Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 137

  • 128 220
  • 737
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 59
Нелка, много благодаря за изчерпателните отговори Simple Smile
Вие къде ги качвате предварително снимките? Моите са във ФБ, пробвах да го копирам линка от там, но не се получи Sad
https://www.facebook.com/210851162431507/photos/a.21111065907222 … ype=3&theater

Експериментирахме и мисля че получихме добри цветове. Тортата  ще я сглобяваме днес, така че утре ще ви я покажа.
 Hug
Искам да ви питам и дали сте запознати с курсовете за сладкари-декоратори. През м. юни видях че Академия Гранд Гурме по кулинарни изкуства организира курс. Водещата се казва Даниела Савова. Не съм се интересувала до сега и не съм запозната кой кой е в този бранш, знаете ли дали е наистина професионален и въобще всякаква информация ще ми бъде от полза. Проблема е че не сме в София и 4 уикенда трябва да се пътува до софия, а имаме и ангажименти..

Последна редакция: пт, 19 май 2017, 08:14 от vanita_m

# 586
  • София
  • Мнения: 461
Привет Ванита! Защо хреди да инвестирате време в курс не почетете първо теория и до погледате туториали в ютюб? Аз като се замисля,сега се чувствам много по ок за курс,след като съм запозната с базовите неща,отколкото ако бях започнала директно с курс (все още не съм ходила,та е напълно възможно да не съм права и да подхождам субективно) Поздрави и успехи:)

# 587
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Вани, привет Simple Smile Гледам да обяснявам малко по-многословно, все с надежда, че няма да се получи двусмислие и че от това, което го пишем, ще има някаква полза  Hug

Включвам се обаче малко на пожар. За курса.
Опитах се да намеря малко информация и попаднах на страница, която обявава следното:



Няма да обсъждам граматическото състояние на нещата.
Макар че и то, само по себе си, говори.

В обявата са поместени крадени снимки!
Които и да са тези хора, те рекламират с чужд труд, което нарушава всякакви - писани и неписани - правила.
Не бива да се дава доверие на хора, които търсят успех чрез измама от този тип.

Съжалявам, ако си имала предвид някакъв друг курс.
Което обаче по никакъв начин не променя написаното от мен за конкретния случай.
Освен, разбира се, ако курсовете не се водят от авторите на съответните торти. В такъв случай моля за извинение  Grinning

# 588
  • Мнения: 59
Момичета, може би сте прави за курса , аз също се двоумя, затова се допитвам до вас. Притеснявам се че някои неща ни куцат, а аз искам да са перфектни.
Днес правихме торта , която жената много хареса, но аз бях много критична. след като облякохме тортата, фондана леко се напука по ръбчетата. Не мога да разбера защо се получава така ?
Благодаря ви, много сте мили:)

# 589
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
mlv ,надявам се да ти хареса.Иначе тортата Египет ми харесва много.

Ванита,хубаво е да си критична,това те кара да искаш повече от работата си.Няма как обаче тортите ти да стават перфектни веднага.Иска време и опит,а когато има желание ще има и добри резултати.
Фондан се къса поради различни причини-лош фондан,тънко разточен или прекалено търкане за ръбче/при мен се случва/.

ето и една бърза тортичка от мен измазана с маслен крем

# 590
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Тути, много хубава тортата с кремовия финиш!  Hug

Съгласна съм с мислите ти и за фондана, и за процеса на добиване на умения.
Ванита има желание да се научи и е ясно, че можем да дадем различни съвети, но доколкото всеки изхожда от своето виждане, съответно и предложенията са различни.
Защото има хора, които учат по-добре сами, а има други, за които е от решаващо значение да попаднат в съответната среда и да бъдат направлявани.

Едно е сигурно, че дори да посетиш курса на световен шампион, ти няма да излезеш оттам виртуоз. Нищо не стават с магическа пръчка, но е истина, че в една такава среда много неща ти биват подсказвани и показвани. Неща, които иначе биха ти отнели дълго лутане и неувереност.

Лично аз обаче съм върл  Joy  противник на еднодневните курсове.

# 591
  • Мнения: 59
Тути, много е  хубава тортичката Simple Smile Нелка, права си. На курса няма как да ти кажат всичко, но все ще ми станат по-ясни нещата. Аз обичам всичко да ми е ясно , и така ми е много некомфортно Simple Smile
За напукването на фондана май го разгадахме- мисля че сме го омесвали с повече нишесте... вчера правихме торта и сложихме съвсем малко и резултата беше почти отличен Simple Smile
Искам да ви питам ка се прави  такава торта със силуети - https://www.google.bg/search?q=wedding+cake+silhouette&clien … rc=2sV8EQ7ABJ-tiM:

Намерих два вида резци на силуети. Изрязват се с черен фондан и се лепят на тортата. така ли? А може ли да стане ако силуетите се напечатат на фонданова хартия и се запепят на фондана? идеята ми за това е защото намерих само два вида силуети, а ще ни трябват още за да постигнем ефекта за торта, която търсим.

