Vorwerk Kobold VK150 - струва ли си?

  • 9 950
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 233
Уважаеми дами,

Вчера, прибирайки се от работа, се натъкнах на следния пърформанс: един симпатичен господин размахва усърдно прахосмукачка с хиляди, приставки, жонглирайки междувременно със замърсени парцали и филтри, мопове и препарати и прочее. newsm79
Моята по-добра половинка гледа със светнали, широко отворени очи и докато успея дъх да си поема, вече уговаряше лизинговите схеми.

Та в момента вече сме обзаведени с това чудо на съвременната наука и техника на стойност един не съвсем лош употребяван автомобил, но не спира да ме гложди мисълта, че може би току-що направихме една от най-малоумните ни покупки ever.  Rolling Eyes

Много моля, ако някой притежава и ползва тази или подобна извънземна прахосмукачка, да сподели  откровеното си мнение и струва ли си инвестицията, за да преценя аз от своя страна дали от тук нататък за мен чистенето ще "превръщам в удоволствие" или ще се възползвам от законовия срок, в който да се оттърва от нея.
Много моля и търговски представители на марката да не се включват по темата, тъй като това, което могат да ми кажат, вече го чух.

Предварително благодаря за споделените мнения, помощта ви в момента би била безценна  bouquet

Последна редакция: ср, 20 апр 2016, 14:45 от S_DELL

# 1
  • Мнения: 56
Здравей! Прочетох за твоята "извънземна" прахосмукачка. Пиша ти, защото мъжът ми си занимава с професионална техника и през годините научих много неща от него за разликите в професионалните и домакинските уреди. Другата причина да ти пиша е, че аз съм получила много ценни съвети тук в БГ МАМА и всички ние, без да се познаваме си даваме съвети, които са изпитани от нас самите.
Единственото предимство на твоята прахосмукачка е, че има HEPA филтър. Това е филтър, който поглъща частици големи повече от 997 микрона и на практика това означава всички прашинки и бактерии. Хепа филтърът се използва, когато у дома има алергични хора. НО той е скъп, а и с прахосмукачката не можеш да изпрахосмучиш стените, прозорците и т.н., а и щом отвориш прозореца - в къщи отново ще имаш бактерии и прах.
Хепа филтърът струва средно 100 лв. и трябва редовно да се сменя.
Тъй че ако нямате алергични хора у дома - можете да използвате нормална прахосмукачка.
И още нещо: впечатли ме цената на вашата прахосмукачка - висока!
Ако можеш да си позволиш такава цена, то може би е по-добре да заложиш на известните марки, които имат традиция в подопочистващата техника: Електролукс, които сега са Нилфиск или всички други на пазара, които са с нормална мощност. Зависи каква квадратура почистваш.
Надявам се да съм ти помогнала.
Ако имаш нужда от още аргументи - с готовност ще ти дам. Все пак по-добрите ни половинки трябва с нежност да бъдат убедени:)
Приятна вечер! Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 233
Здравей и много благодаря за отговора Simple Smile
По отношение на консумативите, всъщност торбичките с HEPA филтър и активен въглен са доста евтини - 8 лв./бр., като една торбичка се пълнела за пет месеца. Същото се отнася и за другите препарати, които са необходими.
Изобщо явно политиката им е скъп уред - евтини консумативи.
По отношение на алергиите /и на практика това е нещото, което най-много ме разколебава/, малкото ми дете е с алергична астма - иначе въобще нямаше да стигна до тези дилеми Grinning
Та мъката ми продължава...

# 3
  • Мнения: 56
Честит Великден!
Сега виждам отговора ти.
Не се колебай. Ако уредът ти харесва - ползвай го. Щом консумативите са евтини, още по-добре. Трябва много често да чистиш обаче, заради детето. Но и това не е голяма беда, защото астмата е абсолютно преодолимо заболяване!
Пожелавам на всички ви у дома много здраве - не само за празниците.

# 4
  • Мнения: 62
Здравейте Simple Smile Тази прахосмукачка ми е мечта, откакто спечелих демонстрация вкъщи. Много боклук извади от килима.... Много ме впечатли. Моят проблем е, че имам  куче и искам да изчистя всички косми по килимите, по пода. Искам да си чистя матрака от акари. Прахосмукачката е много хубава и върши много работа, но цената й наистина е висока и не си я купих тогава.

Последна редакция: нд, 16 окт 2016, 22:07 от Ruse.Teacher

# 5
  • Мнения: 2 420
Vorwerk е фирма за директна продажба, не чрез магазини, а чрез търговски посредници и е от много години на пазара в Германия. Нещо като американската Рейнбоу.
Една от наистина сериозните, с добри уреди, но на космически цени.
Цяла поредица от посредници се храни от продажбата на уреди по домовете.
В ерата на интернет Vorwerk и други подобни фирми поизгубиха от имиджа си.
Аз специално бих проверила за друга прахосмикачка с подобни показатели.
Скъпи, но не колкото Vorwerk, и също много добри са Dyson.

# 6
  • Мнения: 62
Какво може да прави тази прахосмукачка Dyson? Какво чисти?

# 7
  • Мнения: 2 420
Какво може да прави тази прахосмукачка Dyson? Какво чисти?

ами какво да чисти? има различни приставки, според това какво ти трябва.
преведи си с гугъл , ако те интересува.
имат специален филтър и някакви турбочетки.
ако се развали сегашната ми бошка, ще гледам първо за дайсън.
имам една ръчна, с батерия от дайсън, невероятна е.

