Дете кръстено на баща си?

  • 10 094
  • 66
  •   1
Отговори
  • Торонто
  • Мнения: 837
Момичета, знам че този въпрос се обсъжда и в съседната тема, но исках да го пусна отделно, за да не се смесва , защото там се говори по принцип за имена а не за този конкретен случай.
 Смятах да кръстя бебето на мъжа ми, когато най-случайно една колежка ми разправяше нещо за сина си и аз не разбрах за него или мъжа си ми говори и попитах. И тя каза "Ами да те са с еднакви имена, мъжът ми почина много млад - като че ли съм знаела че ще стане нещо и съм му продължила името".
 Изтръпнах при тази реплика и не мога да я забравя! Остава ми малко време до бебето и въобще не знам какво да правя с името... Вие как бихте постъпили на мое място? Би ли ви разколебало такова нещо?

# 1
  • Мнения: 2 220
Не, не би ме разколебало, ако съм го искала до този момент. Но на мен не ми харесва идеята синът ми да е кръстен на баща си или на мен, не знам защо. Но ако го искаш, направи си го. Всякакви ситуации има, и те нямат нищо общо с вас.

# 2
  • Мнения: 125
Дъщеря ми е крастена на баща си,и не виждам нищо лошо във това!!!!!! newsm53

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 18:19 от petia74

# 3
  • Мнения: 649
ами и мен не би ме разколебало щом така си решила... обаче да ти кажа мъжът ми е кръстен на баща му понякога наистина не се разбира за кого става въпрос  Whistling добре, че той е с две имена и може да се допълни...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Нашата дъщеря е кръстена на дядо си и баща си...Т.е. баща и е кръстен също на баща си Laughing. Ако беше момче щеше да е съвсем същото име пак...Традиция! И нищо лошо, напротив известни хора са Laughing
 А имаме и приятел режисьор на когото дъщерята е кръстена на него. Прекрасна млада дама е, а бащата е страхотен!

# 5
  • Мнения: 1 878
Не би ме разколебало - не бива да се свързват двете събития, просто въпрос на лошо стечение на обстоятелствата

# 6
  • Мнения: 147
Няма нищо лошо щом така си решила и го искаш.
Лично аз съм на мнение:нов човек-ново име,с което не ангажирам останалите. Peace

# 7
  • Мнения: 46 511
Не се връзвай, кръсти си детето, както искаш!

# 8
  • Мнения: 903
Аз също съм решила да кръстя бебето на баща му и не виждам нищо лошо в това. По думите на доктора ще бъде момиче, но и момче пак така ще го кръстя Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Не слушай кой какво ти говори ами си го направи така както си решила   bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 695
моята бебка е кръстена на татко си.това решение го вземах аз деня когато отивах към родилното и нищо и никой не би ме разколебал.нещо повече и за миг не съм съжалявала.
като се сетя тати на Алекс как се кефи и ми става едно такова миличко newsm03

# 10
  • Мнения: 201
Според мен няма никакво значение какво ще ти отговорим ние тук. Ако ти си суеверна и предубедена, така или иначе ще се вслушаш в страховете си и съответно в думите на жената. Ако не си, каквъвто е случаят с мен, просто ще направиш това, което си си решила. Но бъди сигурна в избора си, за да не се съжаляваш по-късно, че си послушала нечие чуждо мнение.  newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 44 098
хахаха ми не, не би ме разколебало...имам един приятел кръстен да баща си - Господ да ги пази и двамата, татко му си е жив и здрав човека... Wink

# 12
  • Мнения: 3 360
Не би ме разколебало - не бива да се свързват двете събития, просто въпрос на лошо стечение на обстоятелствата

 Peace

# 13
  • Мнения: 8 917
Не се връзвай, кръсти си детето, както искаш!
newsm10

# 14
  • Торонто
  • Мнения: 837
По принцип изобщо не съм суеверна даже се подигравах досега на суеверните хора Sad(
Но наистина много ме стресира тази реплика и оттогава се чудя какво да правя, бебето е момиче де, така че няма да ги бъркат ...

# 15
  • Мнения: 922
Е, стига Grinning. Това, че се е случило на тях (за голямо съжаление), съвсем не означава, че ще се случи и на вас.  Не се шашкай. Кръсти детето, както намериш за добре. Ние кръстихме Вальо на баща му, а Деничка на мен Grinning (е, и на богинята на зората, разбира се Hug)
Успех Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 39 759
Няма проблем да кръстиш детето си на мъжа си.
Трагедии се случват за жалост. Моя мъж не е кръстен на баща си, но го е загубил когато е бил на 9месеца.

# 17
  • Мнения: 4 668
Ако имахме момиче със сигурност щеше да е Лора ,с първата буква на татко си , той се казва Людмил . По принцип ми харесва децата да се кръщават на родителите си . За момче мъжът ми не искаше да е на него , той не си харесва името , а и отдавна се бяхме спрели на друго . Щом сте решили - действай , не бива да се притесняваш от такива случки , щяло е да стане и без детето да е кръстено на него !

# 18
  • София
  • Мнения: 3 825
Племеникът ми е кръстен на баща си и когато викат единия се обръщат и двамата,а за суеверието,не се връзвай и си кръсти детето както си решила.Леко раждане Grinning .

# 19
  • Мнения: 1 059
Не се връзвай, кръсти си детето, както искаш!
newsm10
И аз така мисля

# 20
Наистина е стресиращо, но не мисля, че трябва да се смесват двете неща.
Кръсти бебчето, както ти харесва.

# 21
  • Мнения: 577
И аз не мисля че това може да е прецедент,даже съм чувала че ако е кръстено на бащата има по-здрав сън. Joy

# 22
  • Мнения: 1 858
Не се връзвай, кръсти си детето, както искаш!
newsm10

# 23
  • Ruse
  • Мнения: 390
немисля че това е причин която може да ме разобеди.Но аз никога несъм искала детето да се казва като мен или като мажът ми,защото става кофти когато викнеш на единия а да се обърнат и двамата или по-лошото да не се обърне никои с мисълта 4е вика6 на другия

# 24
  • Мнения: 2 959
Аз имам две приятелки, които си кръстиха дечицата на половинките си. И до ден днешен и дечицата и татковците са си здрави и щастливи. Така че ако си решила за името смело давай напред, таткото ще се почувства много горд от факта че бебчето му носи името. Леко раждане! Hug

# 25
  • Мнения: 3 216
Не се вьрзвай и си крьсти детето както си искаш.
Аз избирах между две имена-Мартин и Станислав(така се казва баща му).И много дьржах на второто.Обаче малкия се роди на 3-ти март и затова решихме да е Мартин иначе щеше да е крьстен на баща си.Много ми харесва идеята децата да се крьщават на родителите си.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 755
Аз съм кръстена на баща ми, е малко видоизменено, де.
Скоро също чух, че не било хубаво така, но аз не се оплаквам от живота си. И не мисля, че това определя нещо. Наречи си детенцето както искаш! Не вярвай на такива неща! А и как може да ти кажат такова нещо сега?  newsm78 Да е живо и здраво!   bouquet  Аз също мисля да е нещо близко до името на таткото, но още не съм решила твърдо.

# 27
  • Мнения: 22 865
Племеникът ми е кръстен на баща си и когато викат единия се обръщат и двамата,а за суеверието,не се връзвай и си кръсти детето както си решила.Леко раждане Grinning .
Да и на моята приятелка кръсти малкия на баща си.Сега стават големи обърквания.Но ако не си суеверна не виждам причина да си нямаш двама Марковци у дома  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз кръстих на мъжа си  Hug Heart Eyes
Мисля, че се стресираш излишно   bouquet

# 29
  • Мнения: 13 512
И аз съм чувала, че не бива детето да се кръщава на родителите си. А освен това и много ми е тъпо, не харесвам. Мъжа ми искаше да кръсти дъщеря ми на мен, а аз категорично бях против!

# 30
  • Мнения: 670
Няма исторя, която да ме разколебае да кръстя детето си както искам.

# 31
  • Мнения: 188
ние също имаме големи колебания за името на бебето, но на мен много си ми харесва името на таткото и съм се замисляла да го кръстим така, но поне при мен има още време и въпреки всичко не бих се вързала на тези неща! името си им е харесало и това е най-важното!

# 32
  • Мнения: 680
Моят син е кръстен попринцип на дядоси,но всички си мислят че е кръстен на мен. newsm03Не се притеснявай кръсти детето си както на теб ти се иска!

# 33
  • Мнения: 7 474
И аз съм чувала за това суеверие. Една известна полска актриса разказваше за дъщеря си,че когато се е родила стари хора и казвали да не я кръщава на себе си, защото Господ прибирал единия, но тя не ги послушала и дъщеря и загива на 20г. в катастрофа. Историята беше потресаваща и макар че и аз не вярвам в суеверия ама хич , останах доста замислена и точно в този момент не бих кръстила детето си на най-близкия ми човек.
Естествено и това може да е стечение на обстоятелствата, но всеки си решава сам.  Ако не вярваш на такива неща смело напред и това е. Peace

# 34
  • Мнения: 14 654
аз познавам 2 семейства,където едно от децата носи името на бащата.не ми изглежда да са злополучни.избери за детето си това име,което смяташ че ще му донесе късмет и щастие . ако това е името на таткото-защо не. а ако си много суеверна и се тревожиш-тогава пък за свое спокойствие си избери друго име,което харесваш

# 35
  • Мнения: 2 035
Според мен тия нещастия са просто лоши съвпадения  Confused Кръсти си го както си искаш, не се затормозявай... ами човек ако започне да вярва на всичко казано, какво му остава  Confused Смятам, че щом името е избрано с любов ще носи любов  Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 5 317
Кръсти си детенцето както искаш.А другото си е Божа работа.

# 37
  • Мнения: 292
Вслушай се в сърцето си и постъпи така, че да  се чувстваш спокойна и щастрлива .... Аз кръстих дъщеря си на мъжа ми, защото е прекрасен съпруг и баща и го заслужава Simple Smile
А относно всичко това, което чуваш около себе си - всеки живот си има и своята драма - не обобщавай с лека ръка ..... и не се разстройвай.
ДЪЛБОКО В СЕБЕ СИ ТИ ЗНАЕШ ОТГОВОРА Simple Smile Успех!!!

# 38
  • Мнения: 348
Здравей!!! Определено ще се опитам да те окуража и повдигна настроението. От известно време живея в Испания и тук е ОБИЧАЙ и доста спазван първият син да се казва на бащата - иначе казано всички го правят и по скоро се притесняват ако не е така  Laughing Така че нищо ново под небето  Joy Но въпреки всичко те съветвам, аз понеже съм също доста суеверна, ако ще ти тежи на съвестта по-добре недей  newsm78

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Просто нещастно стечение на обстоятелствата...
Кръстих дъщеря си на баща й. Само първата му буква взе, но така или иначе си е негова.

# 40
  • Мнения: 559
На мен също ми допада идеята да се кръсти детето на баща си, ние също го мислехме, но ако бебето беше момче, роди се сладко момиченце и я кръстихме на майка.

# 41
  • Мнения: 5 183
Имам познат, кръстен на баща си. Полу4ава се малко конфузно понякога, но и весело. Звънят да го търсят гаджета, а таткото вдига телефона. Отсреща:"Ало, добър ден, Борис търся", а той: "Борис е на телефона"Simple Smile и те се шашкат  Mr. Green
Наши познати имат 2 дъщери. Първата е кръстена на баща си, а втората носи името на майка си.
Аз ли4но не съм привържени4ка на кръщаването на родител, но не заради някакви суеверия. Просто въпрос на вкус.

# 42
  • Мнения: 7 640
аз не харесвам баща и дете с еднакво име Naughty

# 43
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Василена е кръстена на татко си. Защо пък да не се напъчи и той? Mr. Green За мен са суеверия тези приказки.

# 44
  • Мнения: 817
Според мен няма никакво значение какво ще ти отговорим ние тук. Ако ти си суеверна и предубедена, така или иначе ще се вслушаш в страховете си и съответно в думите на жената. Ако не си, каквъвто е случаят с мен, просто ще направиш това, което си си решила. Но бъди сигурна в избора си, за да не се съжаляваш по-късно, че си послушала нечие чуждо мнение.  newsm10
И аз съм на същото мнение!Важното е как ще се чувстваш,когато го кръстиш детенце,да не вземеш да си мислиш постоянно за думите на жената и да се депресираш после,така,че хубаво си помисли,защото аз също не вярвам на такива неща,но все пак,ако това ще ми е само в главата......... newsm78

# 45
  • Мнения: 5 500
За мен тези суеверия са пълни глупости.
Сина ми е кръстен на баща си, вуйчо ми на дядо ми. Дядо ми почина на 72, ако това изобщо има някакво значение де!

# 46
  • Мнения: 2 242
уж не съм суеверна, но честно казано доста би ме глождило ...  newsm78 не знам какво бих решила..., но ти препоръчвам да не слушаш чужди мнения  Wink Вземи решението сама и без това вече достатъчно са ти повлияли.
Късмет и леко раждане     bouquet

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Според мен право на всяка мама е да си кръсти детето както на нея и харесва-това го мисли даже и свекърва ми.Кръсти си детенце както ти душа сака и смело напред.Пожелавам ти здраво и хубаво бебче!

# 48
  • София
  • Мнения: 3 787
Пак някакви бабини девитини JoyКакво ли не измислят хората.
На мен ми се струва много мило да кръстиш детето на татко му.И аз имах такава идея,но мъжа ми държеше да е на баща му.Мъжа ми се казва Калин,баща му Костадин,а бебо Калоян.Пак си е повече на мъжа ми Laughing Както аз исках

# 49
  • Мнения: 3 334
Дъщеря ми също я кръстих на баща си и се надявам да не е на лошо.Ако беше момче със сигурност щеше да е на мен! Wink

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И мъжът ми искаше да има младши,но не го огря  Mr. Green
А иначе съм чела че може да има неразбирателство между двамата,но и аз не го вярвам.

