Искам да кажа ... (97)_21.11-27.11.

  • 52 679
  • 831
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 18 036
Тонка, да е жива и здрава прекрасната Кати  Heart Eyes

Жаки, дъщеря ми правиха за вечерта на езиците скечове,  пародия на някаква латино сапунка, моята беше бременна с ролки и пеньоар /тъй ли се пише туй чудо Rolling Eyes/. Децата много се стараят и вживяват в такива творчески неща, някои артисти могат да си изядат дипломите просто  Laughing

Не правя коледни сладки, за Коледа сме винаги някъде на вила с голяма компания. Добре, че сме на работа чак на 3 януари  Wink

Последна редакция: чт, 24 ное 2016, 09:38 от raja_nikol

# 346
  • Мнения: 10 634
Тонка, честит празник! Да е много здрава и все така нахилена Simple Smile Голяма е красавица, а косата й е страхотна  Heart Eyes
Честити да са Катетата, здрави, усмихнати и щастливи!
Какво толкова пазаруват от тоя Лидл и аз се чудя, като винаги когато съм отишла е имало доволно от всичко, ама сутрин е митинг пред магазина newsm78
За отбиване не мога да кажа нищо, моето дете беше образец за бебе - не се будеше през нощта, изключвам при някакво неразположение и ваксини.
Алечка, ударно вземай нещо и дано се повлияе и пресече.
Коледни сладки и аз не правя. Миналата година повлияна от форума и коледните теми направих меденки. Сама се мъчих с тях поне 2 седмици, вече ми бяха втръснали - кой какво яде, аз меденки. Моите хора опитаха по 1-2 и до там. Тиквеници също не правя, почти никой не яде и пак на мен се пада, а и аз не си падам особено по него. Всъщност правя тиквеник на Бъдни вечер, в малка тавичка, колкото заради обичая.

# 347
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Честито на Катето! Пожелавам ѝ Тъга да се проявява много рядко, само за да помогне на Радост да бъде отново тя.

Като бяхме на гости на приятели в Твърдица този уикенд и си философствахме за живота, вселената и всичко останало, много настойчиво ми препоръчаха филмчето "Отвътре навън", анимация, много психологическа, много хубава. Гледайте непременно! От там ми е вдъхновено и пожеланието.

# 348
  • sofia
  • Мнения: 8 953

Какво толкова пазаруват от тоя Лидл и аз се чудя, като винаги когато съм отишла е имало доволно от всичко, ама сутрин е митинг пред магазина newsm78
Днес са някакви дървени играчки, които са на добри цени. Много добре изглеждаха, чак ме е яд, че нямам малки деца  Simple Smile Другата седмица ще има някакви дървени влакчета и релси.
Иначе аз отидох за прясно мляко за кафето в работата. А ранният час е благодарение на ранното започване на учениците  Laughing Редовно пазарувам преди работа.

# 349
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Здравейте.

Докато сме още на сладка вълна- онзи ден направих една тава баклава. Да не си помислите, че към момента има останало нещо! Занесох мъничко на един колега, че отдавна ме врънка да му правя; останалото просто е ометено до трохичка, нищо, че тавата не беше от малките. Имах останали малко орехи и успоредно с баклавата направих и ореховки. ММ ги омете още същата вечер, с ванилов сладолед  ooooh! Та при нас здраво се яде. Слава богу, добре, че и ММ е с глисти, както казва Белинда, че не знам с това ядене, ако не му беше такъв метаболизмът, на какво щеше да прилича!

Сандо, какво точно очакваш да му се надуе на тиквеника  newsm78 Не се ли прави с готови кори, аз поне друг никога не съм правила.

Аз планирам една разходка до Аликанте днес; има голям магазин на Найк, където всеки последен четвъртък от месеца правят огромни намаления и си купуваме маратонки по 10-20 евро. Та ще вървим да вземем малко коледни подаръци  Laughing Утре е и Черен петък, повечето магазини направиха цяла седмица "черна", та само пари да имаш.

# 350
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142

На Белинда саво едни палчета да стисна и Лятото да отразя, че много им се радвам, че вече са там и са заедно. Колко бързо минава времето-все едно вчера питаше Прага или Берлин.


И аз така. Стискам палци на Белинда, а за Лятото си мисля много - такава основна промяна си е голямо приключение за цялото семейство. Но е вълнение и нова надежда и вярвам, че ще са щастливи там.

Марипоза, знам само един метод, и то бабешки - четка за дрехи под блузата. Когато трябваше да отбивам моето дете ми го казаха и аз много се възмутих, а и тогава много мразех всякакви бабешки илачи и съвети. Обаче свърши работа, макар че го приложих  с отвращение.

