Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
Сицилия - 2
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-89 от 89 отговора

Летища
Катания
Палермо
Комисо
Трапани

В момента http://www.mistralair.it/ предлагат директни полети от София до Катания
догодина ще има такива и на https://wizzair.com/

Най-удобно е островът да се обикаля с кола, но има и уреден местен транспорт.
Влаковете на острова
Автобусите

Прогноза за времето

Уебкамери от различни части на Сицилия

Информация за плажовете в Сицилия от tripadvisor

Карта с  плажовете и кратко описание

Някои от най-популярните места на острова

Агриженто
Скрит текст :

Катания
Скрит текст :

Сиракуза
Скрит текст :

Ното
Скрит текст :

Чефалу
Скрит текст :

Монреале
Скрит текст :

Палермо
Скрит текст :

Рагуса
Скрит текст :

Етна

Старата тема
« Последна редакция: пн, 14 ное 2016, 18:33 от Bradley Cooper »
Цитирай

в града на вечния купон

като най-активна за днес се записвам първа

точно с WIZZ си букнах билети

но съм в дилема
Цитирай

Бургас

Ние се върнахме преди месец. Беше невероятно изживяване. Ние си взехме кола под наем и направихме една обиколка на това уникално островче:) Аз мисля , че три дни са мн малко време, но все пак зависи и от това какво си предвидила като програма. Къде ще отседнете, какво искаш да видиш Wink
Цитирай

От другата страна на Луната :)

Брадли благодаря за темата! bouquet
Записвам се да ви следя.
Сицилия е в бъдещите ми планове Smile
Цитирай

Благодарим за новата тема Сицилия 2 и с нетърпение ще следя отзивите . Аз бях тази година но с ТА - 7 дни в х-л Еden village sikania resort & spa 4* - AL  съм много доволна .
Цитирай

Записвам се и аз, че пак ми се ходи  Cool
Цитирай

Запис и от мен. Предвиждам сицилия тази година:) къде е най- добр еда се отседне от таормина катания и сиракуза. Плануваме 4 ношувки. Ще имаме време май че само за теЗи три дестинации.
Цитирай

София

Катания може да я изключите от местата за отсядане, а и за посещение. По-добре идете да разгледате Ното, Модика, Рагуза (близо са до Сиракуза) или Етна (до Таормина).
Цитирай

Ние бяхме в едно градче до Таормина - Рипосто.
От там ни беше удобно да се разходим и до Етна, и до Таормина, и до Сиракуза.
Цитирай

Здравейте пътешественички! Записвам се и аз в темата, защото сме решили  да се възползваме от новата дестинация на wizzair до Катания. Планувам да сме една седмица на острова, като две нощувки да направим в Таормина, две в Катания и три в Сиракуза. Харесала съм си няколко градчета- Forza d Agro и Caselmola, които са в близост до Таормина. Aci Castello и Aci Trezza, които са близо до Катания и останалите са около Сиракуза- Ното, Рагуза, Шикли  и Модика. Много са май за една седмица?! Какво ще кажете. Ще се радвам, ако споделите вашите отзиви за тези градчета. Забравих и още едно градче- Калтаджироне, което ме впечатли в интернет с едни много шарени стълби. Етна май ще го гледаме от далеч, защото моя мъж нещо не е ентусиазиран да ходим там.  Искам да ви попитам конкретно за Катания, защото много често в коментарите срещам негативни отзиви. Наистина ли не си заслужава да отделяме от ценното си време за този град? Със сигурност докато дойде време да пътуваме ще ми изникнат нови питания, затова от сега се извинявам, ако ви стана досадна с въпросите  Smile
Цитирай

Моите билети вече са факт, макар и за след доста време. Надявам се да съчетаем плаж и обиколки.
Цитирай

Ние преди години изкарахме едноседмична почивка на Сицилия. През повечето време обикаляхме (с кола под наем) по забележителностите. Хубав плаж така и не намерихме. Бяхме отседнали до Катания и оттам всеки ден поемахме в някоя посока. Освен изброените Таормина, Сиракуза, Етна, заслужава си да се види и Месина. Щяхме да стигнем и до Палермо, но тогава беше голяма жега и се отказахме.
Цитирай

Между другото и ние на плаж не попаднахме, но не сме и търсили.
Бяхме, както писах, в Рипосто, което се води морски курорт.
Имало някакъв плаж, уж, от северната страна на града, но на снимки ми се видя не особено примамлив и не сме го търсили.
Много приятен плаж си направихме в клисурата на река Алкантара (Gole Alcantara), но предупреждавам, че това е плажуване за екстремисти  Mr. Green Имаше само камъни и ледена речна вода.
Цитирай

