Идва празник най-голям, нека всеки е засмян!!! (17.04 - 23.04)

  • 4 907
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 543
Мили момичета, нека с настъпването на Светлото Христово Възкресение, за всички да дойдат по-добри и безгрижни дни!!! Hug

# 1
  • Мнения: 997
Дано в най-хубавата седмица, да има само добри новини! Praynig

Слънчева и весела седмица на всички!  bouquet 

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Дано е хубава седмица!

Аз пък по Велик ден ми е много мъчно, защото ми става тъжно какви сме ние неблагодарни хората, какви предатели сме - как за една седмица този когото сме короновали го разпъваме на кръст! И не ме успокоява, това, че Господ е знаел и е дал съгласие. НИе сме си гадни - хората - май сме си по душа такива! Ама все се надявам, че ще се поучим от грешките си! ДАй Боже!
Обожавам коледа - там няма нищо лошо - само се заражда нещо чисто, свято и хубаво.

Желая ви много любов, вяра и надежда, с които да се заредите на тези празници - защото освен горнит негативизми, това е едно ново начало за нас - дано хората го осъзнаем и почнем да спазваме морални норми и етични правила!

# 3
  • София
  • Мнения: 9 857
Здравейте!Весела и щастлива седмица и от нас!

За съжаление ние вчера не успяхме да се вредим и да влезем в църквата-толкова хора имаше.Но нищо,почетохме празника с много цветя и усмивки.Аз нещо съм се притеснила за малката си госпожица.Прави ми впечатление,че като ходи си криви крачетата навътре,в смисъл стъпва с пъстите навътре.Забелязва се само като е с обувки,а като е боса не личи.Една позната ми каза,че така стъпвали децата с рахит!?Смятам при първа възможност да я заведа при педиатъра.
Най-накрая и аз да се науча да качвам снимки-приемам поздравления. Вие ще сте първите "привилигировани",моля:
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=16742&AlbumId=48751

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мила Сети, да са ти живи и здрави малките топуркащи крачета! Честито! Да вървят смело напред в живота, да не се уоряват по стръмнините, да бъдат бодри по извитите пътеки на съдбата и да има с кой да си топуркат в дует когато му дойде времето, а до тогава - винаги да има и др топуркащи крака когато трябва помощ, когато се уморт или са несигурни на къде да поемат.

Наде, много целувки на Мимето и моля те да й подариш разходки тази седмица! Престраши се и излиз с Габи. Аз направо ще се пръсна по шевовете от яд, че съм далече - иначе щях да ви протъркам обувките от обикаляне на Южния Wink
Изведи я и пробвай слънчетерапия, да диша чист въздух, да почива на природа - хората казват, че това е лековито! Пробвай! Може да не я излекува, но пък ако я успокояват разходките навън - можа да намалеят гърчовете! Успех! Целувам ви!

# 5
  • Мнения: 4 414
здравейте:)
нека тази седмица възкреси надеждите ни, нека ни даде сили, а защо не и малко чудеса  bouquet
Ния продължава да се дави, макар че сополът и почти не тече вече. днес е на ясла пак. в сряда съм и записала час за хомеопат, защото като се сетя, че предната хрема я влачихме 3-4 месеца без прекъсване и лошо ми става.
много слънце в душите ви пожелавам  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 333
 Здравейте!  Grinning

Агнешка, толкова хубаво си го казала - нека наистина през тази седмица станат чудеса и нека във всеки един дом има свидетелство за силата и безграничната любов на нашият спасител  Praynig Praynig Praynig


Послушах съветите ви мили майчета и Вчера направих 2 часова разходка в парка Simple Smile Обаждах се на Габи за компания, но тя беше на приятно гости Simple Smile
Затова 1 час бях самичка с Мими, а после се престраших и звъннах на една колежка и я поканих на среща . Тя също беше ангажирана, но 15мин  след това вече бързаше задъхана към парка, не искаше да изпусне уникалната възможност да се види с мен и бебка (нали 10м живеем в пълна изолация от света). И така - направих първата крачка Simple Smile Дано следват още много и да ставам все уверена и да не се притеснявам от погледите на майките и бабите и от отправените въпроси, на които да се чудя как да отговарям.
Мъчно ми е друго - нашият тати не иска да излиза с нас..... все си намира оправдание ... дали един ден ще се реши и той да ни прави компания???

Времето ще покаже .

# 7
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Нанди, мила- браво на вас. Страхотни сте. Тате ще се престраши- покажи му че всичко е наред и той ще го преме така. Просто ще му трябва малко време. Целувам ви.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Nandy, браво, че сте излезли!
Не се притеснявай от въпросите, ако отговаряш спокойно и хората реагират спокойно.
Мими е едно хубаво бебе, и никой няма да седне да те разпитва веднага.
Насе го разхождах даже и със сондата, защото на него му харесваше, сондата се вижда и хората питаха, ама им казвах, че така се налага и това е.
Измисли си някакви отговори от сорта "така се налага", "така се случи" и подобни и не се тревожи.
Виждай се с приятелки без деца като за начало... с тях е по-лесно... и си говорете за други теми - работа, някакви общи интереси и тн.
Излизай, така ще ти се отпусне душата, а и Мими ще контактува със света, като е в изолация няма как да трупа впечатления.
 Hug   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 333
firebird , за съжаление аз нямам приятели в София
Всичките ми познати и приятели са свързани с фирмата в която работех, а сега не ми се иска да поддържам мн връзки с тях , само с определени хора, на които мога да рзчитам че няма да ме одумват и да раздухват пробме ана детето ми. И почти всички са с деца, а тези които нямаха досега вчера разбрах че повечето са бременни и скоро ще се увеличи броя на бебетата във фирмата. Не е сега времето да им говоря за болести и т.н.
по-добре е да изкарат една щастлива и спокойна бременност и никога да не научават за болни дечица.
В началото ще се разхождам сама, а с времето сигурно ще стана по-смела и ще създам приятелства в парка или пък ще си карам сама... ще видим
Разчитам мн на Габи и Бобо, но искренно й пожелавам да си намери хубава работа и да бъде запълнен денят й с интересни занимания.
3 години са един достатъчно дълъг период изкаран в домашна обстановка за една млада и амбициозна жена.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте и от нас с Бобо! Желая на всички ви една хубава, емоционална, семейна седмица, в която всички да се чувствате обичани и да се срещнете с много любими за вас хора. И не на последно място, да боядисате шаренки яйчица, а някои по-добри домакини може и козунаци да омесят...Не визирам себе си определено.

Нанди, мнгого съжалявам, че не успях да се възползвам от спонтанното ти предложение да се видим в парка. Ако знаех предварително, че ще ми звъннеш, щяхме със сигурност да дойдем, ама....
Обаче си запазвам правото скоро да се възползвам от предложението..
Целувки на всички, скоро ще пиша повече..

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте и от нас  Simple Smile. Да се включим към пожеланията за слънчева и усмихната седмица с много чудеса и сбъднати надежди!

Нанди, браво, че сте излезли. Малкото ти слънчице има нужда да го огрее слънцето на вън. Ако те натоварват хората, на първо време се разхождай и сама. Създай си поне мъничко разнообразие в ежедневието. Напълно те разбирам за страха от одумванията и погледите, но повярвай, това отминава. И мен ми се е късало сърцето при всеки втренчен поглед, неуместен въпрос или коментар, но вече въобще не ми пука, дори се изненадвам на себе си. Винаги ще има нетактични хора, така че по-добре го приеми и се постарай да не им обръщаш внимание, да ги изолираш, няма да е лесно, но ще стане. Не можем да избягаме от такива хора, но пък не си заслужава и да се крием от тях. И таткото ще се престраши, щом ти можеш и той ще успее. Много целувки.

А Яни пак е болен  Sad, случайно да не прекъсне веригата - седмица ясла, седмица вкъщи. Направо вече не знам на кой свят съм. Отново капки, отново сиропи, общо взето почнах да го тъпча с илачи от пъвия сопол, който видях (с извинение)... Хубавата новина е, че май пресекох ларингичната "лаеща" кашлица и тук от два-три часа кашлицата ми звучи по-влажна, има шанс да се разминем с треперенето и дебненето да не направи ларингичен пристъп. Но докога ще е това боледуване просто не знам, дори и ваксината не можем да почнем да даваме, защото е хубаво да е здрав, а той от както тръгна на ясла, няма две поредни седмици да е здрав, ох...

# 12
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Така ме сърбят ръцете да пиша, че не знам откъде да започна...  Mr. Green /ей, 10 дни без форума са си много време/

  Прекрасна и светла седмица желая на всички!  Hug И нека тези дни ни напомнят, че след мрака и тъмнината ВИНАГИ идва светлината! Че вярата, надеждата и любовта носят силата, от която се нуждаем всеки ден!

  Много се радвам, че успяхме да дойдем в София миналата седмица Laughing видях се отново с някои от мамите, а с други сега се запознах. Голям мерак имах да се видя най - сетне очи в очи с Надето, с Йепе, Светлето и с Нанди... Страхотни сте, момичета   bouquet На Агнешка и Петя съм сърдита до следващата среща  Crossing Arms  Mr. Green Пък и Сети ако намери начин да дойде с ходещата Лорка, ще е супер!

    gele73, още веднъж голямо МЕРСИ за транспорта до Ресурсния център, без вас трудно щяхме да се оправим. Целуни двете красавици от нас и поздрави на таткото! За стъпването с пръстите навътре, се консултирай направо с ортопед. Племенникът ми имаше такъв проблем и /по съвет на д-р Драганов от ВМА/ се оправи за месец и нещо, като вкъщи му обуваха пантофите наобратно - лявата на дясно краче, дясната на лявото краче.
  А следващия път като дойдем в София, се надявам да си направим и Люлинска разходка, ако времето пак не е лошо.

