Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Туризъм
Сицилия - 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-157 от 157 отговора

Летища
Катания
Палермо
Комисо
Трапани

В момента http://www.mistralair.it/ предлагат директни полети от София до Катания
догодина ще има такива и на https://wizzair.com/

Най-удобно е островът да се обикаля с кола, но има и уреден местен транспорт.
Влаковете на острова
Автобусите

Прогноза за времето

Уебкамери от различни части на Сицилия

Информация за плажовете в Сицилия от tripadvisor

Карта с  плажовете и кратко описание

Някои от най-популярните места на острова

Агриженто
Скрит текст :

Катания
Скрит текст :

Сиракуза
Скрит текст :

Ното
Скрит текст :

Чефалу
Скрит текст :

Монреале
Скрит текст :

Палермо
Скрит текст :

Рагуса
Скрит текст :

Етна

Старата тема
« Последна редакция: пн, 14 ное 2016, 18:33 от Bradley Cooper »
Цитирай

в града на вечния купон

като най-активна за днес се записвам първа

точно с WIZZ си букнах билети

но съм в дилема
Цитирай

Бургас

Ние се върнахме преди месец. Беше невероятно изживяване. Ние си взехме кола под наем и направихме една обиколка на това уникално островче:) Аз мисля , че три дни са мн малко време, но все пак зависи и от това какво си предвидила като програма. Къде ще отседнете, какво искаш да видиш Wink
Цитирай

От другата страна на Луната :)

Брадли благодаря за темата! bouquet
Записвам се да ви следя.
Сицилия е в бъдещите ми планове Smile
Цитирай

Благодарим за новата тема Сицилия 2 и с нетърпение ще следя отзивите . Аз бях тази година но с ТА - 7 дни в х-л Еden village sikania resort & spa 4* - AL  съм много доволна .
Цитирай

Записвам се и аз, че пак ми се ходи  Cool
Цитирай

Запис и от мен. Предвиждам сицилия тази година:) къде е най- добр еда се отседне от таормина катания и сиракуза. Плануваме 4 ношувки. Ще имаме време май че само за теЗи три дестинации.
Цитирай

София

Катания може да я изключите от местата за отсядане, а и за посещение. По-добре идете да разгледате Ното, Модика, Рагуза (близо са до Сиракуза) или Етна (до Таормина).
Цитирай

Ние бяхме в едно градче до Таормина - Рипосто.
От там ни беше удобно да се разходим и до Етна, и до Таормина, и до Сиракуза.
Цитирай

Здравейте пътешественички! Записвам се и аз в темата, защото сме решили  да се възползваме от новата дестинация на wizzair до Катания. Планувам да сме една седмица на острова, като две нощувки да направим в Таормина, две в Катания и три в Сиракуза. Харесала съм си няколко градчета- Forza d Agro и Caselmola, които са в близост до Таормина. Aci Castello и Aci Trezza, които са близо до Катания и останалите са около Сиракуза- Ното, Рагуза, Шикли  и Модика. Много са май за една седмица?! Какво ще кажете. Ще се радвам, ако споделите вашите отзиви за тези градчета. Забравих и още едно градче- Калтаджироне, което ме впечатли в интернет с едни много шарени стълби. Етна май ще го гледаме от далеч, защото моя мъж нещо не е ентусиазиран да ходим там.  Искам да ви попитам конкретно за Катания, защото много често в коментарите срещам негативни отзиви. Наистина ли не си заслужава да отделяме от ценното си време за този град? Със сигурност докато дойде време да пътуваме ще ми изникнат нови питания, затова от сега се извинявам, ако ви стана досадна с въпросите  Smile
Цитирай

Моите билети вече са факт, макар и за след доста време. Надявам се да съчетаем плаж и обиколки.
Цитирай

Ние преди години изкарахме едноседмична почивка на Сицилия. През повечето време обикаляхме (с кола под наем) по забележителностите. Хубав плаж така и не намерихме. Бяхме отседнали до Катания и оттам всеки ден поемахме в някоя посока. Освен изброените Таормина, Сиракуза, Етна, заслужава си да се види и Месина. Щяхме да стигнем и до Палермо, но тогава беше голяма жега и се отказахме.
Цитирай

Между другото и ние на плаж не попаднахме, но не сме и търсили.
Бяхме, както писах, в Рипосто, което се води морски курорт.
Имало някакъв плаж, уж, от северната страна на града, но на снимки ми се видя не особено примамлив и не сме го търсили.
Много приятен плаж си направихме в клисурата на река Алкантара (Gole Alcantara), но предупреждавам, че това е плажуване за екстремисти  Mr. Green Имаше само камъни и ледена речна вода.
Цитирай

София

На юг от Сиракуза има доста добри плажове. Ние нямахме много време за тях. Бяхме само за по 2 часа на Сан Лоренцо и Лидо ди Ното. Имаше доста хора в началото на септември и беше страшна жега. Търсихме и известния плаж Каламоче, но се оказа, че пътят до него е затворен по това време, а там има пешеходен преход, та не знам в жегата как щяхме да се справим.
Цитирай

Записвам се да ви следя!
Цитирай

Благодарим за новата тема Сицилия 2 и с нетърпение ще следя отзивите . Аз бях тази година но с ТА - 7 дни в х-л Еden village sikania resort & spa 4* - AL  съм много доволна .

С коя ТА бяхте, че и на мен ми е по-спокойно като си организираме по този начин почивката.

Каква е цената за кола под наем?
Цитирай

Фирмата с която бяхме бе Алфа тур , но те фалираха . Бяха точни и коректни. Но х-л Еden village sikania resort & spa 4* , си е един от много хубавите хотели работи на AL концепция , плажа невероятен . Виж дали Бохемия не го предлагат или АБАКС .
Цитирай

Фирмата с която бяхме бе Алфа тур , но те фалираха . Бяха точни и коректни. Но х-л Еden village sikania resort & spa 4* , си е един от много хубавите хотели работи на AL концепция , плажа невероятен . Виж дали Бохемия не го предлагат или АБАКС .

Бохемия предлагат доста хотели, но може ли да им се има доверие?
Цитирай

Никога не съм ползвала техните услуги, но те са една от фирмите които са основен дистрибутор заедно с АБАКС на туристическите пакети за Италия / Сицилия , Пулия, Бая Домиция Сардиния и т.н. /
Мисля, че са сериозни от доста години са в туристическият бранш и Италия е една от основните им дестинации.
Цитирай

bouquet
Записвам се и аз като кандидат посетител Wink
Отивам да изчета всички теми и после ще питам за подробности.
7дни добре ли са да се види по голямата част ?
Цитирай

Ще видите доста неща за 7 дни, и доста ще ви останат, но за основните места и Етна ще ви стигне времето
Цитирай

Гледах в tripadvisor теми в които пише че нападат и обират туристи и ги спират посред бял ден насред пътя и обират колите ... Вярно ли е? Особено в Катания било ужас.
Цитирай

Мне, пешеходно може да си обикаляте навсякъде, спокойно е, дори в задънени улички  Laughing
Колите може и да ги обират, не знам
Цитирай

Аз снощи попаднах на това
https://www.tripadvisor.de/ShowTopic-g187888-i735-k2947697-o70-I … of_Catania_S.html
и се ошашках направо. То са опшисани грабежи от коли, дърпане на чанти и бижута по улиците . Напомня ми на истерията която разпространяваха за България, но все преживявания споелят. Май са истина. Въпроса е толкова л ие интензивна престъпността там? На някой тук от пътувалите случило ли му се е нещо?

Цитирай

Мисля, че това са изолирани инциденти
не е страшно в Сицилия  Very Happy
Цитирай

Супер. Дано. ще опитаме да не изглеждаме лъскави. Няма да ни е трудно с двете деца и целия път. Но все пак туристите си ли4ат.
Цитирай

Нищо подобно. Миналата година обикаляхме с кола южна Сицилия. Най-големият "инцидент" ни беше, когато трудно си поръчахме храна от крайпътно заведение в Рипосто, защото момчетата говореха само италиански, а ние - само английски  Wink
Цитирай

София

Лятото бяхме в Сицилия. Не сме имали инциденти, нито в Катания, нито другаде.
Цитирай

Аз снощи попаднах на това
https://www.tripadvisor.de/ShowTopic-g187888-i735-k2947697-o70-I … of_Catania_S.html
и се ошашках направо. То са опшисани грабежи от коли, дърпане на чанти и бижута по улиците . Напомня ми на истерията която разпространяваха за България, но все преживявания споелят. Май са истина. Въпроса е толкова л ие интензивна престъпността там? На някой тук от пътувалите случило ли му се е нещо?

a datata В Катания (Сицилия) туристи са систематично ausgerau
14 юли 2009, 20:50
В Катания (Сицилия) туристи са систематично ограбвани. Помощ от полицията, те не могат да очакват. Винаги помнете, че туристите са мишена на професионални и добре организирани крадци. Не приемайте скъпи предмети и бижута с вас на почивка и се застрахова себе си срещу кражба при своето пътуване до Италия. Дръжте ценности винаги покрити с тях. Дамски чанти и часовници за дами винаги са мишена на крадци. пътуват само с една кола, когато се активира централното заключване. Не оставяйте нищо в колата. Оставете отвори жабката.....
Цитирай

Здравейте пътешественици! Вече имаме билети за Катания за средата на месец май. Ще сме 7 нощувки, като планирам 2 в Таормина, 3 в Сиракуза и 2 в Катания. Тече трескава подготовка и затова имам няколко въпроса към вас. Ще ползваме обществен транспорт. Първият ми въпрос е за Калтажироне- колко време ще ни е необходимо да го разгледаме? Ще може ли да стане да един следобед и какъв транспорт е най-удобно да се ползва до там- влак или автобус? Сякаш ми се иска да останем надвечер до по-късно, обаче като гледам влакове почти няма. Или е по-добре да отделим цял ден за там, а половин ден за трите Ачи-та?  newsm78. И другият ми въпрос е някой ходил ли е с обществен транспорт до Марцамеми / надявам се, че правилно го изписвам/, защото и за там не мога да намеря директен транспорт? И последно - ще се радвам, ако ми препоръчате интересни и впечатляващи селца около тези три града, където ще спим. По принцип аз съм набелязала- до Таормина- Савока, Форца Д,агро и Кастелмола, до Катания- трите Ачи-та и Калтажироне и до Сиракуза- Ното, Модика, Рагуза, Шикли и Марцамеми. Ще се радвам, ако ми споделите нещо друго, което не ми е попаднало в полезрението. Как мислите осъществима ли е програмата ни с обществен транспорт? Май доста се отплеснах, но ви благодаря предварително за вниманието bouquet
Цитирай

Е е браво , ще скиторите яко.
Цитирай

отбелязах тези

Антични
----

Selinunte
Agrigent
Enna (Villa Romana del Casale)
Syracus (Teatro Greco)
Taormina (Teatro Greco)
Monreale

Интересни
_________
Catania
Noto
Ragusa
Cefalu
Palermo (Capella Palatina)
Trapani
Segesta

Природни:

Споделете за плажовете от първа страница. Кой кой плаж е тествал вече и как го намира?

http://www.charmingsicily.com/en/best-beaches-in-sicily.php

https://www.tripadvisor.co.uk/Guide-g187886-k142-Sicily.html

Цитирай

Здравейте, момичета!
 Предстои ни пътуване до Катания, без кола, и искам да попитам няколко неща: Предварително се извинявам, ако е коментирано, няма да успея да чета старите теми. Та, като се явим на летище Катания как да се придвижим до центъра? Три дни престой - как най-оптимално да си организираме времето? Искаме да посетим Сиракуза, Етна newsm78 Какво още може/трябва да видим? Хотелчето ни е в центъра. Приемам съвети и мнения, линкове  bouquet
Цитирай

Има автобус на градския транспорт от летището, минава през центъра
Иначе за Сиракузасе взима автобус от автогарата която е близо до ЖП гарата
Тук са автобусите за Сиракуза http://www.interbus.it/ билетите се купуват извън автогарата, има бюро за продажба, вижда се голям надпис INTERBUS

За Етна автобусите тръгват пред самата ЖП гара, но не си спомням там как беше с билетите
Пътува се с тази фирма http://www.aziendasicilianatrasporti.it/
Цитирай

Bradley Cooper, благодаря  bouquet
Цитирай

Sofia

Ако някой се е чекирал вече за първите полети до Катания, моля да сподели челен опит.
При мен чекирането става без никакви лични данни, т.е. системата приема, че сме от Шенген, а за жалост, не сме. Това ме притеснява, защото не ми се плащат колосални суми за чекиране на летището.
Цитирай

noshtna_ptica
Май вече в сайта на Уиз няма въвеждане на данни нали сме един вид вътрешен полет ;0
Кога и къде ще пътувате?
Цитирай

Sofia

За всички други полети от София до ЕС се въвежда № на л.к., дата на раждане и националност. Някои от тях се разпечатват и на бордната карта, само за София - Катания - не. Преди 2 седмици пътувах до Валенсия и си беше така. Сега не знам какво става  newsm78
Цитирай

noshtna_ptica, според мен има някаква грешка при Уиз. Пробвай да им звъннеш, за да не те изсурвакат за чекиране на летището.
Цитирай

Пригответе се и за много ниски температури на Етна, през септември горе валеше сняг, докато в Катания беше задух и жега
Цитирай

И ние ще ходим в Сицилия през април newsm44 .
Има ли директен автобус от летището в Катания до Сиракуза? Четох, четох, но не мога да се ориентирам.
Цитирай

Има ли директен автобус от летището в Катания до Сиракуза? Четох, четох, но не мога да се ориентирам.

http://www.interbus.it/ Има, да , тръгват през час на :40
Цитирай

Русе

Може да отидете и до Таормина. Взима се автобус от автогарата.

Автобусът от летището до центъра на Катаня се нарича Alibus. Билетът струва 4 евро.

http://www.interbus.it/Orarietariffe.aspx?locPartenza=[11&lo … rtenza=12/04/2017
Цитирай

Благодаря
Цитирай

Как става минаването с кола от континента на острова? Винаги ли е с фери и има ли голяма бутаница? Или има и тунел и има ли задръсрвания големи? Колко време горе-долу трае едно такова преминаване  и колко струва?

Също въпрос : някой пътувал ли е наскоро с кола  Салерно-Месина ? Трiпадвайзър казва непрестанни ремонти по пътя ... Дали още е така? И по-смислено ли е да се вземе ферито Салерно-Месина? Общо взето еднакво време трае пътя?
« Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 13:31 от Bandiera rossa »
Цитирай

с ферибот, няма тунел. Месина- Сан Джовани е около 30мин или Неапол-Палермо / Салерно -Месина за около 10h. Приятели правиха обиколка с мотори из Кампаня и рег. Амалфи и пътуваха с ферибот от Палермо, за да не се убият от път.

Антични:
Ако ходите до Трапани, не пропускайте Ериче. Някои от сградите са от 12в и е доста запазено, а и има прекрасна гледка към Трапани и целия залив.
Марсала е наблизо и също е със запазена архитектура.

Природни:
За някои може да е интересна Алкантара, до 25м дълбок пролом във вулканичните скали. За други- солниците м/у Трапани и Марсала. На мен ми хареса и една естествена сауна в планината Сан Калоджеро над Шака/ Sciacca- Stufe di San Calogero. Прилича на пещера, но от недрата на планината излиза въздух 40°t.
Цитирай

Shocked съм от четене на мнения за рент а кар
то се оказва че направо е таралеж в гащите да наемеш кола за всяка драскотинка,ожулена гума и т.н. /200-600 евра/ ти удържат от безумния депозит самоучастие,  ВЪПРЕКИ закупената от теб застраховка , прощавайте , но как си връщате парите после от застраховката
 Praynig
дайте фирми от който сте доволни, моля
Цитирай

то се оказва че направо е таралеж в гащите да наемеш кола за всяка драскотинка,ожулена гума и т.н. /200-600 евра/ ти удържат от безумния депозит самоучастие,  ВЪПРЕКИ закупената от теб застраховка , прощавайте , но как си връщате парите после от застраховката
 Praynig

Пинко нищо не им даваш за никакви драскотини  Peace

На въпросителните благодаря. Зна4и се взима Салерно-Месина ?  ДАва само 5 -6 4аса с кола?
Цитирай

Има ли смисъл да се гледа Месина и какво да и се гледа набързо и за кратко?
Цитирай

София

Здравейте пътешественици! Вече имаме билети за Катания за средата на месец май. Ще сме 7 нощувки, като планирам 2 в Таормина, 3 в Сиракуза и 2 в Катания. Тече трескава подготовка и затова имам няколко въпроса към вас. Ще ползваме обществен транспорт. Първият ми въпрос е за Калтажироне- колко време ще ни е необходимо да го разгледаме? Ще може ли да стане да един следобед и какъв транспорт е най-удобно да се ползва до там- влак или автобус? Сякаш ми се иска да останем надвечер до по-късно, обаче като гледам влакове почти няма. Или е по-добре да отделим цял ден за там, а половин ден за трите Ачи-та?  newsm78. И другият ми въпрос е някой ходил ли е с обществен транспорт до Марцамеми / надявам се, че правилно го изписвам/, защото и за там не мога да намеря директен транспорт? И последно - ще се радвам, ако ми препоръчате интересни и впечатляващи селца около тези три града, където ще спим. По принцип аз съм набелязала- до Таормина- Савока, Форца Д,агро и Кастелмола, до Катания- трите Ачи-та и Калтажироне и до Сиракуза- Ното, Модика, Рагуза, Шикли и Марцамеми. Ще се радвам, ако ми споделите нещо друго, което не ми е попаднало в полезрението. Как мислите осъществима ли е програмата ни с обществен транспорт? Май доста се отплеснах, но ви благодаря предварително за вниманието bouquet

Привет,
Марзамеми е малко селце, и не съм убеден, че има транспорт (възможно е и да бъркам). Как стои при вас вариант с рентакар, нает от Катаня? Дали ще оскъпи пътешествието? Мисля, че не би трябвало….
Наистина препоръчвам Ното. Има и едно местенце – Oasi di Vendicary, един плаж, който също препоръчвам да включите, ако ви се разхожда. Разгуза също е много добра детсинация.
Като цяло доста добре сте се ориентирали!
Цитирай

София

то се оказва че направо е таралеж в гащите да наемеш кола за всяка драскотинка,ожулена гума и т.н. /200-600 евра/ ти удържат от безумния депозит самоучастие,  ВЪПРЕКИ закупената от теб застраховка , прощавайте , но как си връщате парите после от застраховката
 Praynig

Аутоперопа. Водят се „лоукост“. Но потърсете, и специално за Сицилия, струва ми се, опция нулева франшиза е най-добра, макар и да оскъпяват.
Цитирай

За колко часа се разглежда Етна и как протича? В колко започва и в колко свърша раб. време? Кога е най-подходящо, сутрин рано ли?
Цитирай

За всички други полети от София до ЕС се въвежда № на л.к., дата на раждане и националност. Някои от тях се разпечатват и на бордната карта, само за София - Катания - не. Преди 2 седмици пътувах до Валенсия и си беше така. Сега не знам какво става  newsm78
Може ли информация за чекирането,предстои ми полет и изчаквам дано се изясни въпроса с въвеждането на л.данни,
Цитирай

София

За колко часа се разглежда Етна и как протича? В колко започва и в колко свърша раб. време? Кога е най-подходящо, сутрин рано ли?

На Етна, казват, е хубаво да се ходи сутрин рано. Видимостта е най-добра и има смисъл човек да се качи догоре.
Цитирай

София

Привет,
От вас зависи каква програма ще си направите и доколкото се възползвате от лифта за изкачване подножието на вулкана и оттам ще взимате ли джипове до кратера…
Колко часът е най-добре, едва ли има еднозначен отговор. Ние тръгнахме от Катаня и ни отне около час и нещо (пак зависи от коя страна ще качвате вулкана) с кола – нещо GSP   ни е обърка. Като стигнете до мястото за паркиране – може да се разходите пеша около другите кратери или веднага да се качите на лифт. С лифта стигате до подножието на кратера, където също може да се разходите или направо да вземете превоз до самия кратер (ок.30 мин.)
В подножието на кратера има красиви гледки, вижда се самия кратер. Долу на станцията под лифта също има, както казах, други по-малки кратери, които може да разгледате, може да хапнете някъде по една аранчина или друго и да действате напред, към следващата забележителност, че в Сицилия съм много-)))
Работното време на лифта предполагам, че е поне 17-17.30, лятото може и до по-късно проверете, ако има сайт.
Дано съм бил полезен, ако мога да помогна с друго – на разположение съм.
Цитирай

Smile мерси. Деца и баби може ли да покатерим с нас или ще им се наложи да стоят на паркинга ? Лифт/Джип резервира ли се предварително?
Цитирай

София

Може да ги покатерите, разбира се. И лифтът (той е кабинков, закрит), и джиповете се заплащат на място и не е необходима предварителна резервация. Цена за един човек (за лифт + возило до върха), по спомен, преди няколко години, беше към 40 и няколко евро, проверете сега как е, може да има раздвижване.... Може разбира се само лифт да се ползва.
Цитирай

ако може някъде предварително да букне общ билет за цялата банда с намаление ? ще прегледам.
Цитирай

София

ако може някъде предварително да букне общ билет за цялата банда с намаление ? ще прегледам.
Прегледайте, възможно е и на място да има отстъпки за група.
Сега получих инфо - 2015 лифт 25 евро на човек (в двете посоки, общо), джип - пак толкова (EUR 25,-). Значи - 50 евро на човек цялото удоволствие. Дано има отстъпки...
Цитирай

На Етна, казват, е хубаво да се ходи сутрин рано. Видимостта е най-добра и има смисъл човек да се качи догоре.

Ами не мисля, или поне при нас не беше така. Като тръгнахме с лифта падна мъгла и заваля сняг, който спря и се изясни около обяд и остана ясно...
Цитирай

пише имало активност и не пускали от 27 февруари насам над 2500 м . и то с водач.  И като ги гледам тези дневни минусови Т  Rolling Eyes
Цитирай

София

Зависи от сезона и времето, според мен. Бяхме ок. обяд в началото на септември - беше чудно и времето, и видимостта.
Ако има активност - взимате водач и - не е за изпускане...
Цитирай

Имали на този остров аселение колкото ние в България? Над 5 милиона? Къде са се побрали 5 милиона ?
Цитирай

София

Имали на този остров аселение колкото ние в България? Над 5 милиона? Къде са се побрали 5 милиона ?
Има, има Smile)) и малко повече са даже, а още толкова (говори се) са извън Сицилия и Италия. Аз не вярвам да са още толкова, но допускам за поне 1 милион.

Побират се да ти кажа, и не се усеща. Ние в БГ си се ширим на ниска гъстота на кв.м по принцип, е с изключение на София:)))

Цитирай

Smile  Таормина и Giardini-Naxos заедно ли са? Дистанция за пеша ли е ? И при двете гледам хубави плажове? Но Таормина май е по-далеко от плажа , отколкото Giardini-Naxos ?
« Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 17:01 от Bandiera rossa »
Цитирай

София

В Giardini-Naxos ни беше хотела, там попаднахме на поносима цена, със закуска, на брега на морето (и въпреки това тогава платихме най-скъпата си нощувка, сред всички 11 града, осемдесет евро за двама).

До Таормина обаче и двата пъти стигахме с кола (верно - 7 -8 минути, но пестяхме време). Малко е проблем с паркирането в Таормина - има преди началото на градеца един голям платен паркинг, и двата пъти там "хващахме" места....
Цитирай

В Giardini-Naxos ни беше хотела, там попаднахме на поносима цена, със закуска, на брега на морето (и въпреки това тогава платихме най-скъпата си нощувка, сред всички 11 града, осемдесет евро за двама).

До Таормина обаче и двата пъти стигахме с кола (верно - 7 -8 минути, но пестяхме време). Малко е проблем с паркирането в Таормина - има преди началото на градеца един голям платен паркинг, и двата пъти там "хващахме" места....
И аз така си го представям.
Месина ми се вижда най-скъпа за сега. Ужасни цени или поне обявените в порталите са 2х другите градове.
Ако се спре на паркигна при Таормина много ли има да се ходи из самото градче? Защото сме с ремаркета и те са тежкоподвижни  ooooh!
Цитирай

София

Ако се спрете на централната част и Театро Антико ди Таормина (Тетро Греко) - разстоянието е кратко, пътят е поносим, няма да натоварва никого. Градчето е разположено на няколко хълма, има денивелация, и зависи до колко искате всичко да разгледате. Ако сте планирали нощувка в околностите, опитайте - веднъж вечерта и веднъж на другата сутрин да поразгледате.