София

На юг от Сиракуза има доста добри плажове. Ние нямахме много време за тях. Бяхме само за по 2 часа на Сан Лоренцо и Лидо ди Ното. Имаше доста хора в началото на септември и беше страшна жега. Търсихме и известния плаж Каламоче, но се оказа, че пътят до него е затворен по това време, а там има пешеходен преход, та не знам в жегата как щяхме да се справим.
Цитирай

Записвам се да ви следя!
Цитирай

Благодарим за новата тема Сицилия 2 и с нетърпение ще следя отзивите . Аз бях тази година но с ТА - 7 дни в х-л Еden village sikania resort & spa 4* - AL  съм много доволна .

С коя ТА бяхте, че и на мен ми е по-спокойно като си организираме по този начин почивката.

Каква е цената за кола под наем?
Цитирай

Фирмата с която бяхме бе Алфа тур , но те фалираха . Бяха точни и коректни. Но х-л Еden village sikania resort & spa 4* , си е един от много хубавите хотели работи на AL концепция , плажа невероятен . Виж дали Бохемия не го предлагат или АБАКС .
Цитирай

Фирмата с която бяхме бе Алфа тур , но те фалираха . Бяха точни и коректни. Но х-л Еden village sikania resort & spa 4* , си е един от много хубавите хотели работи на AL концепция , плажа невероятен . Виж дали Бохемия не го предлагат или АБАКС .

Бохемия предлагат доста хотели, но може ли да им се има доверие?
Цитирай

Никога не съм ползвала техните услуги, но те са една от фирмите които са основен дистрибутор заедно с АБАКС на туристическите пакети за Италия / Сицилия , Пулия, Бая Домиция Сардиния и т.н. /
Мисля, че са сериозни от доста години са в туристическият бранш и Италия е една от основните им дестинации.
Цитирай

bouquet
Записвам се и аз като кандидат посетител Wink
Отивам да изчета всички теми и после ще питам за подробности.
7дни добре ли са да се види по голямата част ?
Цитирай

Ще видите доста неща за 7 дни, и доста ще ви останат, но за основните места и Етна ще ви стигне времето
Цитирай

Гледах в tripadvisor теми в които пише че нападат и обират туристи и ги спират посред бял ден насред пътя и обират колите ... Вярно ли е? Особено в Катания било ужас.
Цитирай

Мне, пешеходно може да си обикаляте навсякъде, спокойно е, дори в задънени улички  Laughing
Колите може и да ги обират, не знам
Цитирай

Аз снощи попаднах на това
https://www.tripadvisor.de/ShowTopic-g187888-i735-k2947697-o70-I … of_Catania_S.html
и се ошашках направо. То са опшисани грабежи от коли, дърпане на чанти и бижута по улиците . Напомня ми на истерията която разпространяваха за България, но все преживявания споелят. Май са истина. Въпроса е толкова л ие интензивна престъпността там? На някой тук от пътувалите случило ли му се е нещо?

Цитирай

Мисля, че това са изолирани инциденти
не е страшно в Сицилия  Very Happy
Цитирай

Супер. Дано. ще опитаме да не изглеждаме лъскави. Няма да ни е трудно с двете деца и целия път. Но все пак туристите си ли4ат.
Цитирай

Нищо подобно. Миналата година обикаляхме с кола южна Сицилия. Най-големият "инцидент" ни беше, когато трудно си поръчахме храна от крайпътно заведение в Рипосто, защото момчетата говореха само италиански, а ние - само английски  Wink
Цитирай

София

Лятото бяхме в Сицилия. Не сме имали инциденти, нито в Катания, нито другаде.
Цитирай

Аз снощи попаднах на това
https://www.tripadvisor.de/ShowTopic-g187888-i735-k2947697-o70-I … of_Catania_S.html
и се ошашках направо. То са опшисани грабежи от коли, дърпане на чанти и бижута по улиците . Напомня ми на истерията която разпространяваха за България, но все преживявания споелят. Май са истина. Въпроса е толкова л ие интензивна престъпността там? На някой тук от пътувалите случило ли му се е нещо?