Другия ми въпрос е за поставка. Трябва да направим торта на 3 или 4 етажа. Притеснявам се дали ще издържи, да не се разпадне....ако е от този тип на който тортите са едно върху друга...
А ако е от тези които имат разделителни колони между етажите - малко ми стоят като отделни торти, а не като една завършена...

# 592
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ванита, виж как с експерименти човек постепенно се досеща за едно и друго. Успех и нататък! Simple Smile

Силуети досега не съм правила, но не мисля, че има проблем да ги напечаташ и изрежеш.
С резци е ясно, че става, освен това може и с помощта на шаблон (stencil).
Освен това съществуват и постелки, които се ползват с вид смес като тази за дантелите.
И, разбира се, може всичко това да се нарисува на ръка или да се комбинира рисунка с някои от останалите методи.

За поставките, на които тортите се поставят всяка за себе си, знам твърде малко, никога не съм ползвала.
Но ако искаш да направиш многоетажна торта, където всеки етаж лежи директно на по-долния, няма никакъв проблем. При правилна технология нищо няма да се разпадне  Hug

# 593
  • София
  • Мнения: 461
Ето и моите последни напъне (Павловата не е кой знае какво от към декорация,но пък стана адси вкусно и симпатично оползотворяване на белтъците,останали от другата торта Wink )







излишъкът по дантелата беше отстранен ,не съм я предала в този безобразен вид!:)

# 594
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Ванита,веднаж правих торта със силуети.И си изпринтирах на лист в желаната големина,след което си го изрязах от фондан

 Dandelionwine,според мен ако имаше две-три зелени листенца около цветята щеше да има по завършен вид.

Ето и моето голямо предизвикателство-цветята с тиченките.Въпреки ,че ходих на курс за мак,пак ме затруднява


# 595
  • Мнения: 59
Dandelionwine - цветето ти е невероятно нежно. С коя формичка си го правила?
Тути- а твоя мак се е получил като истински.
Нелка- така е, ще се експериментира. Simple Smile
Оф, много ме яд че не мога да ви кача снимки.  Вие къде ги качвате предварително? Нещо не се ориентирам.
Това е добра идея  за силуетите..Ще принтирам утре и ще ги изрежем с фондан да видим как ще се получи... Иначе има само 2 модела резци за силуети които намерих, но трябва да взема да съчетая и двата и пак няма да имам всички силуети...

# 596
  • София
  • Мнения: 461
tuty1,благодаря:) и аз така мисля,но девойката изрично помоли да няма зеленина,затова,за да не избледнее съвсем,си позволих да сложа в сърцевината на ранункулуса и да "поръбя" външните венчелистчета на розата:)
Ванита,за ранункулуса ползвах 2 поредни размера от комплект кътъри за роза,за розата,респективно същия комплект- всичко съм научила с туториъли от ютюб,така че си поразтърси и гледай-адски лесно е.Различните клипчета предлагат различни техники-пробвам и подбирам това,което най ми пасва като метод и визия. И розата и ранункулуса ги правя за първи път,нямах особени трудности. Поздрави!

# 597
  • Мнения: 188
Здравейте! В момента съм в майчинство, но съм свикнала винаги да се занимавам с няколко неща наведнъж.  От три-четири месеца продавам сладкарски инструменти и хората, с които общувам, са толкова мили, че направо ми се иска и аз да започна да творя с фондан. Замислих се за сладкарски курс, защото домашни сладкари са тръгнали от там и наистина са научили много. Но в крайна сметка ако човек няма такова време, живее в малко населено място или няма финансова възможност, в крайна сметка YouTube е най-добрия учител, както и съветите на сладкарите, които винаги помогнат.  chef Hug

# 598
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Тути, за тортата ти!  Hug бС пеперудата на стратегическото място  Wink

Вани, набързо за снимките.
Eто тук можеш да ги качиш: http://prikachi.com/
След което да копираш и поместиш чрез съответните бутони.
Има и други сайтове, но ти давам този, заради българския.

# 599
  • София
  • Мнения: 461
И аз забравих в бързината да пиша за нортата на Тути! страхотна е - и макът изглежда все едно ей,сега вятър ще му вейне листенцата,и бебокът е снрашно сладък,а също много ми хареса пунктирът по траекторията на бубите отстрани !;)

Общи условия

Активация на акаунт