  Нанди, такава сладкишка имаш, че никой няма да ти задава каквито и да било неудобни вапроси, повярвай ми! Излизайте спокойно с Мими, радвайте се на слънчицето, пролетната зеленина, отпусни и ти душичката си поне малко! Пък таткото сам ще поиска да се присъедини към вас  Wink

  Петенце, бързо оздравяване този път, че много ви се събра

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нанди, несе притеснявай!
ПЪрво - като сме станали родители ще има и хубави, ще има и лоши моменти.
Второ - Мими не й личи, че има проблеми и за един незнаещ и незаинтересован човек просто ще е по-спокойно дете. Като те питат кажи - такава си е спокойна, ако пък искаш да кажеш исктината - то лошо няма! Нито сте заразно болни, нито пък опасни! ЗАтова бъди смела - мисля, че въпреки горчивината и за теб ще бъде от полза да казваш нещата такива каквито са и може би това ще те примири още повече и ще намериш успокоение /доколкото може/.
Аз сама си излизах докато не дойдох тук когато ДАни беше на 7 месеца - чак към 9-10 месец имах с кого да лафя и то АКО ги срещна случайно.
Сега имам приятелки, но пък бая време ми отне да ги намеря!

# 14
  • Мнения: 816
  bouquet
Слъчнева и топла страстна седмица пожелавам на всички ви, мили момичета. Бъдете много здравички и вие и слънчицата ви.
Обичам ви  bouquet

# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Здравейтеи от мен! Аз отт сутринта до сега нямах нет и разбрах че съм силно пристрастена, ужас! С тия палавници незная как ще боядисвам яйцата тая седмица, защото  Наталия разбира от дума колкото брат си, а пипа повече и от него Simple Smile
Нанди,аз също не съм от Пловдив, от лежане и пазене на бебета не ми останавреме да създам приятелства, но се опитвам да създавам някакви социални контакти като съм навън. На възрастта на Мими Наталия можеше само да се обръща и то рядко, но никой не ме е питал защо, как... Стоеше си в количката и гледаше децата. Аз й намалях възрастта с 2 месеца, защото тя така и изглеждаше. По късно направо си казвах ако ме питат, че детето има проблем по рождение, нищо срамно в това не виждам. Сега вече си ни и личи, но няма как да се избяга от това. А и като личи хората избягват да задават неудобни въпроси (поне възпитаните).
Днес успях да накарам за малко моето девойче да играе на гоненица с мен, ама не беше особено ентусиазирана. Радостното за мене беше, че се опита да подражава в това на брат си, който пък си умира от кеф да ме гони.

# 16
  • Мнения: 997
Нанди, когато излизам с Боби с количката, никой нищо не ме пита - бебе като бебе, седи си подпрян в полулегнало положение и оглежда. Майките в кварталната градинка знаят, че има проблем, но не питат много, много. Причината е, че като питат получават по-подробен отговор, отколкото искат.  Simple Smile
Сега сериозно, ако някой непознат ме попита дали ходи, или на колко е, преценявам на момента. Ако ми звучи като стандартен въпрос, от добронамерен човек, спокойно обяснявам, че още не може и дотам. Културният човек не разпитва. Но и аз не се притеснявам от проблемите на Боби - той не виновен, никой не е виновен. Трябва ли да наказвам себе си и него за това. По принцип избягвам да казвам, че е с левкодистофия, заболяването е малко познато и провокира любопитство и неразбиране. Когато се наложи казвам просто проблем при раждането.

# 17
  • Мнения: 644
Привет,
ето ни и нас най-накря   Simple Smile
желая на всички весели идващи празници и щастлива,слънчева седмица   Heart Eyes

Нанди нека първо те поздравя и след това успокоя,ако разбира се ми позволиш   newsm78   искам да ти кажа,че и аз бях в подобно положение на отчаяние   Sad   наистина е много трудно да се престрашиш и да говориш за проблемите си с други хора,особено ако си нямат и представа.Неловко е да отговаряш и на''тъпи''въпроси,но........няма как.
Аз например изобщо неисках никой от моите познати и приятели да знае за пороблема на детето ми и все ги избягвах,излизах си сама   Cry  Обаче това не е решение.Виж ме сега......говора си с хората без грам притеснение и изобщо не им обръщам внимание   Hug така,че давай в същия дух и хич да не ти пука от другите какво ще говорят важното е Вие да сте добре   Simple Smile    нали така,в крайна сметка не живеем за другите     #Crazy


Пете сигорна съм,че Яни ще се оправи бързо  Naughty


Мили момичета, нека с настъпването на Светлото Христово Възкресение, за всички да дойдат по-добри и безгрижни дни!!! Hug

И на Вас също


А сега малко и за нас........С Ива ходиме на ясла от миналата седмица,но нещо неиска да се адаптира и да прави опражненията.Дали се разсейва затова,че аз съм там незнам   newsm78   Ходим също и на опражнения във ВМА,ама там си ги прави а пак съм вътре с нея.Много чудно  #Crazy  Иначе всичко друго е о.к.Играе си с децата на вън и доста им подражава(но не за добро)само се бие,а е най-малката   Embarassed
Ох,айде стига толкова,че стана дълго,а и ще излизаме да се''биеме''   Laughing

# 18
  • Мнения: 1 234
Желая на всички много здраве! И да бъдем по-уверени, по-спокойни, по-силни! И да вярваме, че чудеса наистина стават, то друго не ни остава... Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 534
Чета и ми става мъчно.За милите душици които разчитат единствено на нас.Нас ни боли,а всъщност те имат проблем и са толкова безпомощни.Затова дано не прозвучи назидателно,но мили майки не крийте децата си.Ние сме тези коитотрябва да покажем на обществото колко мили и специални са децата ни.Да не обръщаме внимание на неадекватни реакции и да им извоюваме нормално отношение.Нека в духа на настъпващия празник покажем на децата си че ги обичаме,да не ги караме да се чувстват различни,да покажем на всички,че се гордеем с техните малки успехи.Знам,че е лесно да се каже.Познавам желанието да се скриеш от целия свят.Но това е кръста ни.Да го носим с вдигната глава.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 356
Лека и добра седмица за всички. Целувки на малките сладурчета  Hug

Нанди, браво на теб, че сте излезли. Ще видиш, че разходките на открито ще ви действат добре на двете с Мими. Мисля точно като Catnadeen. За запознанствата не се притеснявай, те ще дойдат постепенно, зависи дали ще ги търсиш. Когато тръгнах в нашия парк на разходки 1 месец никой не познавах, после се запознах с 2 майки (от форума), покрай тях с още и сега имам около 15 приятелки и познати, така винаги има с кого да си говоря като идем на разходка. Освен това майките в парка са изключително мили с Белослава и редовно събираме дечицата, и смятам, че малката дръпна страшно много и от децата. Тя ги гледа и попива, и след всяко събиране с тях прави нещо ново.

Любознателна, какво говориш за пристрастяване, аз повече от половин ден без форума не изкарвам пряко сили.  Laughing Ако съм вкъщи на всеки час проверявам темите  ooooh!

ПетяК, бързо оздравяване на Яни  Simple Smile   bouquet

Gele73, много хубави снимки.   bouquet

Seti, и аз искам да видя Лорка, хайде на следващата среща да дойдете, плииииз   Hug

# 21
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравейте от мен
Много съм виновна, че не пиша, никакво време не ми остава. Не знам какво стана след нова година, не знам кое по-напред да направя в цялата лудница,  но успявам само да чета по малко и да пиша по "спешни" въпроси Embarassed

Специални извинения към Мая - не успях дори на срещата с терапевтите да дойда.

На всички искам да ви пожелая много сили и много нови хубави неща да се случат на всички дечица Hug

# 22
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас!
   Най -после сме си в къщи..  newsm44  Имплантацията мина добре , но после имахме някакъв проблем с дишането и беше на монитори.На два пъти пулса му спада под критичните стойности...включваха се аларми..тичаха лекари....ужас.Направо спешно отделение си беше.Слава богу ...след 1-2 се оправи дишането и ни изключиха...Вече сме си в къщи.Бяхме заедно с Мирабел.Такова съвпадение, но за хубаво.Бях много доволна , че се запознахме и общувахме.А Веси е наистина като малко диво коте.Не се спира и за секунда.За съжаление днес като ни сменяха превръзката , те дойдоха с ангина   Weary  Да се надяваме , че бързо ще се оправи.Благодаря на всички които бяха загрижени за нас.Не ви казах предварително , "за да не ни мине котка път".Обадиха ми се и за броени дни направих изследвания и веднага в София.Откога мечтая за този ден.Дано му промени бъдещето в положителна посока!   newsm17  На всички желая само много...много  здраве!

# 23
  • София
  • Мнения: 9 857
Браво,Марго!Много се радвам за вас.Въпреки че не се познаваме лично,редовно следях всичко ново за Криси.Надявам се занапред всичко да е наред и съм сигурна,че ще е така.Може пък да се засечем във Враца,защото и двамата със съпруга ми сме оттам.Така че ако някой път видя малкия Криси по Пробива/аз ще го позная от снимката/,да знаеш,че ще ви спра. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 4 412
Привет и от мен! Нека тази седмица да донесе нова начало и добри новини за всички!!!
Марго, браво за хубавата новина! Сигурна съм, че ще промени бъдещето в положителна насока!!!
Сети, много се радвам за Лорка! Да тропка с крачета все по-уверено и към нови успехи!!!
Нанди, поздравлявам те за разходката. И аз мисля, че Мими и ти имате нужда от разходки, от слънце Другите майки са обобщили цялата мъдрост на  ситуацията. Таткото, и той милия, се бори да намери себе си в тази ситуация. Успех!