a datata В Катания (Сицилия) туристи са систематично ausgerau
14 юли 2009, 20:50
В Катания (Сицилия) туристи са систематично ограбвани. Помощ от полицията, те не могат да очакват. Винаги помнете, че туристите са мишена на професионални и добре организирани крадци. Не приемайте скъпи предмети и бижута с вас на почивка и се застрахова себе си срещу кражба при своето пътуване до Италия. Дръжте ценности винаги покрити с тях. Дамски чанти и часовници за дами винаги са мишена на крадци. пътуват само с една кола, когато се активира централното заключване. Не оставяйте нищо в колата. Оставете отвори жабката.....
Цитирай

Здравейте пътешественици! Вече имаме билети за Катания за средата на месец май. Ще сме 7 нощувки, като планирам 2 в Таормина, 3 в Сиракуза и 2 в Катания. Тече трескава подготовка и затова имам няколко въпроса към вас. Ще ползваме обществен транспорт. Първият ми въпрос е за Калтажироне- колко време ще ни е необходимо да го разгледаме? Ще може ли да стане да един следобед и какъв транспорт е най-удобно да се ползва до там- влак или автобус? Сякаш ми се иска да останем надвечер до по-късно, обаче като гледам влакове почти няма. Или е по-добре да отделим цял ден за там, а половин ден за трите Ачи-та?  newsm78. И другият ми въпрос е някой ходил ли е с обществен транспорт до Марцамеми / надявам се, че правилно го изписвам/, защото и за там не мога да намеря директен транспорт? И последно - ще се радвам, ако ми препоръчате интересни и впечатляващи селца около тези три града, където ще спим. По принцип аз съм набелязала- до Таормина- Савока, Форца Д,агро и Кастелмола, до Катания- трите Ачи-та и Калтажироне и до Сиракуза- Ното, Модика, Рагуза, Шикли и Марцамеми. Ще се радвам, ако ми споделите нещо друго, което не ми е попаднало в полезрението. Как мислите осъществима ли е програмата ни с обществен транспорт? Май доста се отплеснах, но ви благодаря предварително за вниманието bouquet
Цитирай

Е е браво , ще скиторите яко.
Цитирай

отбелязах тези

Антични
----

Selinunte
Agrigent
Enna (Villa Romana del Casale)
Syracus (Teatro Greco)
Taormina (Teatro Greco)
Monreale

Интересни
_________
Catania
Noto
Ragusa
Cefalu
Palermo (Capella Palatina)
Trapani
Segesta

Природни:

Споделете за плажовете от първа страница. Кой кой плаж е тествал вече и как го намира?

http://www.charmingsicily.com/en/best-beaches-in-sicily.php

https://www.tripadvisor.co.uk/Guide-g187886-k142-Sicily.html

Цитирай

Здравейте, момичета!
 Предстои ни пътуване до Катания, без кола, и искам да попитам няколко неща: Предварително се извинявам, ако е коментирано, няма да успея да чета старите теми. Та, като се явим на летище Катания как да се придвижим до центъра? Три дни престой - как най-оптимално да си организираме времето? Искаме да посетим Сиракуза, Етна newsm78 Какво още може/трябва да видим? Хотелчето ни е в центъра. Приемам съвети и мнения, линкове  bouquet
Цитирай

Има автобус на градския транспорт от летището, минава през центъра
Иначе за Сиракузасе взима автобус от автогарата която е близо до ЖП гарата
Тук са автобусите за Сиракуза http://www.interbus.it/ билетите се купуват извън автогарата, има бюро за продажба, вижда се голям надпис INTERBUS

За Етна автобусите тръгват пред самата ЖП гара, но не си спомням там как беше с билетите
Пътува се с тази фирма http://www.aziendasicilianatrasporti.it/
Цитирай

Bradley Cooper, благодаря  bouquet
Цитирай

Sofia

Ако някой се е чекирал вече за първите полети до Катания, моля да сподели челен опит.
При мен чекирането става без никакви лични данни, т.е. системата приема, че сме от Шенген, а за жалост, не сме. Това ме притеснява, защото не ми се плащат колосални суми за чекиране на летището.
Цитирай

noshtna_ptica
Май вече в сайта на Уиз няма въвеждане на данни нали сме един вид вътрешен полет ;0
Кога и къде ще пътувате?
Цитирай

Sofia

За всички други полети от София до ЕС се въвежда № на л.к., дата на раждане и националност. Някои от тях се разпечатват и на бордната карта, само за София - Катания - не. Преди 2 седмици пътувах до Валенсия и си беше така. Сега не знам какво става  newsm78
Цитирай

noshtna_ptica, според мен има някаква грешка при Уиз. Пробвай да им звъннеш, за да не те изсурвакат за чекиране на летището.
Цитирай

Пригответе се и за много ниски температури на Етна, през септември горе валеше сняг, докато в Катания беше задух и жега
Цитирай

И ние ще ходим в Сицилия през април newsm44 .
Има ли директен автобус от летището в Катания до Сиракуза? Четох, четох, но не мога да се ориентирам.
Цитирай

Има ли директен автобус от летището в Катания до Сиракуза? Четох, четох, но не мога да се ориентирам.

http://www.interbus.it/ Има, да , тръгват през час на :40
Цитирай

Русе

Може да отидете и до Таормина. Взима се автобус от автогарата.