# 51
  • Мнения: 1 666
И аз кръстих сина си на баща му, а и на мен ми бяха подхвърлили нещо подобно, но не се вързах. Мисля, че бабини деветини има за всичко, само да има кой да им вярва. Аз например досега все знаех, че дете не се кръщава на починал човек, но наскоро от поп разбрах, че няма такова нещо.
Така че - давай смело, щом си си решила!

# 52
  • Торонто
  • Мнения: 837
То и на мен ми се вижда чудно да искаш да си кръстиш детето на себе си, но мъжа ми нещо много му допадна тази идея, а не е такъв по принцип newsm78
Скромничък си ми е а пък ето сега че иска дъщеря на него кръстена Simple Smile
Вече като че ли свикнах с това и името взе да ми харесва а и време няма много. Сигурно на него ще остане ...

# 53
  • Мнения: 955
Всеки намира начин да се успокои, че любимия човек по някакъв начин е все още около тях. Тя така се самоуспокоява. Никой, който не е изживял такава загуба не разбира какво е. Ако тя беше казала обратното, че името на детето му непрекъснато й напомня за таткто с болка и видимо неприятно чувство ти пак би я осъдила.
Аз кръстих сина ми с идентичното име на татко му без да дърпам дявола за опашката. Сигурна съм, че ще живеят дълги години заедно здрави и щастливи и всички ще бъдем заедно неразделни.

# 54
  • Мнения: 493
Няма нищо лошо щом така си решила и го искаш.Синът ми е кръстен на баща си и той е много горд,че носи името му.
Е сега второто няма да го кръстя на мен  Wink

# 55
  • София
  • Мнения: 478
Само да ти кажа без да се бъркам, че скоро четох, че според старата българска традиция децата не трябва да се кръщават на името на бащата освен ако не е починал, за да му подновят името  Rolling Eyes

та не знам, аз не бих, вие си решавате  Hug

# 56
  • Мнения: 8 505
Кръсти детето си както искаш.Останалото е божа работа.

# 57
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Точно за това гадно суеверие не бях чувала  #2gunfire, но ще гледам бързичко да го забравя  Crossing Arms. В рода е често срещано това явление, да се кръщава сина на бащата.
Даже и аз натам се бях запътила, но се пръкна щерката  Flutter

# 58
  • Мнения: 730
Кръсти детето си както искаш.Останалото е божа работа.

Абсолютно Peace

# 59
  • Мнения: 10 758
Щом като си решила да го кръстиш на таткото, така го кръсти.Стига вече с тия суеверия.  bouquet

# 60
  • Мнения: 3 069
Малкия ми сим е кръстен е баща си.Не виждам защо това да е проблем!

# 61
  • Мнения: 138
Не се чуди изобщо дъщеря ми е кръстена на баща си казва се Михаела и никога няма да забравя колко щастлив беше от факта въпреки че и племеника му е кръстен на него.Тои все не вярваше че ще я кръстя на него.Няма да съжаляваш.

# 62
  • Торонто
  • Мнения: 837
Patita, би ли казала къде по-точно си чела за тази народна традиция, че не трябва да се кръщава дете на баща си?

# 63
  • София
  • Мнения: 478
Ами прочетох в един от сайтовете (не се сещам за адреса, беше оцветен в бяло-зелено -червен фон), който в една от темите на питащите за идея за име беше даден като препратка с пълен списък на имена в Бг. Имаше и други раздели и един беше за българските традиции при кръщаването, там прочетох въпросното суеверие. Иначе и аз не бях чувала за такова нещо, сигурно е поредната глупост, може да са го измислили авторите на сайта. Аз даже съм чувала обратното - че на умрял не трябва да се кръщава (първородно дете) - пак суеверие.

Та аз не от суеверие имах предвид, просто аз не бих кръстила детето на бащата може би, но по др. причини, не за такава тъпотия, плюс това знам, че има вече доста джуниър-овци в БГ. Ама всеки решава за себе си, няма никакъв проблем  Hug

# 64
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Малката ми дъщеря е кръстена на баща си .Той КОНСТАНТИН тя КОНСТАНТИНА . Бях решила че рано или късно дали му харесва или не щом имаме друго дете ще го кръстя на него независимо дали е момче или момиче . Само дето той не знаеше  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 65
  • Мнения: 104
 :naughty:ne odobrqwam, prekaleno egocentrichno mi se struwa.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз не мисля, че нещата имат връзка помежду си.

Общи условия

Активация на акаунт