Изцеждане с помпа и хранене с шише

  • 3 460
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 677
Здравейте, момичета!
Малката е на 11 дена и не иска да засуче. Гърдите ми не бяха подготвени за кърмене, имам плоски зърна. Опитах се да ѝ дам да засуче с помощта на притектори за зърна, но не иска. Без протектори също не става. Само се мъчим и двете. Вече една седмица само се цедя с помпа и изцяло яде кърма от шише. Не знам какво да предприема, за да засуче от гърда.
Някоя мама имала ли е същият проблем и как се е справила?
Притеснявам се, че само с цедене не се получава пълноценно хранене и се губи връзката между мен и нея. Също ме притеснява да не ми спре кърмата след като тя не засуква.
Искам да ѝ дам шанс, но не знам какво да направя.
Ще съм благодарна да получа съвети, дори и упреци.
Весели празници!

# 1
  • Мнения: X
Не се шашкай. Два броя съм "кърмила" с помпа и шише по година и половина всеки. Ако поставяш бебето на гърда за малко, дори да не засуче, това стимулира кърмата и можеш да кърмиш по този начин дълго и успешно. А за връзката с детето не се тревожи. Тя се изгражда от взаимодействието на много фактори. Не е само до кърменето. Нали не мислиш, че хранените изцяло с адаптирано мляко деца имат по-слаба връзка с родителите си?

# 2
  • Мнения: 677
Благодаря за отговора!
Не мисля, че бебетата на АМ имат по-слаба връзка с родителите си. Просто искам да дам максимално най-доброто от себе си. Първо дете ми е и се чувствам като в "небрано лозе" и се опитвам да дам всичко от себе си, за да засуче, но не става. А мисля, че детето също има нужда от спокойна и отпочинала майка.
И на всичкото отгоре всеки ми казва, че най-много месец ще пеодължи това "кърмене с шише", въпреки че пия чай за кърмачки, храня се здравословно и т.н.

# 3
  • Мнения: X
Ооо, ама разбира се, че ще му дадеш най-доброто. Не забравяй, че част от най-доброто за детето е адекватна и в добро настроение майка, която да го гушка и да се грижи за него. Не си трови най-хубавите моменти с измислени критерии. Колкото кърма има, толкова. Пак ще порасне здраво дете.

# 4
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 398
Честито бебе!
Ако цедите на всеки три часа до капка, ще има мляко. Пробвайте винаги да предлагате на бебето гърда, след като сте цедили малко с помпата и зърната са се пооформили.
Преди първото ми дете също бях с плоски зърна. Сега, след две години кърмене, още една бременност и година изцеждане, вече не са. Нещата могат да се променят с достатъчно упоритост.
Винаги първо предлагайте гърда на бебето, след това давайте шишето. В противен случай то ще свикне на лесното и ще откаже тотално гърдата. Може да се посъбличате с бебето и да кърмите под меко одеялце, за да имате добър контакт кожа в кожа и да ви усеща по-добре. С шишето когато храните, дръжте бебето вертикално, шишето - хоризонално. Потърсете шише на медела, което пуска мляко дамо при реално сукане, а не и при стискане на бибата с венци.
Потърсете консултант по кърмене за помощ, ако има във вашия град. Има и на доброволни начала.
Ето полезна информация:
https://xedra.wordpress.com/2009/10/29/bottlefeeding-2/  Целият блог може да ви е от полза. Хедра прави и платени консултации.
https://missby.wordpress.com/bf/library/

https://lllbg.org/lll/

http://www.podkrepazakarmene.com/consulting

 [spiler]https://comsed.net/шише-medela-calma-150-мл-?gclid=Cj0KCQiAgf3gBRDtARIsABgdL3kw2eC_lw0qnE8mdYEebVOzL7lAFUnZgk5rP0BWvZw4Z3sRJqKFhEMaAsDREALw_wcB[/spoiler]

# 5
  • Мнения: X
Аз също потвърждавам, че приказките как кърмата спирала, ако се цедите, а бебето не суче са глупости. Нито пък ми е намаляла. Все пак вече се цеди с помпа, не на ръка!

# 6
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 647
Ще Ви споделя и моята история с "кърменето", с условието, че моето бебе беше със сърдечна малформация, спеше много и нямаше сила да суче.

И аз като авторката с първо дете, майка ми ме кърмила без проблеми до 1г, имала кърма за 5 деца и т.н. Логично си мисля, че и аз няма за имам проблеми, ама нъцки - не суче бебето. Цедих усилено кърма. Успях до 6 месец да й давам всеки ден, но по 1, макс 2 хранения на кърма. Останалото - АМ.
И аз слагах на гърда преди ядене - всеки път, в който отказваше да засуче все едно нож ми забиваха в сърцето... И след 1-2 месеца спрях, ясно ми стана че няма да имам щастието да кърмя нормално. Като видех майка, която кърми ми тръгваха сълзи.
Най-важното нещо е майката да е спокойна. Иначе всичко пропада и бебето става нервно и се завърташ в омагьосан кръг.
Не казвам, че не е възможно да се закърми нормално, със специализирана помощ или че не може да откърмите дете с помпа и шише.

