Мислите ли за несигурността?

  • 6 344
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Живеете ли с мисълта, че...няма нищо сигурно...
По-скоро натрапчивата мисъл за това. Ама толкова натрапчива, че да пречи на нормалното ви ежедневие и радости..
Около мен много хора си....изневеряват, разделят, някои преглъщат, други не....и все пак вече нищо не е същото...
Аз съм крайна в мнението си по подобни въпроси, но не желая да ги споделям и обсъждам сега.
Прихвана ме някакво ужасно чувство. Че се чувствам несигурна. Издигнала съм семейството в култ и само мисълта за нестабилност ме изяжда. Всъщност точно това е думата. Самоизяждам се. Непрекъснато питам съпруга си...дали ще ме обича, дали ще ми е верен.....изнервям го вече...
Страхувам се и че някой може да се разболее и пак да се преобърне всичко...
Ако се опитвам да го тая в себе си, се затварям и плача... Сънувам ужасни сънища. Несвързани...които ме изтощават.
Започнах да мисля, ако се разделим къде ще отида ...Дали не трябва да се подсигуря по някакъв начин. Имам възможност да продам имот и евентоално да купя д руг по-хубав. Обаче всеки ми казва, недей купува щото ще е на двамата......и не продавай щото може да те изгони някой ден...хората се променят...
А истината е, че нямам никакъв повод въобще да си мисля такива неща. Просто така се чувствам, повлияха ми някои неща и....изпаднах в състояние от което ми е трудно да се абстрахирам. А това влияе на околните.
Незнам какво искам с тази тема.
Искам да благодаря, че ще я прочетете.

# 1
  • Мнения: 124
В живота няма нищо сигурно .Много малко неща можеш да контролираш и трябва да се научиш да живееш с това.Моят съвет е да поговориш с психолог.

# 2
  • Мнения: X
Всъщност, знаех че ще се стигне до психолога...Известно ми е общо взето с какво имам да се боря и да преодолея към момента , необходимо за вътрешния ми баланс.
Идеята беше друга....И въпроса също....
Все пак, благодаря. Отворена съм за всякакви мнения.
Знам, че няма нищо сигурно. И това е толкова естествено...за съжаление или не, както казваш.
Но минават ли ви през ум подобни неща..

# 3
  • Мнения: 140
Не, не ми минават. Напълно съм наясно, че няма нищо сигурно. Живея живота си сега и го пълня с различни интереси и търся и намирам смисъл в много неща. Вкопчването в едно нещо както в твоя случай в мъжа ти за мен е грешно поведение.

# 4
  • Мнения: X
Възможно е да е грешно. Но има и такива като мен. Tired

# 5
  • Мнения: 2 222
Сама се измъчваш без причина Peace

Аз никога не съм живяла с подобни размишления, пък взе, че ми се случи най-неочаквано с гръм и трясък - разведох се. Така че от личен опит знам, че нито е края на света, нито има смисъл предварително да се тревожиш. Аз поне като семейна съм си живяла добре, като се наложи и се разведох, се оправих. Сега съм омъжена за втори път и не се безпокоя какво ще стане - нека си живеем добре, пък каквото е писано - такова. Животът е днес и сега.

Разбира се, имам си тайните страхове относно децата - те да са ни живи и здрави Heart Eyes - но гледам да не се втелясвам и на тази тема...

# 6
  • Мнения: 544
Може би ще се почувстваш по-спокойна ако се постараеш да станеш  по-независима от мъжа си. Имам предвид да изкарваш сама прехраната си (т.е. да имаш съответното образование, специалност, работа), да си осигуриш някакви резервни финанси (твой имот, спестени пари), да имаш някаква "емоционална" независимост (приятели, хоби, спорт). С една дума дума "Надявай се на доброто, но се подготви се за лошото". Не товари околните със страховете си!

# 7
  • Мнения: 4 611
Да, мислила съм си. Когато бях с предишния ми приятел се страхувах непрекъснато, като теб. Накрая стана това, от което толкова се страхувах - той ме остави и за мен всичко се срина, само за да осъзная, че в крайна сметка човек трябва преди всичко да разбере, че може да разчита единствено на себе си, всичко останало не е под твой контрол, временно е, а ако имаш доверие на себе си, че би могла да се справиш във всяка ситуация, ще спреш да се страхуваш. След като преживях тази болка, разбрах, че мога да се справя с нея и вече не ме е толкова страх от нещата, които може да се объркат. Не е нужно да преживяваш и ти голяма болка, просто имай вяра в себе си, каквото и да стане - ще се справиш! Стига си му пилила на мъжа, ами ето - Свети Валентин наближава, измисли нещо за двама ви. Зарадвайте се взаимно. 
Успех!  Hug

