Пациентки на АГ болница "Д-р Щерев" гр. София - Тема No 12

  • 106 694
  • 756
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 38
На нас също ни разделиха яйцеклетките на две и половината оплодиха инвитро другата половина икси. В последствие обаче разбрах, че иксито определено не е предпочитан метод, защото при него се уврежда стената на яйцеклетката (или нещо подобно) и шанса за аномалии е много по-голям. А е факт че при оплождане ИКСИ болницата усвоява с 200-300лв повече от фонда. Не че имам нещо против, че са оплождали по 2та метода, но защо тази информация не я казват на пациентите, все пак шанса е доста малък и всеки би трябвало сам да си прецени?
Искам да попитам друго, знаете ли да има закон, че на жени под 43 годишна възраст няма право да се вкарват повече от 2 бластоцида???

# 361
  • Мнения: 8 527
Не съм чула да има такъв закон в Бг. В чужбина има места, където само по 1 имат право да върнат.

# 362
  • Мнения: 6
Здравейте бъдещи майки!

Целта на темата ми е да ви уведомя за ситуацията, в която попаднах, за да не ви се случва и на вас. Всеки си има мнение по темата, както и аз, като всеки е свободен да се съгласява или не, а аз се чувствам длъжна да уведомя.

Всичко започна с реализирането на мечтата ми да бъда майка. Тази мечта не е спонтанна, нито решението ми беше недообмислено. От години искам да направя първата стъпка и накрая взех трезвото съзнателно решение.
Записах си час за преглед при д-р Савова след 1 месец чакане. В деня на прегледа споделих копнежите си и си записах отново час. Вторият преглед беше същият като първия. На третия път, при въпрос от моя страна защо всеки път правим едно и също, последва обяснението, че проследяваме какъв е организма ми. На четвъртия преглед ми беше назначена лаборатория за TSH, като трябваше да се явя на 3-я ден от началото на цикъла. Нека направя няколко вметки:

1. След 2-я час до последния (от общо 9 прегледа за цяла година) трябваше да чакам от 9:00 до 18:00 часа, при положение, че имах в 6 от случаите записан час. Останалите 3 пъти трябваше да се явя в определен ден, за който съответно часове нямаше.
2. За тези от вас, които не са минавали през това лабораторно изследване, както и за тези, които са, искам да подчертая, че TSH НЕ СЕ ИЗСЛЕДВА НИКОГА по време на цикъл.
3. И сега последствието от 2 - оказа се, че нивата ми били нормални, но не и за "бременеене". Трябваше в продължение на 3 месеца да пия хапчета за регулиране на хормоните, което се оказа безсмислено.
4. За всеки преглед с ултразвук, от които прегледи тотално нямаше смисъл след консултация с 3-ма професионалисти в областта, ми беше взимана сумата от 73 лева.
И така в продължение на година чакане пред кабинета по цял ден, жените минаваха на конвейр, плащаха си луди пари и им се правеха ненужни прегледи. Тук можете и да не се съгласите за останалите, но все пак не сте си пили кафето, чакайки за ред, нали?

Дотук - голяма работа. Сега следва историята, заради която загубих цяла година.

След 9-я преглед най-накрая ме пратиха на цветна снимка за проходимост на маточните тръби при д-р Росен Билчев (цитирам името, което искам да забравя, по спомен). В началото на снимката почувствах ужасно силна болка, от която припаднах. След като се съвзех, доктора започна да ми се кара, че съм била лабилна, че съм му опропастила прегледа, че трябвало да му кажа, че съм алергична към йод и какво ли още не. Да вметна - аз алергии нямам никакви, камо ли към йод. Каза ми да си ходя при лекарката да ми разчете снкмката. При въпрос "каква снимка, при положение, че изследването е прекратено още в началото", отговора беше, че всичко зависи от лекаря. Месец по-късно (поради липса на свободни часове и с цел да не нахалствам), Савова ме гледаше с разочарование, питайки ме "ма как можа да припаднеш, чак пък толкова да е боляло...". Погледна снимката и заключението беше "дясна тръба - напълно запушена, лява тръба - частично запушена". Тълкуванието: "няма как да кмаш деца, може би ще стане с ин-витро". И ме пратиха да си попълвам декларациите за съгласие и т.н. Сега е ред за още вметки:

