Helau!!! 191-ва немска карнавална тема

  • 74 602
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Айде пак аз, надявам се последно за днес  Mr. Green
Дането, мерси за инфото  bouquet
Папурче, на ''Тропическия остров'' била ли си? На 60 км от Берлин е.
https://www.tropical-islands.de/sauna-spa/saunen/

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 955
Запис

# 17
  • HH
  • Мнения: 3 257
Бибит,

при мен семейния вариант отпада. Аз съм си сама  Mr. Green Човекът ми обясни, че трябва да си изкарам документ от български застраховател, че докато съм карала кола в България, не съм имала ПТП-а и не съм рисков водач на МПС. Той така направил.

Отделно един германец, който все си мисли, че много знае, ми каза, че в Германия, можеш да регистрираш кола и на втория си wohnsitz. Той така си кара неговата. Защото другия му адрес е при баща му в SH, и плаща по-малко данъци отколкото в НН. При този вариант ме смущават 2 неща:
- доколкото знам е незаконно да караш кола на твое име с български номер тук, ако адресната ти регистрация  е тук;
- тая кола ще трябва да я карам всяка година в бг на преглед, което е напълно излишно. Аз имам кола в бг, трябва ми кола за тук.

И след изписаното държа до добавя, че още нямам кола. Просто мъжете като видят сама жена да си търси кола и я заливат със съвети и разубеждения, пък аз да му се не знае искам само едно скапано mini.  ooooh!

# 18
  • Мнения: 9 052
PAPURCHE MEHURCHE ами идете до Карлови Вари Simple Smile
И след изписаното държа до добавя, че още нямам кола. Просто мъжете като видят сама жена да си търси кола и я заливат със съвети и разубеждения, пък аз да му се не знае искам само едно скапано mini.  ooooh!
хаха гледах едно предаване - пратиха в 3 сервиза двама репортери (мъж и жена) с две разли4ни коли, но проверени рпеди това от вещо лице и в съответно състояние , на които им направиха еднакъв дефект (разхлабиха ауспуха). На мъжа винаги му намираха проблема и му го оправяха за никаква цена , даже едните безплатно. НА жената веднъж не и намериха проблема , но пък и правиха прегеди и и даваха акъл за задължителни поправки (едните за 2000 еур) . Хо.Хо.Хо. Май вместо желаното мини ще полу4иш макси Simple Smile 
И мъжете да не се цупят , 4е все те трябва да водят колата на сервиз. 

Последна редакция: чт, 04 фев 2016, 14:41 от Brideshead

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

- доколкото знам е незаконно да караш кола на твое име с български номер тук, ако адресната ти регистрация  е тук;


това незнам дали е така, но ако въведът винетките и ще трябва да я плащаш, ако си с Бг номер...

Хелау!
детето е болно, дано оздравее до събота за Umzug... Praynig

# 20
  • DE
  • Мнения: 9 068
Катя, в такъв случай пращаш подставено лице(мъж, аз така веднъж по телефона дадох на съседа да се прави на мъжа ми, който бе в чужбина  ooooh! Mr. Green )да ти свърши работата с колата.
В нашата провинция може да караш само 6 месеца с бг. номера. После ти пращат писмо и ако не спазиш срока, глоба.
Познати си купиха преди нова година кола и карат с български, но имат пълномощно от името на свекървата на жената. Май трябваше да са с една фамилия, нещо такова помня  newsm78

# 21
  • HH
  • Мнения: 3 257
За пълномощното знам, но пак трябва да се кара колата един път в годината на преглед в бг. Просто най-удобно ще ми бъде колата да си е на мое име и да е регистрирана тук. Всичко друго е излишна загуба на време.

# 22
  • Мнения: X
Helau!
Аз съм с двама болни мъже вкъщи. Rolling Eyes Хлапето вилнее по цял ден, но вечер го наляга кашлица. Утре иска да ходи задължително на ДГ, че ще карнавалстват.
За лекарите... само гинекологът и личният ни стават, но и двамата са възрастни и едва ли ще практикуват още дълго. След това хич не знам... Претупването при разни други си е направо задължително. При една ортопедка се чувствах като на speed dating. Crazy Пък аз въпроси обикновено имам много.

# 23
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Сбъдваща мерси  bouquet

...Напоследък все по-често констатирам, че изразът "германска точност" няма никакво съдържание...
Искам да отидем някъде на 25-28 март, да е с топли басейни нещо, да има красиви неща за гледане и да е на не повече от 4-5 час с кола от Берлин. Дайте ми съвет, моля
Папурче, констатацията ти е в правилна посока.  Peace
Карлови Вари, е близо за вас.

# 24
  • Мнения: 69
PAPURCHE MEHURCHE, били ли сте вече на Балтийско море?
например Оstsee Тherme
https://www.google.de/search?q=ostsee+therme&source=lnms& … w=864&bih=398

Чети внимателно за температурата на водата, за да не останеш неприятно изненадана. По мои наблюдения басейни с температура 22/25°C ги обявяват за "топли"  Rolling Eyes

# 25
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Здравейте момичета,
аз обикновено само чета тайничко и хич нямам време да пиша, само когато ме налегне някой важен въпрос се обаждам...
Как стои въпросът с подаването на данъчна декларация? Ако съм на нормален трудов договор vollzeit от края на октомври 2015, а преди това съм била на teilzeit към друг работодател, от когото дори нямам годишен отчет за приходите (само месечните), трябва ли да подавам данъчна деклрация или това правят работодателие автоматично? Все си мислех, че само ако си selbstständig трябва да го правиш това но един познат ми пусна мухата и сега не знам...

# 26
  • Мнения: 11 318
Дзак и от мен! Аха и да изпусна новата тема. В ремонт сме и ми пуши главата.

# 27
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 694
Веч и у нас е същата работа Confused

# 28
  • Мнения: 1 468
Здравейте!  Hug Някъде в старите теми бяхте говорили за доставка на по-големи пакети със Speedy от БГ до Германия,но не успях да намеря постовете...Тази доставка до домашен адрес ли е и какви бяха цените-ако може някой да сподели личен опит!  Rolling Eyes

# 29
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 429
Здравейте!  Hug Някъде в старите теми бяхте говорили за доставка на по-големи пакети със Speedy от БГ до Германия,но не успях да намеря постовете...Тази доставка до домашен адрес ли е и какви бяха цените-ако може някой да сподели личен опит!  Rolling Eyes


Ние ползвахме Еконт, доставиха ни го до вратата, може да се избере опцията и до офис (в техний случай на Хермес). Цената ако не се лъжа за колед до 30кг беше 41лв. Сега цената е 38,84лв+10,5% или това е около 43лв. (всеки месец променят разчера на тази добавка и Еконт и Спиди). Майка ми го изпрати в четвъртък и го получих в понеделник.
Ето в този линк е описано http://www.econt.com/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

а тук са цените: http://www.econt.com/international-services/

Общи условия

Активация на акаунт