# 25
  • Мнения: 644
Много хубава новина МАРГО,радвам се за ВАС   Heart Eyes
велая на Криси бързо възтановяване и дано всичко занапред да върви по вода  Praynig

# 26
  • Мнения: 1 710
Да се подпиша и аз, че знай ли се, ама от утре дано вече имаме нет и в Ресурсния център та да съм си с вас по-честичко.
Нанди, браво - ще видиш, че действа добре - и да не ти пука за мнението на околните, макар че от опит знам че не е баш така и е почти невъзможно, ама опитай..... децата са ни златни и няма нужда да ги крием, светът е по-богат с тях и с това че ги има. Само да си запиша и аз час - звънни ми - ще се уговорим нещичко и с удоволствие ще ви правя компания с Мимито.

Днес мина и нашия ТЕЛК - цирк братче или от рубриката - "Без коментар". Добре че поне са го измислили този път та се минава бързо - не чакахме изобщо, защото се оказа че всяка майка си има час, но вътре не ни чакаше комисия - а просто една лекарка - миличка - даже и не го погледна Гого. Прибраха ни документите и ни казаха в петък да идем за решението - надявам се поне то да е....
Хубава седмица на всички ви!

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Браво, Марго! И на теб и на Криси! Само хубави неща от тук нататък  Hug

  Нинка, виновна си, виновна сииииииииии  Mr. Green мисли му как ще я изкупваш вината! Нали сте добре с Миряна?

# 28
  • Мнения: 3 698
Мили момичета, нека с настъпването на Светлото Христово Възкресение, за всички да дойдат по-добри и безгрижни дни!!! Hug


Дано  Hug  !!!
Марго, много се радвам   , сега вече само добри новини чакаме, само радости, щастие и успехи  Praynig  !
Нанди, разбирам те, че не ти се говори с непознати, аз също съм така, винаги първият въпрос беше колко е голяма и аз или казвах корегираната или "малка е още".Обикновено се държа надменно Whistling и отговарям с тон непредразполагащ към разговор   .Когато тръгнахме на гимнастика Лорка беше около 3 кг. и най-много се дразнех като някоя баба или лелка виждайки ни накъде вървим започне да цъка съчувствено.Сега съм си запазила ледения тон за отговори и като ме питат "на колко е?" си казвам на 1г., а на "ходи ли " казвам "още не".Кратко, ясно и се опитвам да подскажа, че не са ми приятни въпросите.Ами не ми се обясняват лични неща на непознати любопитковци, дето само ще цъкат   Crossing Arms .За излизането-браво, хубаво е и за двете ви.Аз също не познавах абсолютно никого в града, от скоро създадох някакви познанства колкото да не си говоря само с Лора, че речника й не е много богат още...До съвсем скоро си излизахме двете, но пак е разтоварване и смяна на обстановката, тревожните мисли са си същите, но на чист въздух се проветряват малко...
Геле 73 ,разгледах снимките    Party  много сте хубави   Grinning !!!
Янева, много странно това с упражненията..., но поне във ВМА ги прави.Браво на мъничето, ще се справи  Hug  , а и както чувам е борбена     box  thumbsup  Smile !
Петя, целувки на юначето, бързо да преборите упоритите болести    Hug !
Любознателна ,
Днес успях да накарам за малко моето девойче да играе на гоненица с мен, ама не беше особено ентусиазирана. Радостното за мене беше, че се опита да подражава в това на брат си, който пък си умира от кеф да ме гони.
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Нинче, знаем колко си отговорна, амбициозна и ангажирана, но се опитай да отделяш повечко време за себе си  Hug  .Хубав празник!
  ...Пък и Сети ако намери начин да дойде с ходещата Лорка, ще е супер!
...
Ще се видим, обещавам, ако не в София, в Пловдив ,много ми е примъчняло за всички ви   Hug !
Иначе от нас -вкъщи прави по няколко крачки  Grinning, навън не ще Thinking, още я е страх и изобщо не прави опити.Не дава да я хващам и подкрепям, бута ми ръката, така че си я чакам да си реши да се отпусне ...

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Сети пусни тел за връзка на лични моля те!

# 30
  • Мнения: 462
firebird , за съжаление аз нямам приятели в София
Всичките ми познати и приятели са свързани с фирмата в която работех, а сега не ми се иска да поддържам мн връзки с тях , само с определени хора, на които мога да рзчитам че няма да ме одумват и да раздухват пробме ана детето ми. И почти всички са с деца, а тези които нямаха досега вчера разбрах че повечето са бременни и скоро ще се увеличи броя на бебетата във фирмата. Не е сега времето да им говоря за болести и т.н.
по-добре е да изкарат една щастлива и спокойна бременност и никога да не научават за болни дечица.
В началото ще се разхождам сама, а с времето сигурно ще стана по-смела и ще създам приятелства в парка или пък ще си карам сама... ще видим
Разчитам мн на Габи и Бобо, но искренно й пожелавам да си намери хубава работа и да бъде запълнен денят й с интересни занимания.
3 години са един достатъчно дълъг период изкаран в домашна обстановка за една млада и амбициозна жена.

Ето ме и мен...за съжаление все по-рядко ми остава време да се включвам в разговорите ви Sad
Влизам тук за малко, прочитам някоя откъслечна бележка и така пропускам важни неща.
Нанди, страхотно е, че се опитваш да промениш себе си....или и аз не знам как да се изкажа, за да прозвуча и да бъда разбрана правилно. Когато се роди нашия батко и аз се бях изолирала от света и не исках да видя никого. Бях се вглъбила в себе си и не исках никого да чувам и виждам. На всичкото това отгоре точно се бях преместила в София и никого не познавах...Случи се така обаче, че започнах работа като координатор в Ейвън. Трябваше да намирам хора, да ги назначавам и обучавам. Работата ме изкара от дома. С малчо ходехме от среща на среща и така лека полека свикнах с мисълта да го извеждам навън. Обаче беше още малък и хората не забелязваха забавянето в развитието и всичко беше наред. После дойде и този проблем...въпроси, чиито отговори бяха много тежки и сложни за мен...много болезнени. Но работата си искаше своето и някак си сякаш попреодолях и този момент...но не съвсем Sad
В неделя излизахме с едни приятели. Те не бяха съвсем наясно какъв е точно проблема с малчо и последва въпрос защо не ходи...Какво мислиш, че отговорих? Учудващо на себе си...защото мислех, че съм свикнала с тоя въпрос, аз започнах да шикалкавя. Опитах се да дам логичен и разумен отговор, но не успях...темата беше сменена и аз определено си отдъхнах...Така че въоръжи се с много сили и воля и направи всичко възможно да я промениш тази изолация Simple Smile
Изолацията убива родителите в нашето положение...кажи това и на вашия тати...не точно с моите думи, защото знам че ти ще ме разбереш какво искам да ти кажа, но той все още не е узрял да ме разбере. Времето ще промени всичко, сигурна съм, но и ти можеш да му помогнеш на времето да се променят нещата по-бързо.  smile3525

# 31
  • Мнения: 462
Здравейте и от нас!
   Най -после сме си в къщи..  newsm44  Имплантацията мина добре , но после имахме някакъв проблем с дишането и беше на монитори.На два пъти пулса му спада под критичните стойности...включваха се аларми..тичаха лекари....ужас.Направо спешно отделение си беше.Слава богу ...след 1-2 се оправи дишането и ни изключиха...Вече сме си в къщи.Бяхме заедно с Мирабел.Такова съвпадение, но за хубаво.Бях много доволна , че се запознахме и общувахме.А Веси е наистина като малко диво коте.Не се спира и за секунда.За съжаление днес като ни сменяха превръзката , те дойдоха с ангина   Weary  Да се надяваме , че бързо ще се оправи.Благодаря на всички които бяха загрижени за нас.Не ви казах предварително , "за да не ни мине котка път".Обадиха ми се и за броени дни направих изследвания и веднага в София.Откога мечтая за този ден.Дано му промени бъдещето в положителна посока!   newsm17  На всички желая само много...много  здраве!
Марго, много се радвам за успешната трансплантация, въпреки неприятните последици. Важното е че всичко е зад гърба ви. От тук насетне само хубави моменти с малечко Simple Smile

# 32
  • Мнения: 462
Днес мина и нашия ТЕЛК - цирк братче или от рубриката - "Без коментар". Добре че поне са го измислили този път та се минава бързо - не чакахме изобщо, защото се оказа че всяка майка си има час, но вътре не ни чакаше комисия - а просто една лекарка - миличка - даже и не го погледна Гого. Прибраха ни документите и ни казаха в петък да идем за решението - надявам се поне то да е....
Хубава седмица на всички ви!
Майче, моля те кажи ми как разбра кога да ходите на комисия. Нали знаеш че и нашия наближава...е имаме си още време де ама все пак...

И вече коя под ред бележка пускам и все не се сещам да ви пожелая една страхотна седмица...макар че нашата определено няма да е такава  Weary
Гого вчера ми го върнаха от градината с висока температура. Беше жизнен и си игра до последно преди да заспи. Нощта мина до някое време спокойно, но към 5.30 се събудих от странен шум, който издаваше...не беше правил гърч може би повече от година и половина и наистина си бях повярвала, че това няма да ни се случи повече...Блажени са вярващите явно...но да не ви занимавам с нашите проблеми повече. Сега малчо спинка, а аз реших да използвам този миг спокойствие, за да ви се обадя...защото кога ли ще се отбия тук пак...никой не знае...