Автобусът от летището до центъра на Катаня се нарича Alibus. Билетът струва 4 евро.

http://www.interbus.it/Orarietariffe.aspx?locPartenza=[11&lo … rtenza=12/04/2017
Цитирай

Благодаря
Цитирай

Как става минаването с кола от континента на острова? Винаги ли е с фери и има ли голяма бутаница? Или има и тунел и има ли задръсрвания големи? Колко време горе-долу трае едно такова преминаване  и колко струва?

Също въпрос : някой пътувал ли е наскоро с кола  Салерно-Месина ? Трiпадвайзър казва непрестанни ремонти по пътя ... Дали още е така? И по-смислено ли е да се вземе ферито Салерно-Месина? Общо взето еднакво време трае пътя?
« Последна редакция: чт, 16 мар 2017, 13:31 от Bandiera rossa »
Цитирай

с ферибот, няма тунел. Месина- Сан Джовани е около 30мин или Неапол-Палермо / Салерно -Месина за около 10h. Приятели правиха обиколка с мотори из Кампаня и рег. Амалфи и пътуваха с ферибот от Палермо, за да не се убият от път.

Антични:
Ако ходите до Трапани, не пропускайте Ериче. Някои от сградите са от 12в и е доста запазено, а и има прекрасна гледка към Трапани и целия залив.
Марсала е наблизо и също е със запазена архитектура.

Природни:
За някои може да е интересна Алкантара, до 25м дълбок пролом във вулканичните скали. За други- солниците м/у Трапани и Марсала. На мен ми хареса и една естествена сауна в планината Сан Калоджеро над Шака/ Sciacca- Stufe di San Calogero. Прилича на пещера, но от недрата на планината излиза въздух 40°t.
Цитирай

Shocked съм от четене на мнения за рент а кар
то се оказва че направо е таралеж в гащите да наемеш кола за всяка драскотинка,ожулена гума и т.н. /200-600 евра/ ти удържат от безумния депозит самоучастие,  ВЪПРЕКИ закупената от теб застраховка , прощавайте , но как си връщате парите после от застраховката
 Praynig
дайте фирми от който сте доволни, моля
Цитирай

то се оказва че направо е таралеж в гащите да наемеш кола за всяка драскотинка,ожулена гума и т.н. /200-600 евра/ ти удържат от безумния депозит самоучастие,  ВЪПРЕКИ закупената от теб застраховка , прощавайте , но как си връщате парите после от застраховката
 Praynig

Пинко нищо не им даваш за никакви драскотини  Peace

На въпросителните благодаря. Зна4и се взима Салерно-Месина ?  ДАва само 5 -6 4аса с кола?
Цитирай

Има ли смисъл да се гледа Месина и какво да и се гледа набързо и за кратко?
Цитирай

София

Здравейте пътешественици! Вече имаме билети за Катания за средата на месец май. Ще сме 7 нощувки, като планирам 2 в Таормина, 3 в Сиракуза и 2 в Катания. Тече трескава подготовка и затова имам няколко въпроса към вас. Ще ползваме обществен транспорт. Първият ми въпрос е за Калтажироне- колко време ще ни е необходимо да го разгледаме? Ще може ли да стане да един следобед и какъв транспорт е най-удобно да се ползва до там- влак или автобус? Сякаш ми се иска да останем надвечер до по-късно, обаче като гледам влакове почти няма. Или е по-добре да отделим цял ден за там, а половин ден за трите Ачи-та?  newsm78. И другият ми въпрос е някой ходил ли е с обществен транспорт до Марцамеми / надявам се, че правилно го изписвам/, защото и за там не мога да намеря директен транспорт? И последно - ще се радвам, ако ми препоръчате интересни и впечатляващи селца около тези три града, където ще спим. По принцип аз съм набелязала- до Таормина- Савока, Форца Д,агро и Кастелмола, до Катания- трите Ачи-та и Калтажироне и до Сиракуза- Ното, Модика, Рагуза, Шикли и Марцамеми. Ще се радвам, ако ми споделите нещо друго, което не ми е попаднало в полезрението. Как мислите осъществима ли е програмата ни с обществен транспорт? Май доста се отплеснах, но ви благодаря предварително за вниманието bouquet