# 8
  • Мнения: 62
Мен единствено ме притеснява, че ако все пак успея да си купя vorwerk, да не ми утънее килима от ежедневно минаване с голямата ту палка. Аз живея с куче и по килимите постоянно падат косми, а аз искам да ми е чистичко.

# 9
  • Мнения: 2
Направи ли сте страхотен избор! Компанията е създател на на първата прахосмукачка в света с ел. двигател,на 130 г е и произвежда продуктите си само в германия. Първия отговор че е само хепа  филтър,не е точен имате най-доброто съотношение цена-качество-визия-размери. Единствената машина сертифицирана от TUF NORD  за хора с алергии и асма, прахосмуче,пере без вода,тупа,прахосмуче-мие и полира с разтвор който се слага само на микрофибър ! просто е уникат не като бидоните на реинбоу или строителните прахосмукачки на кархер за мазилка. Честито !

# 10
  • Мнения: 2 420
Направи ли сте страхотен избор! Компанията е създател на на първата прахосмукачка в света с ел. двигател,на 130 г е и произвежда продуктите си само в германия. Първия отговор че е само хепа  филтър,не е точен имате най-доброто съотношение цена-качество-визия-размери. Единствената машина сертифицирана от TUF NORD  за хора с алергии и асма, прахосмуче,пере без вода,тупа,прахосмуче-мие и полира с разтвор който се слага само на микрофибър ! просто е уникат не като бидоните на реинбоу или строителните прахосмукачки на кархер за мазилка. Честито !


От една друга тема:

Видях,че има тема за уникалната система на Форверк,единствената,сертифицирана за хора с алергии и дихателни проблеми,ако искате да я видите на живо,свържете се с мен 0879297442

Реклама или ??? newsm78

И цитирам авторката на темата от първия и пост
...
Много моля и търговски представители на марката да не се включват по темата, тъй като това, което могат да ми кажат, вече го чух.

# 11
  • Мнения: 62
Хубава е прахосмукачката, но е безбожно скъпа поне за мен Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 233
Здравейте и благодаря на всички включили се Simple Smile

Извинявам се, че едва сега пиша, но след като кротичко започнахме да си плащаме вноските, някак се успокоих за прахосмукачката и я приех като член от семейството Grinning

Не мога да си кривя душата, много съм доволна от нея, върши страхотна работа, почти безшумна е, лека е, чисти много добре, а още по-добре мие. Купихме си единия комплект приставки, скоро планирам да взема и тези са сухото пране.

В интерес на истината и на детето алергичната астма отдавна не съм я чувала да се обажда - не знам дали има връзка.

И с куче се обзаведохме междувременно, и неговите следи не успяха да я затруднят - изобщо добро другарче  Joy

Така че, ако някой има съмнения относно покупката на подобен уред, да не се тревожи, "германеца" си е свършил добре работата.
Единственото "против" е за цената - височка е, вероятно може да се намери алтернативен уред на по-приемливи цени.

# 13
  • Мнения: 144
Записвам се да следя темата!
От доста време и се чудя и все не мога да се реша! Blush Относно консумативите -в немския амазон могат да се намерят на доста прилична цена! Naughty

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте,

Ако трябва да се отговори просто с едно изречение, то ще е "да, струва си".

Вече дали си заслужава да се дадат толкова много пари за стар модел като VK 150 или да се поръча VK 200, който е в пъти по-добър, е друг въпрос.

Лично аз си поръчак VK 200, директно от представителството в Англия, който в България ще пристигне в средата на годината.

Вече 4 месеца използвам прахосмукачката и ще ви споделя моите наблюдения.

1. Консумативите не са толкова евтини, колкото си мислите.
 - реално цената на торбичките е добра, но като се използва при сухото пране торбата се пълни изключително бързо.
 - цените на пудрите за сухо пране на килими и матраци може сами да я видите в сайта на представителите в България, цените им са колкото и на тези в чужбина.
2. Ако сте виждали презентация на Vorwerk, при прахосмукиране с обикновена прахосмукачка и след това с тупалката на Vorwerk, резултатът е меко казано фрапиращ.
3. Сухото им пране е готино, но не се справя със стари петна, както и те самите твърдят, сваля "мазното" от килима и освежава цветовете.
4. Уредът за твърд под е великолепен, едновремено прахосмукира и търка.
5. Имаше опасения от "изтъняване на килимите", лично аз такова нещо не съм забелязал с нашите килими.

Ако видите набора от накрайници бързо ще се ориентирате към новия модел VK 200, лично според мен не върви с приставката за килими да си чистите матраците, но решението е индивидуално за всеки.

Цената е много висока, но всеки един детайл е изпипан. Всичко е въпрос на възможности.

Аз я взех с идеята да предлагам изтупване и пране като услуги, защото малко хора имат възможността да я купят, но биха желали да поддържат по-високо ниво на хигиена в дома си и тази тема е точно едно такова доказателство.

http://chistnicite.com/gallery/ - тук можете да разгледате, какво сме успели да изкараме от различни килими, дивани, матраци, смятам че има доста интересни неща.

Rainbow има 1 голям плюс спрямо Vorwerk и това е, че може да пере по вертикала, нещо което сухото пране не може.

Но пък със сухото пране няма риск от мухлясване в дълбочина и мебелите се ползват още на същия ден.

Ако имате някакви въпроси с удоволствие ще опитам да ви отговоря.

# 15
  • Мнения: 19 523
Добре де, колко струва това чудо всъщност? Скъпо, скъпо, колко да е - колкото Рейнбоу - над 2000 евро?

# 16
  • София
  • Мнения: 233
Ние я взехме за 3400 лв.

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 15:41 от S_DELL

# 17
  • Мнения: 19 523
.....лева или евро?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт