Релакс след работа

  • 111 164
  • 665
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 500
Рядко мия чинии вечер, правя го сутрин, защото имам повече сили.

# 76
  • Мнения: 866
Преди да имаме деца релаксът след работа не ми е бил някакъв проблем - питие, филмче, книга, понякога бири навън. С дете/деца е малко по-трудно, след месец се връщам на работа и ще видим как ще е. Прахосмукачката и парцала ще отидат на заден план, не винаги ще има топла домашна манджичка и така

# 77
  • Мнения: 7 848
Когато на 30+ родих последният си син, а може би и от помъдряването да е, установих , че не е задължително да бъда перфектна, нито домакиня, нито майка, нито съпруга. Нито служител номер едно в работата!


Много отдавна ставам сутрин в главата си с що годе точен план за деня , в който много отдавна първите точки са моите нужди и желания. Но моите деца вече нямата нужда от мен....

# 78
  • София
  • Мнения: 22 735
Релаксирам на тишина, отделям време за цветята, децата и съпруга...душ, за около 30 мин. задължително хубаво си отпочивам в спалнята  и след това вечеря със семейството. Много често след работа отделям време само за себе си - шопинг, среща с приятелки. Един път в месеца си правим женско парти, семейно правим изпети в планината или посещаваме градове, където ни е приятно.. През дългите почивки "отскачаме" до Гърция. Но за мен, за да си отпочина хубаво е важно да ми е тихо, да не чувам говор....

# 79
  • София
  • Мнения: 12 374
Рядко мия чинии вечер, правя го сутрин, защото имам повече сили.
Не го приемай като даване на акъл, но аз цял живот, където и да съм живяла (минус Велинград), сме имали миялна. Майка ми дори не я бях виждала в детството ми да измие една чиния.
Улеснява много  Peace

# 80
  • Мнения: 4 500
Да, чувала съм за миялна  Mr. Green
Нямам място, кухнята ми е малка и мястото ми е ангажирано.

# 81
  • Мнения: 10 604
Ходя на йога веднъж и поне два пъти на пилатес. Доскоро работех в Центъра и масаж, фризьор, козметик и тн посещавах в работно време. Сега работя в края на София и пътувам почти час в едната посока. В това време чета книга, говоря по телефона с приятелки или чатя. Йогата и пилатесът обаче не се отменят по никакви причини, освен по здравословни. Нямам угризения, че лишавам семейството си от внимание, докато спортувам, защото се връщам отпочинала и спокойна. Готвя в дните, в които не съм на спорт или приготвям някой аламинут. Аз съм си най-важна. Отне ми десетина години да го осъзная.

# 82
  • Мнения: 28 479
Ами отдавна престанах и аз да съм от най перфектните домакини, работещи и т.н. ида вися след работа в службата и през почивните дни...... Купила съм си мултикукър и миялна, за да ме улесняват и спестяват времето на дежурене покрай тенджирите и миенето на чинии....! Предимството е, че детето ми порасна и вече имам време и за себе си, дори през уикенда ходя на курс по език, ей така за разнообразие и тренировка на мозъка hahaha
Когато е топло, включвам някакво ядене на кукъра и изчезваме да караме колела с моя мъж, старая се почти целия уикенд да го прекарам в разходки и активен релакс! Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 488
Да си дойдем на думата,мултикукър и миялна! Едното го осигурих,остана ми второто.
И аз се прибирам уморена, и бързо се захващам с домакинска работа....... омръзнало ми е да вися на печката и мивката,пералнята,прахосмукачката.......
Релаксирам пред компютъра и киндъла. Зимата за съжаление не става много за разходки. Лятото сред природата си е друго. Аа,за малко да забравя,ходя на народни танци веднъж седмично, много е зареждащо.

# 84
  • Мнения: 28 479
Ами след седемнадесет години миене на чинии ми дойде акъл в главата hahaha,.....а след десет години висяне след работно време осъзнах,че това не ми носи нито материално, нито морално удовлетворение....зареждат ме и ме отпускат вечерите и уикендите прекарани със семейството, хубава храна, хубава книга, приятен разговор, списание, курс по език....бг мама Simple Smile

# 85
  • TX
  • Мнения: 590
Механизирала съм всяка домакинска дейност  която подлежи на това, ММ и децата (3 бр.+ котка) също помагат в домакинството с "обичайните гадости" кой с какво може, но основно съм аз човека там, не съм перфектна и неща да съм за сметка на киселяшко излъчване ....
Време за мене си крада инак ще изпращя с времето го осъзнах . Моите неща са плуване - всяка сутрин преди работа, два пъти в седмицата на народни танци след работа и 1 път в месеца маникюр - това са лично моите неща. При възможност и време все гледаме да сме навън сред природата с дечурлигата и половинката, вечер разпускаме като играем семейни игри на фона на някой неангажиращ комедиен филм или музичка и по леглата, където чета малко докато заспя или мъж ми ми вземе книгата ...

Последна редакция: нд, 14 фев 2016, 17:33 от murka или АБОРИГЕНА

# 86
  • София
  • Мнения: 4 328
много и различни преживявания, емоционални, луди и с положителен знак. това ме презарежда най-много! книги, филми, медитации, йога, СПА - всичко можем и у дома, но не стига. аз съм много алчна към живота  Embarassed

# 87
  • Мнения: 1 463
Вечер понякога нямам сили и да заредя миялната. Зареждам я сутрин. Но всъщност съм си от "чучулигите" - сутрин ми е силата.

# 88
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Моята почивка и генератор на енергия са готвенето и работата в градината.

Особено препоръчвам плевенето като антистрес занимание. Превъзхожда всички други дейности с незабавния си и многостранен ефект. Далеч след него в подреждането остава обръщането на почва с права лопата. Единственият му недостатък е, че е сезонно налична терапия.

# 89
  • Мнения: 298
За плевеното съм склонна да ти повярвам. Късам всичко що е хартия, когато съм под стрес. Ще съм по-екологична следващия път.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт