болнични и препоръки за аг болница

  • 1 182
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
 Hug Здравейте мили мами  нова съм затова се извинявам ако има зададени тези въпроси които имам искам да попитам понеже разбрах че трябвало да лежа в болница заради болничен какво се плаща за този престой и има ли някоя мама която да ми препоръча аг болница за това а и за раждането без да избирам екип много ще съм ви благодарна за отговорите  Heart Eyes  Hug защото съм много объркана вече

# 1
  • Мнения: 54
Здравей.
Не е задължително да лежиш в болница за болничен - може да ти го издаде и лекарят, който ти води ЖК.
За мое огромно съжаление на мен ми се наложи да лежа в болница заради проблемна бременност и съотв. да изляза принудително в болничен - бременните не заплащат нищо за престоя, изследванията и лечението в болница, както и за самия болничен (в частните болниици не е така, освен ако нямаш допълнително здравно осигуряване).
А относно болница - ако си от София, аз лично бих препоръчала Св. Анна (Окръжна болница) без избор на екип, защото всички лекари в Родилно отделение (поне според мен) са достатъчно добри специалисти и най-вече хора, за да бъде всичко наред с раждането дори и без да си платиш допълнително.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 912
На мен ми казаха, че задължително трябва да лежа в болница и то минимум 5 дни, за да се издаде болничен. Това е , ако искам болничния да е за повече от 14 дни. Ако е до 14 дни, няма нужда да се лежи в болница.

# 3
  • Мнения: 54
На мен ми казаха, че задължително трябва да лежа в болница и то минимум 5 дни, за да се издаде болничен. Това е , ако искам болничния да е за повече от 14 дни. Ако е до 14 дни, няма нужда да се лежи в болница.
Всъщност зависи в кой месец си - ако си съвсем в началото, ти реално нямаш лекар, който ти води ЖК, а личният лекар няма право да ти даде повече от 14 дни. Ако обаче вече бремеността е заведена с картон за ЖК, то болничен до 30 дни се издава с ЛКК, като при нужда може да се удължи с още 30 дни и така.
На някои лекари обаче не им се занимава с ЛКК или пък ако нямат основателна причина да ти дадат болничен, разбира се, че няма как да свикат лекарска комисия.
Пожелавам ви безпроблемна бременност и да не ви се налага да лежите в болница преди термина - по-добре в офиса, отколкото на болничното легло Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 912
На мен ми казаха, че задължително трябва да лежа в болница и то минимум 5 дни, за да се издаде болничен. Това е , ако искам болничния да е за повече от 14 дни. Ако е до 14 дни, няма нужда да се лежи в болница.
Всъщност зависи в кой месец си - ако си съвсем в началото, ти реално нямаш лекар, който ти води ЖК, а личният лекар няма право да ти даде повече от 14 дни. Ако обаче вече бремеността е заведена с картон за ЖК, то болничен до 30 дни се издава с ЛКК, като при нужда може да се удължи с още 30 дни и така.
На някои лекари обаче не им се занимава с ЛКК или пък ако нямат основателна причина да ти дадат болничен, разбира се, че няма как да свикат лекарска комисия.
Пожелавам ви безпроблемна бременност и да не ви се налага да лежите в болница преди термина - по-добре в офиса, отколкото на болничното легло Simple Smile
Благодаря за пожеланието, bouquet иначе не съм запозната с болничния в ранните седмици, не ми се е налагало, питала съм само за след 20 г.с.

# 5
  • Мнения: 9
здравейте мами много благодаря на всички че се отзовахте на въпроса ми аз съм в 17 седмица и лекаря каза че няма как да мина без да лежа работата ми е тежка и няма как да ходя въпреки че ми се искаше да си карам до края започнах да се уморявам а и настивах няколко пъти та ми се наложи да почна да вземам можете ли да ми кажете в коя болница сте раждали и дали сте доволни тъй като аз се ориентирам към Тина Киркова света София е в момента но ми е доста далеч на 20 мин с кола ако няма задръстване не мисля да плащам за екип  благодаря ви предварително

Общи условия

Активация на акаунт