# 8
  • Мнения: 2 222
Точно така - трябва да се живее всеки ден добре, защото утре ако дойде друго, така или иначе ще трябва да го мислим тогава. Животът е борба  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 013
niama_me , ще те провокирам (като въпросите ми са съвсем добронамерени). Дори не е задължително да отговаряш на тях тук във форума. Важно е за себе си да намериш отговорите:
- Имаш ли достатъчно много свободно време, с което се чудиш какво да правиш?
- Имаш ли някакви индикации от твоя мъж, че нещо не е наред?
- Тези страхове на база интуиция ли са?
- Ако утре като гръм от ясно небе се разведете, ти в каква ситуация ще си от гледна точка: място за живеене, печелене на пари и т.н.?
- Ти финансово независима ли си?
- Възможно ли е да "преекспонираш" чужди проблеми (от твоето обкръжение) върху твоето семейство?
- Възможно ли е твоето самочувствие като жена да е пострадало по някакви причини?

Има едни психологически "хватки", които за мен са малко "евтини", но все пак: напиши на един лист всичко това, което имаш (от материален и нематериален характер), всичко това което те прави щастлива и се фокусирай към позитивните емоции.

И малко out of the blue информация - липсата на вит Д може да повлияе на настроението на хората и да спомогне за депресивни състояния, а все пак сме в такъв сезон в момента.

Успех в дебрите на самопознанието - никога не е излишно това.

# 10
  • Мнения: 4 500
Не мисля. Важното е да знам, че сме здрави и имаме работа, с която се издържаме. Любов, секс, брак, приятели, изневери, работа, училище - това ако взема да го мисля всеки ден, трябва да се гръмна.

# 11
  • Мнения: 4 611
О, да, ако нямаш самочувствие и по някакъв начин си зависима от мъжа си, нищо чудно, че се чувстваш така. Прекалено многото свободно време също е от значение.  Получава се over thinking и хората затова много от случаите изпадат в депресивни състояния.

# 12
  • Мнения: 124
Намери си някакво занимание което да те отвлече от тягостните мисли ,дали ще четеш книга ,месиш тесто ,правиш йога или шиеш гоблени ,ти си реши ,но си запълни свободното време с нещо ,което да те отвлича.Може да се запишиш на танци .

# 13
  • Мнения: X
niama_me , ще те провокирам (като въпросите ми са съвсем добронамерени). Дори не е задължително да отговаряш на тях тук във форума. Важно е за себе си да намериш отговорите:
- Имаш ли достатъчно много свободно време, с което се чудиш какво да правиш? - Имам.
- Имаш ли някакви индикации от твоя мъж, че нещо не е наред? - Абсолютно никакви.
- Тези страхове на база интуиция ли са? - Незнам какво е, казвам му интуиция, но се появи от това което става около мен.
- Ако утре като гръм от ясно небе се разведете, ти в каква ситуация ще си от гледна точка: място за живеене, печелене на пари и т.н.? - Имам тези неща.
- Ти финансово независима ли си? - Почти.
- Възможно ли е да "преекспонираш" чужди проблеми (от твоето обкръжение) върху твоето семейство? - Абсолютно. Както когато видя нещо хубаво се чудя защо и при нас не е така, така като видя лошо, започвам да се страхувам дали няма да се случи.
- Възможно ли е твоето самочувствие като жена да е пострадало по някакви причини? - Не само е възможно. Така е. Качих 5 кг и адски много целулит. Ниска съм и се отразява доста...Немога да ги сваля. Не издържам на глад, а по медицински причини не мога да спортувам. Единствено лечебна гимнастика.

Има едни психологически "хватки", които за мен са малко "евтини", но все пак: напиши на един лист всичко това, което имаш (от материален и нематериален характер), всичко това което те прави щастлива и се фокусирай към позитивните емоции.

И малко out of the blue информация - липсата на вит Д може да повлияе на настроението на хората и да спомогне за депресивни състояния, а все пак сме в такъв сезон в момента.

Успех в дебрите на самопознанието - никога не е излишно това.

# 14
  • Мнения: 8 804
Авторке, щом живееш с такива нагласи значи всичко ти е наред и поради липса на реални проблеми, съзнанието ти търси точка на безпокойство, около която да се върти. Това е бъдещето, разбира се, защото е непредвидимо от нас Simple Smile Трябва да призная, че това ми е добре познато, и аз съм минала през подобни безсмислени терзания. Доста по-късно нещата се промениха за мен и всичките ми смешни страхове отпреди изчезнаха, заместени от истински сериозни проблеми. Дадох си ясна сметка колко глупаво съм се изтезавала сама, вместо да се радвам на спокойния си живот. Когато сама стигнеш до тези мисли, без някой да те убеждава, тогава ще се освободиш от страховете си.

Общи условия

Активация на акаунт