# 33
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте, ние спираме яслата за две седмици, така решихме с педиатърката. Всъщност, тя ми препоръча да я спрем въобще, но после се сети, че сме говорили колко положително се отразява на Яни и реши, че не е добре от тази гледна точка... Обаче, ако тръгне след половин месец и пак се разболее  Sad, явно ще я спрем, пък ще търсим друго място за допълнителна рехабилитация...
Мая и нашият ТЕЛК беше така, с час (който много не спазиха) и вместо комисия само една лекарка (колегата закъсняваше, а Яни беше нервен) и влязохме само при нея, после гледам комисията от три подписа... Важното е, че сте свършили бързо.
Кремена, съжалявам, че Гого пак ти е направил гърч  Sad
Марго, много се радвам, че вече сте си вкъщи, да пазиш Криси сега, че ще ти е по-податлив на болести 2-3 седмици. При Яни имаше голяма промяна след включването на имплантанта, стана много по-общителен, упражненията му станаха по-лесни и ги правеше с по-голямо желание, вярвам, че и при вас ще е така!
Теди ЯНЕВА, напълно нормално е малката да не внимава в яслата. Много по-лесно е, когато работи индивидуален рехабилитатор с толкова малко дете, съобразява се с настроението му, с моментното му състояние, какво му е интересно. Съвсем различно е в яслата, дори и една учителка да е поела детето и да му обръща само на него внимание, има толкова различни странични дразнители, които да я разсейват, деца, играчки и т.н.  Simple Smile Когато Яни беше колкото Ивета, аз в яслата го водех предимно да си играе с децата  Crazy, щото беше и зима и приятелчетата му много, много не ги засичахме  Wink, въобще не разчитах, че ще научи нещо ново, но пак си беше от полза, най-малкото се научи да си прибира играчките  Laughing Основната работа си беше при индивидуалния рехабилитатор, не знам колко често ходите във ВМА, но имай предвид, че Ивка е още мъничка и много лесно се уморява... Така че води си я в яслата да си играе с децата и не се притеснявай, че не иска да прави упражнения там, ще почне да ги прави по-нататък...
Агнешка как е Ния, намаляха ли сополите, кога сте на хомеопат?

# 34
  • Мнения: 4 414
Агнешка как е Ния, намаляха ли сополите, кога сте на хомеопат?
почти няма сополи, но от време на време кашля сериозно...явно чисти някакви храчки...ходи на ясла, защото докторката каза, че не била опасна за децата, което малко ме учуди, ама...утре в 11 сме на хомеопат -д-р Мариана Стоименова. избрах я, защото е педиатър по принцип, а и ми я препоръчаха...някой чувал ли е нещо за нея?
стискам палци за Яни се оправи  по-бързо. за последните сополи държах Ния 10 дни вкъщи...нека си постои 2 седмици да се закрепи, че много му се събра Heart Eyes иначе, нашата педиатърка каза да не я спирам  от ясла, защото после пак всичко ще се повтори...ама това си е за нас, де...за Яни - вие си знаете!  bouquet

# 35
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При нас проблемът е друг... Имаме съмнение, че тази хрема откъдето тръгва всичко е на основата на някакъв стафилокок, сега даже сме с нови капки, които ако не повлияят, ще взимаме секрет и ще атакуваме диретно стафилокока. Лошото е, че Яни е със задноносова хрема и появят ли се сополи, въобще не текат напред през нослето, всичко отива в гърлото... и прави ларингит, явно там му е слабото място... Не че не му минава, миналият път му мина за около 4 дни и по съвет на педиатърката го оставих още толкова вкъщи, напълно здрав, за да укрепне, да не го повтори и ето тръгна пак на ясла и пак същото... Сега пак, днес е много по-добре, утре, вдруги ден, ще е здрав, обаче пак колко време го "тровя" с Кларитин, Вентолин, Мукосолван... И съм почти сигурна, че и след две седмици като идем, пак нещо ще "лепне"  Sad, защото ако е стафилококова инфекция и приносителят е в яслата, то не се изгражда имунитет към нея, а Илиян явно е по-чувствителен към този щам (и аз не знам как да го нарека)... Не знам, много сме притеснени, защото яслата му харесва и много добре влияе на говора, но ако ще е болен през седмица  Cry, сигурно ще се наложи да търсим друг начин на допълнителна рехабилитация... Съжалявам, че ви занимавам с нашите неволи, толкова по-сериозни проблеми има...

# 36
  • Мнения: 997
 Здравейте и от нас!
  Марго, много се радвам, че всичко е минало бързо и успешно!
  Ние ходихме на тази генетична консултация в Майчин дом миналият четвъртък, но пиша чак днес, защото изчаквах за  някои допълнителни изследвания. Лаборантката взе кръв на Боби за някакво хромозомно изследване. Бях доста притеснена, защото той е труден и обикновенно ни правят на решето. Но не, за щастие жената беше опитна - боцно го от раз и Боби дори не заплака. Ще ни съдействат и за някои допълнителни изследвания. Моля се да стане, защото нашият синдром не се изследва генетично в България, а няма друг сигурен метод за доказването му.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 262
Agneshka за тази лекарка и аз бях чула само хубави неща и много исках да водя Мишето при нея, още повече че е и лекар и хомеопат, но я нямаше в страната тази зима нещо, после ще разкажеш как е минал прегледа при нея. Аз накрая заведох Мишето при Чамурлийска, която обаче не е лекар, а психотерапевт или нещо подобно беше и честно да си призная, малко се притеснявам от този факт! Успех при тази докторка, а после и аз ще взема координати от теб, дано не се налага, ама все пак!

# 38
  • Мнения: 462
Елена, късмет и от мен на изследванията. Дано резултатите са добри за вас.

# 39
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Мамчета, имам въпрос за декларациите за детските. Тъй като сега при представен доход една година назад не се подават 1г след това, въпроса ми е какво се пише в декларациите, при условие че са си старите с място за 6 месеца?

# 40
  • Мнения: 1 271
Любознателна - попълваш сбитичко и почваш от полето за 6 месеца и в самите квадратчета за още 6 и си готова  а словом не ги попълвах и пак ги приеха - попълних само годишния сбор и така.  newsm78 Blush

а аз да попитам - правилно ли е че ни взеха оригинала акт за раждане на Радост за да ни изплатят еднократната помощ - къде ще я изплатят и защо го взеха оригинала не ми стана ясно, само че след месец трябва да отида да си го взема от социалните.

На всички пожелавам здрава и усмихната седмица!

Ние днес бяхме на ТФЕ с Радост - всичко е наред, добре си е главичката както се изрази докторката. Тя е голям герой - заспа преди да тръгнем, там спа и не мръдна и още продължава да спи, а е време да се кърмим, че взех да преливам  Heart Eyes
 Joy

А вчера водихме Теди на УНГ при доц. Тодоров и се оказа че ще махаме третата сливица на 15 май. Как ще е пак с пълната упойка не ми се мисли, но трябва - хърка и други такива екстри от този израстък  Rolling Eyes   newsm78

Ако не успея да се включа пак - да бъдете много благословени с настъпващото Възкресение Христово и да укрепнем във вяра, мир и радост.
Представете си както сме майки и мнооого обичаме децата си - не искаме да страдат, не искаме нещо да ги боли, нищо да не им липсва. Така Бог от любов даде Единствения Си Син за нас - да имаме вечен живот чрез вяра в Него.
И бъдете сигурни че любовта прави чудеса!

 Hug за всички вас! Хубаво е че ви има  newsm51

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 18:17 от kuneto

# 41
  • Мнения: 997
Да взимат оригиналният акт за раждане - не знам дали е правилно, но така правят. Аз си го преснимах за всеки случай преди да го дам. Искат оригинала, за да напишат отзад, че си си получила еднократната помощ.
Браво на малката, дано все така да е послушна и да ти носи много Радост.

# 42
  • Мнения: 2 232
Светла седмица и от нас.Много слъце и усмивки ви желая.
ПетяК- при нас се получи същото с яслата на Вики, седмица ходи-две или три в къщи на същите лекарства+ антибиотик ooooh!На третото боледуване от бронхит реших, че няма да продължаваме така и го заведох на хомеопат -д-р Чамурлииска, да си призная бях скептично настроена и мислих, че няма да ни се размине и този път антибиотика...Но точно след седмица и следа нямаше от бронхита.Обаче го спрях и от яслата , защото покрай него боледуваше двойно по-лошо( с бронхеолит  и пребиваване в болнца) и малкият....При него се развиват нещата много бързо , сутрин започва леко да покашля и на вечерта е с бронхеолит, та не смея засега с хомеопатия да лекувам...Личната лекарка започва да ме гледа все едно нарочно си разболявам децата и го пускам та да носи вируси....Та така се отказахме от това удоволствие за детенце- той много му харесваше напоследък.Но като ги гледам двамата така и така в къщи поне да са здрави.
Агнешка, за д-р Стоименова само хубави неща съм чела по форумите.Дълго се чудих м/у  двете коя да избера, една съфорумничка ме насочи към Чамурлийска и затова отидох при нея.Сподели по-натам дали си доволна.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 857
Здравейте!Ние днес ходихме при нашия педиатър ,за да вземем направление за ортопед за малката.За първи път от пет годининасам доктора ми отказа направление.Никога не се беше случвало,напротив .Но днес ми се извини и каза да отида на първо число другия месец,защото са им намалили с 30процента броя на направленията и той имал само за спешни случаи.Личеше си,че се чувства неудобно,но на нас не ни пречи да изчакаме две седмици.
Днес говорих с психоложката на логопедичната градина.Беше много любезна и ни каза да заведем Буби в четвъртък,за да прецени как да процедираме впоследствие.Молете се всичко да е наред,аз имам добро предчувствие,но да видим...Не съм споделяла с никой друг за градината,освен с вас.Не искам бабите да ни мислят,те си имат свои грижи.Пък дано да стане. PraynigЩе бъде чудесно да имаме добри новини за празниците,нали. Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 2 262
Май че не е доктор Чамурлийска, поне така знам аз, тя е нещо психо и незнам си какво беше, ама не е такъв доктор...какъвто е наример Стоименова!
Днес вечерта видях бебето, сега вече знам че го обичам до гроб, моето малко човече...Имам и негова снимка и си я гледам и си съчинявам какво виждам (хехехе какви сме скици майките понякога)! Само едно малко смути радостта ми, до сега всички казваха че ще е момиченце, а сега видяха МЪЖ! Хммммммммммм, искам момиченце, много искам, но най-искам да е живо и здраво и да е щастливо с всички нас!
Обичам ви!
Исках всъщност да ви сложа линк и да прочетете ей това, за мен е страшно актуално, аз изкарах кошмарна Цветница с много плач и разправии, не искам да ви отегчавам с личните си неудачи и проблеми:
http://www.psychologyjournalbg.com/NOVINI/4as%20po%20filosofia.htm

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 19:21 от Mama Igi

# 45
  • София
  • Мнения: 2 356
Любознателна, аз този месец ходих за детските да подавам. Бях взела служебни бележки на мъжа ми и мен за 1 година назад (до този март вкл), но се чудех защо като половината доход съвпада трябва да нося за 1 година. Дадоха ми от старите декларации, с място за 6 месеца и ми казаха, че щом съм подавала преди - да напиша само втората половина от дохода (от октомври до март) и това е. Ти все пак си вземи бележки за 1 година назад, а в социалните ще ти обяснят.