Няма да ви омръзне, обещавам!  Love
Цитирай

Мерси . ще питам пак за нататък.
Цитирай

Ето картинки от Етна, от преди 6 години, за ориентир, някъде 20-22 септември беше

Скрит текст :
На изхода на лифта, на 2500 м надморска височина

главния кратер

Ниските кратери от 2000 та година, до които се стига свободно пеша от паркинга на автобусите - Rifugio sapienza

Цитирай

София

Ако се спре на паркигна при Таормина много ли има да се ходи из самото градче? Защото сме с ремаркета и те са тежкоподвижни  ooooh!
Ako спрете на големия паркинг (той е малко по-отдалечен от Таормина в посока надолу), от него до горе, където е централната част има безплатен шатъл.
Цитирай

Sofia

Може ли информация за чекирането,предстои ми полет и изчаквам дано се изясни въпроса с въвеждането на л.данни,
Аз писах тук, за да се оплачат повече хора и да ни обърнат внимание. Вие оплакахте ли се на Уиз?
Цитирай

Ako спрете на големия паркинг (той е малко по-отдалечен от Таормина в посока надолу), от него до горе, където е централната част има безплатен шатъл.

супер! благодаря!
Цитирай

Ronald, много ви благодаря. Предложението за кола под наем го обмисляме. Но никога досега не сме ползвали такава услуга, защото моя мъж е противник на колите под наем- незнам обаче защо?! Имаме колега командировка в Сиракуза и евентуално той ще ни помогне оттам да наемем кола. Иначе от летището до Таормина ще ползваме обществен транспорт. А също и в околността на Таормина и трите Ачи-та. Между другото това ме подсеща да ви попитам, ако пътуваме с влак до Таормина, много ли е далеч самия град от жп гарата и как да се придвижим до центъра. Ох, сигурно до май месец ще ми възникнат още въпроси, затова моля да ме извините, ако ставам досадна!
Цитирай

Tаормина е в планината, но от плажа до горе има и лифт. От спирката на влака Джардини Наксос до там където по спомени е лифтът излиза в гугл около 2км. Със сигурност има и автобуси до горе. Градчето е много чаровно, ще ви хареса. От горе има приказна гледка към целия залив.

Ние сме се качвали и с кола, имаше един много голям паркинг на май 2 нива и места се намираха. Долу при плажа свободните паркоместа са голям проблем.

Имайте предвид, че плажът на Таормина е малък, каменист и много посещаван.... буквално съседът ти диша във врата. А плажът в Дж. Наксос е с пясък.
Цитирай

Много ви благодаря ???? ???????? bouquet! Сигурна съм, че Таормина ще ни хареса,защото Италия е невероятно красива страна!
 Благодаря на всички, които отговорихте до сега на въпросите ми smile3525
Цитирай

Аз писах тук, за да се оплачат повече хора и да ни обърнат внимание. Вие оплакахте ли се на Уиз?
Аз още не съм се чекирала,полета ми не е отворен ,но вие къде писахте или къде звъннахте да знам.
Цитирай

Фериботите пращат един е-маил с резервацията. Както при самолетите. Това ок ли е или искат там на място билет като билет .
На мен ми е малко мътна планировката около Сиракуза. Хем имат плажове, хем имат няколко неща за разглеждане наоколо 1/2 ден стига ли. Колко дена и къде ? По-към плажа или по в града? С децата имам в предвид. Ако се заседнем на плажа и ги паркирам в града за разходка дали ще е нужно голямо обикаляне ил инещата са концентрирани в един по-малък център или стар град ?  Околните град4ета става ли да се видят по 2 на ден или ще е много? Колко време ще трябва там?
Ако резервираме в селце с плаж (за да е близо за децата да ходят да играят) то кое да изберем Марцамеми? Или има по-добри предложения с по-добри селца/плаж4ета.
Ното/Рагуса по 1/2 ден за всяко от тях добре ли е ?
« Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 10:49 от Bandiera rossa »
Цитирай

София

В Сиракуза всичко е концентрирано на полуостров Ортиджа. Можете да го обиколите за половин ден. В близост до Сиракуза ce намира Неаполис с римския амфитеатър и Ухото на истината. В самата Сиракуза няма плаж. На юг започват плажовете - Fontane Bianche, Avola, Лидо ди Ното.
В Марзамеми също няма пясъчен плаж.
Възможно е да разглеждате по 2 градчета на ден. Можете да съчетаете Модика и Рагуза и примерно Ното и Марзамеми. В Модика ние ползвахме атракционно влакче, за да разгледаме по-бързо старата част.
Цитирай

София

В Сиракуза - Ортиджата (с дуомото) и Неаполис, както казха по-горе. Плажове няма, а за Марзамеми стига и час, има малък, донякъде пясъчен, но не много чист плаж. Водата е кристал обаче. Вие ще сте деца - 1 ден е достатъчен, пълен за това. Лично аз в Сиракуза посетих и новата катедрала, стигнах и до via Bulgaria, от любопитство само. Марзамеми също си струва, донякъде и Пакино, но само ако имате излишък от време.

На юг от Сикауза - Ното, задължително, както и Oasi Faunistica di Vendicari, ако искате плаж. Само че имайте предвид, че до същинския оазис е час път (пеша) под жаркото слънце, след което наистина - всяка вода ти се струва оазис, така че може и да не е ок за деца. Разгуза - с Разгуза Ибла (има денивелация – все пак се изкачвате към върха на хълма, отчетете това, ще сте с деца) също е отлично предложение!
Цитирай

Smile супер. Аз харесах на букинг това

Strand  Ferienhaus   Oasi sul Mare    
낍  Syrakus   (Zentrum: 6,1 km)  

или това

Ferienwohnungen   Casa Alice   
낍  Syrakus   (Zentrum: 2,4 km)

сега се 4удя за 2 ве4ери ли или за 1 и после това в Модика ...

Xurta Della Rua    

via Galfo 49, 97015 Modica, Italien

Т.е дали да се заседнем на едно място и да обикаляме наоколо или да се местим ...

« Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 12:06 от Bandiera rossa »
Цитирай

Модика е приказна вечер, няма да съжалявате ако останете една вечер там
Цитирай

Sofia

Аз още не съм се чекирала,полета ми не е отворен ,но вие къде писахте или къде звъннахте да знам.
Писах в два пъти в сайта на Уиз, в поле "Жалби". Вече минаха повече от 15 дни - отговор няма.
Цитирай

Писах в два пъти в сайта на Уиз, в поле "Жалби". Вече минаха повече от 15 дни - отговор няма.
Те се разсейват и не отговарят мисля,че преди години и аз писах и нямаше отговор.Чакат да звъним на импулсния телефон.Мисля преди време имаше стационарен ,на който отговаряха, ако някой го помни моля за съдействие.
Цитирай

аз не разбирам за какво е притеснението, но няма зна4ение и без това не мога да помогна с нищо, освен 4е намерих в една стара тема за уиз еър този постинг .цитирам :
Цитат
Телефонът на Wizz Air, на който звъня постоянно за абсолютно всякаква информация  Smile, е 491 704 8. Това е IP телефон, тоест не е импулсен. Има и още един - 937 38 26, но няма да ви се наложи да звъните на него, защото на първия винаги вдигат бързо.
Цитирай

Аз вчера чекирах и наистина не пита за лични документи, но си имаме съвсем добре изглеждаща бордни карти. Защо се притеснявате от проблеми на летището?
Цитирай

Велико Търново

Здравейте групичка, имам отчайваща нужда от помощта ви.Изчетох тази тема и част от старата, номи стана голяма каша в главата. Sad Моята кума иска да организирам кратка екскурзия до Сицилия за Рождения и Ден. Проблема, е че иска да е сега от 2 до 5 Април.Много съм притеснена и имам няколко въпроса към вас. Ще резервирам билети с Wizz Air до Катания, някой от вас вземал ли е кола под наем от летището и да се върне пак там? Разгледах един сайт за наем на коли, но не знам колко е надежден и как стоят нещата с горивото, кога се заплаща(с пълен резервоар ли се дава колата или как)?
Колко струва наема на кола ориентировъчно?
В колите има ли GPS, ако 'не' вие какво ползвате?
Ето сайта:
http://www.rentalcars.com/SearchResults.do?

За 3 нощувки къде е най-добре да отседнем, за да видим повече неща (освен Етна)?
Мислех се за района на Сиракуза...... newsm78
Моля ви да дадете идеи за хотелчета или апартамент на достъпни цени.
Дали да не отседнем всяка вечер на различно място ако сме с кола?
Притеснява ме това, че нямам време за подготовка и за това ви моля за съдействие  newsm70
Много се извинявам за нахълтването, и благодаря предварително за съдействието!

Цитирай

София

Надежден е сайтът ренталкарс, той обединява много компании за рент-а-кар. Обикновено ти дават колата с пълен резервоар и трябва да се върне с пълен, ако не е договорено друго. Нo това е най-изгодният вариант. Вземете и пълна застраховка за колата, за да нямате проблеми, ако се случи нещо да одраскате колата или друго. Ориентировъчно наемът е минимум около 30 € в зависимост от класа кола и застраховката. Можеш да провериш конкретни цени в посочения сайт. Обикновено блокират и някаква сума по кредитната карта. Може да е само за горивото, а ако нямате пълна застраховка и доста по-голяма сума. GPS могат да ви дадат срещу допълнително заплащане. Ние си ползваме личен GPS.
Цитирай

Здравейте,
има ли някой ползвал услугите на Екватор бг за Сицилия. Харесали сме си една оферта за юли, но бих искала да съм сигурна. Много ще се радвам ако някой сподели пътувал ли е с тази агенция и всичко било ли е наред?Приемам и съвети за други агенции, от които сте останали доволни.
Благодаря ви предварително.
« Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 21:43 от shandi »
Цитирай

Етна имала активност в момента. Май ще си я гледкаме от Катания https://www.sizilien-magazin.de/aetna-livecam-direkt-aus-catania_56645.html

И аз съм с въпрос: по празниците и уикендите дали бензиностанциите работят с каса с хора или с автомат за плащане ?

Работят ли заведения/супермаркети/маркети по празниците?

Цитирай

София

И аз съм с въпрос: по празниците и уикендите дали бензиностанциите работят с каса с хора или с автомат за плащане ?

В масовия случай - на самообслужване (с автомати). За супермаркети не мога да кажа, поне събота трябва да работят, а защо не и в неделя. Доколкото разбирам, поне Пени, работят май и в неделя: http://www.pennymarket.it/Homepage/Homepage/pe_Home.aspx
Цитирай

Много неприятно, за9ото картата ми не работи на техните автомати за плащане Sad ще наливам преди празниците и ще пестим гориво .
Цитирай

София

Много неприятно, за9ото картата ми не работи на техните автомати за плащане Sad ще наливам преди празниците и ще пестим гориво .
Не разбирам, каква ти е картата, можеш ли да си извадиш друга, от друга банка, примерно?
Отделно, имай предвид,че някои бензиностанции по принцип са си на самообслужване, а не само събота и неделя.

Второ, в същите тези бензиностанции би следвало да може да се плащаш и кеш на автоматите (с банкноти и монети), само малко ще се озориш, докато разбереш как става. Едва ли всеки сицилианец разполага с карта, подобно и у нас де, макар и на пенсионерите да дават пенсии и да им дават карти, то това все още не е задължителен начин за плащане!

Enjoy!
Цитирай

Моите за бензин не са банкови , а са клубни , не стават. Един уикенд край Равена я карах на последни капки. И наистина не намерих къде се пъхат парите Sad

Искам да кажа на членуващите в СБА и други автомобилни сдружения в Европа. Открих, че някои от фериботите правят % отстъпка за някои клубове изброени са по държави. Вкл. нашия СБА , вкл. немския ADAC . Всеки различни % . 

Още една информация : ренталкарс правят също отстъпки за автомобилните клубве . Ако сте 4лен на СБА или друг проверете дали нямате отстъпка.
« Последна редакция: чт, 30 мар 2017, 10:17 от Bandiera rossa »
Цитирай

Бургас

края на август-началото на септември дали ще е много горещо
Цитирай

София

края на август-началото на септември дали ще е много горещо

Идеално ще е, все пак имай предвид, че 30 градуса са си очаквана температура за тогава
Цитирай

Здравейте пътешественици! Искам да попитам нещо. Другият месец живот и здраве летим за Катания.Искаме  като пристигнем в Сиракуза на място да си наемем автомобил? Според вас възможно ли е това? Някой правил ли е така без предварителна резервация? И може ли да ми препоръчате читава агенция?! Благодаря ви и на всички пожелавам весели Великденски празници!!! bouquet bouquet
Цитирай

Бургас

планираме почивка през септември в Сицилия, но се колебаем къде да изберем хотел - колебаем се между Чефалу на север или Таормина на изток, някой  би ли споделил кой район е за предпочитане с оглед на забележителности, градове и т.н., защото ще сме с тийнейджъри, които искат развлечения, плаж.., а не обиколки всеки ден
Цитирай

София

планираме почивка през септември в Сицилия, но се колебаем къде да изберем хотел - колебаем се между Чефалу на север или Таормина на изток, някой  би ли споделил кой район е за предпочитане с оглед на забележителности, градове и т.н., защото ще сме с тийнейджъри, които искат развлечения, плаж.., а не обиколки всеки ден

И двата района са хубави. По принцип Сицилия е точно за обиколки - не сте с малки деца, все пак-)) Развлечения има и на Слънчев бряг. Сега сериозно - препоръчвам таромина. Прекрасни плажове, съчетани с древния стил на града. Етна не е далече, може да планират изкачване, по пътя има невероятни и достъпни кратери. Тийновете ще има бая селфита да нащракат:)))
Цитирай

Бургас

благодаря, и ние засега клоняхме към този район на изток, поради по-голямата близост с летището и Етна, със сигурност ще направим 3-4 дена екскурзии, но искаме да има какво да се прави и няколко дена около хотела, тийновете изрично са предупредили, че не искат прекалено много пътуване, а да прекарам седмица с мрънкащи и сърдити пубери драстично се разминава с представите ми за почивка  Laughing 
Цитирай

Здравейте, да попитам заслужава ли си ходене в Сицилия за море периода 13-20 май?
Цитирай

София

Здравейте, да попитам заслужава ли си ходене в Сицилия за море периода 13-20 май?
Разбира се, какво те спира? Дори и да е само с цел плаж и къпане - пак е добре.
Цитирай

Едва ли ще е много топла водата тогава
Цитирай

София

Едва ли ще е много топла водата тогава
Ако няма някакви температурни аномалии (на въздуха) водата си е екстра тогава:)) ,в смисъл - не е чай, но едни 20 градуса.... Peace
Цитирай

Основната цел е плаж и къпане затова и питам. Колко би била "студена" водата? А дневните температура дали ще са над 26-7 градуса?
Цитирай

Дори и в Италия, хората ходят на море юли и август най-вече  Very Happy
Така че има вероятност да се разочароваш, ако отидеш толкова рано и искаш да се къпеш
(В края на май сме ходили в Кипър, който е по на юг от Сицилия,  водата беше още доста хладка, въпреки че времето беше 26-28 градуса)
Цитирай

София

Основната цел е плаж и къпане затова и питам. Колко би била "студена" водата? А дневните температура дали ще са над 26-7 градуса?
Ако е само плаж е Ок, но ако е и само къпане - по-добре септември. Водата в Сицилия през май, както посочихме по-горе, е не повече от 20 градуса. За някои приемливо, за други не. Температурата на въздуха през май може и да е супер, ок. 26-7, но за май ви препоръчвам повечко разходки:Smile)
Цитирай

София

Другия месец ще пътуваме за четири непълни дни - първата нощувка ни е в Сиракуза и две нощувки сме в Giardini Naxos. Плана ни е да сме с кола под наем:
1 ден: взимаме колата от летището и към Сиракуза - настаняване и разходка
2 ден: сутрешна кратка разходка по Сиракуза, взимаме багажите и разглеждаме Ното и Рагуза, привечер отиваме и се настаняваме в Giardini Naxos.
3 ден: Етна и Таормина (или без Етна, още е под въпрос)
4 ден: разходка в Катания и отлитаме
Програмата ще ни е доста натоварена ама ако с нещо не успяваме ще редактираме плана в движение. Важното е да си вземем рент а кар, иначе не че ще е драма, просто ще пропуснем Ното и Рагуза. Резервацията ще я направим от тук, но ви моля да препоръчате фирма. Четох доста мнения назад в темите но не ми беше достатъчно Laughing . Ключово е да не задържат голям депозит, т.к. кредитната ми карта не е с висок лимит. Ще направим допълнителните застраховки, които са препоръчителни.
Цитирай

Здравейте и Честито Възкресение Христово! Имам молба към вас. Може ли да ме насочите къде спира Alibus в Катания и актуални часове на тръгване от града към летището? И колко е като времетраене пътуването, за да си направим сметката така, че да не изпуснем полета? Много благодаря!
Цитирай

Русе

http://www.amt.ct.it/MappaLinee/#

Избираш си коя линия искаш да видиш и кликваш на визуализация.

Алибус тръгва от летището през 25 мин.

http://www.amt.ct.it/blank.php?linea=alibus
Цитирай

Сърдечно благодаря   maiche bouquet! Като се сетя последният път в Неапол какво бягане беше с багажа докато намерим спирката на Алибус и колко страх брахме дали няма да изпуснем самолета, просто не искам да  се повтаря.
Цитирай

София - Варна

В Сицилия температурата е сходна с България, колкото и да е странно. Температурата на водата е ниска, както и вятърът е студен. Миналата година около 24.05 за 5 дни само 1 ден ставаше за плаж в Ачи Треза след обед защото вятърът беше утихнал. Разбирай 22-23 градуса на въздуха и тихо. Там  се разхождах, но имаше хора по бански и аз също ако си ги бях взела щях да се попека.  Бях на плаж до летището в Катания преди полета - от 14 до 17 ч. - широка плажна ивица с много обособени плажове, но все още неотворени за сезона. Намерихме 1 плаж със спортисти и имаше още 10-тина като нас. Духаше и не беше приятно. Аз съм морски човек и като ученичка откривахме сезона около 15-20.05, но определено беше рано. По същото време температурата на въздуха у нас беше около 25 градуса.
Този месец ходихме пак до Сицилия - в северната част и на Липарските острови. Не беше по-топло отколкото тук.
Цитирай

Ние се върнахме снощи към 1 посред нощ  Twisted Evil като изкарахме голямо пътешествие . Свалихме колата от Хайделберг и обикаляхме с нея. Правихме по 1-2 нощувки ... най ни скапа куфара на майка ми  Twisted Evil в град4етата с ограни4еия за коли и малко паркинг места. Маршрут ->Виарегио(обикн. първата спирка за по4ивка)->Таркуиния(страхотно място с плаж, разкошен музей и етруски некрополи)->Херкулано/Везув/Помпей (нощувка Помпей)->фери Салерно-Месина с нощувка в Месина(интересна е но за без баби и деца)->Таормина (голямо разо4арование за мен, ужасен баир, нищо и никакъв плаж, останки от театър за 10 Евро , туристи4еско и паркинга 2 евро на 4ас  Twisted Evil . Не бих се бутнала там втори път. Спане в съседното Наксос , където плажа си струваше->Етна (Везув беше по симпати4ен) и Катания, която намирам за страхотно готино място!  разгледахме и с бус  и пеша и рибения пазар изкупихме ... ->Сиракуза също хубавко  и плажа  ... Биан4и беше  много сладък, Ното небе8е зле ->Модика за мен беше някакъв Ужас, цяла нощ не мигнах сред тези камънаци->Агригент (супер! ) плажа  с бялата скала но от другата страна супер плаж->Трапани и солниците бяха супер имаше и рибен пазар , но Ери4е го пропуснахме , след Модика не ми се катереше на баир->Палермо много готино град4е пак големи обиколки ден и нощ направихме & Монреале ->Салерно -> 4ерветере & Таркуиния ->у дома Smile
« Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 20:21 от Bandiera rossa »
Цитирай

Доста препе4ени се прибрахме и където имахме хубав и 4ист плаж се къпхме в морето. Не като лятото, но не неприятно .
Цитирай

София

Хубав маршрут сте направили!
И съм сигурен, че и местата, дето казваш, че не стрували, при други обстоятелства биха ти сторили прекрасни!

Естествено, че ще се къпете, някой казваше, че края на май дори не ставало за къпане  Mr. Green
Цитирай

Таормина и аз я избягвам, до тук 2 пъти, вероятно и следващият
Интересно как се сравнява изгаснал вулкан с активен такъв  Very Happy
На мен Модика много ми хареса, сред какви камънаци сте спали?  35
Цитирай

Не знам кой е угаснал, но и двата пушат  Twisted Evil

Проблема ми с Модика беше, 4е цялата е само камънаци. Аз харесвам зелено, простор, ... Ако беше на върха на баира ок, но то беше по склона и центъра му в дупката. Направо като в капан. Понеже спахме в центъра ми беше ужасно неуютно. Камъни, камъни, църква върху църква

Ако сега правих маршрута щях да продължа през Модика за Пиаца Алмериа ... и вместо Таормина  бих взела Селинунте  Peace
« Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 23:11 от Bandiera rossa »
Цитирай

Везувий последно е изригнал 1944, не пуши, но има облаци около кратера
Етна си изригва непрекъснато
Цитирай

Пуши, пуши Везув Smile за втори път поглеждам в кратера (предния път преди няколко години) и си пуши ... та пушек се вдига  Twisted Evil Даже мога да измъкна от някой от апаратите снимки как пуши ...

Цитирай

Записвам се в темата да следя. Много полезна информация споделяте.
Цитирай

Здравейте, края на август взехне билети за сицилия, но само за четири ноши. Най вероятно няма да вземамар рент а кар, а ще сме с междуградски транспорт. Къде бихте препоръчали да спим ? В катания, сиракуза или таормина? За 4 дни трябва да изберем съвсем кратък маршрут. Мислих като кажнем в катания да хванем междуградски транспорт или за сиракуза илк за таормина. Да спим там три ношувки и послефната четвърта ношувка да я направим в катания. Какво бихте препоръчали? Има ли такива, които са били без рент а кар в сицилия и как са се справили с трнаспорта?
Цитирай

Sofia

И ние ходихме там с 4 нощувки, с обществен транспорт.
Първите 2 нощувки ни бяха в Сиракуза /разгледахме Сиракуза и Ното/, вторите 2 - в Катания /Катания и ТАормина/. За нас тази организация беше ОК.
Цитирай

София

Здравейте,
дали Юли месец ще е много топло? Миналата година юли бяхме в Тоскана и 40 градуса си беше всеки ден.  Peace
Цитирай

Според мен- ще е
най-добре юни и после 1-20 септември
Цитирай

София

Ние бяхме преди 2 год. от 01.09. и беше адска жега, над 40 градуса. Само на Етна беше добре.
Цитирай

София

Ходихме в началото на май за 3 нощувки. Кацнахме по обяд в Катания, взехме Рент-а-кар без кредитна карта и депозити за 80 евро (със застраховките) и отидохме в Сиракуза за първа нощувка. Там си заслужава да се отдели седмица и пак ще е малко. Вечерта обикаляхме о-в Ортиджия (там ни беше и мястото, където нощувахме) – времето беше много приятно, нямаше навалица както предполагам е лятото, но пак беше доста оживено. Сутринта ходихме до крепостта в края на острова, която се оказа затворена понеделниците, но по пътя разгледахме доста други забележителности. После се изнесохме и с колата отидохме в центъра на Сиракуза, където имаше още доста за разглеждане, но отделихме едва 2 часа и потеглихме към Ното. В Ното направихме разходка по главната улица, насладихме се на красивата барокова архтектура, качихме се на върха на една от сградите, от която разкриваше жестока панорамна гледка, напазарувахме сувенири и оттам към Модика. В Модика (града на шоколада и стълбите) първо се наснимахме пред поредната величествена катедрала , после се спуснахме и спряхме в центъра, напазарувахме шоколади и се катерихме нагоре по едни от стълбите с идеята да видим панорамно града отгоре. Привечер бяхме в Рагуса където беше доста оживено и с красиво осветени сгради, след кратък тур само в центъра отидохме в Джардини Наксос, където беше букната и следващата ни нощувка. Като равносметка накрая единодушно се съгласихме, че спокойно можехме да прескочим Модика и Рагуса и да минем вместо това към Агридженто, за което за съжаление не остана време и сили. И двата споменати града са доста различни и със специфична архитектура, заслужаваше си да се видят, но може би при по-дълга екскурзия – излишно много време загубихме в стигането до тях и обикалянето им а нямаше впечатляващи забележителности и гледки. Хотела ни в Джардини беше на 200м. от плажа в централната му част и само можехме да съжаляваме, че вече беше станало късничко и нямахме сили и да обиколим крайбрежната вечер за повече от половин час. На другия ден отпочинали и заредени с ентусиазъм се запътихме към Етна.  Ползвахме лифта и после нагоре пеша до 3000м. Нагоре беше вече доста опасно без водач и решихме да не се правим на герои. Наснимахме се около няколко затихнали кратера, застинали потоци лава и пушещи пещери и дупки и заслизахме надолу. Подозрително след 15ч. рязко изчезнаха всички туристи и когато в 17ч. бяхме на станцията на лифта разбрахме защо – последния лифт тръгва надолу в 16ч. Точно за 2-те минути в които се завъртяхме около станцията около нас премина един от джип-камионите с последната група туристи и след леко подтичване след него и подвикване спря и след представяне на талончетата за лифта ни свалиха до долу (иначе ни очакваше около 2ч. спускане). На  долната станция на лифта към Етна засякохме точно деня, в който финишираха от велосипедната обиколка на Италия и беше страшна лудница – велосипедисти, фенове, сцени и павилиони в която едвам си преправихме път към колата, която поради затворения паркинг бяхме спрели надолу по пътя. След като се прибрахме и „поизтупахме” саждите отидохме на вечерно-нощна разходка в Таормина, която безспорно си заслужаваше. На другия ден пообикаляхме пак в Таормина и следобеда потеглихме обратно към Катания. Като общо без да се преуморяваме и без да правим компромиси със сили и сън успяхме да изпълним максимално примерния план, който си бяхме подготвили. Времето беше напълно на наша страна. Рент-а-кар-а се оказа страхотно предимство, което ни позволи да лавираме в плановете и да не се притесняваме за превоз и часови график а и за четирима човека беше доста добре чисто финансово (сипали сме гориво за около 60 евро, за паркинг сме платили общо 1 евро). В момента, в който се върнахме се бях засилила отново да букна следващите билети за юни, но се сдържах. Определено при следващото ни пътуване бихме отделили повече време на Таормина и Джардини наксос, бихме поплажували и бихме отскочили до Агридженто и Палермо.
Цитирай

Ако човек се установи да спи в Агридженто, има ли нещо интересно, което може да се посети в околността му за 2-3 дни? Ще се придвижваме с кола, така че не е проблем, ако е на стотина километра максимум.

Вече сме били в източната и югоизточната част: Таормина, Рипосто, река Алкантара, Етна, Сиракуза и Ното.

Сега искам да използваме като изходна точка друго място и самото Агридженто ми се струва хубаво, но не намирам нищо друго интересно в района.
Цитирай

София

Ако човек се установи да спи в Агридженто, има ли нещо интересно, което може да се посети в околността му за 2-3 дни? Ще се придвижваме с кола, така че не е проблем, ако е на стотина километра максимум.

Сещам се за плажа Скала деи Турки, че е наблизо. Ериче и Седжеста са малко по-надалеч.
Цитирай

Селинунте, солниците при Трапани много ни харесаха, Трапани има и рибен пазар,...
Цитирай

BlaCk RoSe, благодаря за споделените преживявания. Бихте ли казали фирмата, от която сте си наели кола без кредитна карта и на такава добра цена?  bouquet
Цитирай

И аз се интересувам коя е фирмата за наемане на кола без кредитна карта и депозит. В сардиния ни блокираха 1000 евро по кредитната карта за депозит.
Цитирай

София

Сайта на компанията е https://www.autonoleggioone.it  Нямат офис на летището. Директно като кацнахме им звъннахме и пратиха шатъл да ни вземе и закара до паркинга им. После така ни и върнаха като върнахме колата. "Уловката" е че колите са им стари, на по10 години, но това е и плюс - изобщо не им дреме ако някъде си я одраскал и не ги оглеждат тия детайли като им я връщаш - само резервоара гледат. Нямат лепенки и обозначения, че е рент-а-кар, т.е. не бие и на очи (с оглед честите кражби на багаж в Сицилия). Като я взимахме питахме дали не трябва да опишем някъде вече наличните ожулвания и какво става ако има пътни глоби (т.к. там ги пращат на адрес, не те спират като тук от храстите). Човека само се засмя и каза "абе карайте смело, хич да не ви дреме". Нашата беше Форд Фокус около 2007-ма, технически беше изправен, дизелче, с шест скорости, сравнително икономичен. Имаха и с газ, по-малолитражни (и двойно по-евтини), но вече ги бяха наели. Може колата да се остави и в друг град. Платих с пейпал през сайта им от карта, в която имаше 200лв (вече са около 30-40 Very Happy) но след уговорка каква да е сумата и къде да цъкнем за да ни таксува точно толкова. Има опция да се плати кеш при връщането на колата - оскъпява малко. Тоест и никакви карти да не искате да ползвате е възможно. Търсех такава опция,тъй като на позната месец след пътуванета и дърпаха разни суми от една рент-а-кар агенция - първо ожулено имало, после някакви пътни глоби дошли... Не малка сума доплати по този начин.
« Последна редакция: пн, 22 май 2017, 01:48 от BlaCk RoSe »
Цитирай

Какви пътни глоби?! Тези там карат сякаш не познават цифрите или правилото е да мултиплицират с мин. 2 ... Да не говорим, 4е сякаш светофарите им имаха странни функции. Т.е да спреш на зелено не беше по подразбиране ... понякога си се минаваше и на 4ервено , а да не говорим за правилото да се задминава по възможност от дясно с каквото и возило да си хванал ... #Crazy 
Местните как се оправят с глобите изобщо, ако има такива за тях ?
Цитирай

BlaCk RoSe, сърдечно благодаря. Информацията ви е много полезна за бъдещи пътувания до Сицилия Very Happy
Цитирай

Здравейте,
първо се извинявам че така нахлувам в темата, но я четох преди да замина за Сициия и ми беше доста полезна. Затова реших да се включа.
Сега сме тук-в Сицилия. От тази сутрин - 22.05.2017 г. Таормина е затворена за туристи до 27 май включително заради срещата на Г-7. От 2 вечери всичко е заобиколено и заградено с полиция и армия. Под армия имам предвид войници с автомати, направо е стресиращо. Всички по-малки улички са завардени. Автобусните терминали в Таормина също са недостъпни, както и пътищата към нея. Отново има и карабинери и военни. Пускат се само местни, на които са раздадени баджове. Дори туристите от по-далечните хотели до Капо Таормина нямат възможност за превоз с автобус, пътуват само таксита. Тази сутрин едвам се измъкнахме. Имайте го предвид в случай, че някой реши да посещава Таормина точно в този период.
Цитирай

Здравейте, пътешественички, заминаваме в събота за Сицилия и ще спим в Чефалу. Тъй като сме с деца- на 6 и 7 години, моля за съвет какво да разгледаме с рент-а-кар, без да си вгорчаваме почивката с преуморени деца  Embarassed!
Ще бъдем за 7 нощувки, като ми се иска поне три- четири дни да обикаляме.
Цитирай

Здравейте, пътешественички, заминаваме в събота за Сицилия и ще спим в Чефалу. Тъй като сме с деца- на 6 и 7 години, моля за съвет какво да разгледаме с рент-а-кар, без да си вгорчаваме почивката с преуморени деца  Embarassed!
Ще бъдем за 7 нощувки, като ми се иска поне три- четири дни да обикаляме.