Привет,
Марзамеми е малко селце, и не съм убеден, че има транспорт (възможно е и да бъркам). Как стои при вас вариант с рентакар, нает от Катаня? Дали ще оскъпи пътешествието? Мисля, че не би трябвало….
Наистина препоръчвам Ното. Има и едно местенце – Oasi di Vendicary, един плаж, който също препоръчвам да включите, ако ви се разхожда. Разгуза също е много добра детсинация.
Като цяло доста добре сте се ориентирали!
Цитирай

София

то се оказва че направо е таралеж в гащите да наемеш кола за всяка драскотинка,ожулена гума и т.н. /200-600 евра/ ти удържат от безумния депозит самоучастие,  ВЪПРЕКИ закупената от теб застраховка , прощавайте , но как си връщате парите после от застраховката
 Praynig

Аутоперопа. Водят се „лоукост“. Но потърсете, и специално за Сицилия, струва ми се, опция нулева франшиза е най-добра, макар и да оскъпяват.
Цитирай

За колко часа се разглежда Етна и как протича? В колко започва и в колко свърша раб. време? Кога е най-подходящо, сутрин рано ли?
Цитирай

За всички други полети от София до ЕС се въвежда № на л.к., дата на раждане и националност. Някои от тях се разпечатват и на бордната карта, само за София - Катания - не. Преди 2 седмици пътувах до Валенсия и си беше така. Сега не знам какво става  newsm78
Може ли информация за чекирането,предстои ми полет и изчаквам дано се изясни въпроса с въвеждането на л.данни,
Цитирай

София

За колко часа се разглежда Етна и как протича? В колко започва и в колко свърша раб. време? Кога е най-подходящо, сутрин рано ли?

На Етна, казват, е хубаво да се ходи сутрин рано. Видимостта е най-добра и има смисъл човек да се качи догоре.
Цитирай

София

Привет,
От вас зависи каква програма ще си направите и доколкото се възползвате от лифта за изкачване подножието на вулкана и оттам ще взимате ли джипове до кратера…
Колко часът е най-добре, едва ли има еднозначен отговор. Ние тръгнахме от Катаня и ни отне около час и нещо (пак зависи от коя страна ще качвате вулкана) с кола – нещо GSP   ни е обърка. Като стигнете до мястото за паркиране – може да се разходите пеша около другите кратери или веднага да се качите на лифт. С лифта стигате до подножието на кратера, където също може да се разходите или направо да вземете превоз до самия кратер (ок.30 мин.)
В подножието на кратера има красиви гледки, вижда се самия кратер. Долу на станцията под лифта също има, както казах, други по-малки кратери, които може да разгледате, може да хапнете някъде по една аранчина или друго и да действате напред, към следващата забележителност, че в Сицилия съм много-)))
Работното време на лифта предполагам, че е поне 17-17.30, лятото може и до по-късно проверете, ако има сайт.
Дано съм бил полезен, ако мога да помогна с друго – на разположение съм.
Цитирай

Smile мерси. Деца и баби може ли да покатерим с нас или ще им се наложи да стоят на паркинга ? Лифт/Джип резервира ли се предварително?
Цитирай

София

Може да ги покатерите, разбира се. И лифтът (той е кабинков, закрит), и джиповете се заплащат на място и не е необходима предварителна резервация. Цена за един човек (за лифт + возило до върха), по спомен, преди няколко години, беше към 40 и няколко евро, проверете сега как е, може да има раздвижване.... Може разбира се само лифт да се ползва.
Цитирай

ако може някъде предварително да букне общ билет за цялата банда с намаление ? ще прегледам.
Цитирай

София

ако може някъде предварително да букне общ билет за цялата банда с намаление ? ще прегледам.
Прегледайте, възможно е и на място да има отстъпки за група.
Сега получих инфо - 2015 лифт 25 евро на човек (в двете посоки, общо), джип - пак толкова (EUR 25,-). Значи - 50 евро на човек цялото удоволствие. Дано има отстъпки...
Цитирай

На Етна, казват, е хубаво да се ходи сутрин рано. Видимостта е най-добра и има смисъл човек да се качи догоре.

Ами не мисля, или поне при нас не беше така. Като тръгнахме с лифта падна мъгла и заваля сняг, който спря и се изясни около обяд и остана ясно...
Цитирай

пише имало активност и не пускали от 27 февруари насам над 2500 м . и то с водач.  И като ги гледам тези дневни минусови Т  Rolling Eyes
Цитирай

София

Зависи от сезона и времето, според мен. Бяхме ок. обяд в началото на септември - беше чудно и времето, и видимостта.
Ако има активност - взимате водач и - не е за изпускане...
Цитирай

Имали на този остров аселение колкото ние в България? Над 5 милиона? Къде са се побрали 5 милиона ?
Цитирай

София

Имали на този остров аселение колкото ние в България? Над 5 милиона? Къде са се побрали 5 милиона ?
Има, има Smile)) и малко повече са даже, а още толкова (говори се) са извън Сицилия и Италия. Аз не вярвам да са още толкова, но допускам за поне 1 милион.

Побират се да ти кажа, и не се усеща. Ние в БГ си се ширим на ниска гъстота на кв.м по принцип, е с изключение на София:)))

Цитирай

Smile  Таормина и Giardini-Naxos заедно ли са? Дистанция за пеша ли е ? И при двете гледам хубави плажове? Но Таормина май е по-далеко от плажа , отколкото Giardini-Naxos ?
« Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 17:01 от Bandiera rossa »
Цитирай

София

В Giardini-Naxos ни беше хотела, там попаднахме на поносима цена, със закуска, на брега на морето (и въпреки това тогава платихме най-скъпата си нощувка, сред всички 11 града, осемдесет евро за двама).

До Таормина обаче и двата пъти стигахме с кола (верно - 7 -8 минути, но пестяхме време). Малко е проблем с паркирането в Таормина - има преди началото на градеца един голям платен паркинг, и двата пъти там "хващахме" места....
Цитирай

В Giardini-Naxos ни беше хотела, там попаднахме на поносима цена, със закуска, на брега на морето (и въпреки това тогава платихме най-скъпата си нощувка, сред всички 11 града, осемдесет евро за двама).

До Таормина обаче и двата пъти стигахме с кола (верно - 7 -8 минути, но пестяхме време). Малко е проблем с паркирането в Таормина - има преди началото на градеца един голям платен паркинг, и двата пъти там "хващахме" места....
И аз така си го представям.
Месина ми се вижда най-скъпа за сега. Ужасни цени или поне обявените в порталите са 2х другите градове.
Ако се спре на паркигна при Таормина много ли има да се ходи из самото градче? Защото сме с ремаркета и те са тежкоподвижни  ooooh!
Цитирай

София

Ако се спрете на централната част и Театро Антико ди Таормина (Тетро Греко) - разстоянието е кратко, пътят е поносим, няма да натоварва никого. Градчето е разположено на няколко хълма, има денивелация, и зависи до колко искате всичко да разгледате. Ако сте планирали нощувка в околностите, опитайте - веднъж вечерта и веднъж на другата сутрин да поразгледате.

Няма да ви омръзне, обещавам!  Love
Цитирай

Мерси . ще питам пак за нататък.
Цитирай

Ето картинки от Етна, от преди 6 години, за ориентир, някъде 20-22 септември беше

Скрит текст :
На изхода на лифта, на 2500 м надморска височина

главния кратер

Ниските кратери от 2000 та година, до които се стига свободно пеша от паркинга на автобусите - Rifugio sapienza

Цитирай

София

Ако се спре на паркигна при Таормина много ли има да се ходи из самото градче? Защото сме с ремаркета и те са тежкоподвижни  ooooh!
Ako спрете на големия паркинг (той е малко по-отдалечен от Таормина в посока надолу), от него до горе, където е централната част има безплатен шатъл.
Цитирай

Sofia

Може ли информация за чекирането,предстои ми полет и изчаквам дано се изясни въпроса с въвеждането на л.данни,
Аз писах тук, за да се оплачат повече хора и да ни обърнат внимание. Вие оплакахте ли се на Уиз?
Цитирай

Ako спрете на големия паркинг (той е малко по-отдалечен от Таормина в посока надолу), от него до горе, където е централната част има безплатен шатъл.

