Дъщеря ми и дъщерята на свекървата..

  • 15 124
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Определено бях много емоционална, докато писах поста си. Още с прочитането на първия коментар се засрамих от себе си и намерих начин да поговоря отново с мъжа си. Взехме решение да се изместим. Той обясни, че не е искал да се меси нито на мен, нито на майка си, защото нито едното дете е негово, нито другото и не е искал да ни ядосва по някакъв начин. Успяхме да се разберем и се радвам и се гордея, че той избира да остане с нас. Осъзнато признавам за грешката си пред дъщеря си. Мама няма право да е слаба емоционално и неспособна да защити детето си. Не мога да променя миналото, но ще  подобря бъдещето.

# 31
  • Мнения: 8 811
Замислих се пак над ситуацията. Свекървата има дете на 3 г, в същото време сина й най-вероятно гони 30, да не е и повече, има дъщеря от предишен брак и чака второ дете. Тези хора обаче били традиционалисти. Моля? Shocked
Синчето кръщава голямата си дъщеря на баща си, иска и второто му дете пак на баща му да е (може би чакат момче). За едно традиционалисти, за друго-не Joy
Авторката изглежда чувствителна жена, но вероятно лишена от други неща.
И детето й от първия мъж, което в момента е заложник на тези нейни липси. Може да се оправят нещата между децата, може да ескалират до небивали висоти. Боя се за детенцето, ако нещата се развият зле, щото няма на кого да разчита изобщо. Tired

Чети с опит за разбиране. Нямаме идея на колко години е синът и снахата. Майка му има само едно друго дете на три.

Снахата е тази с доведеното дете. Съвсем нормално е младите да са на по 23-6-8, а свекървата на 41-2-3.



Написано е двусмислено. Ето:
Цитат
да кръстим бебето на баща му при положение, че дъщеря му е кръстена вече на него, и че бяхме обсъждали поне 5 други имена преди това, които за него явно са били дискутирани просто, защото му допадат.
Може да се разбира, че дъщерята на бащата, тоест, 3-годишното дете, което се бие, е кръстено на свекъра. Но спокойно може да се разбере и че синът е кръстил дъщеря си(друго дете от предишен брак) вече на баща си, но иска и това да е на него. Вторият вариант повече подхожда на селска идилия, за каквото ни е представено това семейство.
Да, може в малкия град авторката да е родила на 20 и сега да е на 23, този мъж, от когото чака бебе да е на подобна възраст, а свеки да е около 40-те, тъй като се е женила и тя като тийнейджърка.
На това не му викам традиция обаче. Традициите в бг селцата и малките градчета от селски тип не са точно такива.

П.П. Надявам се авторката наистина  да е била ощастливена от  новоизбрания съпруг с разбиране, а да не е поредната тема, в която изведнъж се случва чудо и всичко се оправя като с магическа пръчка. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 27
ПЪРВОТО МИ ДЕТЕ НЕ Е НА МЪЖА МИ! ЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПИШЕШ! " дъщеря му" НА БАЩА МУ А НЕ НА МЪЖА МИ!

# 33
  • Мнения: 14 830
Доста бързо след пускането на темата се наредиха нещата при авторката .Дано да е така,макар че ми е странно.
В първия си пост самата тя се оплакваше че мъжът и е казвал ако иска да иде при родителите си до раждането и сега хоп-всичко стана цветя и рози
Дано всичко е истина

# 34
  • Мнения: 22 036

Не е двусмислено и е очевидно, че и двете двойки са млади. едните на около 20-25, другите на 40+. Ясно е, че ужасната жестока три годишна дъщеря (баб-лелята на другата три годишна) е кръстена на баща си.

Просто е смешно за разни детски сбутвания да се правят драми, че и изнасяне да се налага.

Разбирам я майката, защото и аз съм изпадала в подобно състояние и ми се ревше, ако някой удари скъпоценното ми в пясъчника.

# 35
  • Мнения: 8 811
ПЪРВОТО МИ ДЕТЕ НЕ Е НА МЪЖА МИ! ЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПИШЕШ! " дъщеря му" НА БАЩА МУ А НЕ НА МЪЖА МИ!
На всички стана ясно, че първото дете е от друг мъж. Laughing Избавилият се Joy
Как да се структурира текст, за да се избягват двусмислици, се учи в V клас Mr. Green

# 36
  • Мнения: 22 036
ПЪРВОТО МИ ДЕТЕ НЕ Е НА МЪЖА МИ! ЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПИШЕШ! " дъщеря му" НА БАЩА МУ А НЕ НА МЪЖА МИ!
На всички стана ясно, че първото дете е от друг мъж. Laughing Избавилият се Joy
Как да се структурира текст, за да се избягват двусмислици, се учи в V клас Mr. Green

Съжалявам Ън, но ти си единствената неразбрала и може би ти трябва да се върнеш към четене на текстове. А емотикона, който си ползвала е проява на много лош вкус.