На мен не ми се получи и това ще ми е травма и вина за цял живот. И до сега ми е гадно. Но по-важното е, че детето ми е живо и здраво и прекрасно, макар и некърмено....

Определено авторката трябва да потърси консултанти по кърмене и да приложи всички трикове. Зная за хора, на които е помогнало приспособлението с тръбичка, която се пъха в устата на бебето и то си яде хем от гърдата и я стимулира, хем се нахранва от добавката в шишето.

Късмет, спокойствие и успех в това начинание!

# 7
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 398
Приспособлението се нарича сонда, но бебето тябва да засуче гърдата, за да го ползва.

# 8
  • Мнения: 8 541
Някои бебета се отбиват, когато ползват шише с биберон, защото им е по-лесно. Поне може да си купите специално шише, напр. Calma 150 Medela за неотбиване, от него се дърпа трудно и има филтри и клапи. Но бебенцето е още малко, та няма да има сила и от него да изтръгне нещо. 
Друга добра придобивка е 'сондата', 'супленментор' на Medela. това е система за хранене с изцедена кърма или АМ, но храненето става на гърда и бебето стимулира майката през цялото време и не знае друго място за хранене. Състои се от шише за мляко, окачва се на врата, а от него излиза тънка еластична тръбичка, залепя се на гърдата и бебето трябва да засуче зърното и тръбичката. 
Но във вашия случай и това е неприложимо, тъй като не суче. Извикайте консултант по кърмене да ви помогне със засукването в къщи. Има във всички градове. Може  и личният лекар да помогне.

# 9
  • Мнения: 917
Второто ми дете се роди в 32 седмица и беше с тежка жълтеница повече от месец. Почти невъзможно беше да го събудя, камоли да суче. Цедях се още от първия ден, буквално през 2 часа, понеже отиваше 1 час в цеденето. Така до 3 месец, буквално откачах от недиспиване и притеснение дали ще имам достатъчно кърма. Малкия си беше свикнал с шишето и аз все го жалех, докато един ден не ми писна. Вече беше наддал и достатъчно силен, оставих го гладен половин ден и се научи да яде от гърдата. Не казвам, че това е най-добрия метод, но при нас проработи. Направо се родих като спрях да се цедя.

# 10
  • Мнения: 168
Здравейте! Моет8 бебе не засука до втория месец. Пробвайте със силиконови протектори на НУК. След известно време като позаякна и засука без проблем, та и до сега. Чуйте се с консултант по кърмене. Много голяма помощ указват, а ако сте в град, където има консултанти могат да дойдат на място. Ако не се получи, а държите да приема кърма ви съветвам да си купите ел. помпа. Успех, дано ви се получи, желая ви го от сърце. Весели празници!

# 11
  • Мнения: 2
Здравейте , аз също изцеждам. Бебето ми е на 15 дни и също не засука понеже и моите зърна не бяха оформени , пробвахме със силиконови ядеше ,но понеже имаше жълтеница заспиваше и не можеше да изяде всичко което беше в гърдите ми , та се наложи да доизцеждам да я дохранвам и реших просто да се изцеждам за да виждам и колко изяжда. Но проблема ми е следния, цедян се на всеки 3 часа почти. Преди всяко хранене изцеждам по 90-100-110 милилитра, но гърдите ми постоянно се препълват и ме болят и текат и не знам какво да правя , не искам да ги изцеждам на по малък интервал защото така още повече ще стимулирам лактацията и ще трябва по цял ден да съм с помпата. Та чудя се някой може ли да ми кажа как да разреди изцежданията на по голям интервал и как да предотвратя изтичането на кърма на всеки час час и половина .. постоянно плувнала и те направо си текат. Ще се радвам някой да ми отговори Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 541
най-добре викнете консултант (в Гугъл търсете, има много, във всички градове, безплатно е). Млякото ви още не е  регулирано, ще се оправи, според потребностите на бебето.  Консултантът може и да ви помогне как бебето да засуче и всички тези проблеми с помпата, отпадат. Ще спестите време за сън. Има майки-героини, които са кърмили 3 години с изцеждане само, но не си го причинявайте.

# 13
  • Мнения: 2 988
Това, че сега млякото е в повече не означава, че винаги ще е така. Около 100 милилитра са добре за първия месец, но ако искате да я карате само на цедене и по-нататък ще ви трябват доста по-големи количества, които по-късно ще ви е трудно да постигнете. Не спирайте да изцеждате на всеки 3 часа и всеки път като усетите препълване цедете по малко за облекчение. Вземете си и Лецитин, за да не стане някое запушване.

# 14
  • Мнения: 2
Благодаря ви , а може ли някой ако ви е удобно да ми каже по колко грама трябва да се дава в различните периоди Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт