Искам да кажа ... (92)

  • 59 076
  • 802
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 10 661
Аз да ви кажа този пащърнак нещо не го харесах, много парфюмна ми стана манджата - на картофи го сложих, нооо аромата ми дойде в повече. Целината обаче е моето откритие и толкова ми харесва, че я слагам почти на всичко.

# 121
  • Мнения: 22 036
На Пепчо е с прясно смляни неща, които се държат в хладилника и тогава няма как да е без сол. Когато замразяваш, няма нужда. Аз моята искам да я направя на прах, като вегета и подозирам, че ще трябва и сол да добавя, а и не ме притеснява, защото просто няма да соля допълнително яденето.

# 122
  • Мнения: 18 051
Обожавам крем супата в едно заведение, шефката ми е дружка та тя ми подсказа трика- зеленчуците се задушават, не да се варят направо, после се долива водата. Много ни хареса така, по- плътен и приятен е вкуса, опитайте  Heart Eyes

# 123
  • Мнения: 39 664
Една позната на майка ми, на времето работеше в стол. Там си правеха подправка за манджите, но и хората си взимаха. Та и ние сме ползвали. Зеленчуци дехидратирани и разбъркани с малко брашно. това ми беше най- вкусната подправка.
Даун, няма да е необходимо сол, ако са сушени. Затваряш в буркан и пак може да държиш в хладилник. Иначе по пазара продават корени за супа. И в тях няма сол, и освен зеленчуци има и подправки- сушен магданоз, чубрица, и др. подобни.
Идеята на Зуз ми хареса, може и да направя.

# 124
  • Някъде там
  • Мнения: 16 251
Daun ако са изсушени затворени в стъклен буркан плътно,не им е нужна сол,траят си.Аз имам от 2 години такава(подарена) и още си е ок.
То може и без пащърнак,кой каквото иска.

# 125
  • Мнения: 22 036
Аз моята я правя с много малко вода, колкото леко да покрие зеленчуците. Като се сварят, почти няма вода. Слагам масло и пасирам. Доливам мляко и/или сметана.

Зузи, ще пробвам, но не виждам защо да не сложа сол, която така или иначе ще сложа после.

Мария, то има по пазарите, ама не винаги ми се ходи, когато реша да направя супа - то нли и от там тръгна, че е нямало пащърнак в къщи Simple Smile.

# 126
  • Мнения: 9 911
Искам да кажа...че чакаме бебе и пак е момче Mr. Green

Ехо, мацки, как сте? Аз пак започнах да пиша във форума по "уважителни" причини Wink и си викам я да навестя старите дружки Heart Eyes Приемате ли завърнали се стари муцуни Hug

Що ли не ме учудваш? 🤗 да ти връщам ли столчето?😚😚😚

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
На мен ми се спи, мечките започват да заспиват зимен сън.

# 128
  • Мнения: 78
Скрит текст:
Тъкмо щях да напиша същото, raja_nikol. Явно масово по заведенията използват този начин за направа на крем супите, понеже и на мен ми го беше споделял човек, работещ в кухнята на едно заведение и в действителност самият вкус е по-плътен и приятен за небцето. Чак ми се дояде, отново, а ядох това само преди час... Laughing
Белинда, честито. Желая ти леко и безпроблемно бременеене, както и едно здраво и красиво бебче на финала, което много да ви радва и да ви направи горди и щастливи родители.  Hug

Относно темата за спорните обувки...само допреди 4 години те бяха част от моето ежеднивие, понеже и спортът беше част от моя живот. В момента, в който спрях да спортувам активно,  спрях да нося подобен тип обувка.  hahaha Към днешна дата за есенно-зимния сезон предпочитам да нося и се чувствам комфортно в боти тип челси, както и ботуши с дължина малко под коляното и нисък ток, а за пролетно-летния сезон, като ежедневна обувка, предпочитам балеринки, еспадрили, ниски сандали, както и такива на плаформа.

# 129
  • Някъде там
  • Мнения: 16 251
Даун моята "логика" не че съм много мислеща де. Grinning но ако сложиш повече от подправката,ще стане солена манджата а аз обичам много подправки и малко сол,това става въпрос за тази като на Пепчо,иначе в сушената  може да си сложиш колкото прецениш.
Не си само ти,Яндра и аз умирам за сън но имам още работа .

