Въпрос за изследванията през бременността?

  • 2 541
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Здравейте бъдещи и настоящи мами!Бременна съм в 23 г.с.Вчера ходих на поредната женска консултация,на която след мое запитване разбрах,че не ми се полагат изследвания на кръв и урина всеки месец.На такива съм имала право през месец newsm78-тоест при регистрация на бременността,3,5,7 и 9 месец.И 3 прегледа с видеозон.При вас как стоят нещата?Какви са тези нови изисквания на здравната каса? Thinking

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Ми и по мое време (2012 г. и 2014 г.) не бяха всеки месец.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 565
И при мен – 2011 г., не бяха всеки месец. Кога са били толкова често?

# 3
  • Мнения: 46 516
Никога не са били всеки месец.
Не е и нужно.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Те затова някои си плащат абонамент, заради допълнителните изследвания и прегледи с ехограф.

# 5
  • Мнения: 337
Ами до средата на 4 месец си водех бременността при друг гинеколг,който ми каза че се полагат всеки месец такива.Затова сега останах очудена.. Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 28 565
Да не би да имаш някакво заболяване, което да налага ежемесечни изследвания? Защото аз бях с рискова бременност, но дори и при това положение пак нямах изследвания всеки месец.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
За ехографа поне зависи от лекаря, на някои не им пречи и всеки месец да гледат, въпреки зададения максимум от Здравна каса.

# 8
  • Мнения: 337
Нямам сериозни заболявания-освен операция на щитовидната жлеза,и възрастта на която съм в момента/38 години.Това е  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 28 565
Значи и ти се водиш рискова. Подобно на мен си – аз бях с аденом на хипофизата, бременност над 35 г. и отриц. резус фактор при втора бременност. Имах някои допълнителни изследвания, но със сигурност не бяха всеки месец. Нещо не сте се разбрали.

# 10
  • Мнения: 337

milenaka,явно.. ooooh!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 114
Аз също не знам всеки месец да се правят и да са безплатни. Такива имах 2 или 3 пъти през бременността,3 безплатни УЗ и 2 скрининга, които също не заплатих, защото успях да се "вмъкна" в т.нар. промоция от ЗК.

# 12
# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не са нови, винаги е било така.
На сайта на НЗОК в приложения има приложението за Майчино здравеопазване и там точно е описано какво и кога ти се полага.

# 14
  • Мнения: 337
Заради операцията на щитовидната жлеза,трябва всеки месец да изследвам ТСХ И ФТ4,но никой не иска да ми даде направления.Лимитът от гинеколога е един път направление за ендокринолог и един път за очен лекар.Личният лекар и ендокринологът също имат лимити,и не могат.Това е.Останалото всеки месец си го плащам аз.

Общи условия

Активация на акаунт