супер! благодаря!
Цитирай

Ronald, много ви благодаря. Предложението за кола под наем го обмисляме. Но никога досега не сме ползвали такава услуга, защото моя мъж е противник на колите под наем- незнам обаче защо?! Имаме колега командировка в Сиракуза и евентуално той ще ни помогне оттам да наемем кола. Иначе от летището до Таормина ще ползваме обществен транспорт. А също и в околността на Таормина и трите Ачи-та. Между другото това ме подсеща да ви попитам, ако пътуваме с влак до Таормина, много ли е далеч самия град от жп гарата и как да се придвижим до центъра. Ох, сигурно до май месец ще ми възникнат още въпроси, затова моля да ме извините, ако ставам досадна!
Цитирай

Tаормина е в планината, но от плажа до горе има и лифт. От спирката на влака Джардини Наксос до там където по спомени е лифтът излиза в гугл около 2км. Със сигурност има и автобуси до горе. Градчето е много чаровно, ще ви хареса. От горе има приказна гледка към целия залив.

Ние сме се качвали и с кола, имаше един много голям паркинг на май 2 нива и места се намираха. Долу при плажа свободните паркоместа са голям проблем.

Имайте предвид, че плажът на Таормина е малък, каменист и много посещаван.... буквално съседът ти диша във врата. А плажът в Дж. Наксос е с пясък.
Цитирай

Много ви благодаря ???? ???????? bouquet! Сигурна съм, че Таормина ще ни хареса,защото Италия е невероятно красива страна!
 Благодаря на всички, които отговорихте до сега на въпросите ми smile3525
Цитирай

Аз писах тук, за да се оплачат повече хора и да ни обърнат внимание. Вие оплакахте ли се на Уиз?
Аз още не съм се чекирала,полета ми не е отворен ,но вие къде писахте или къде звъннахте да знам.
Цитирай

Фериботите пращат един е-маил с резервацията. Както при самолетите. Това ок ли е или искат там на място билет като билет .
На мен ми е малко мътна планировката около Сиракуза. Хем имат плажове, хем имат няколко неща за разглеждане наоколо 1/2 ден стига ли. Колко дена и къде ? По-към плажа или по в града? С децата имам в предвид. Ако се заседнем на плажа и ги паркирам в града за разходка дали ще е нужно голямо обикаляне ил инещата са концентрирани в един по-малък център или стар град ?  Околните град4ета става ли да се видят по 2 на ден или ще е много? Колко време ще трябва там?
Ако резервираме в селце с плаж (за да е близо за децата да ходят да играят) то кое да изберем Марцамеми? Или има по-добри предложения с по-добри селца/плаж4ета.
Ното/Рагуса по 1/2 ден за всяко от тях добре ли е ?
« Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 10:49 от Bandiera rossa »
Цитирай

София

В Сиракуза всичко е концентрирано на полуостров Ортиджа. Можете да го обиколите за половин ден. В близост до Сиракуза ce намира Неаполис с римския амфитеатър и Ухото на истината. В самата Сиракуза няма плаж. На юг започват плажовете - Fontane Bianche, Avola, Лидо ди Ното.
В Марзамеми също няма пясъчен плаж.
Възможно е да разглеждате по 2 градчета на ден. Можете да съчетаете Модика и Рагуза и примерно Ното и Марзамеми. В Модика ние ползвахме атракционно влакче, за да разгледаме по-бързо старата част.
Цитирай

София

В Сиракуза - Ортиджата (с дуомото) и Неаполис, както казха по-горе. Плажове няма, а за Марзамеми стига и час, има малък, донякъде пясъчен, но не много чист плаж. Водата е кристал обаче. Вие ще сте деца - 1 ден е достатъчен, пълен за това. Лично аз в Сиракуза посетих и новата катедрала, стигнах и до via Bulgaria, от любопитство само. Марзамеми също си струва, донякъде и Пакино, но само ако имате излишък от време.

На юг от Сикауза - Ното, задължително, както и Oasi Faunistica di Vendicari, ако искате плаж. Само че имайте предвид, че до същинския оазис е час път (пеша) под жаркото слънце, след което наистина - всяка вода ти се струва оазис, така че може и да не е ок за деца. Разгуза - с Разгуза Ибла (има денивелация – все пак се изкачвате към върха на хълма, отчетете това, ще сте с деца) също е отлично предложение!
Цитирай

Smile супер. Аз харесах на букинг това

Strand  Ferienhaus   Oasi sul Mare    
낍  Syrakus   (Zentrum: 6,1 km)  

или това

Ferienwohnungen   Casa Alice   
낍  Syrakus   (Zentrum: 2,4 km)

сега се 4удя за 2 ве4ери ли или за 1 и после това в Модика ...

