Искам да кажа ... (97)_21.11-27.11.

  • 52 680
  • 831
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11 718
Браво, какви сте умятни всички  Peace
Аз такива работи не умея.
Сал един шал направих, омърморих света и мисля това да ми е  Laughing

Жаки, мъчно ми стана от твоята история. Пък после и едно носталгично. Като бяхме малки повечето подаръци бяха такива книги. И доста често бяха надписани.
Не винаги беше от немотия, ами май повече от недоглеждане  Wink

# 241
  • Мнения: 22 036
Янтра, много са хубави картичките. Направо ти се възхищавам, че намираш време. Ти и миналата, или по-миналата година беше снимала, а и май изпращаше картички на съфорумки. Много е хубаво и, че организираш и децата.
Не. Не изпращам Simple Smile Спомняш си, защото казах, че с удоволствие ще получа, но ми е проблем да изпратя. И после снимах получените и благодарих тук Simple Smile Каквото произведа го усвояват трите коледни базара, нищо не остава за моя консумация Joy Joy Joy

Вярно, така беше. Ей, старост нерадост Simple Smile, помня нещо, ама не съвсем.

Метни адрес на лична. Картичка не мога да пратя, но календар с пожарникари винаги  Mr. Green.

# 242
  • Мнения: 1 207
При нас за първи път се очертава да има размяна на подаръци. Книги ще си разменят, ще теглят томбола кой на кого ще подарява, а всяко дете трябва да си каже каква книжка предпочита (на учителката, а тя после ще предаде инфото на подаряващия). Да видим как ще мине.

Подаряването на лакомства за моя син почти винаги е изключително разочароваща, защото обикновено се подаряват шоколади, а той не обича.

Имаме и коледен базар. Правят го в двора на училището. Различните езикови паралелки и секции си имат щандове и предлагат неща, типични за съответната държава. Пред немския винаги има най-големи опашки. 

Обичам да майсторя разни неща, но трябва да имам време и да съм в специално настроение. Покрай детето установих, че ме бива повече, отколкото си мислех. Малко ми липсва въображение, та първо гледам из интернет за вдъхновение, което ми дава някакъв първоначален тласък, колкото да ми дойде музата. Отделно, че обичам всякакви туткави неща, детайли за изкусуряване и пр. Така се заплесвам, че мога да откарам до сред нощ.

Ароматизаторите на Янтра изглеждат като меденки. 

Снощи се видях с приятел, с който по стечение на обстоятелствата не се бях виждала от юни месец (а се виждахме редовно, по веднъж седмично). Хубаво ми стана. Много малко истински приятелства създадох за 10-те години тук, та са ми ценни.

Вали при нас. Връщах се за чадър сутринта (а си мислех, че им е в колата).

# 243
  • Мнения: 4 841
Занимавах се активно с училищни изработки и съдействие за партита и базари до първата половина на пети клас. След това се саморазпуснах от този тип дейности. Честно да си кажа, натоварваха ме, защото не съм такъв тип "приложник". Обще взето давах идейния проект, осигурявах материалите, и след това контролирах действията  Twisted Evil

Иначе продължавам да съм член на училищното настоятелство към предишното училище на сина ми, и в родителската тройка на класа в сегашното му, но това е друго, и не го броя; с това ще продължа да се занимавам и след като завърши - въпрос на гражданска позиция е, а и обичам да се боря с институциите и статуквото.

Подаръци в училище не си правят вече в целия клас, миналата година се организираха по компании, както си общуват и извън училище. Това за мен е по-добрия вариант, по много причини.

# 244
  • Мнения: 10 634
А аз помня как една съученичка ни беше поканила на рожден ден почти целия клас. Отиваме ние в тях в двора - игри, лудеене, по едно време майка й се прибира и пред нас я пита - Мария, какви са тия деца? Тя се смути, заби поглед в земята и почна да обяснява - амиии, аз нали днес имам рожден деннн, та искахме да си играемм, та те дойдохаа, но аз не съм ги черпила, но ми донесоха подаръци. Кърши ръце, чупи пръсти, майката като почна да се вайка - ама как така ще ги каниш, аз имам само половин тава ориз, какво да ги черпя сега, само с теб ще се занимавам, марш веднага вътре. Прибра Марийка, а на нас ни каза - айде кой от къде е, отивайте си. Това момиче не дойде на другия ден на училище, минаха 2-3 дни и се появи. Всичко беше отшумяло, никой нищо не коментираше, но тя се срамуваше...
Реално погледнато майка й имаше право да се притеснява, бащата беше алкохолик и всички го знаеха какъв е, всички се и изненадахме, когато ни покани на рожден ден, просто детето е искало да празнува веднъж и то като децата.

# 245
  • Мнения: 6 304
Нещо подобно и на мен ми се е случвало - детето има рожден ден /1 година/, аз съм поканила съответните баба и дядо и чичо, сготвила съм /то колко ли съм можела да готвя де/ като за съответната бройка хора, и по едно време се звъни и пристигат още 4 възрастни приятели - мъжът ми минавал покрай тях и ги поканил. Без да ме уведоми естествено Crossing Arms

# 246
  • Някъде там
  • Мнения: 16 217
Моят пък мъж държеше да каним родата му до 9то коляно на рождените дни на децата..Като възроптаех казваше че това е празника който празнуваме само с гости и държи да е голям... ooooh! не спорех повече.
Добре че пораснаха децата иначе цели сватби правехме.
Ох направих 3 кутийки дулсе де лече.Отворих да опитам какво се е получило и сега съм през 5 мин до шкафа.Не мога да се сдържа.Умопомрачително сладко и вкусно ми е. Май за тортата ще правя нова партида ако и децата научат че има. Laughing

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Тоест вари кондензирано мляко?

# 248
  • Някъде там
  • Мнения: 16 217
Тоест вари кондензирано мляко?
Кукъра го вари,Янтре. Пуснах го на програма яхния за 2 часа и го забравих. Беше станало по гъсто отколкото очаквах.Но лидълското по принцип си е гъстичко.

# 249
  • Мнения: 22 499
Аз пък не го харесвам варено. И префърцуненото му име не харесвам. Simple Smile
То лидълското си е обикновено кондензирано мляко, рядко.
Най-добро за варене е гъстото кондензирано мляко, руската сгусчонка.


# 250
  • Мнения: 6 304
Аз си купувам от "Берьозка" карамелизираното мляко, като за човек с никакви кулинарни умения смея да твърдя, че тортата ми се получава доста добре Blush

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Спретесееееееееее! Аз съм гладна!

# 252
  • Някъде там
  • Мнения: 16 217
Аз пък не го харесвам варено. И префърцуненото му име не харесвам. Simple Smile

И на мен името ми е фръц  Grinning предпочитам сладко от мляко ама виж да си го хапвам с кеф не само харесвам.Карамела ми е любим вкус и аромат и няма как да не го харесвам .
Лидъл ми е най близо за това взимам от него.Нямаме "Берьозка.

# 253
  • Мнения: 22 499
Зузанка, показаното от мен го има в Тмаркет. Simple Smile

# 254
  • София
  • Мнения: 18 679
Намерете с търсачката в готварския една стара моя рецепта за млечни пастички с варено кондензирано мляко - майкоооо, няма такъв вкус Crazy Ето, сега ми се прияде! Ще трябва да си ги направя и пак да изям 1500 калории в повече! Много сте гадни Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт