Барселона - тема 7

  • 113 571
  • 779
  •   1
Отговори
# 720
  • Барселона
  • Мнения: 23

Благодаря, но този господин е зает за периода през който сме там.
Затова търся друг.  Наистина ми е важно. Ние сме фолклорен състав и ще пътуваме на фестивал и екскурзовода ще ни е от голяма полза. Ще бъда благодарна за съдействие.


Щом сте фолклорна формация, може да се свържете с една от барселонските такива за съдействие, т.е. някой да ви разведе и да обмените опит също Simple Smile Казват се Фолклорна формация "Старият чинар" Барселона, потърсете ги във Фейсбук. bouquet

# 721
  • Мнения: 138
Искам да попитам някой от вас ползвал ли е барселона кард за безплатно пътуване от летището, градския транспорт и входове за някои музеи. Споделете.

# 722
  • Мнения: 738
За музеите и транспорта съм ползвала, от и до летището се придвижвах с друг транспорт обаче.
Върши работа за конкретни музеи, в този смисъл прави достатъчно финансова икономия; много от намаленията обаче се покриват от туристическите автобуси и трябва да се прецени за конкретната програма кое е по-благоприятно финансово.
Самата карта се състои от две карти - една за транспорта и една за музеите, плюс книжка с подробно описание на всеки обект с безплатен или намален билет.

# 723
  • Мнения: 1 351
Може ли повече информация за придвижването до хълма Монтжуик? Някъде четох, че може да се стигне с лифта, но от къде тръгва този лифт и каква е цената му?

# 724
  • София
  • Мнения: 1 950
Лифтът тръгва от станция Paral-lel и за него важи билетът за метрото.

# 725
  • Мнения: 668
А дали на тази станция има голяма опашка?

# 726
  • Мнения: 2 199
От станция Paral-lel има нещо като влакче (funicular montjuic), което стига до местата с лифтовете.
Цената за влакчето - колкото цената на метрото 2.15 Е, а за лифта за възрастен без отстъпки е 12.5 Е(двупосочен)

# 727
  • София
  • Мнения: 15 232
bibim, ние се качихме до хълма с автобус 150. Тръгва от площад Испания. Спира точно до крепостта. Според мен, това е най-бързият, лесен и евтин начин да се стигне до горе.

# 728
  • Мнения: 668
Благодаря, Виви! Точно този твой коментар от средата на темата прочетох тази сутрин и се зарадвах! Hug

# 729
  • Мнения: 2 071
Вече няколко месеца чета темите във форума. Предстой ми първо  пътуване извън страната и съответно първо пътуване с ММ. Представете си какво вълнение. След дълго умуване коя точно да бъде нашата дестинация се спряхме на Барселона. Понеже аз искам плаж, жега, а ММ иска разходки, музеи и т.н. и какво по-подходящо от Барселона. Планираме почивката ни да бъде в края на Юни месец за 4 или 5 дни. В момента се оглеждам за хотели и самолетни билети съответно, но понеже както ви казах това за мен е първо пътуване и не съм запозната какви са цените на билетите. Как мислите https://www.kiwi.com/bg/tarsene/sofia-bulgaria/barcelona-spain/2 … 6-29?passengers=2 дали да изчакам за по-евтини(има ли изобщо шанс) и за сега да запазя само хотел ? Как варират билетите до Барселона ? После ще имам сигурно и други въпроси, но за сега е това. МНого ще съм Ви благодарна за съвет.  Blush

# 730
  • София
  • Мнения: 1 950
Вече няколко месеца чета темите във форума. Предстой ми първо  пътуване извън страната и съответно първо пътуване с ММ. Представете си какво вълнение. След дълго умуване коя точно да бъде нашата дестинация се спряхме на Барселона. Понеже аз искам плаж, жега, а ММ иска разходки, музеи и т.н. и какво по-подходящо от Барселона. Планираме почивката ни да бъде в края на Юни месец за 4 или 5 дни. В момента се оглеждам за хотели и самолетни билети съответно, но понеже както ви казах това за мен е първо пътуване и не съм запозната какви са цените на билетите. Как мислите https://www.kiwi.com/bg/tarsene/sofia-bulgaria/barcelona-spain/2 … 6-29?passengers=2 дали да изчакам за по-евтини(има ли изобщо шанс) и за сега да запазя само хотел ? Как варират билетите до Барселона ? После ще имам сигурно и други въпроси, но за сега е това. МНого ще съм Ви благодарна за съвет.  Blush
Не ми се отваря линкът, който си дала за самолетни билети и не мога да видя цените, но обикновено си купуваме билетите директно от сайтовете на Wizz air и Rayn. Те са нискотарифни компании и най-евтини. Можеш да прочетеш и темите във форума за Райън и Уиз за повече информация. Обикновено първо се купуват билетите, за да можеш да варираш с датите и после се резервира хотел, защото там опциите са повече.

# 731
  • Мнения: 4 204
Чудесен избор на град! Поздравления!
Купуваш билети първо, после хотел. Междувременно четеш и се информираш за местата и нещата, които те интересуват в града.
Следва програмата.
Подготовката по пътуването е част от насладата, поне за мен е любимо изживяване.
Желая ти успешно справяне, в което не се съмнявам. А ние ще помагаме.

# 732
  • Мнения: 716
Страхотен избор!
Само да споделя и моя опит. Пътувахме миналата година. Първо купих билетите, като избрах най-изгодните дати, но се оказа, че точно тогава в Барселона имаше голямо събитие и хотелите бяха на тройни цени.

Така че моят съвет е - избираш датите на пътуването спрямо самолетните билети и преди да ги купиш поглеждаш в букинг за цените на хотелите за избрания период, за да видиш как вървят. Ако всичко е наред и цените ти харесват - купуваш самолетните билети и на спокойствие след това избираш хотела

# 733
  • Мнения: 11 118
То няма период от годината, в който цените на хотелите в Барселона чак да ни "харесват", но тройни - сигурно е било голям удар Simple Smile

# 734
  • Мнения: 716
Беше наистина неприятно - 12-17 май 2016.

В този период се засичаха Ф1 + MotorShow+ още някакво друго изложение. И беше много трудно да се намери хотел за целия период на добри цени...
Хотела, който в крайна сметка резервирахме (през януари месец) беше с цени около 40 евро нормално, ние платихме през януари 90, а по-нататък (понеже аз следях редовно дали няма нещо по-добро да се появи) предлагаше стаи като нашата с  цена около 180 евро. Така и не намерихме нищо по-евтино.

Само гледах с мъка, че само няколко дена по-рано или по-късно щяхме да спим в много по-добър хотел за по-малко пари.
Така че затова съветвам за градовете с големи панаири да се гледат и датите на изложенията, преди купуването на билетите.

Общи условия

Активация на акаунт