Светле - да искат оригинала, но няма страшно, не се загубва (аз поне от това се притеснявах). Еднократната помощ може да се изплати на карта, като напишеш номера на сметката на декларацията и така е най удобно иначе май с пощенски запис след незнам си колко време или от пощата се ходи, но не знам точно къде. Можеш да подадеш и за детски за Радост вече  Hug

Валя (геле73) успех в детската градина   bouquet

# 46
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Иги, до осмия месец от бременността мойто бебе беше мъжко /според двама независими доктори със супер модерни апарати/  Mr. Green На финала обаче, някой му резна мъжките подробности, защото малко преди раждането ми казаха :"Женско е" и аз даже не повярвах... Каквото и да е, важното е да е живо и здраво!!!

  gele73, за коя детска градина ще имате резултати скоро? Много ли е далече от вас? Хайде, стискаме палци  Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 9 857
Bim-bam,детската градина е доста далече от нас-в Младост.Но ако ни приемат хич няма да се замисля,ще я водя.В началото ще я води баща и,а аз ще я взимам с маршрутка.Сега карам шофьорски курс и се надявам скоро да съм правоспособен шофьор.  car003Та в тази връзка-моля,софиянки,пазете се,сряда и събота е опасно да излизате на улицата Wink
Ако трябва да съм сериозна,стига да ни приемат и Буби да се чувства добре-ще я водя и на другия край на София.

# 48
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте, майчета!
НИя и Илиянчо да оздравяват, ПитиаК на малкия му се забранява повече да боледува Wink
НА Ели - чакаме добри резултати! Ще ви стискаме палци!
На всички след операция - да са ви все така живи и здрави малките и палави!
ЛЮбознателна, дай боже все повече да се влияе малката принцеса от малкия принци и да те радва!

МАмо Иги, не таи в себе си проблемите, а ни пиши! Пиши и ти как си и малкото как е и детенце как е. Да погалиш пупка от мен! А аз си мисля, че Светлето ни е провлякла крак на момиченца Wink
Иги, твоя доктор всеки месец ли ти пуска направление за кръв и урина?
БЕ дразня се на тая хем "безплатна" хе високо платена ЗК! Хем се водя безплатен пациент - хем ще си плащам и ВАсерман и бактерии и ... бе всичко. Яд ме е на тази тъпа държава!
СЕга ще гледам като ходя на частен преглед - да мина с прегледа в МД на БХС - поне само с 20лв да се разделя /че аз така или иначе си плащам на Ковачев всеки меец - ма му имам като че ли най-много доверие/.
Другия "безплатен" гинеколог дето мисля да ме изражда - нещо не може да ми хване сърцето... просто е готин, ама някак съвсем през простот ми изглежда да го кара. Е за 70ст на месец - толкова, ама нали мисля уж пхри него да раждам - а как да раждам като му нямам доверие?

НИе с Дани сме като Любознателна рев, вой и тръшкания - поне няма Т - растат ни долните кътници и е някакъв ад. МИналата нощ стана в 4.3 сутринта и се търкаля по леглото пъшкайки и почти ревейки до 5.3 - тогава ми позволи да го оставя в неговия креват да спи.
Другия бебо... му се спи постоянно и аз също съм полузаспала непрекъснато, но съм много по-добре от преди и дори щаслива когато мога да остана с него на саме Wink Дано да ми е добре, че нещо ме глождят някакви такива едни притесненя... дано е просто параноя , а не предчувстие!
Целувки и сори за дългия пост!

# 49
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ПЛУВАНЕ ЗА БЕБЕТА вярно в банкя ама
http://www.hela.hit.bg/
и ето я темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92034.20

# 50
  • Мнения: 3 537
  Иги, до осмия месец от бременността мойто бебе беше мъжко /според двама независими доктори със супер модерни апарати/  Mr. Green На финала обаче, някой му резна мъжките подробности, защото малко преди раждането ми казаха :"Женско е" и аз даже не повярвах... Каквото и да е, важното е да е живо и здраво!!!

  gele73, за коя детска градина ще имате резултати скоро? Много ли е далече от вас? Хайде, стискаме палци  Peace
И аз така,три гинеколожки -момче,накрая-момиче. Rolling EyesОтначало изпитах разочарование,но бързо ми мина. LaughingОбаче като се почне от ваничката,та чак до дрешките -всичко ми беше синьо.Даже и комплекта за изписване.Но пък синьото много и отиваше. Grinning

# 51
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хехе, за пола на бебетата... Моят гинеколог постоянно повтаряше, че ще е "мома", той и Яни все се въртеше и хич не можеше да го хване, слагаше си петичкато отдолу и нищо не се виждаше  Laughing, а аз имах чувството , че е момче, даже в петия месец, една гинеколожка в поликлиника на един допотопен ехограф я изнудих да каже вижда ли нещо и тя хък, мък, май момче, ама много несигурно, но явно си е видяла жената тогава. Аз понеже му плетях и като каза докторът момиче, викам дай ще плета в розово, леле един терлик, сто пъти го плета и все греша и все разплитам, накрая метнах розовото и го изплетох син и стана  Grinning, към края вече тестисите като слязоха надолу и се видя, че е мъжко, ама аз си знаех и не вярвах много, много на доктора  Wink.
Така, че мамо Иги, каквото ти говори сърцето, още е рано да кажат със сигурност и може да са се объркали и да е момиченце. Каквото и да е - живо и здравичко да е е най-важно!

# 52
  • София
  • Мнения: 4 884
gele73, желая ти успех в шофирането и мерси, че ни предупреди да не излизаме по улиците, когато си зад волана. Надявам се, че скоро ще си бръмкаш с принцеските из София и ще си една истински мобилна мама.
Лично аз взех книжка, когато Бобо беше на 3 месеца, обзета от ежедневното чувство на безпомощност, че не мога да се придвижвам никъде с бебето и багажериите без чужда помощ. Един ден толкова ми писна, че отворих един вестник с обяви и същата вечер бях минала първите си часове по кормуване. Бях толкова амбицирана, че трябва да взема книжка от раз, че наистина успях от първия път, с което много се гордея. Успех ти желая и скоро да черпиш по тоя случай!

А по темата за пола на бебоците, на мен ми казаха, че ще е момче още в края на 4-ия месец, като на триизмерният ехограф доктора ми показа тестисите на бебето. Защо понякога се получава разминаване незнам, но пожелавам на всички мами здрави и бузести бебета, а специално на нашите си мами по едно пухкаво момиченце.

В тая връзка, а и без нея искам да попитам кога пак ще има среща в някой парк с дечурлигата?
Мислете сериозно по въпроса.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 884
Петя, направо ме разби с признанието си, че можеш да плетеш. Аз нито мога да плета, нито да шия, нито да бродирам, нито да пея... Бездарница голяма..Сраммммммм..

# 54
  • Мнения: 480
Привет ит мен!Аз какво да кажа като все момичета раждам.....Нашия тати все се надяваше до последно Адито да е момче милия но пък сега е влюбен вече в нея не в мен.За плетките съм много схваната но обичам да шия гоблени.Друг е въпроса че последния не съм го хващала не помня вече...още ме чака да го довърша.
Давайте съвети за хранене!Не ще и не ще да яде това моето дете!Реклама-3лъжици,играчка пак толкоз.Вече не иска и на стола да сяда и като ме види с купата или реве или пляска за браво уж да сме свършили.Как ли не се правя на маймуна не става и само се изнервям.Хващам се че крещя за глупости и си го изкарвам от другите.Май ми е глупав проблема...
На бъдещите мами пожелавам здрави и спокойни бебчета и да се пазят!На всички останали весела и безпроблемна седмица!

# 55
  • Мнения: 4 414
здравейте майчета,
ние бяхме на хомеопат и си откарахме 2 часа и 1/2 там в интервю...Стоименова ми се стори много приятна и внимателна...друго за сега не мога да кажа...подробно ни разпита за всякакви работи свързани с Ния...освен това я преслуша и и прегледа ушите и гърлото...това, което ме впечатли беше, че много ме разпитва и за мен  - за бременността, за това как съм се чувствала, как съм реагирала на разни неща...как се чувствам пре хора...направо като при психоаналитик се почувствах Simple Smile само дето не ме анализираха, де...даде ни едни капки да и ги дам 3 пъти през 5 мин. каза, че най-вероятно в началото състтоянието ще се влоши, може и Т да вдигне...аз нали съм блейка и се изморих, съвсем не можах да включа, че ние пътуваме утре за Букурещ и май няма да е много добре да се влошава по това време newsm78 май ще трябва да и звънна и да я питам дали има проблем да и дам лекарството след като се върнем...абе, голяма съм уфцъ, с 2 думи...
отчетох се!

# 56
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Агнешка, ако забавянето е с ден - два мисля, че няма да има проблеми.
  Браво на лекарката, дето ви е преглеждала. Това е истински преглед при хомеопат. Полудявам от такива "хомеопати", дето преглеждат за 5-10 мин. и предписват Боарон от аптеката...а такива се навъдиха много  Close

...........Аз нито мога да плета, нито да шия, нито да бродирам, нито да пея...

