обещавам  Heart Eyes ):
1. Просторно е и има много повече място, където детето да тича и играе, отколкото в един апартамент, дори и голям
2. Стават по-общителни - контактува с други деца, учи се да общува с тях без пряката намеса на мама или друг възрастен човек
3. Имат си всекидневни занимания - пеят, танцуват, четат приказки, излизат навън...
4. Учат ги да бъдат самостоятелни - да си мият ръцете, да ядат сами, да ходят на гърне, да се обличат, да спят сами на обяд
5. Вирусите, с които се преборват правят имунната им система по-стабилна (стига, майката да не се откаже от яслата при 2-то боледуване)
6. По-подготвени са за детска градина от децата, които не ходят на ясла.
7. И не на последно място, няма да гледа сериали с бавачката или баба си
8. сигурно има и още, ама не се сещам в момента

Моята нагласа към яслата е много положителна и се опитвам да създам такава нагласа и при малкия. Например всеки ден като излизаме му казвам бързо да се облича, че отиваме при децата. Когато ходим за храната, пак му показвам дечицата с много приповдигнато настроение и той винаги ходи при тях (те обикновено си стоят в количките докато майките са на опашката) смее им се, маха им... Simple Smile Казваме здравей на леличката, която дава храна, даваме целувка. После се прибираме. Дано всичко с яслата да е наред, а според мен ще е  Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 3 042
Мисля, че темата се препокрива с тази тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89215.0

 но в нея се говори именно за лошите страни на яслата, като болести, липса на игри на двора и др.
Peace Да и аз писах в горната тема само за лошите страни.

Сега за добрите.
Дъщеря ми тръгна късно на ясла на 2г и почти 8м / 1 октомври/, но ходи там почти 1 г докато тръгна на градина следващата година на 15 септември.
Когато тръгна на ясла бяхме отказали вече залъгалката и не ползвахме памперс. НО ядяхме всичко пасирано през биберон newsm53 Misc Baby Bottle. Лъжицата беше ужас за нея smile3511 feeding./Синът ми обратно на нея биберон отдавна не ще да види, всичко с лъжица иска, дори АМ. И от залъгалката сам се отказа/.Много бързо в яслата почна да яде хем непасирана храна, хем с лъжица, хем сама.
Преди да тръгне на ясла аз я обличах и събличах, след това много бързо започна да го прави сама, по собствено желание.
Не ходеше много редовно на ясла /много често боледуваше/ и може би за това много не и се обогати речта в яслата, но това стана след това в градината.
Може да е имало и още +, но тези са най-фрапиращите в нейният случай , за който се сещам.

# 16
  • Мнения: 7 430
С две ръце за яслата.

2. Умее и се учи да контактува с повече деца .
3. Научава се да оцелява в джунглата
4. Точно защото са 30 деца се науча да се храни само, а не да чака мама да му даде.
5. Учи се да се облича само.
6. Да спи на обяд когато трябва, а не когато му е кеф.
7. Среща се с 100 вида вируси, които няма как да намери вкъщи и така трупа имунитет.
8. Научава се да отстоява мнението си.
9. Учи се на социално поведение
и още куп други причини поради които дъщеря ми е на ясла, а сина на градина.

И аз съм много доволна, макар и отита, който направи, кашлиците, сополките и Т-те
Както е писала Марабу - съм с две ръце - деенце трябва да си расте сред сеца - това е моето мнение - ние все пак не можем да го научим на всичко това, което правят там или по-точно е за толкова кратко време.
Така се радва сутрин като тръгнем, макар и мнгоо да не разбира, че не бих му го спестила това....

Не се притеснявай никак - ще  посвикне и ще се чувства много добре - както и ти Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Ми ти си ги написала горе... Grinning
Ще добавя само три - дисциплина, дисциплина, дисциплина... Mr. Green
Дъщеря ми от 1 седмица ходи на градина и госпожата каза, че тя и децата дошли от ясла като видят паничките по масата и веднага се упътват и сядат да ядат без много уговорки  Wink
Е, вкъщи не е така, но това е друга тема.... ясно е, че на родителите повече мурафети продават  Rolling Eyes Grinning

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добрите страни са, че ти пасат детето по 7 - 8 часа, за има-няма 40 кинта Wink

Какво да искаш повече...

# 19
  • Мнения: X
Добрите страни са, че ти пасат детето по 7 - 8 часа, за има-няма 40 кинта Wink

Какво да искаш повече...

 Mr. Green

 - говори много с цели думички, опитва се да пее песен дума по дума
 - заиграва се с деца и показва какво правят, като си играят
 - извеждат ги всеки ден /стига да не вали/
 - храната е прекрасна и  разнообразна /взимала съм кухня от яслата/
 - прилича на дете, не на бебе
 - заиграва се с кукли - бърше ги, преоблича, нещо, което да сега не беше правила
 - вечер заспива за пет минути, защото е уморена
 - времето, в което сме заедно е пълноценно
 - храни се, като голям човек - хлябът отделно от манджата, не надробен в нея

И това само за ТРИ СЕДМИЦИ, през които успя да се адаптира и да придобие гореспоменатите умения.

# 20
  • Мнения: 581
Благодаря на всички  Party
Думите Ви наистина звучат успокояващо! Аз съм с много добро отношение и приятни спомени /доколкото изобщо имам такива/ от яслата и се надявам дребосъка да 'прихване' от мен  Wink

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ако персонала в групата е добър, и детето свикне бързо - за мен яслата други лоши страни няма. Няма да изреждам, защото преди мен е казано всичко ,само ще вметна, че и двете ми деца са тръгнали след 1 год.,и съм много доволна.

# 22
  • Мнения: 46 511
Ако се налага на майката да се върне на работа, спестява доста средства за детегледачка  Peace

# 23
  • Мнения: 14 654
с изключение на боледуването,което започва с тръгването на ясла,не мога да посоча други лоши неща-всичко си е супер на яслата.на цецо много му харесва да ходи,интересно му е.

# 24
  • Мнения: 17
Аз съм много доволна от нашата ясла , гледат ги страхотно и храната е много добра.Само,че водят много деца болни и затова и другите боледуват.

# 25
  • Мнения: 4 406
учат децата да се обуват и събуват сами. случайно дребния си събу сам всичко от кръста надолу в къщи и тогава разбрах, че можел сам

# 26
Децата ми имат 1г и 8м разлика. Като родих Георги (малкия) ми беше много тудно. Сама в Добрич, нямах баби на разположение за да ми помагат с бебе Искрена и новородения Георги!
Искрена беше научена да пиша в гърне - започна да се напикава, ревеше и искаше и тя да суче всеки път когато кърмех Георги. Единия заспиваше, а другия се събуждаше....
След 2 месеца бях на предела на силите си... Така записах Искрена в детска ясла. Много се притеснявах и умирах от угризения, че си давам детенцето. До момента, в който се запознах с директорката на яслата г-жа Петрова и прекрасните дами от нейния екип. Безкрайно съм им благодарна!И Искрена и аз бяхме щастливи и спокойни! Георги тръгна на ясли на 1г. и 6м.
Като стана на 2 го преместих в групата на Искрена, защото тъгуваше за нея. Георги се научи да говори, научиха се да се хранят и обличат, участваха в първите си сценични изяви!
Благодарение на екипа в яслата и добрата им организация и хигиена, бях винаги спокойна и на работа и вкъщи. Децата и сега след детската градина искат да ги водя нагости в яслата. Grinning

# 27
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравей!Моят син ходи на ясла повече от месец ShockedЧак не мога да повярвам!Искам да ти кажа, че съм доволна.Той е буйно дете по принцип, но сега като че ли се поукроти малко. Преди да го пусна на ясла майка ми го гледаше в къщи и май са се поглезвали доста JoyИскам да ти кажа, че на първата седмица от пускането му, той започна да пие сам от чаша - преди посягаше, но явно баба му го е спирала, за да не се изцапа предполагам newsm78.Започна да става по - самостоятелен, по - подреден, взе да казва за гърнето - преди сядаше, когато го сложиш и по - ДИСЦИПЛИНИРАН.Това е накратко1За мен резултатът е добър - все пак ходи само от месец! Laughing
Успех и на вас! Дано да свикнете по - бързо и безполезнено!

Общи условия

Активация на акаунт