Подута подмишница -Mama acesory

  • 2 164
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте момичета знам ,че има много теми ,на тема подутина на подмишници ,но точно такава не успях да намеря .На 30 години съм ,от известно време имам подута дясна подмишница,мека на пипане все едно ,малко надуто  балонче. Ходих по онкология къде ли не ,от липом се оказа , трета млечна жлеза, по рождение е била ,до момента не съм я забелязвала . Наедрях и се появи,  имам изследвания, ехография със  снимка. Лечението било оперативно .. за момента не бих се подложила на подобна интервенция,тъй като ме е страх ,а и не съм раждала, последния доктор в Токуда ме посъветва да не бързам с операция,а първо да родя. Хапчета, мазила, биопсия допълнителни изследвания на жлезата и на лимфите възли, не ми беше назначено. При тези обстоятелства и неясноти съм неведение
какво точно нося  в подмишницата си.Как да процедирам нататък ,Ще се радвам да споделите , вашето мнение и опит ако имате такъв, Слънчево лято желая🍀🌼💐

# 1
  • София
  • Мнения: 3 263
Аз имам, радвай се, че са ти я открили сега Simple Smile Аз не знаех и когато родих първото си детенце, на следващата сутрин се събудих с ужасно отекла подмишница. Зверски боли, да знаеш Simple Smile
Така че, когато родиш - веднага слагай там топка плътно навит бинт и пристягай с друг около рамото. Здраво Simple Smile Сваляш бинта чак когато регулираш кърменето - около 5-6 ден при мен. С второто вече знаех и нямах ядове, но наистина боли много.
Не съм и не смятам да се оперирам. И двете си деца съм кърмила успешно и дълго.

# 2
  • Мнения: 21
Здравейте  ,Marisha* Благодаря,за включването ,ами нямам идея защо сега ми се появи , ами аз доста се оцицорих в последните месеци ,дали не е на хормонални промени .Казаха вродена аномалия се води още в утробата се получава.. Виждам ,че и под другата подмишница има, но е по- малко незнам има ли лечение, операция да си призная ме е страх , няма ли алтернативно лечение.. страх ме е да не е някой рак,или проблеми с лимфните възли , какви изследвания да направя още имаш ли представа.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 15:57 от jena30

# 3
  • Мнения: 7 277
Ако е трета млечна жлеза няма страшно. При бременност и кърмене ще се увеличи, после пак ще намалее. Изненадана съм, че са ти предложили операция. По принцип не се налага.

# 4
  • Мнения: 2 055
И аз получих такава бучка под мишницатапреди 4-5години и я имам още.  ЛЛ ми пусна ПКК, всичко беше нормално и  заключи, че е от дезодорантите. От тогава хич не го мисля повече.

# 5
  • Мнения: 21
И аз получих такава бучка под мишницатапреди 4-5години и я имам още.  ЛЛ ми пусна ПКК, всичко беше нормално и  заключи, че е от дезодорантите. От тогава хич не го мисля повече.
Здравей, какви са тези прегледи,мира нямам , туморни маркери на подмищница май няма нали,не спада въобще  упражнения ще помогнат да,се разнесе .
.

# 6
  • Мнения: 2 055
Обикновена ПКК и по нея ЛЛ заключи,  че нищо ми няма. Било от дезодорантите или от бръсненето на мишниците.
Аз тренирам с гирички от време на време,  но ефект няма.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 02 сеп 2019, 05:29 от lu_lu

# 7
  • Мнения: 21
Извинявам се,но наистина не ми е ясно какви изследвания,са ти направили ,а хормоните трябва ли да се видят,други изследвания , мазила , няма ли как да се  повлияе от нещо..на ехографа, щеше ли да се види ако е нещо друго ...

# 8
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Извинявам се,но наистина не ми е ясно какви изследвания,са ти направили ,а хормоните трябва ли да се видят,други изследвания , мазила , няма ли как да се  повлияе от нещо..на ехографа, щеше ли да се види ако е нещо друго ...

Допълнителна млечна жлеза се среща и при други жени и това се държи на факта, че в ембрионалното развитие млечна жлеза се е формирала освен на типичното си място,но на място където не би трябвало да се формира.
Не изисква оперативно лечение , освен в случаи когато се образува нещо лошо в нея или ти представлява козметичен дефект за теб и те дразни.
Ако на ехографа е имало нещо съмнително се изпраща на мамография, биопсия и други изследвания.
Живей си живота!
Хубава сряда на всички!

Общи условия

Активация на акаунт