Xurta Della Rua    

via Galfo 49, 97015 Modica, Italien

Т.е дали да се заседнем на едно място и да обикаляме наоколо или да се местим ...

« Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 12:06 от Bandiera rossa »
Цитирай

Модика е приказна вечер, няма да съжалявате ако останете една вечер там
Цитирай

Sofia

Аз още не съм се чекирала,полета ми не е отворен ,но вие къде писахте или къде звъннахте да знам.
Писах в два пъти в сайта на Уиз, в поле "Жалби". Вече минаха повече от 15 дни - отговор няма.
Цитирай

Писах в два пъти в сайта на Уиз, в поле "Жалби". Вече минаха повече от 15 дни - отговор няма.
Те се разсейват и не отговарят мисля,че преди години и аз писах и нямаше отговор.Чакат да звъним на импулсния телефон.Мисля преди време имаше стационарен ,на който отговаряха, ако някой го помни моля за съдействие.
Цитирай

аз не разбирам за какво е притеснението, но няма зна4ение и без това не мога да помогна с нищо, освен 4е намерих в една стара тема за уиз еър този постинг .цитирам :
Цитат
Телефонът на Wizz Air, на който звъня постоянно за абсолютно всякаква информация  Smile, е 491 704 8. Това е IP телефон, тоест не е импулсен. Има и още един - 937 38 26, но няма да ви се наложи да звъните на него, защото на първия винаги вдигат бързо.
Цитирай

Аз вчера чекирах и наистина не пита за лични документи, но си имаме съвсем добре изглеждаща бордни карти. Защо се притеснявате от проблеми на летището?
Цитирай

Велико Търново

Здравейте групичка, имам отчайваща нужда от помощта ви.Изчетох тази тема и част от старата, номи стана голяма каша в главата. Sad Моята кума иска да организирам кратка екскурзия до Сицилия за Рождения и Ден. Проблема, е че иска да е сега от 2 до 5 Април.Много съм притеснена и имам няколко въпроса към вас. Ще резервирам билети с Wizz Air до Катания, някой от вас вземал ли е кола под наем от летището и да се върне пак там? Разгледах един сайт за наем на коли, но не знам колко е надежден и как стоят нещата с горивото, кога се заплаща(с пълен резервоар ли се дава колата или как)?
Колко струва наема на кола ориентировъчно?
В колите има ли GPS, ако 'не' вие какво ползвате?
Ето сайта:
http://www.rentalcars.com/SearchResults.do?

За 3 нощувки къде е най-добре да отседнем, за да видим повече неща (освен Етна)?
Мислех се за района на Сиракуза...... newsm78
Моля ви да дадете идеи за хотелчета или апартамент на достъпни цени.
Дали да не отседнем всяка вечер на различно място ако сме с кола?
Притеснява ме това, че нямам време за подготовка и за това ви моля за съдействие  newsm70
Много се извинявам за нахълтването, и благодаря предварително за съдействието!

Цитирай

София

Надежден е сайтът ренталкарс, той обединява много компании за рент-а-кар. Обикновено ти дават колата с пълен резервоар и трябва да се върне с пълен, ако не е договорено друго. Нo това е най-изгодният вариант. Вземете и пълна застраховка за колата, за да нямате проблеми, ако се случи нещо да одраскате колата или друго. Ориентировъчно наемът е минимум около 30 € в зависимост от класа кола и застраховката. Можеш да провериш конкретни цени в посочения сайт. Обикновено блокират и някаква сума по кредитната карта. Може да е само за горивото, а ако нямате пълна застраховка и доста по-голяма сума. GPS могат да ви дадат срещу допълнително заплащане. Ние си ползваме личен GPS.
Цитирай

Здравейте,
има ли някой ползвал услугите на Екватор бг за Сицилия. Харесали сме си една оферта за юли, но бих искала да съм сигурна. Много ще се радвам ако някой сподели пътувал ли е с тази агенция и всичко било ли е наред?Приемам и съвети за други агенции, от които сте останали доволни.
Благодаря ви предварително.
« Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 21:43 от shandi »
Цитирай

Етна имала активност в момента. Май ще си я гледкаме от Катания https://www.sizilien-magazin.de/aetna-livecam-direkt-aus-catania_56645.html

И аз съм с въпрос: по празниците и уикендите дали бензиностанциите работят с каса с хора или с автомат за плащане ?

Работят ли заведения/супермаркети/маркети по празниците?

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-89 от 89 отговора