"Отдавна не съм виждала майка да кърми детето си".

  • 2 723
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 742
Понякога си мисля, че педиатрите са "дистрибутори" на АМ - толкова лесно го препоръчват, че сякаш няма друг начин да нахраниш детето си. Ако слушах моята педиатърка- още от 20 ден щях да съм приключила с кърменето/ както всъщност се получи със всички мами около мен/
Така, че според ме, причина да не се кърми е некомпетентни доктори и липса на упоритост от страна на майките!

Благодаря на Форума и на всички ФОРУМКИ че ги има!
Страхотни сте!  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 116
Момичета, ако искате да видите кърмещи майки, елате в градинката до Патиланци в Младост 3  Hug

Повечето от майчетата там с малки бебета кърмят, има и едно на смесено хранене, но все пак и се кърмят. Не познавам мама, като се замисля, която да е на АМ  newsm78 Най-опитната кърмеща майка там има момченце, което е на 8 месеца  Blush И нито една от тях не е форумка  Crazy Повечето са се престрашили и си кърмят децата навън Simple Smile В тази градинка е НЕНОРМАЛНО ако не видиш кърмеща майка  Party Даже можеш да видиш по 2-3 кърмещи мами накуп  Laughing

Искам да споделя обаче една случка. Един ден отивам във въпросната градинка и виждам две арабки, явно майка и дъщеря с малко бебе. Облечени отгоре до долу, със забрадки. Няма да казвам каква беше изненадата ми, когато младата жена си взе бебето и без никакъв срам започна да го кърми на пейката сред една камара хора  smile3501 Коментара е излишен  Grinning

# 47
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз се шокирах миналата седмица с една кърмеща жена!
Седеше в парка на една пейка и кърмеше бебчето - много мила гледка!
ОБАЧЕ: мина един дядка и една бабка и като се развикаха:
"Мръсна циганка, нямаш ли си дом, та си тръгнала да се разголваш по пейките?"  #Cussing out
Първо жената изобщо не беше циганка, ние стоящите на близките пейки я защитихме, обаче жената се разплака и си тръгна!
Егати хората!  #2gunfire

# 48
  • Мнения: 3 116
ZLATNA, ти направо ме уби Shocked

Само да ми бяха паднали в ръчичките (и без това напоследък съм в настроение  Twisted Evil), да я питам аз тази баба, едно време АМ ли е давала на децата си и къде ги е кърмила. Сигурно на всеки рев е тичала от полето до вкъщи и после обратно  #2gunfire

Много жално ми стана за тази майчица  Cry

# 49
  • Мнения: 1 896
То затова в някои страни (и щати) има закони, които защитават майките, кърмещи на публично място. Явно трябва и в България да се повдигне въпросът за такъв закон.

# 50
  • Мнения: 11 818
Ужас! Въобще за пореден път се убеждавам, че разни пенсии умират да се бъркат в работата на майките, все дават съвети, все порицават - или бебето ти е голо, или нещо друго - все те изкарват енкадърна майка! Сякаш те никога не са гледали деца..!

# 51
  • Мнения: 5 391
Тук е мястото да похваля всички във форума /или поне по-голямата част/. Благодарение на информацията и споделянето на взаимен опит много голяма част от форумките кърмят и са ЗА  късното захранване. Аз лично "гледам детето си по internet" Laughing.  Aко не беше форума вече щяхме да пием сокове. Преди да вляза тук си мислех, че 6 месеца са страшно много време за кърмене. Майка ми ме е кърмила 3 месеца, понеже от много компетентни лекари и баби си е докарала свръхлактация и си спряла кърмата. Педито ми каза да започна сокчетата още в началото на месеца. Та, това щяха да са мойте съветници за кърменето #Crazy. Искрено ви благодаря, момичета, че ви има Hug. Направо им се чудя на майките, които нямат internet как гледат децата си Grinning.
Писано е все едно от мен Hug
Истината е, че в моят град не срещам често кърмещи навън жени, само една-единствена, откакто съм родила.Но за сметка на това много подаващи шишета с АМ Confused

# 52
Абсолютно не ми пука - кърмя където и когато трябва. Тия дето смятат, че не е редно навън - да дойдат те да ми нахранят бебето или да си гледат работата.  Twisted Evil  Малииии, колко съм зла, а? Mr. Green
Само мъжът ми малко в началото се шашкаше и питаше "Ама, ти тука ли ще кърмиш", пък после му мина.
Сега висенето в Интернет и bg-mamma му идва понякога в повече. Според него, ако съм прекарвала толкова много време да уча бебето да смята, сега щяло да брой до 100.
 Joy
Обаче както е писала mimi.m  - "аз си гледам бебето по Интернет". Laughing

Общи условия

Активация на акаунт