1. Тази жена избухна като я попитах дали това не се лекува с двуокис под налягане, с лапароскопия... Точните й думи бяха "Ти кво си мислиш, духват ти малко въздух и то така става? Не може тва да се излекува! Или ин-витро, или си оставаш с пръст в уста"
2. По повод на горното - не смятам за нужно дори да го коментирам. Ще оставя на вас всякакви размисли и страсти, а ако имате нужда от информация по въпроса, вярвам, че знаете как да я намерите.
3. Ако някой знае каква е разликата между ин-витро и вътрематочна инсеминация, би си дал сметка и дали има прилика. Тъпченето с хормони, клизмите, идването под час в продължение на дни, ежедневно, извличането на яйцеклетки и всичко останали процедури спрямо инсеминацията... без коментар.
4. При въпрос към Савова "не смятате ли, че ме лишавате от правото да опитам да се излекувам преди да преминем към ин-витро", отговорът беше "Ма какво право? За какво право ми говорите?". Позволявам си коментар извън фактите до момента. Тази жена, която е дала клетва, чиято мисия е да създава живот, просто го потъпква най-безобразно, отнемайки надеждите на една бъдеща майка спрямо най-съкровеното за нея. Не стига това, но я изкарва некадърна и недъгава. Трудно ми е да не продължа да изразявам вълнението си по темата, но за да избегна сравнението ми с тази "лекарка", ще замълча.

След близо една година и малко, след толкова пари, тъпкане с лекарства и надежда, разбрах, че това не е жената, лекарката, твореца, който би вървял ръка за ръка с мен към моята мечта и нейната мисия.
Една година по-късно, за по-малко от 3 месеца в друга болница, установих, че и двете ми тръби са отпушени, че съм здрава и съм горда да бъда майка.

Другият път преди да идете на преглед знайте, че имате право на всички отговори, че чакането не винаги си заслужава и че всички трябва да знаем истината и да я търсим на всяка цена и най-важното - да се борим за мечтите и копнежите си.

Последна редакция: пт, 31 мар 2017, 18:45 от Mmammassitta

# 363
  • София
  • Мнения: 2 016
Кене, би ли споделила, моля те, ти ли поиска такова разделяне или то беше предложено? И това как се отрази на цената? Колко Я ти извадиха? Благодаря!
Не не съм искала такова разделяне. Те ми го съобщиха на следващия ден какво са правили. Aз също съм чела, че ин витрото е по-природинят метод защото най-добрият сперматозоид на принципа на селекцията опложда яйцеклетката. Но предпочитам икси за да играя на сигурно. Мисля, че разликата в цената беше към 300 лева. Нямам нищо против да си ползвам фонда и да ми слагат икси ако ще и да точат пари от фонда, защото толкова години си плащам осигуровките и накрая хора без осигуровки, които дори не живеят в България идват и ползват права а на нас - тези с осигуровките ни се полагат само по три опита. Та искам да кажа, че има заченати българчета които дори не се раждат в България с парите от фонда.

# 364
  • Мнения: 5 820
Здравейте бъдещи майки!

Целта на темата ми е да ви уведомя за ситуацията, в която попаднах, за да не ви се случва и на вас. Всеки си има мнение по темата, както и аз, като всеки е свободен да се съгласява или не, а аз се чувствам длъжна да уведомя.

Всичко започна с реализирането на мечтата ми да бъда майка. Тази мечта не е спонтанна, нито решението ми беше недообмислено. От години искам да направя първата стъпка и накрая взех трезвото съзнателно решение.
Записах си час за преглед при д-р Савова след 1 месец чакане. В деня на прегледа споделих копнежите си и си записах отново час. Вторият преглед беше същият като първия. На третия път, при въпрос от моя страна защо всеки път правим едно и също, последва обяснението, че проследяваме какъв е организма ми. На четвъртия преглед ми беше назначена лаборатория за TSH, като трябваше да се явя на 3-я ден от началото на цикъла. Нека направя няколко вметки:

1. След 2-я час до последния (от общо 9 прегледа за цяла година) трябваше да чакам от 9:00 до 18:00 часа, при положение, че имах в 6 от случаите записан час. Останалите 3 пъти трябваше да се явя в определен ден, за който съответно часове нямаше.
2. За тези от вас, които не са минавали през това лабораторно изследване, както и за тези, които са, искам да подчертая, че TSH НЕ СЕ ИЗСЛЕДВА НИКОГА по време на цикъл.
3. И сега последствието от 2 - оказа се, че нивата ми били нормални, но не и за "бременеене". Трябваше в продължение на 3 месеца да пия хапчета за регулиране на хормоните, което се оказа безсмислено.
4. За всеки преглед с ултразвук, от които прегледи тотално нямаше смисъл след консултация с 3-ма професионалисти в областта, ми беше взимана сумата от 73 лева.
И така в продължение на година чакане пред кабинета по цял ден, жените минаваха на конвейр, плащаха си луди пари и им се правеха ненужни прегледи. Тук можете и да не се съгласите за останалите, но все пак не сте си пили кафето, чакайки за ред, нали?

Дотук - голяма работа. Сега следва историята, заради която загубих цяла година.

След 9-я преглед най-накрая ме пратиха на цветна снимка за проходимост на маточните тръби при д-р Росен Билчев (цитирам името, което искам да забравя, по спомен). В началото на снимката почувствах ужасно силна болка, от която припаднах. След като се съвзех, доктора започна да ми се кара, че съм била лабилна, че съм му опропастила прегледа, че трябвало да му кажа, че съм алергична към йод и какво ли още не. Да вметна - аз алергии нямам никакви, камо ли към йод. Каза ми да си ходя при лекарката да ми разчете снкмката. При въпрос "каква снимка, при положение, че изследването е прекратено още в началото", отговора беше, че всичко зависи от лекаря. Месец по-късно (поради липса на свободни часове и с цел да не нахалствам), Савова ме гледаше с разочарование, питайки ме "ма как можа да припаднеш, чак пък толкова да е боляло...". Погледна снимката и заключението беше "дясна тръба - напълно запушена, лява тръба - частично запушена". Тълкуванието: "няма как да кмаш деца, може би ще стане с ин-витро". И ме пратиха да си попълвам декларациите за съгласие и т.н. Сега е ред за още вметки:

1. Тази жена избухна като я попитах дали това не се лекува с двуокис под налягане, с лапароскопия... Точните й думи бяха "Ти кво си мислиш, духват ти малко въздух и то така става? Не може тва да се излекува! Или ин-витро, или си оставаш с пръст в уста"
2. По повод на горното - не смятам за нужно дори да го коментирам. Ще оставя на вас всякакви размисли и страсти, а ако имате нужда от информация по въпроса, вярвам, че знаете как да я намерите.
3. Ако някой знае каква е разликата между ин-витро и вътрематочна инсеминация, би си дал сметка и дали има прилика. Тъпченето с хормони, клизмите, идването под час в продължение на дни, ежедневно, извличането на яйцеклетки и всичко останали процедури спрямо инсеминацията... без коментар.
4. При въпрос към Савова "не смятате ли, че ме лишавате от правото да опитам да се излекувам преди да преминем към ин-витро", отговорът беше "Ма какво право? За какво право ми говорите?". Позволявам си коментар извън фактите до момента. Тази жена, която е дала клетва, чиято мисия е да създава живот, просто го потъпква най-безобразно, отнемайки надеждите на една бъдеща майка спрямо най-съкровеното за нея. Не стига това, но я изкарва некадърна и недъгава. Трудно ми е да не продължа да изразявам вълнението си по темата, но за да избегна сравнението ми с тази "лекарка", ще замълча.

След близо една година и малко, след толкова пари, тъпкане с лекарства и надежда, разбрах, че това не е жената, лекарката, твореца, който би вървял ръка за ръка с мен към моята мечта и нейната мисия.
Една година по-късно, за по-малко от 3 месеца в друга болница, установих, че и двете ми тръби са отпушени, че съм здрава и съм горда да бъда майка.

Другият път преди да идете на преглед знайте, че имате право на всички отговори, че чакането не винаги си заслужава и че всички трябва да знаем истината и да я търсим на всяка цена и най-важното - да се борим за мечтите и копнежите си.

   Благодаря, че написахте този коментар. Всички трябва да знаем за некадърните лекари в България, за да се предпазим! Не знам защо, но докторите не искат да отговарят на въпросите на пациентите си и се възмущават и нервничат, като пациентите се интересуват за здравето си.

# 365
  • Мнения: 2 461
Благодаря за времето, което сте отделили, за да напишете този коментар.  bouquet

# 366
  • Мнения: 731
Здравейте бъдещи майки!

Целта на темата ми е да ви уведомя за ситуацията, в която попаднах, за да не ви се случва и на вас. Всеки си има мнение по темата, както и аз, като всеки е свободен да се съгласява или не, а аз се чувствам длъжна да уведомя.

Всичко започна с реализирането на мечтата ми да бъда майка. Тази мечта не е спонтанна, нито решението ми беше недообмислено. От години искам да направя първата стъпка и накрая взех трезвото съзнателно решение.
Записах си час за преглед при д-р Савова след 1 месец чакане. В деня на прегледа споделих копнежите си и си записах отново час. Вторият преглед беше същият като първия. На третия път, при въпрос от моя страна защо всеки път правим едно и също, последва обяснението, че проследяваме какъв е организма ми. На четвъртия преглед ми беше назначена лаборатория за TSH, като трябваше да се явя на 3-я ден от началото на цикъла. Нека направя няколко вметки:

1. След 2-я час до последния (от общо 9 прегледа за цяла година) трябваше да чакам от 9:00 до 18:00 часа, при положение, че имах в 6 от случаите записан час. Останалите 3 пъти трябваше да се явя в определен ден, за който съответно часове нямаше.
2. За тези от вас, които не са минавали през това лабораторно изследване, както и за тези, които са, искам да подчертая, че TSH НЕ СЕ ИЗСЛЕДВА НИКОГА по време на цикъл.
3. И сега последствието от 2 - оказа се, че нивата ми били нормални, но не и за "бременеене". Трябваше в продължение на 3 месеца да пия хапчета за регулиране на хормоните, което се оказа безсмислено.
4. За всеки преглед с ултразвук, от които прегледи тотално нямаше смисъл след консултация с 3-ма професионалисти в областта, ми беше взимана сумата от 73 лева.
И така в продължение на година чакане пред кабинета по цял ден, жените минаваха на конвейр, плащаха си луди пари и им се правеха ненужни прегледи. Тук можете и да не се съгласите за останалите, но все пак не сте си пили кафето, чакайки за ред, нали?

Дотук - голяма работа. Сега следва историята, заради която загубих цяла година.

След 9-я преглед най-накрая ме пратиха на цветна снимка за проходимост на маточните тръби при д-р Росен Билчев (цитирам името, което искам да забравя, по спомен). В началото на снимката почувствах ужасно силна болка, от която припаднах. След като се съвзех, доктора започна да ми се кара, че съм била лабилна, че съм му опропастила прегледа, че трябвало да му кажа, че съм алергична към йод и какво ли още не. Да вметна - аз алергии нямам никакви, камо ли към йод. Каза ми да си ходя при лекарката да ми разчете снкмката. При въпрос "каква снимка, при положение, че изследването е прекратено още в началото", отговора беше, че всичко зависи от лекаря. Месец по-късно (поради липса на свободни часове и с цел да не нахалствам), Савова ме гледаше с разочарование, питайки ме "ма как можа да припаднеш, чак пък толкова да е боляло...". Погледна снимката и заключението беше "дясна тръба - напълно запушена, лява тръба - частично запушена". Тълкуванието: "няма как да кмаш деца, може би ще стане с ин-витро". И ме пратиха да си попълвам декларациите за съгласие и т.н. Сега е ред за още вметки:

1. Тази жена избухна като я попитах дали това не се лекува с двуокис под налягане, с лапароскопия... Точните й думи бяха "Ти кво си мислиш, духват ти малко въздух и то така става? Не може тва да се излекува! Или ин-витро, или си оставаш с пръст в уста"
2. По повод на горното - не смятам за нужно дори да го коментирам. Ще оставя на вас всякакви размисли и страсти, а ако имате нужда от информация по въпроса, вярвам, че знаете как да я намерите.
3. Ако някой знае каква е разликата между ин-витро и вътрематочна инсеминация, би си дал сметка и дали има прилика. Тъпченето с хормони, клизмите, идването под час в продължение на дни, ежедневно, извличането на яйцеклетки и всичко останали процедури спрямо инсеминацията... без коментар.
4. При въпрос към Савова "не смятате ли, че ме лишавате от правото да опитам да се излекувам преди да преминем към ин-витро", отговорът беше "Ма какво право? За какво право ми говорите?". Позволявам си коментар извън фактите до момента. Тази жена, която е дала клетва, чиято мисия е да създава живот, просто го потъпква най-безобразно, отнемайки надеждите на една бъдеща майка спрямо най-съкровеното за нея. Не стига това, но я изкарва некадърна и недъгава. Трудно ми е да не продължа да изразявам вълнението си по темата, но за да избегна сравнението ми с тази "лекарка", ще замълча.

След близо една година и малко, след толкова пари, тъпкане с лекарства и надежда, разбрах, че това не е жената, лекарката, твореца, който би вървял ръка за ръка с мен към моята мечта и нейната мисия.
Една година по-късно, за по-малко от 3 месеца в друга болница, установих, че и двете ми тръби са отпушени, че съм здрава и съм горда да бъда майка.

Другият път преди да идете на преглед знайте, че имате право на всички отговори, че чакането не винаги си заслужава и че всички трябва да знаем истината и да я търсим на всяка цена и най-важното - да се борим за мечтите и копнежите си.

Абсолютно си права и за двамата. Аз бях при Савова -същото отношение, Билпев за цветната снимка- директно ми заяви да махаме едната тръба и да се моля да стане с инвитро. Сменила съм Савова с др лекар от болницата и съм доволна ит всичко. Наложи ми се по спешност да ида в болницата и да ме прегледат и естествено единствения свободен беше Билчев, който беше доста пестелив в обвснението си от какво е тва кървене. Надявам се да не ми се налага да се срещам с тях повече или поне не за проблеми в областта, в която са "специалисти". Савова е прекалено прехвалена вече, а пък Билчев го раздава доктор по всичко. Ако се поразровите във форума за него ще видите, че той само как не е станал авиатор....

# 367
  • Мнения: 146
Здравейте,
Аз повече чета тук, отколкото пиша, но последните коментари в комбинацията с личните ми наблюдения от други пациентки на Д-р Савова искрено ме удивиха. Аз съм пациент на клиниката, но не съм при нея. Имам само един опит в тази болница, но при пункцията и трансфера ми всички момичета, с които бях в една стая (общо 4 на брой) бяха при д-р Савова. Още тогава доста се впечатлих от факта, че те всички се оплакваха по един или друг повод от нея. Не обяснявала нищо, карала им се, ако попитат нещо, била рязка и груба, чакали с часове за преглед, а после набързо ги претупвали... Сега чета последните коментари тук и се чудя как е възможно лекар с такова поведение да бъде смятан за един от най-добрите IVF специалисти и как всички тези момичета (нито една от тези, с които аз се срещнах не ми изглеждаше 100% убедена, че това е нейната лекарка и че и се доверява напълно) се примиряват с всичко това, само защото другите видиш ли я смятат за много добра. В Бг има много други добри специалисти и лично за мен доверието и вътрешното ти усещане, че си направил правилния избор са половината път към общия ви успех.

# 368
  • Мнения: 731
Ще ти кажа защо - защото се е случило същото, както с повечето такива специалисти. Докато набере скорост и успешни процедури всичко е наред -отношение, различни варианти се опитват, а не директно тежката артилерия, не го е имало това чакане. След като вече започва да жъне успехи, става като повечето доктори -комерсиална, гледа как най-бързо да те "източи". На мен лично Савова ми е препоръчана от две места - едното момиче е с две бебета, направени от Савова през няколко години. Другото ми е колежка и при нея нещата са се получили спонтанно след лапароскопия. Но това е било преди. Аз също бях с големи надежди при нея, чаках си чинно по 6 часа пред кабинета и накрая си тръгвах разочарована, а последният път разревана и не мога да спра да плача 1 час след това и то не защото ми каза, че продължаваме да чакаме за овулация и тн, а защото от преглед 3 мин аз се обличах и събличах 2 и за останалата 1 мин беше и преглед и заключението "Еми, това е!" Много непрофесионално отношение на доктор към пациент и то доктор, който е толкова прехвален и се смята за един от най-добрите в сферата, в която практикува... И въпреки всичко пак  е пълен целия коридор с момичета, които чакат да ги прегледа...  #Crazy newsm78 ooooh!

# 369
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Много съжалявам за нещата, които са ви се случили  Hug Днес наистина беше ад пред кабинета. Имаше жени, които чакат от 9 сутринта и минаха в 4. Аз също чаках 5 часа, но в крайна сметка нямаме друг избор. Никак не е приятно, че прегледите се прекъсват и че докторката постоянно тича от етаж на етаж, но в крайна сметка не е ли по-важно да се спаси живота на една майка и детето й? Честно казано предпочитам да почакам още 1 час отколкото заради моя преглед да се случи нещо необратимо. На всяка една от нас може да се случи спешно секцио или тежко раждане и да има нужда от лекаря си в този момент. На никой не му е приятно да виси с часове на неудобните пейки. Аз съм през 2 седмици на преглед и пътувам от друг град. Ами няма начин. Учудена съм, че се е държала грубо с пациенти. Аз съм при нея от 5 месеца и първите два пъти се е случвало да ми се скара, но в момента се държи чудесно и смея да кажа, че нямаме проблем нито с въпросите, нито с отговорите. Случваше се в началото да имам доста въпроси свързани с лечението, лекарствата, дозировки и т.н., докато се изясни общата картина. Питала съм и винаги ми е отговаряла и обяснявала на достъпен език.
Предишният път имаше няколко дами, които отново се възмущаваха за това, че чакат и една жена каза, че е висяла там по 9 часа, но е постигнала мечтата си да има дете въпреки всички трудности и време и че когато поиска второ дете, пак ще е при нея и пак ще чака, защото знае, че си заслужава.
Не искам да изглежда, че я защитавам, защото може би не съм видяла и изпитала толкова, колкото вас, но смятам, че връзката пациент-лекар е важна и двустранна. Ако ние мрънкаме и винаги сме с острото напред, така ще ни се отвръща. Но пък ако някой усеща, че това не е неговият лекар, взима си досието и се записва при друг лекар или в друга клиника. Важното е да постигаме мечтата си да дарим живот на здрави деца. Часовете чакане и загубеното време със сигурност ще си заслужават, ако резултатът е в ръцете ни.
Пожелавам много успех на всички в сбъдването на мечтата за дете!  Hug

