Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -53

  • 119 605
  • 740
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 064
И ние търсим картини и пообиколихме няколко галерии в София. Ще ви пусна малко по-късно една стена вкъщи за консултация. Искам да й сложа нещо - мъжът ми предпочита някакъв стикер, а пък аз съм леко скептична към стикерите извън детските стаи и искам да я покрием с рамкирани рисувани картички от различните ни пътувания. Според него пък ще стане претрупано, защото картичките ще са десетки.

Питането ми е по-различно - какво мислите за винтидж / erased motif килимите? Аз все повече и повече клоня към голям дебел вълнен erased motif килим, но нещо не намирам снимки на такива интериори в Интернет, а само конкретни килими.

Сигурно ще минем идната седмица през БиоКарпет, предложиха ми да ми донесат 3-4 килима вкъщи и да преценя на място кой стои най-добре. Лошото е, че мъжът ми не харесва особено тези винтидж килими, изглеждали му избелели и смята, че ще стоят нелепо, след като им мине модата. Сигурно е прав, но ако моля, пуснете ми красиви снимки на такива интериори от Интернет, че да го спечеля за каузата.  Laughing Аз съм сигурна, че искам такъв, та дори и да го сменя след някоя и друга година, много са ми легнали на сърце. Даже съм съгласна постер да лепна в коридора, а не картички, в името на килима.  Mr. Green

# 136
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Скрит текст:


Този тип килими ли?

# 137
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз да пусна one line drawing

Струва ми се много елегантно, на голямо бяло паспарту, а най-хубавото е цената, според мен може да се разпечатат на А3 и рамкират, периодично да се подменят. Могат да се поставят като тематична група - животни, балерини...
Скрит текст:




Да не забравяме и Ротко 

Много лесно може да стане DIY Mr. Green

Макарон аз съм с теб, харесвам ги, но наистина мъжете не ги намират уместни, уж нов килим купуваш пък избелял:)

# 138
  • Мнения: 5 064
Да, точно такива. Представям си килима с елементи в жълто и синьо/тюркоаз на фона на светлобежово. Ето някакви, които цветово не пасват точно на стаята, но ми харесват много.
Скрит текст:




# 139
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Докато обсъждаме килими, да ви припомня моя проблем с прозореца в кухненската част на кухньо-хола. Плотът е буквално в прозореца, и не знам какво да измисля  Close Свалих едно перде от другата част на стаята и го закачих на релсата.
Светлината пак ми е ужасна, но ето къде ми е проблемът - до плотът и мивката. Няма как да се сложи перде. Изглежда странно, скрива светлината повече от необходимото и не знам какво да правя. Тук спрях осветлението като че ли за по-добър изглед, не се получи. Но пак се вижда, че няма как да го напъхам пердето зад шкафа. Когато пердето е на другата страна изглежда добре, или поне на живо ми харесва.

 Crazy Crazy Crazy Не ми се слага щора. Не искам и къси пердета, ще стои странно на останалата част от помещението с дълги завеси... Драма  Mr. Green

# 140
  • Мнения: 1 597
Josellyn,  Не виждам проблем пердето да е на другата страна, не до умивалника.  Къси передта в никакъв случай, а щори не виждам защо да не е възможно. Според мен и щори ще стоят добре.

# 141
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 916
На другата страна е ок, но защо имаш и черно/тъмно перде. Така зрително очертаваш пространството. Сложи повече бели пердета и ще стои богато и ще внася и аристократизъм ( последното ако са по-дълги от нормалната височина)

Последна редакция: пт, 30 дек 2016, 21:38 от Titina

# 142
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И на мен ми харесва с бели пердета! Титина го е написала, дъъъълги, да се диплят по пода и някакви мнооого прозрачни снежно бели.

# 143
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз бих сложила щори и бих оставила само бялото перде.

# 144
  • Мнения: 41 802
Едни щори тип "роло" и над тях прозрачни пердета ще е супер.

http://www.dogramite.com/assets/dogramite/images/%D0%A0%D0%BE%D0 … %BA%D0%B0%201.jpg

http://www.bg.all.biz/img/bg/catalog/137567.jpeg

Има ги и бели, и в цвят. Не мога да преценя вашия цвят, но май е нещо като златен дъб. Ролпласт имат такива. Има и различни модификации.

# 145
  • Мнения: 228
я да ви посъбудя малко след празниците




Честита Нова 2017 година. Нека бъде изпълнена със здраве , а след това с вдъхновение и реализирани проекти!

...и понеже почивните дни бяха прилично много и имах достатъчно  време си поиграх с една програмка за моите интериорни задачи. Да ви споделя какво сътворих

Скрит текст:
спомняте си ситуацията в къщи може би

и понеже тв то задължително ще е на стената до камината се чудех как да балансирам стената с камината. Дали ще е добре да
1.сложа по-голям постер или някаква черно бяла снимка или цветна картина,

2. или да пребоядисам стената в тъмно синьо-сиво или
3.да сложа някакви тухлени тапети.

освен това единият ъгъл стои много гол. Имаме някакви налични мебели, които мислех да преправям. Но тази идея вече не ми харесва . Така, че все едно няма мебели.

всъщност от прозорци и врати има само една стена , на която да се сложат мебели за съхранение.


та приемам идеи за всичко, което може да се направи . стаята е с размери приблизително 5/3.4

Последна редакция: чт, 05 яну 2017, 21:52 от Tatti

# 146
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Грозде, наистина празният ъгъл олеква и се получава струпване в другия край. Как ти се струва едно хубаво кресло с висок лампион? Не мога да преценя останалото място, но може и малка библиотека или масичка да се оформи нещо като кът за четене, ако мястото позволява и нещо като малък офис. Аз имам голямо желание за едно такова кресло, но нямам място.
Скрит текст:
















Над камината може да се сложат два рафта, ще оберат разликата до стената и според мен може добре да се получи, като ниша, на тях да редиш неща, постери, снимки...

Скрит текст:


# 147
  • Мнения: 228
Дорис, много ми харесват предложенията с място за четене , но никой в къщи не чете седнал на стол и на специално място , това се случва в леглото или на дивана, иначе имам едно кресло тип поанг.

# 148
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Дорис, много ми харесват предложенията с място за четене , но никой в къщи не чете седнал на стол и на специално място , това се случва в леглото или на дивана, иначе имам едно кресло тип поанг.

Ами то името му такова Simple Smile Иначе един поанг, ако имаш и поставка за крака, супер е за гледане на ТВ,  мисля, че ще има видимост, а и разкъкване на тел, таблет... Понякога меката мебел е заета от изтегнали се Simple Smile

Поанг е много хубав стол, много ми е ергономичен, аз мисля да си взема по-евтина версия от Юск за спалнята.

# 149
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Ох, Дорис, какви скандинавски красоти си показала  Heart Eyes
Аз също бих сложила там в ъгъла голяма библиотека (с или без кресло), иначе би ми стояло доста празно. Ако имах подобна стена задължително бих направила библиотека у дома, но нямам...

Общи условия

Активация на акаунт