# 130
  • Мнения: 14 380
Уф и аз при мечките. Цял следобед се прозявам, а съм се наспала...

Винаги задушавам зеленчуците като правя супа или манджа. Не знам защо, ама така  си правя. Сега, зараду вас, ми се дояде супа... 😀

# 131
  • Мнения: 13 033
Понеже не всички имате ФБ, ще споделя нещо дето ме разсмя много.

Скрит текст:
НАЙ-ПОПУЛЯРНИТЕ КОМЕНТАРИ ВЪВ ФЕЙСБУК

1. Ynikalna!
2. Sladorana
3.  OMG
4. мдааа
5. Ужас!
6.  Pfffff
7.  true
8.  Ubi gi!
9.  za sajelenie taka e v balgaria
10.  Закривай
11.  Усмихнат ден!
12. Bok!
13.  Респект
14. RIP
15. taa ko q fana she a razcepa
16.  ПОТРЕС!!!!
17.   sme6nik
18.  хубав понеделник, приятели!
19.  WTF????
20.  qko
21.  Много сте хубави
22.  nimoa
23.  мн си секси
24.  KOPON!
25.  takae
26.  neznam brat, ti si znae6
27.  адмираций!
28.  tfa rascepi
29.  klasa!
30.  4estit pra3nilk balgari!!!
31.  много е вярно! (под някаква малоумна статия коя зодия на какъв зеленчук прилича)
32.  morence 2016 (под снимка на криви крака върху пластмасов шезлонг)
33.  nqmam dumi
34.  basi
35.  mn wi obi4am si4kiiiiiiiiii
36.  dafuq
37.  ахахахах
38.  рхахахаха
39. POKLON!
40.  tapak
41.  крада го
42.  supersi
43.  NASTRAXNAX!
44.  тръгва мееее
45. петък е
46. nai golemiq
     47. brotalno!
     48. Polodqxme
     49. изкърти
     50. Mackaaaaaaaa
     51. grymna
52. Много ви благодаря, за хубавите пожелания
53. Subarqi
54. haresano i spodeleno
55. липсваш
56. ma6ina!
57. kiss
58. dobro u tro!
59. 6a omra
60. Усмихнете се на живота и той ще ви се усмихне
61. Заради такива като теб сме на тоя хал
62. lo6o mi e
63. ще съберем ли 10 000 лайка за този велик българин?
64. tuka fdobai li si?
65. Прекрасница
66. ms  
67. здравей те
68. евалата
69. култов
70. шси сипа
71.mn si slatka
72. uvajix!
73. Vaji
74. напрао трепеш
75. Napravixte denqt mi ynikalen! Blagodarq na vsi4ki

И най- трагичното е, че почти всичко написано съм го виждала реално:))) АдмирациЙ не е нито остров, нито император, нали:)))

Сега се връщам да чета какво сте писали днес.

А и да питам, как се съхранява боб? Купих 6 кг, бял, едър, тазгодишен, но ме е страх от топлото в къщи да не хване гъгрици. Нещо бях чела, че се замразява във фризер, но не съм сигурна. Някой да даде акъл, щото бобът е на цената на пържолиите, да не иде зян:)

# 132
  • Мнения: 15 091
Жаки, във фризера.

# 133
  • София
  • Мнения: 11 535
Аз го съхранявам в 5 литрова пластмасова бутилка на терасата. Не хваща гъгрици.
Ако е по-малко количество предпочитам стъклени бутилки ит 1.5 - 2 литра с винтова капачка.

# 134
  • София
  • Мнения: 18 679
Хахаха, тити, не, няма нужда, то да е само столчето, на китка да го боднеш. Всичко съм разкарала, всичко ще се купува наново Laughing

Аз като казвам равни обувки, имам предвид ниски, в които да ми стават стелките, вкл. и такива на 3-4 см. ток, ако са високи отстрани - става. Иначе не става - като сложиш стелката, обувката става плитка и не може да се ходи. Така че - няма стелки, които да стават за всякакви видове обувки. Отделно, аз трябва да се съобразявам и с ширина отпред, абе...мазало е.

Общи условия

Активация на акаунт