УМБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 19

  • 87 446
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 47
Платих 530 лв. -500 лв избор на лекар (Ирмов) и такса за обработка на документи - 30 лв. Бях заявила и ТФЕ, но се оказа, че никой не я е направил. Прегледите при кардиолог и анестезиолог минах с направление. Не съм се следила там.

# 646
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Храна беше покъртителна - начупен сухар в пластмасова кофичка с няколко трохи сирене и бутилка минерална вода - казаха ми да си направя попара. Също сурови недосварени картофи за вечеря - тези запомних, защото бяха просто незабравими. Само бисквитите и киселото мляко можех да преглътна от това, което ми носиха. От кафето си поръчвах основно салати, сандвичи, месо и допълнително кисело мляко с бисквити, чай.

# 647
  • Мнения: 1 837
 Shocked кога е било това? Когато аз родих беше в общи линии добре , за закуска даваха сандвич+плод и бутилка мин.вода, обяда и вечерята освен основно, което беше пиле или ориз с пиле и зеленчуци включваше и салата. Като цяло за болнична храна беше добре.

# 648
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Март месец раждах. Един единствен банан ми донесоха за всичките дни. Като месо помня едно пиле фрикасе. Мъжът ми след един гол ориз направи проблем и ми донесоха кебапчета с домати и краставици. Сандвичи не е имало със сигурност, защото всеки, който са ми носили съм си го поръчвала аз.

# 649
  • Мнения: 9 653
Имаше нещо ... храната май беше различна за секцио и нормално родили...
Май беше различна и измежду нормално родилите. Получавахме си кутиите с надпис с имената и ни питаха "коя е еди коя си... аха, добре, а това е храната на еди коя си..."

Аз и едното момиче (нормално родили, без шевове) получавахме едно, а третата с доста шевове - друго.

# 650
  • Мнения: 542
И при мен имаше сухари и сирене и ходиха с една кана с гореща вода да слагат за попара, сиренето беше достатъчно. Имах и сандвичи и кюфтета и пиле, от всичко имаше. Добре си беше за болнична храна.

# 651
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз не съм се оплаквала, отговорих защо съм си поръчвала храна.  Peace
Лично за мен като за частна болница и платено раждане...  Naughty

# 652
  • Мнения: 177
Разбирам ви за храната, но не сме отишли там да се глезим с точно определена манджа, всеки има различен вкус за храна ..... апък и не са длъжни да ни охранват там.
Кажете нещо повече за раждането, било то нормално или секцио, как е преминало ...... дълго ли чакахте на рецепция за приемане, чакахте ли доктор дълго време ....... слагат ли адекватно и на време болкоуспокояващо или трябва да им се казва по няколко пъти ..... как протича точно едно раждане в Дева Мария ? newsm78

# 653
  • Мнения: 1 837
Аз към 40мин чаках да дойде моя д-р да ме прегледа преди приемането,бях с доста силни контракции на около 4-5мин. От рецепция да не повярваш, но бяха изключително мили,няколко пъти ми предложиха да ме качат директно в родилно,но им отказах,тъй като никъде не исках да ходя без моя доктор  Laughing после попълването на документи,приемането,настаняването всичко беше както трябва,по-назад съм писала и за самото раждане Wink

# 654
  • Мнения: 1 556
Менюто, което носят от кафето, надвишава понякога 15-те включени лева на ден и затова се доплаща малко.
След секцио има три дни захранване с въпросните сухари, варени картофи, супа, мляко и бисквити. Няма как да сервират месо ден след операцията. После се минава на обща храна, която може да се избира - минава жена и пита кой какво иска да яде утрешния ден, а може и да се откаже изцяло.
При нормално родили едва ли ги има тези дни диета, не знам  Simple Smile

# 655
  • Мнения: 1 837
Да, нямаше ги, но си спомням единия ден на всички в стаята беше различно, на едната пилешко,на другата свинско, на третата риба.. та се чудихме защо ни е различно Laughing Но както и да е, наистина не е това най-важното нещо, което трябва да се коментира. Пък и за храна в болницата ме съмнява някой да очаква да му сервират френска кухня  Simple Smile

# 656
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Уточнявам отново - не съм се оплаквала, нито тогава, нито в момента, още по-малко съм очакнала френска кухня и хотел 5*.
Единствено отговорих на въпроса, защо съм плащала за храна.  Peace

# 657
  • Мнения: 1 837
Уточнявам отново - не съм се оплаквала, нито тогава, нито в момента, още по-малко съм очакнала френска кухня и хотел 5*.
Единствено отговорих на въпроса, защо съм плащала за храна.  Peace
Не го казах като упрек към теб, просто така ми дойде да го кажа Simple Smile

# 658
  • Бургас
  • Мнения: 449
Да, нямаше ги, но си спомням единия ден на всички в стаята беше различно, на едната пилешко,на другата свинско, на третата риба.. та се чудихме защо ни е различно Laughing Но както и да е, наистина не е това най-важното нещо, което трябва да се коментира. Пък и за храна в болницата ме съмнява някой да очаква да му сервират френска кухня  Simple Smile
Предполагам сте раждали в различни дни, затова е имало и разминаване. В нашата стая, двете момичета бяха родили ден след мен и им носеха еднаква храна (и двете бяха нормално раждали, може и това да е от значение, знам ли)

# 659
  • Мнения: 4 087
На нас ни носеха меню и си избирахме, за това се различаваше, когато си изберем различно.
Аз бях секцио на вторият ден намерих косъм в манджата и щат не щат ми позволиха да си внасям храна. Ама като цяло ми  носеха майка ми и мъжът ми и като бях и в патология. Аз държа много на здравословна храна, не ям месо и е трудно да ми се осигури меню. Според мен за бременна и кърмачка е много важно какво ще е менюто и не е въпрос на претенции, а на здраве. Болничната храна и кетъринга не стават за бременни и раждали жени. бедни са и на съставки и на количество

Общи условия

Активация на акаунт