  Аз само пея, предимно вкъщи под душа  Mr. Green

# 57
  • София
  • Мнения: 2 262
Ех, че ме зарадвахте всичкиииииииииииииииии, дано така е объркано всичко и при мен, искам си момиченце, но пак казвам, ако е момче, много ще си го обичам! Все ми се иска да има и женско около мен, освен майка ми, всички други мъже, баща, брат, мъж, син!
И аз искам среща, че ви забравих муцунките вече, ама с дете ще бъда след празниците, през май! Сега се разправям със социалните, няма да повярвате, не стига че се става трудно личен асистент, сега пък се оказа, че се и махаш трудно от тях! Не мога вече нищо да разбера, трябвало им новия ми договор, божееееееееееееее ще лудна в тази държава!
Наде на мен всеки месец ми пускат кръвна картина и урина, по причина че отивам в болницата и лежа там, т.е. ме хоспитализират! Иначе при друго наблюдение не правят така, и от поликлиниката само в началото ми пуснаха изследвания!

# 58
  • Мнения: 997
Mama Igi, Велин до първите дни на деветият месец беше всъщност Велина. Добре, че не накупих разните там розови камизолки. Бях си харесала и розова количка. Щеше да стане интересно.
Ние сме три сестри и винаги ни е било много весело. Някак се бях настроила за момиченце -  да му връзвам панделки, и разните му там други подобни.  Wink
Нашият татко го изпратиха в отпуск експресно - от събота. И ще се ходим във Враца. Беше планувано да отидем за Великден, а изглежда и Гергьовден ще караме там. ooooh!

# 59
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Хайде, дойде време за яйцата! Преди години боядисвах с часове, яйцата бяха нашарени поне с 3 цвята - то не бяха лаленца, то не бяха заврангулки...Днес се чудя как ще ги боядисам по най-баналния начин newsm78 Ясно е , че голямо цапане ще пада.
 За бъдещите майки - я вижте какво правят в Израел Simple Smile

Израелски учени са направили откритие, което позволява на родителите да разберат дали ще имат момче или момиче още в третата седмица на бременността.
Екипът от Телавивския медицински център, ръководен от д-р Ювал Ярон, е установил, че на 16-ия ден след оплождането на яйцеклетката нивото на един от хормоните значително повишава обичайното си равнище, ако жената очаква момиченце.
Нивото на различни хормони е било проверявано при 347 бременни, от които 184 родили момиченца, а 163 - момченца. При всички случаи момиченцата в майчината утроба предизвиквали повишаване на нивото на хормона.
Според д-р Ярон точното определяне на пола обаче ще е възможно, ако бъдат открити и други показатели, свидетелстващи за половите различия в съвсем началния стадий на бременността.

# 60
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Едната ми гърда е по-голяма от другата.. ужас, направо това вече ми е в повече - освен кг и висящия корем... Може ли нещо да се направи?

Хайде леко боядисване - ние довечера, че днес станахме хремави в 10ч... ако пак се разболее... уф.

# 61
  • Мнения: 480
Хайде ,черпя ви виртуално,че имам хубава новина днес!Обадиха ми се от Портал интеграция че печеля 1награда в конкурса за есето и да си призная не го очаквах-пуснах го ей така защото реших че имам какво да кажа....Щастлива съм и искам да го споделя с вас!

# 62
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Айдичка, ЧЕСТИТОООООО!    bouquet   bouquet   bouquet

Едната ми гърда е по-голяма от другата.. ужас, направо това вече ми е в повече - освен кг и висящия корем... Може ли нещо да се направи?

  Не може май...  Sad и при мен беше така. Размерите се нормализираха, т.е. изравниха, едва след като спрях кърменето /но тогава пък бюстът ми съвсем изчезна Crazy/. По- голямата гърда имаше и по - силна лактация, опитах да стимулирам другата с повече кърмене от нея, ама тц, пак не стана...  Embarassed

# 63
  • Мнения: 4 414
Айдичка,
 thumbsup smile3501 smile3501 smile3501 thumbsup

Наде, това да ти е проблемът  Wink  Hug
ха, дано се разминете с болестите този път! Praynig

# 64
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Валя моля те дай координати на ЛС на твоята хомеопатка и тарифи - ако стане нещо да тичаме при нея!
Мерси и весело боядисване. Сори, че се оплаквам за глупости ама ми стана нещо много криво - май от хормоние!

# 65
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
aidi4ka , поздравления!   bouquet
Аз даже бях почнала да пиша, но писането така ме разстрои, че го зарязах още в началото.
За гърдата - Наде, не знам какво да кажа, освен да разчиташ на сутиена и ако трябва, сложи още подплънка Wink
Баща ми беше на гости, щеше да остане и още, но Елена домъкна някакъв вирус и него най-много го заразихме, щото човека е и с хроничен бронхит, та сутринта го изпратих на влака да си лежи в къщи.
Иначе малчоците са здрави, а ние всичките малко се оплакахме от гърло.

# 66
  • Мнения: 4 414
Наде, пращам ти обяснения на ЛС
а иначе, нали затова сме тик - ти да се оплачеш за нещо несъществено, ние да ти се присмеем и така... Wink по-добре да се оплакваш от несериозни неща, отколкото да имаш сериозни причини да се оплакваш Hug
весело боядисване на яйца!
ние заминаваме за Букурещ тази вечер. чака ни 12 часа път с влак. стискайте палци, Ния да ми е здрава...пък аз ще показвам снимки после Wink

# 67
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Агнешка, може ли и на мен координатите на хоеопатката?
  Да пратя снаха ми с племенника при нея, че тя се е вманиачила на тема хомеопатия, но ходи при някаква абсолютна самозванка  Sad и при малкия не само, че няма подобрение, а и непрекъснато се влошава с неговите боледувания.

# 68
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Едната ми гърда е по-голяма от другата.. ужас...
Хахаха, Наде, не се връзвай  Wink, моите са си различни по принцип, не си личи, но докато кърмех се усещаше  Laughing, пък Яни винаги предпочиташе по-малката, нали е злояд, сигурно си е мислел, че от там по-малко ядене ще намаже  Mr. Green Едва ли е толкова голяма разликата, просто ти е дошло в повече, пък и да е по-голямшка, няма начин да не успееш да го прикриеш с подходящ сутиен и дрехи  Wink
aidi4ka, честито   bouquet
agneshka, лек път и да е здравичка малката хубавица.

# 69
  • София
  • Мнения: 9 857
Здравейте!
Ние току-що се връщаме от детската градина.Щастлива съм.Никога досега при моето обикаляне из детските градини не бях срещала такава човещина и искренност.Като отидохме ни поканиха с Буби в една празна стая ,пълна с играчки.Дойдоха психоложката,логопедката и две учителки.Надълго и широко ме разпитваха-за раждането,за всичко..как си играе,как общува,от какво се страхува...В същото време я наблюдаваха,даваха и команди под формата на игра.Тя изпълняваше всичко.Дадоха и играчки и я наблюдаваха.Буби беше много спокойна и щастлива.
И така,казаха ми че за тях ще е от полза ,ако я обследват в клиниката Св.Никола.Увериха ме,че поставената и там диагноза няма да окаже влияние върху приема в градината,а просто ще им е пътеводител в работата с детето.Та ще ходим и в тази клиника.Иначе ми предложиха през юни да я приемат в една група,в която ще работят студенти с децата.Буби ще ходи до обяд както всички деца.А от септември ще я приемат,ако има места.Но по думите им разбрах,че най-вероятно ще я приемат.
Наистина за първи път срещам такова отношение.Ами това е!Сега съм много развълнувана и не знам как звучи написаното.
Желая здраве на всички ви. Hug

# 70
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Ей, gele73, това е наистина страхотно! Ама и Буби се е представила добре  Wink само така! Дано сега проблемите ви с детските градини се решат!
  Явно мойта щерка мн.е харесала твоите принцеси, защото като ги видя на снимките се засмя, помисли малко и ги нарече и двете по име  Laughing

  Наде, понякога най - големите глупости ни изглеждат огромни проблеми. Така че се оплаквай на спокойствие  Hug А аз за гърдите специално те разбирам... питай ме как чакам отнякъде да ми паднат едни пари, та да стана една силиконова мацка за чудо и приказ  Mr. Green Не че има изгледи скоро да стане, ама пусти мечти...
  Но както каза и Агнешка, това да ни е проблемът Wink

# 71
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Бим Бам при твоята външност на 18г ученичка и красота това за силикона си е чиста лакомия Wink

# 72
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бим Бам при твоята външност на 18г ученичка и красота това за силикона си е чиста лакомия Wink
              Embarassed Embarassed Embarassed
  Наденце, к`во пиеш? След десетина дни сме в София и направо ще те черпя, да знаеш!

# 73
  • София
  • Мнения: 4 884
gele73, много се радвам за детската градина, за теб и за Буби..Понякога добротата, разбирането и усмивката ни изглеждат като чудеса, които правят чудеса..Дано наистина Буби има шанс да бъде сред дечицата в тая градина, и това общуване да и повлияе положително.
Наде, а на теб какво да ти кажа за асиметрията, за която споменаваш..Да си "мама на двама" никак не е лесно..Гордостта иска жертви, това е положението. И като мама на Дани, и като "мама на двама" пак ще си си хубавото Наде, така, че няма за какво да се тревожиш. А въпросната асиметрия аз си я имам от пубертета, та до ден днешен..И да съжалявам, и да си скубя косите, няма оправия..Така, че твоето временно асиметрично притеснение ряпа да яде..

Бим бам, ти кога пак ще идваш в София? Да не би да се каниш да участваш в някоя срещичка, а ?

На kuneto- весело изкарване на празниците при мама с батко и бебе, а Нанди да се появи отнякъде и да сподели как се чувства Мими в нашата количка...

Чудя се дали да пратя Бобо за няколко дни на село със свеки...Страх ме е да не настине, да не ми е много самотно без него...А уж не трябвало да сме обсебващи мами..

# 74
  • Мнения: 3 743
Привет и от нас Hug
Бяхме за малко в провинцията и добре си починахме Wink.
Първо бързам да се похваля - преди време Марти ходи на международна олимпиада по математика и е на второ място (от 40 деца) Peace, а какви бяха задачите...ужас doh
Това беше добрата новина, лошата е, че май пак се разболява Confused от вчера е с хрема, сълзящи очи, а от днес започна и да кашля...

aidi4ka, честито  bouquet

# 75
  • Мнения: 997
aidi4ka, поздравления   smile3501

gele73, много се радвам, че в градината всичко е минало добре. gabiplus, времето се затопля и няма да настине, а и повечето баби, които познавам, даже малко прекаляват с  грижите в това отношение.

 s_vasseva, браво на Марти - трябва да се гордеем с нашите умни и надарени деца. Математиката е трудна наука. Желая му ного успехи за вбъдеще! Да се учи и да те радва! smile3529


 catnadeen, при втората бременност, освен, че коремът ми ходеше на работа пет минути преди мен Joy  ами и двете гърди имаха различно мнение за размера. Докато кърмех си беше все така, но няколко месеца, след като престанах, всичко се оправи.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 412
Поздравления успехите на всички мами и дечица!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Да ви питам - знаетели ортопед от добрите, който да преглежда на свободен прием сутрин? Дара спи след обяд и не мога да я заведа на преглед, защото ще си легне на пода в кабинета. А по мои спомени д-р Медникаров преглеждаше свободен прием от 13,00.

# 77
  • Мнения: 14
Здравейте мили мами! Аз рядко пиша във форума, но искам да ви кажа, че чета всичко и много ви обичам! Моля се децата ни да бъдат по-здрави, а ние по-силни и достатъчно упорити. Лесно се просълзявам, когато чета споделена мъка, но и с радост приемам всяка хубава новина. В този ред на мисли поздравления за gele73 за детската градина. Чудесно е детето да общува с други деца и специалисти! Моето дете ходи вече 1 год. в специализирана детска градина и съм много доволна. Работи с логопед и резултатите са налице. Миналата седмица направихме едно непланувано пътуване из Родопите и установих, че детето ми е научило много нови неща. Беше много хубаво! Ходихме до Кръстова гора, Пампорово и Пловдив. Прекарахме чудесно и сега имам повече сили. Весели празници на всички!  bouquet

# 78
  • Мнения: 1 710
Преди да изчезнем на някъде за празниците искам да ви пожелая - смислен и пълен Великден. Дано Възкръсналия Христос ви донесе надежда, мир и утеха.

Сега да ви кажа как вървят нещата - съжалявам, че съм рядко във форума, но до вчера в Ресурсния център нямахме интернет - вече ура. Нещата вървят бавно, но положително. Мисля, че не само ние като родители сме ентусиазирани да го има, но и специалистите - също, което може само даме радва. Надявам се, наистина да стане онова място, за което си мечтаехме.

Айдичке, радвам се на успеха - разказа си струва.
Геле 73 - стискаме палци нещата да продължават в положителна посока - може пък и Гого догодина да е при вас.
Иги, кога ще си вземете Мишо - вече ни липсва. И ти благодаря за готиното разказче, за професора - ценно е да си припомняме важните неща в живота, особено когато днес ще ходим в Банско на погребение на едни млад човек. В такива моменти си казвам, че не си струва човек да се ядосва за глупости.

На всички останали много, много надежда и сили.  Hug Hug Hug Hug Hug

# 79
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!!!

Не пишем вече цяла седмица, защото съпругът ми е в отпуск, за да се справим със спирането на лекарството. Ходим и по всички институции, за да оправим документите на Мими в социални грижи, за нов протокол в Здравната каса и при няколко доктора.
За съжаление мнението на доц. Божинова за състоянието на Мими никак не е розово - представете си как се почувствах когато ни каза, че според нея детето ни не виждало и че е със сигурна квадрипареза и че нищо не може да се направи по въпроса. Направи ни поне нещо като план на действие за прилагане на лекарствата, за нов ЯМР и за консултация след известно време. В мозъка има център който е за зрението и на ЯМР може да се види дали той е засегнат. Защото мнението на очните специалисти преди 4м е че като органи очите са здрави, но връзката с мозъка и обработването на информацията не е сигурна Sad
Днес ще ходим на преглед и при д-р Алексиев, дано поне той каже че Мими е добре в неговата си област - ортопедията.
Вече сме решили да прибегнем към хомеопатията- ще изчакаме Агнешка да се върне и да ни даде координатите на лекарката от която сподели че е доволна. Моя позната ми препоръча някакъв хомеопатичен център Едикта, знаете ли нещо за него, за лекарите от него? Тая моя позната след 14г безплодие, направи 2 курса с хомеопатия и сега си има едно прекрасно, здраво момченце Simple Smile Но незнам дали лекуват деца, а на нас такъв спец ни трябва.

Това беше за нас мили майчета, Мими има леко подобрение, но има още какво да се желае. Дай БОже да можем да пишем за хубави неща.

Вчера боядисвах яйца, но само в червено, а миналата година с големият корем и многото спокойно време бях ги нашарила страхотно и ползвах най-различни техники. Направих и мн оригинални фигурки за празника от цветна хартия... нали бях много щастлива бременна Simple Smile
А знаете ли как се гадае по миналогодишното яйце???

Много се радвам за хубавата новина и доброто представяне на Буби на геле76. прекрасно е че ще може да ходи на градина с др дечица   bouquet

Браво на нашият батко Марти   bouquet Успехите му в науката да стават все повече и да е гордостта на мама !!!

Kuneto, весело изкарване  на гостито !!! Толкова е хубаво да си с роднините и близките на този свят празник. А ще видиш и новото си племенниче Simple Smile Много прегръдки Светле !!!

Наденце, я да не се шашкаш за гърдите ... виж колко мами се оказахме в едно и също положение ... аз съм така от пубертета, винаги съм имала разлика .. в началото мн се притеснявах, после като се събличах с мн др момичета по време на репетиции и концерти (танцувала съм какво ли не - балет, народни танци, състезателни танци - опитах от мн неща Simple Smile виждах че не съм сама ... повечето имаха разлика и обсъждахме редовно темата, те казваха че и майките им са така... Ще си купуваме хубави сутиени с по-големи подплънки и ще си коригираме разликата Simple Smile

Приятен и хубав празник !!!

# 80
  • Мнения: 2 327
Здравейте и от мен!
Аз тази седмица не съм се разписала май, но искам да ви пожелая весели пранзици на всички!
На нас пак ни отложиха операцията с неопределено време...

# 81
  • Мнения: 1 193
Здравейте,
първо Aidi4ka честито,  bouquet
Пожелавам на всички весело изкарване по празниците.Забранявам всякакви боледувания Party,всякакви притеснения и неспокойства.
Nandy успех и на теб с хомеопатията.Не се връзвай на д-р Божинова - тя не щади родителя,но ни сме силни и вече нищо не може да ни уплаши.
Аз още не съм боядисала яйцата,чуствам се уморена.Опитвам се да съм бодра,весела, но тази нощ не спахме.Като прибавя и пролетната умора ми се ще да се скрия някъде.Почнах ново лечение на детето  с аминикиселини,незнам какво да чакам.
 

# 82
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз първо да ви се оплача, пък после да се похваля. Май трябва да направя обратно, за да внеса яснота. От 5 дни давам едно хомеопатично лекарство за хиперактивност, фиданката пусна линк в темата за хиперактивността, поръчахме на човек в Германия да ни го купи. Първите дни си карахме на стария режим, ама това дете както си беше завидно спокойно и се почваше по някое време един ужасен рев..После се светнах, че всъщност й се спи. Това се оказа първото лекарство, което наистина я успокоява. Само дето й се приспива повече, трябва да коригирам режима. Оплакването ми е, че вчера както си слушаше музика, заспа съвсем сама, седнала. Това стана в 7 и естествено в 12 се събуди и към 1,30 почна един рев... Та до 3,30 се укротявахме, а после в 7 пак се събуди и хукна из стаите. Естествено,през нощта събуждаше брат си, нищо че е в друга стая, голямо викане беше. И той си поплака. В крайна сметка на мен ми останаха 3-4 часа сън. Като стана ,пак ревна, но като дадох хомеопатията, отново се успокои, при това много бързо. Пу,пу, все така да е, че се виждам в чудо,а и нервите ми не издържат на ревове вече, направо съм претръпнала и не се и трогвам.

# 83
  • София
  • Мнения: 4 884
Nandy, относно хомеопатията искам да ти кажа, че аз имам много добри лични отзиви от една хомеопатка, която ме спаси в няколко много тежки ситуации, когато бях загубила и последната надежда. Ако искаш, свържи се с нея.
А за тази Чамурлийска, дето Иги е споменала, аз веднъж и звънях по съвет на една майка от форумите, но само тона на гласа и ме отказа от реално посещение. Незнам доколко е "куку", както е написала Иги, ама натам бият нещата. Наистина съжалявам за думите на доцентката, но дано да има и грешни предположения във всичко, което е казала. Хубаво е , че не си сама, а Ицо е до теб в тези моменти..Горе главата..

А яйчица не съм боядисвала..Вчера ходих до село да карам  баба ми с багажериите, и когато се върнах, нашите яйца бяха боядисани вече. Ама да не си мислите, че свеки е запретнала ръкави да си боядиса изтънчените пръстчета?! Не и пак не. Свекър ми е свършил тая работа, докато тя е била на козметик да си заглажда бръчките. А аз нямам желание за нищо..Апатия някаква ми ровичка настроението, ама ще видим кой кого. За празниците никъде няма да ходим, така че ще мога да се включвам с някое мнение отвреме на време.

Ще ходите ли на църква в полунощ на Великден? Много е вълнуващо според мен и ще търся начин да си подаря това изживяване..
Весели празници на всички!