# 37
  • Мнения: 14 101
ПЪРВОТО МИ ДЕТЕ НЕ Е НА МЪЖА МИ! ЧЕТИ ПРЕДИ ДА ПИШЕШ! " дъщеря му" НА БАЩА МУ А НЕ НА МЪЖА МИ!
Трябвало е да напишеш "сестра му" в такъв случай. И аз разбрах, че мъжът ти има дъщеря от друг брак, както имаш и ти. Можеше спокойно да обясниш недоразумението, а не да крещиш. Peace

# 38
  • Мнения: X
"Дъщеря ми и дъщерята на свекървата" изобщо не е подходящо заглавие за тази тема. Бих препоръчала на авторката да го смени с "Поредният Мамин Мунчо ме навря при Мама Му".

# 39
  • Мнения: 3 132
Определено бях много емоционална, докато писах поста си. Още с прочитането на първия коментар се засрамих от себе си и намерих начин да поговоря отново с мъжа си. Взехме решение да се изместим. Той обясни, че не е искал да се меси нито на мен, нито на майка си, защото нито едното дете е негово, нито другото и не е искал да ни ядосва по някакъв начин. Успяхме да се разберем и се радвам и се гордея, че той избира да остане с нас. Осъзнато признавам за грешката си пред дъщеря си. Мама няма право да е слаба емоционално и неспособна да защити детето си. Не мога да променя миналото, но ще  подобря бъдещето.
Добре, че сте се оправили с изключение за въпроса за името. Но детето на свекървата е сестра на мъжа ти. А нормален мъж винаги ще предпочете да защити сестра си пред чуждо дете. А това че е съумял да запази неутралитет е достойно за уважение. Обаче селянията с името, прикрита под традиционализъм, е потресаваща.

# 40
  • Мнения: X
Докато прочета темата, проблема се разрешил....      Laughing

Не мисля, че мъжът съзнателно е търсил неутралитет с цел да не нарани.
По-скоро, като всеки мъж Несвидетел на проблемите, е решил, че не си струва да се намесва при всичките тези "домашни кризи".За него най-вероятно са безобидни глупости от рода "Е, голяма работа, децата малко са се сдърпали....!", "Женски им работи, снаха и свекърва, ако не се скарат, не им минава деня!" и подобни.....
Много мъже предпочитат да "запазят неутралитет" и да не се месят в женските "простотии".

# 41
  • Мнения: 8 811
Разбира се! На всеки истински и солиден мъж, завел жена си в семейния полупостроен палат е под достойнството да обръща внимание на женски разправии.
Виж какъв е отзивчив обаче, на едната дума се е съгласил да се премести. Неизвестно къде, но да се премести, или да си го премести, не разбрах кое точно. Не това е важното обаче, а че семейното статукво се запазва. Да е благословен семейния мир!

# 42
  • Мнения: 5 253
поредния селски Мунчо  Whistling
дано наистина се е съгласил и да се преместят ,че горко и на авторката ,която подозирам няма да пише повече  Wink
И аз останах с чувството ,че мъжа и има друго дете ,но виждам се разнищила историята .
Въпрос към авторката ,ако все пак влезе  - на колко години сте ти и мъжа ти ?
Въпрос към Down Under - някаква лична война ли водиш с Ън ?

# 43
  • Мнения: 630
Ако на дъщеря ти ежедневно се показва, че новодошлите не са добре дошли, не мислиш ли, че това, което и е демонстрирано като поведение няма тя после да отнесе към новороденото? Децата са като попивателни гъби. Като не я защитаваш, поне не я спирай да се защити сама. С човек, който не приема детето ти (част от теб) и не му дава грижа и сигурност, честно не знам какво правиш. Не знам в какво положение си, доколко си зависима от него, но ако не тропнеш сега по масата, никога няма да разрешиш проблема, а напротив. С течение на времето дъщеря ти ще бъде обвинявана за щяло и нещяло. Помисли как да разрешиш проблема. Да отидеш при вашите не е решение, а бягство за теб и комфорт за него. Това трябва да е най-най-последният възможен вариант.

# 44
  • Мнения: 5 060
Е, щото така го нарекохте муньо човека.
Той просто не е знаел за съществуването на проблема.
Ето, авторката му е споделила и той на мига е взел решение да зареже инвестираните до момента средства в ремонт, да зареже дори етажа, дето тати вероятно му е построил и да събира багажа за квартирата.
Такъв мъж бих нарекла мъж-мечта. Whistling

Общи условия

Активация на акаунт