при положение че чефалу е в не особено удобна позиция ,тоест ако всеки ден тръгвате и се връщате оттам ще ви мине отпуската по пътищата(сицилиански -не са европейски ), ще има имного навалица пнеже е дълъг уикенда заради празника на 2 юни,аз също ще съм на острова но на западния бряг  където ,поне споре мен,морето е най-хубаво и чисто,да кажем сицилианските кариби са там. Peace
Цитирай

азиа_asia, бихте ли споделили кои са сицилианските карибски плажове? Ние искаме да посетим догодина Трапани и Ериче. Някъде около тях има ли от тези плажове, от които вие ще се възползвате ? Благодаря предварително bouquet Сега като се замисля ние живот и здраве ще сме с обществен транспорт и ще ни е трудно да отскочим до някои от тези красиви плажове!? newsm78
Цитирай

София

Здравейте! Знаете ли дали в момента в Палермо има restricted reffic zone?  И ако има, как мога да заявя пропуск?
Цитирай

азиа_asia, бихте ли споделили кои са сицилианските карибски плажове? Ние искаме да посетим догодина Трапани и Ериче. Някъде около тях има ли от тези плажове, от които вие ще се възползвате ? Благодаря предварително bouquet Сега като се замисля ние живот и здраве ще сме с обществен транспорт и ще ни е трудно да отскочим до някои от тези красиви плажове!? newsm78

с обществен транспорт в сицилия на ваканция,сигурно е шега,    newsm78
без кола под наем или оргаизирани екскурзии е безмислено но всеки си преценява сам

хубавите плажове и карибски цветове на морето има около трапани -сан вито ло капо е най-известното място,но много популярно в последните 7-8 години и съответно много хора,по-високи цени на хотели , ресторанти  и т.н.сравнени с източния край на острова.
фавиняна е фантастичен остров -там много хора отсядат заради гледки и атмосфера
марсала,ериче,трапани са много приятни места,резервата ло зингаро също си заслужава
все туристически места където въпреки навалицата (основно италианци от север са туристите и тук там някой заблуден германец)е може би най-красивото място на земята-подобно съчетание на природа,история,култура,архитектура ,кухня и атмосфера като цяло досега никъде не съм срещнала по света .

Цитирай

Благодаря ти     азиа_asia за споделените ти впечатления. В интерес на истината повечето ни екскурзии са или с личен транспорт, но когато сме със самолет ползваме обществен транспорт. Не сме привърженици на рент а кар, но явно трябва да започнем да го правим, защото едва ли ще има специално за нас автобуси до тези красиви плажове. Още веднъж благодаря! Радвам се, че ви има и споделяте преживяванията си по света bouquet
Цитирай

Аз до тук имам направени 2 обиколки на Сицилия от западния до източния бряг с автобус и влак, почти навсякъде може да се стигне с такъв транспорт - е, примерно до Скала дей Турки нямаше автобус от Агриженто, но то и беше вече извън сезона, началото на октомврти...
, само трябва да проучи човек , включително и на Фавиняна има автобуси...
Цитирай

Boulevard of broken dreams

Здравейте, записвам се с пътуване през септември за да чета темата...
Цитирай

Аз до тук имам направени 2 обиколки на Сицилия от западния до източния бряг с автобус и влак, почти навсякъде може да се стигне с такъв транспорт - е, примерно до Скала дей Турки нямаше автобус от Агриженто, но то и беше вече извън сезона, началото на октомврти...
, само трябва да проучи човек , включително и на Фавиняна има автобуси...

мда,има и с велосипеди обикалят , вски според своя си избор, но да висиш по спирки и съобразяваш с автобуси при положение че има по-удобна алтернатива и не сме в миналия век за мен е непонятно,а мъж да чака на спирка вместо да яхне мотор или кола не мога дори да си представя с какво търпения е въоръжен  Rolling Eyes
Цитирай

Целта на темата е да се знае какви варианти за придвиждане има! Пък всеки да избира как му е удобно да пътува.
Цитирай

Здравейте! Аз искам да отида през септември в Сицилия с програма на Абакс. Идеята е да се отседне в добър хотел за плаж и басейн, с възможност да се правят екскурзии. Ползвали ли сте техни пакети, правили ли сте техни екскурзии, провеждат ли се, или се провалят (предвид възможността да се правят индивидуално)? Ще ми се мъжете да си почиват, а жените да обикаляме ?!  Rolling Eyes
Цитирай

Здравейте! Аз искам да отида през септември в Сицилия с програма на Абакс. Идеята е да се отседне в добър хотел за плаж и басейн, с възможност да се правят екскурзии. Ползвали ли сте техни пакети, правили ли сте техни екскурзии, провеждат ли се, или се провалят (предвид възможността да се правят индивидуално)? Ще ми се мъжете да си почиват, а жените да обикаляме ?!  Rolling Eyes

Здравейте Fanna!  Smile На 10.06.2017г. се върнахме от Сицилия с програма на Абакс. Ползвахме услугите на Ориент 99. Отседнахме в хотел Eden Village Sikania Resort & Spa 4*. Превъзходни кухня, плаж и хотел. Всеки ден почистване, смяна на кърпи и спално бельо. Всички екскурзии се осъществиха. Хотелът се намира в южната част на острова. Наблизо няма населено място.  Много съм доволна.  Party
Цитирай

Здравейте Fanna!  Smile На 10.06.2017г. се върнахме от Сицилия с програма на Абакс. Ползвахме услугите на Ориент 99. Отседнахме в хотел Eden Village Sikania Resort & Spa 4*. Превъзходни кухня, плаж и хотел. Всеки ден почистване, смяна на кърпи и спално бельо. Всички екскурзии се осъществиха. Хотелът се намира в южната част на острова. Наблизо няма населено място.  Много съм доволна.  Party
Много съм ти благодарна!
Цитирай

Много съм ти благодарна!

Момичета, резервирах в Джардини Наксос (Спортинг бая) от 16.07.17, с което потресох близките си! казаха, че съм луда в най-голямата жега да ходя в Сицилия! Имаше ласт за 750 лева и аз реших да се посветя на Сицилия. Някой от вас бил ли е там през юли ? За отиването, ще отивам,  ама дали ще се върна, макар и препържена?! #Crazy
Цитирай

Бих ви помолила да споделите впечатления от хотел "Спортинг бая"
когато се върнете.Хубава почивка!
Цитирай

Много съм ти благодарна!

Момичета, резервирах в Джардини Наксос (Спортинг бая) от 16.07.17, с което потресох близките си! казаха, че съм луда в най-голямата жега да ходя в Сицилия! Имаше ласт за 750 лева и аз реших да се посветя на Сицилия. Някой от вас бил ли е там през юли ? За отиването, ще отивам,  ама дали ще се върна, макар и препържена?! #Crazy
Цитирай

Много съм ти благодарна!

Цитирай

Ако отидеш в Милано,Фиренце или още по-на север в Болцано има вероятно да умреш от задуха и жега, в Сицилия няма такава опасност -остров без голяма влага и постоянно духа ,имат и море наоколо,перфектно място за лятото безспорно.

географското положения няма значение а микроклимата , най-горещия град в италия е  болцано а се намира най-на север,
Цитирай

Целта на темата е да се знае какви варианти за придвиждане има! Пък всеки да избира как му е удобно да пътува.

именно,транспортът е ненадежден и достоен за третия свят,не за европейски туризъм  -в мароко са по-добре организирани като инфраструктури доколкото видях.
не е подходящ за разглеждане на остров който има пейзажи и красоти,които с автобус няма как да стигнеш и видиш,все пак не говорим за холандия или белгия където влакът е предостатъчен -извън градовете няма друго за гледане.
Цитирай

Записвам се да следя😊
Цените  как са по заведенията в големите градове като Палермо или Катаня ?може ли нормални цени да се намерят или всичко е много завишено?Примерно като в Рим и Венеция ли са?Кафе,салати ,вино ,пица как вървят?
И как стои въпросът с бакшишите?Има ли такава практика както  в цяла Италия да се заплаща допълнителна такса за сядане отвън ,или за прибори и т.н.?
Четох ,че в Таормина е най -скъпо-бихте ли споделили?
Цитирай

В Палермо и Катания цените са супер и нямат об9о с тези в Таормина  Smile Поне по мои впе4атления. Супер са и двата града  Peace
Цитирай

А бихте ли споделили   малко подробности чисто информативно ?😊
« Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 16:26 от macapisa »
Цитирай

именно,транспортът е ненадежден и достоен за третия свят,не за европейски туризъм  -в мароко са по-добре организирани като инфраструктури доколкото видях.
не е подходящ за разглеждане на остров който има пейзажи и красоти,които с автобус няма как да стигнеш и видиш,все пак не говорим за холандия или белгия където влакът е предостатъчен -извън градовете няма друго за гледане.
Това забележка ли е? Ако това не е тема, в която може да се обсъждат впечатления и информация   различни от маршрури, моля посочете тема, в която може да се прави. Бих искала да получа инфо от хора, които са опознали Сицилия по един или друг начин. Не съм искала да спамя.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-157 от 157 отговора