# 370
  • Мнения: 960
Ечелина, да разбирам ли, че 2 от 4-те момичета са се оплаквали от Савова преди или непосредствено след трансфера си? newsm78 дано тези недоволните са бременни в момента

Пациентка съм на Савова от 2,5 г, имам 2 инвитро опита и не мога да не се питам, защо всичко от описаното не ми се е случвало-чакане макс 2-2 ч и половина, каране 1 път ( но беше по-скоро с цел отрезвяване - влизам разтрепера след като съм си видяла хормоните в стимулация и те са извън референтни и разплакана питам- е край, спираме ли... Жената ми обясни, че ако с четене в наета се става доктор, те няма да учат с десетилетия и да спра да се ровя и напрягам, че ако има проблем тя ще ми го каже и в този тон)

Един-единствен път чакането беше изключително дълго, но беше в деня на починалата родилка на колежка и тя беше извикана горе. Излезе и каза, че не знае кога ще се върне, който не може да я дочака (събота) да дойде на другия ден от 10 ч. В неделя и аз бях пред кабинета. Никога не съм се чувствала претупана и никога не ми е давала чувството, че съм на конвейр.

Честно казано принципно отказвам да влизам в подобни полемики, но тенденцията е недоволните да са по-гръмогласни, а доволните да си мълчат, но за нея -за мен доктор с главно Д си струва да го направя.

Писала съм и преди, ако няма доверие или химия между лекар и пациент, то най-доброто е да се смени доктора. Не казвам, че всички недоволни преувеличават, но да мрънкам и съм негативна на ЕТ за мен е неразбираемо

# 371
  • Мнения: 146
Не ме разбирайте погрешно - не бих искала да влизам в никакви полемики. Аз уточних много ясно, че говоря  като страничен наблюдател без никакъв личен контакт с Д-р Савова. Аз по-скоро изразих искреното си удивление от това, че тези момичета се подлагат на всички тези скъпо струващи и убийствено тежки за психиката процедури без да усещат "химията между лекар и пациент". Аз нямам никакво право нито да обвинявам, нито да защитавам. То е ясно, че колкото специалисти, толкова и мнения ще има и това е право на всяка една от нас.
*rainbow*, за съжаление нямам връзка с момичетата, но и аз от сърце им пожелавам да са вече бременни. И 4-те бяха за пункция не за ЕТ и само една от тях беше доволна от броя на извадените яйцеклетки. На останалите на прегледите им бяха видели доста повече фоликули, отколкото действително аспирираните. Но пък може би това се прави с определена цел и има своята положителна страна. Но пък, ако е така не би ли трябвало някой да дойде и да им обясни?...

# 372
  • Мнения: 731
Е затова се чете, защото доктора не ти обяснява. И те много добре го знаят, но въпреки това се дразнят. А с теб се е държала ок, защото си направила 2 опита при нея... Какво повече да коментираме?

# 373
  • Мнения: 960
Ms. M, аз вече не съм и пациентка в репродуктивния сектор, смених с клиника в друга държава, но отношението и е същото- подготви ме за опита извън бг, за да не пътувам в ден първи на цикъла, спази всичко, което колегите и искаха от нея, че и повече.

Всичко, което ми е казала, се покрива на 100% с мнението на колегите и в другата клиника и тотално се отклонява в някои аспекти от изчетеното тук, стимулацииите ми бяха почти идентични, подхода също. За мен разликата е в нивото на биолозите ни. Аз изгубих доверието си в тях, за това смених.

Половин година след като я информирах, че приключвам в Бг, съм ходила на прегледи и разговори и съм впечатлена от отношение и подход.

За сумите -  по -горе четох за 75 лв, при мен преглед с УЗ е бил винаги 35 лв, понякога 20, плащам с карта и сега пак погледнах, не знам на какво се дължат разликите в цените newsm78

# 374
  • Мнения: 8 527
75 съм плащала с цито и мб

Общи условия

Активация на акаунт