Залъгалката - за и против

  • 18 204
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 573
И ние изкарахме без биберон и без проблеми, вече е на 11 месеца, имаше един период с посукване на пръстче от време навреме, но мина, и сега го прави съвсем за малко като се приспива. Като лапне палче знаем, че е време да го слагаме да спи. Не злоупотребява с палеца, нито с гърдата ми - от няколко месеца си заспива самостоятелно в легълцето, още се кърмим активно през деня и спи вечер без да се буди по 12 часа. Определено не мисля, че бибата щеше да ни е полезна по някакъв начин и се радвам, че не му създадохме излишно пристрасяване (поне в нашия случай щеше да е такова).

# 76
  • Мнения: X
Пък моето и с биберон и без, не спира да мрънкоти и реве. И въпреки него, мен пак ме използва активно за такъв, от което ме болят зърната много, а кърменето се е превърнало в неприятно задължение.

Последна редакция: пт, 30 дек 2016, 23:36 от Анонимен

# 77
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Пък моето и с биберон и без не спира да мрънкоти и реве. И въпреки него мен пак ме използва активно за такъв и много ме болят зърната, а кърменето се е превълнало в неприятно задължение.

И моето беше така до 3 години  ooooh! Не с кърменето обаче.Но мрънкането и рева си имаше до тогава.

# 78
  • Мнения: 635
При по-неспокойни деца съм твърдо ЗА. Успокояват го и създават ритуал на заспиване. При условие че не се кърми защото в началото на кърменето пречи. При спокойно дете и кърмено- няма нужда от залъгалки.

Общи условия

Активация на акаунт