# 84
  • София
  • Мнения: 9 857
Здравейте!
Ние след малко тръгваме за Враца.Бабите ни чакат с нетърпение.Исках преди да тръгнем да ви пожелая весело изкарване на празника и нека той ни донесе повече светлина и вяра.
Ще се "видим" отново другата седмица.Целувки! Grinning

# 85
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  На всички, които ще пътуват по празниците: Леко пътуване, светло посрещане на Възкресение Христово, весело изкарване с родата и най - вече: щастливо завръщане!

  Любознателна, като заспят децата - лягай и ти! От собствен опит знам, че безсънието рано или късно си казва думата. Аз с това вече не експериментирам, откакто на два пъти буквално рухнах физически и не бях човек... вече зарязвам и домакинска работа и всичко, ако мога да полегна с малката и аз. Дано Наталката се повлияе добре от тези лекарства.
  А като каза, че Фиданката е пуснала линк към тях, се сетих да попитам как е тя? Сигурно само аз съм пропуснала какво е станало  Embarassed , ама гледам, че е със замразен акаунт на стария си ник и май пише под друго име, но при нас не е "минавала" от много време... Та, някой знае ли как са Фиданката и децата, наред ли е всичко при тях?

  Нанди, мила, дано доц.Божинова греши в прогнозите за Мими Praynig нали знаеш, че и най - добрите доктори допускат грешки. Но наистина не се предавай сега на мрачните мисли, направете първо изследванията. Къде и кога ще правите ЯМР? Апаратът във Военна болница май е най - добър... дано не бъркам, де.
  Хайде, чакаме добри новини от вас днес след прегледа при д-р Алексиев  Hug

  Силве, голямо БРАВО на Марти! Юнак е той, голям юнак   bouquet

  Искричка, много, много ни липсваш!  Heart Eyes

# 86
  • София
  • Мнения: 4 884
Във връзка със споменаването на думата " ортопед", се сетих да ви кажа, че ние от днес сме със специални стелки за плоскостъпието на Бобо. Миналата седмица ги поръчахме, изписа ни ги от д-р  Георгиев в Горна баня, и сега ще го борим това "патраво ходене".

# 87
  • София
  • Мнения: 1 333
Отчитам се веднага Simple Smile

Доктор Алексиев каза че се подписва с две ръце, че сега тазобедрените стави са идеални, но не може да гарантира за същото след време. С това заболяване има случаи на изместване на ставите, затова трябва да ходим на контролни прегледи след 6м или година. Да й правя повече гимнастика, каквото и да ми коства това. Защото въпреки епилепсията за нея е мн важно да се развива двигателно... да ама се сещате колко е трудно това Sad
 Поне беше първият лекар, който каза че Мими за нещо е здравичка.

Не можа да ни обърне мн внимание обаче -аз имах толкова мн въпроси, но преди нас беше прегледал едно бебче, което го изпуснал негов колега от "Детско здраве" с луксация и семейството беше много притеснено. Д-ра ги успокояваше, че не всичко е изпуснато все още и има начин да се оправи детенцето, а и в краен случай винаги може да направи операция.
Дано детето се оправи скоро и няма никакви проблеми за в бъдеще.

Но извода е следният - никога не бива да се доверяваме на мнението само на един лекар Sad

Бебо4е, и мен ме е налегнала една прлетна умора... чувствам се като разбита и нямам сили за нищо, а камо ли да продължа борбата..... да Доц. Божинова наистина казва нещата в очите на родителите, изобщо не ни пожали и не помисли как ще се чувстваме след като излезем от кабинета.
Но единствено тя пък ни казва да имаме второ дете, защото според нея проблема на Мими е бил вследствие на вътреутробно страдание, а не е нещо генетично... а всички др ни казват да чакаме, да се изследваме, а дори и да си осиновяваме в краен случай.... не че сме готови да имаме  второ след като имаме едно болно дете и не може и да знаем как ще се развиват нещата с нея за в бъдеще. Всичко в нашият живот зависи от Мими.

10 доктора, 10 различни мнения -това е .

Габи   bouquet, тати Ицо ремонтира количката и лъсната я използвахме вчера сутрин - направих едно кръгче, но нашата мома нали не е свикнала с возило започна да мрънка и преди да се разплаче я прибрах. Ще опитваме така няколко дни и се надявам като свикне да се возиме с вас в парка Simple Smile и да се срещаме и с др желаещи мами  Laughing
Всички сте поканени   bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 1 333
bim_bam, най=добър е апарата в Правителствена болница, след това е във Военна. Преди 7м правихме във Военна, качеството на снимките е мн добро, а и доц. който ги разчита също е голям специалист. Сега все още чакаме направлението, после ще избираме м/у двете болници, всичко зависи от това къф=де ще ни предложат по-скорошен час за изследването. Иска ми се по-скоро да се успокоя, че и това сме направили, а и се моля резултата да е хубав- да нямаме никакви структурни промени, усложнения, абе с две думи Мими да е добре .

# 89
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Фиданката е с друг ник, станали са разни караници в чужбинския форум и по неин адрес доста помия се изля. Като прочетох публикацията й в темата за хиперактивността, нямаше как да не я позная. Тогава си писахме на лична заради това лекарство. Децата са добре,принцесата й също. За съжаление заради многото лични съобщения изтрих това, в което ми разказваше как са точно, и не мога да дам информация .Предполагам, че чете и тук понякога.
 

# 90
  • Мнения: 2 531
nandy  В центъра където вода Ицо има едно момиченце на 7-8г което също е с квадрипареза. Не можеш да поварваш колко добре се справя със всичко и си ходи само! От бебе е на рехабилитации, което се е оказало решаващо, така че не се отчайвайте от диагнозите, ами действайте колкото може да се помага!
Имам питане относно ТЕЛК-а / ако знаете и за Пловидв/  Нашто решение е за 1г. , която изтича на 1.07. Какво следва- трябва ли да подавам нови документи за комисия или сами ще ми изпратят? newsm78

# 91
  • Мнения: 1 271
Вени трябва ти да подадеш и ние сме до 1.07 и аз смятам да подам в началото на май като се върнем от нашите в Кричим, за да не се налага да прекъсваме разните там документи
Днес Мая ми каза че новия телк на Гого е за 3 години, нашите досега са били за 2.
Успех!

на Марти голямо Браво
на Айдичка също - много се радвам че получи наградата - когато нещата идват от сърцето те са истински и хората ги оценяват.

извинявам се че не мога да поздравя всеки поотделно но ме зове кърменето...
само да ви пожелая да имате благословено посрещане на Възкресение Христово и да бъдете със семействата си

Благодаря ви за пожеланията
Успех на всички - до след около седмица...

  love001   Hug Hug Hug

# 92
  • Мнения: 3 698
Здравейте момичета,
моето детенце спинка, а мен ме мъчи безсъние  1countingsheep .
Та реших да ви "видя", така поне ще ми е приятно да не спя.Много целувки на всички.
Аидичка, браво за наградата, определено имаш талант, умело си служиш с думите и въздействието на написаното от теб е много силно.Честита ти награда, дано тя е стимул за теб да доразвиеш таланта си и нека за напред ви се случат безброй прекрасни неща, които да описваш.
Силве, браво на умното ти /и красиво/  детенце   bouquet , математиката винаги ми е била трудна и искрено се възхищавам на "разбиращите" я.
Любознателна, дано намерите най-подходящия режим за сън. Радвам се, че ефекта е добър и стискам палци малката да се чувства все по-добре и все по-малко плач да се чува в дома ви.
Наденце, това са бели кахъри, но като се има предвид вихъра хормони, нормално е да си нещастна за такива неща.Ще се нормализира положението /т.е.размерите /.Аз като бременеех и за една счупена чаша можех да плача с часове   Laughing
Чао за сега от мен, ще пробвам да поспя, че след малко дребосъчето пак ще хапва.
Сутринта заминаваме за Ботевград. Дано не им спрат нета, ще ви наглеждам с едно око.

# 93
  • Мнения: 1 193
Здравейте на всички ,при заваля дъжд,цяла нощ ни мъчиха зъбките и сега съм разбита.
НАНДИ и на нас ни каза да си имаме друго дете и да не чакаме. Първото  да си го гледаме, но едно второ щяло да ни съживи.Първият път като го чух,побеснях как може  да ми говорят така.Някой питали ме искам ли друго дете.Сега мисля по трезво за нещата,мисля че така децата ще си помагат ,едното ще копира от другото.Но мен ме е страх.

# 94
  • София
  • Мнения: 4 884
bebo4e, по темата за още едно детенце смятам, че колкото и да ти се струва насилствена идеята, появата на едно бебче в живота ти, ще донесе на всички ви спокойствието и силата да приемате по-лесно специалните грижи, от които има нужда другото ви детенце. Близо до нас живее едно много хубаво семейство, чието дете е с  ДЦП. Освен него, сега си имат едно малко красиво момиченце, което им помага да приемат нещата такива, каквито са. Гледайки отстрани си мисля, че решението и постъпката им е била изключително правилна за самите тях, а и за  голямото им дете, което изглежда толкова щастливо в присъствието на сестричката си.
Така, че действайте по въпроса за бебеце без колебания..

# 95
  • Мнения: 3 537
Здравейте на всички ,при заваля дъжд,цяла нощ ни мъчиха зъбките и сега съм разбита.
НАНДИ и на нас ни каза да си имаме друго дете и да не чакаме. Първото  да си го гледаме, но едно второ щяло да ни съживи.Първият път като го чух,побеснях как може  да ми говорят така.Някой питали ме искам ли друго дете.Сега мисля по трезво за нещата,мисля че така децата ще си помагат ,едното ще копира от другото.Но мен ме е страх.
И мен ме беше страх и сега децата ми са с 12 годишна разлика,така че -смело действай,това е наистина най-правилното решение.Но пък си има и обратната страна-на теб ще ти е по-трудно и ще ти остава по-малко време за по-голямото ти детенце.Обаче като поотрастне бебчето  всичко ще ти се струва някак по-спокойно . Hug

Общи условия

Активация на акаунт