# 351
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Да е честита прекрасната Кати! Все така усмихната да бъде! Тонка, личи си, че искрено се усмихва, от сърце, не е само да позира за снимката...и какво дяволито пламъче има в очите  Laughing Ех, ще има съкрушени младежи  Crazy!
Честит имен ден и на Екатерина и ако има други именячки, да им е весел празникът! bouquet
Ванини,как сте,душко? Здрави ли сте? Виктор и Алина слушат ли  Crazy?

# 352
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Тонка, да ви е здрава именичката bouquet
Здраве и щастие на всички Кате-та Hug

Белинде, стискам и аз палчета всичко да е наред Hug

Марипоса, освен с шише или залъгалка newsm78
Дреб се отказа сам на година и 5 месеца, малко след като тръгна на ясла. Беше останало вечерното за заспиване и сутрешното към 5.

И у нас се яде много. То с трима мъже, двама от които - подрастващи, какво да е друго  Crazy
Дребният се е наточил да прави коледни сладки с новия миксер, та купихме от Джъмбо формички.
Миналата година добре се справихме с арменските сладки за училищния базар. Тази година не знам още нито кога ще е, нито какво ще правим. Иначе не съм им забранявала да си купуват и да ядат от базара. Не виждам нищо притеснително.

"Отвътре навън" е страхотно филмче. Бих го гледала пак Simple Smile

# 353
  • Мнения: 11 988
  Тони, честита ти именичка! bouquet

Здраво,дете, здраво име, здрави и весели дни в семейството! Много е красиво това дете, приличана принцеса с тези разкошни коси!

Честит имен ден и на всички момичета с името Екатерина, Катерина, Катя , Катрин и производните . Този празник е много хубав и съм чела,че някъде е професионален празник на шивачки и дизайнери, така че ако има такива и те са поздравени! Някога са правили шествия, облечени в зелено и жълто, това са цветовете на днешния ден Simple Smile Но предполагам,всичко това е католическа или протестантска традиция, който знае повече- да сподели!

За коледните сладки- аз много обичам сладки, кексове, особено домашни. Но не намирам много време.

На два пъти съм правила АКК по рецептата на Джемма.Става много сполучлив, няма никакви тънкости, но е пипкава работа.

Миналата година правих с детето някакви сладки от тетрадка на Longman. Идеята беше да се научат нови думи на англ. език. Обаче  сладките- човек може да убиеш с тях Embarassed

Имах една много хубава рецепта, но я загубих. Беше ми я дала бившата свекърва на една моя приятелка.
Само това си спомням/ дали не съм питала пак в някоя от темите?/ Брашно, кис.мляко,имаше свинска мас, амонячна сода, но от кое- колко не помня. Тестото ставаше маслено и се изрязваха кръгчета. Вътре се слагаше различно сладко и като се прегънат кръгчетата на две, притиска се с вилица и  наподобява мидичка. Друга част от тестото- пак на кръгчета- и се слепят по две, като едното е с дупка и пак -различен конфитюр. Много ефектни, а различното сладко/конфитюр придава и различен аромат. Но загубих безвъзвратно тази рецепта, мин. година я търсих- няма я никъде.

Най-хубавият момент за мене е не самата Коледа, а свободните дни след това. За съжаление, тази година липсват такива. През тези дни гледаме филми ,четем си книжки с детето. А ако остана за час- два сама си подреждам моето пиршество- летния ликьор от горски плодове, някакви домашни сладки/кекс и голяма чаша кафе. Край елхата, с любим филм или книга- чудно ми е! Simple Smile

# 354
  • Мнения: 39 612
Кате, да си жива и здрава и ти! Весело изкарване и много подаръци пожелавам!

# 355
  • Някъде там
  • Мнения: 16 217
Добро утро!
Тони много щастлива здрава обичана и обичаща именичка  ти желая.
Честит празник на всички празнуващи,много здраве ви желая.
Аз съм от тези за които кухнята е страст и любов.Обожавам да съм в нея.Добра домакиня не съм,признавам си.Тоест върша всичко щото се налага,няма кой друг да ми го свърши.
Храната е голямата ми любов. Не съм кой знае какъв гений но щом домашните и хората за които я приготвям я обичат значи съм добра. Grinning (умря циганката). Татко беше професионален готвач.Майка готвачка в заведение беше докато се пенсионира,е как да не обичам да готвя. Но обичам всичко различно от ежедневните манджи..те са ми скучни. Grinning
Сладки сладкиши и прочие правя всякакви,и има кой да ми ги яде.В къщи здравословното е вкусното. Grinning тоест и пържа и тестени неща правя и всякакви сладки неща.
Може би ако работех извън къщи нямаше да е така.Сега успявам да съчетавам работата с готвенето и за това готвя по много. Моите не ядът храна повече от веднъж на ден,най много два пъти и то на следващия ден.И гледам винаги да има нещо приготвено.
Сладките ще правя след първи постепенно.Правя много видове по 2 дози да има разнообразие.Само меденките са повече че те са най трайни,  и може да останат и за след празниците.

# 356
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Честит имен ден на Катето! Да е здрава и щастлива!
Не мога да видя снимката от офисния компютър  Crossing Arms

Честит празник и на всички Катета!
У дома се яде като за световно, но ние сме си много народ - 4 възрастни, 5 деца, от които четири са подрастващи лами.

Днес ще правя две торти - за офиса и за вкъщи.
Ето тази френска селска торта е лесна и лека:
Скрит текст:
Тесто:
    100 г масло(или маргарин,или олио)
    2 яйца
    1 и 1/2  ч.ч. брашно (чашата=220 мл)
    1/2 ч.ч. захар
    2 с.л. мед(аз сложих почти 3)
    1 ч.л. сода бикарбонат

     Крем:
    800г заквасена сметана (в оригиналната рецепта е само 500 г,но определено това не е достатъчно)
    2/3 ч.ч. захар (в оригиналната рецепта 1/2 ч.ч.)
    100 г орехи(аз сложих повече и ги препекох предварително)
    шепа сушени сливи(около 100 г),които трябва да се накиснат в гореща вода за 1-2 часа(тортата се получава много вкусна и без тях,но те страхотно обогатяват вкуса й,така че вие си преценете Wink )
    1 ванилена захар(от мен)

    В метален съд смесваме меда и содата бикарбонат,слагаме съда на тих огън.Сместа трябва да започне да се пени и да придобие ярко жълт цвят(около 2 минути или малко повече).Дърпаме сместа от огъня и към нея постепенно прибавяме маслото и останалите продукти,като бъркаме много хубаво.
   Брашното се прибавя постепенно.Може да ви се наложи да не използвате цялото количество брашно.Сместа се получава с консистенция на гъста заквасена сметана.
   Печем не умерена фурна  в намаслена и поръсена с брашно тава( авторката пише 20 минути,но аз пекох доста по-дълго,като го сложих не в загрята ,а в студена фурна.Ако вашата фурна е по-силна,препоръчвам и вие да направите същото,иначе блатът ще загори без да се изпече отвътре. Naughty).
  Готовността се проверява с дървена клечка.
  Готовият блат се срязва на две.
  Tавичката,в която пека,е сравнително малка,с диаметър на дъното 23-24 см. Peace

  За крема.Заквасената сметана се смесва със захарта.Добавя се и ванилия.Изчаква се ,захарта да се разтвори.
  Добавяме 2/3 от смлените орехи към крема.
  Промазваме с крема долния блат,добавяме нарязаните на парченца сини сливи,опитваме се леко да ги замажем с крема.
  Слагаме горния блат.Добавяме останалите орехи към останалия крем.Покриваме с "по-ореховия" крем и горния блат.
  
   Тортата се украсява със смлени орехи(може и с настърган шоколад).
Аз не слагам сливи.

# 357
  • Мнения: 22 036
Тонка, да е жива и здрава Кати и все така лъчезарна. Представям си как се радва милото дете на новата стая Simple Smile.

Живи и здрави всички други празнуващи.

Белинда, да си почиваш и стискам палци да премине.

# 358
  • Мнения: 3 868
Честито на малката Кати, на Екатерина и всички, които празнувате днес! Бъдете здрави!
Гена, добре сме. Децата, като за две са послушни, мога да кажа. Да чукна... Благодаря, че попита.
На Марият да кажа, че все още чакаме 30 зъба.  ooooh!

# 359
  • Някъде там
  • Мнения: 16 217
Вася, прати към мен, ще се помъча с удоволствие. Mr. Green
Благодаря ви за идеята за торти! Иска ми се да е класическа - с блатове и крем с варено кондензирано мляко Thinking. Малката хала не е захранена с прясно мляко обаче. Би ли могло да се замени с кокосово, бадемово?
От 4ч съм будна Shocked, не миа да свикна още.
Лято а кисело?
Ето тази торта моите много харесваха като малки.
Скрит текст:
Торта с кисело мляко
за блата:
4 яйца
1 ч. ч. захар
1,5 ч. ч. брашно
1 бакпулвер   за крема:
2 кофички кисело мляко
2 ч. ч. пудра захар   за гарниране:
плодове по избор (ягоди, киви, банан)
Блатът се приготвя, като яйцата се разбиват със захарта, след което се прибавя брашното и бакпулверът. Пече се в предварително намаслена тавичка на 180 градуса
Готовият блат се разрязва на две части. Едната част от блата се залива с 1 кофичка кисело мляко, в която е разтворена 1 ч.ч. пудра захар. Нареждат се плодове по избор, след което се поставя втората част от блата. Залива се с другата кофичка кисело мляко с пудра захар и се украсява с останалите плодове.
Охлажа се няколко часа в хладилник.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт