Топлофикация- нулево потребление

  • 2 666
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте, миналата година декларирах нулево потребление в апартамента си и не сме ползвали никакво парно. Не беше обитаем , но никой не е минавал и да отчита топломерите или каквото и да било. Никой не ни е и звънял...Тази година нищо не декларирах, тъй като скоро ще се нанасяме, но един майстор ми обърна внимание, че радиаторите не са пломбирани и това можело да ми създаде проблеми. Апартаментът го купихме преди 2 години, явно и старите собственици не са ги били пломбирали, аз изобщо не знаех какво и как трябва да се случи. Топлинният ни счетоводител е Нелбо. Притеснявам се да не трябва да плащаме големи сметки като сме ползвали парно има-няма 10 дена, докато траеше един от ремонтите.

# 1
  • Мнения: 4 500
Питайте в топлофикация направо. Нищо не би ме учудило, каквото и да ви кажат. А защо не са пломбирани радиаторите?

# 2
  • Мнения: 21
Така закупихме апартамента, не сме ползвали ТЕЦ преди това и не бяхме наясно, че има такова изискване...

# 3
  • Мнения: 4 500
Дори и да свалите радиаторите, то таксата сградна инсталация ще си я плащате, за съжаление

# 4
  • Мнения: 13 768
Не ти разбрах много въпроса, но ако питаш как ще стане отчитането за тази година парното - вероятно през април, когато обикновено минават да отчитат топломерите, ще отчетат показанията на топломерите и изчислят използваното, както и на всички останали във входа. Защо са ти пломбирани радиатори? Нали предишни години е ползвано парно и има монтирани топломери?
Миналата година си е за миналия сезон. Щом досега не са ви представили някаква сметка, не вярвам да ви начисляват нещо тепърва и да ви създават проблеми за миналата зима.

# 5
  • Мнения: 21
Благодаря ви, момичета, успокоихте ме малко!  Hug

Ще видим напролет какво ще стане.

Опасенията са ми, че като не са пломбирани радиаторите, ще кажат, че може да сме ги сваляли и да сме поставяли други...

# 6
  • Мнения: 13 768
Радиаторите не се пломбират. Не и като водомерите. Достатъчно е да имате поставени топломери на тях и те да работят Peace

# 7
  • Мнения: 4 500
Радиаторите не се пломбират.
Права си, да. Грешно съм се изказала, визирах топломерите, но съм писала радиатори.

# 8
  • Мнения: 13 545
Радиаторите не се пломбират. Не и като водомерите. Достатъчно е да имате поставени топломери на тях и те да работят Peace
В блока ни се поставиха и едни пластмасови катинарчета на радиаторите от топлинния ни счетоводител . Това е като мярка, че радиаторите не могат да се демонтират преди отоплителния сезон и се подменят с такива без топломери. Обратната операция се прави преди засичане. Лесен начин за злоупотреба.

# 9
  • Мнения: 13 768
Не знаех за тези катинарчета. Сигурна защита ли са?
Защото при нас определено има подобни злоупотреби! Обикновено преди и към края на сезона се започва едно чукане, стържене, влачене на нещо тежко... И нищо не може да се направи! Нито е ясно откъде точно се носят тези подозрителни звуци, нито техниците имат право да влизат по апартаментите за проверка. Иначе бих ги извикала, но като не ги допуснат, какво от това!?

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 12:20 от птица

# 10
  • Мнения: 13 545
Сега погледнах къде са монтирани.
Кръгла халка от пластмаса е монтирана между радиатора и винтила за пускане на парното, отдолу има едно катинарче с номер. И при нас преди/ след отоплителен сезон се чуваше непрекъснато чукане по тръбите, сега не е така. Попитайте топлинния си счетоводител за тях,за да се сведе до 0 злоупотреба трябва всички апартаменти да имат монтирани пломби. Същите пломби имаме поставени и при водомерите.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 12:25 от Мама на...?

Общи условия

Активация на акаунт