Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 241
  • 763
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 255
Момичета, много моля, който разбира да чи даде мнение за тази машина
Мебелистът настоява за нея защото само  тя можела да се монтира без лайсни или отвори отдолу, не го разбрах точно, но иска тази.
Аз досега съм била със Смег и съм много доволна, от Аристон нямам никакви наблюдения, нито пък някой познат няма. И сега се тревожа да не е някоя, дето не мие добре и да се видя в чудо...
Като гледам по описанияа на няколко сайта - има само 2 температури - 40 и 70. средно положение няма. Освен това е за 14 комплекта пък с 11 литра вода мие, не знам дали е достатъчно, някак си малко ми се струва за толкова комплекти. Аз не бих я взела. Не знам за какви лайсни ти говори. Ако става въпрос за страничните, които изолират дървения шкаф, в който ще бъде поставена - не се съгласявай така да я монтира, защото горещата пара ще ги развали и раздуе. Всяка миялна има нужда от такива. Ако пък е за други лайсни - не знам. Питай го за какви лайсни става въпрос точно и ако искаш пусни въпрос в темата за кухните. Там има мебелисти, които разбират от монтаж на кухни и биха ти дали адекватен отговор.
След като сте били доволна от Смег,няма да харесате Аристон.Смег са фирма с традиции и електроуреди висок клас,която още не е погълната от "големите"и качеството и е високо.Същото качество бяха Gassfire- италиански и Rosier-френски преди да бъдат купени.При миалните машини вратата се отваря напред.Лайсната има "аванс" в зависимост от дебелината на вратата с дървената/мебелна/ вратичка.Мястото е с 1.5-2.2;2.5см. по-ниско.Аз бих заложила на Смег за полувграждане като тази:
https://www.technohit.bg/products/2015/11/17/sdomiyalna-za-poluv … k-smeg-pla6445b2/
или друга от този клас уреди.

Последна редакция: вт, 25 апр 2017, 20:03 от nellca

# 406
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз не видях момичето да е споменавала, че иска за полувграждане, още по-малко пък с транспортен дефект. Да не говорим, че показания модел е за 13 комплекта, а ползва само 9,5 литра вода, което за мен е изключително малко. Икономична е , но не е ясно на каква цена.
Относно отварянето на врата си е до модел. Всички се отварят напред, но за целта някои се повдигат в долната част нагоре, докато се отваря вратата, която не се забелязва защото го правят пантите, а реално врата се издърпва с ръка на по посока нормално отваряне. При други не е така. Но това е от значение за мебелиста, а не за ползващия кухнята.

# 407
  • Мнения: 255
Аз не видях момичето да е споменавала, че иска за полувграждане, още по-малко пък с транспортен дефект. Да не говорим, че показания модел е за 13 комплекта, а ползва само 9,5 литра вода, което за мен е изключително малко. Икономична е , но не е ясно на каква цена.
Относно отварянето на врата си е до модел. Всички се отварят напред, но за целта някои се повдигат в долната част нагоре, докато се отваря вратата, която не се забелязва защото го правят пантите, а реално врата се издърпва с ръка на по посока нормално отваряне. При други не е така. Но това е от значение за мебелиста, а не за ползващия кухнята.
Вижте госпожо/це даденият линк е произволно избран като добро качество с тр.дефект /може да е минимален/.Ценовият клас е близък до този на цитираният.Смег има уреди и без тр. дефект,стига да искате и да можете да платите:
http://smegbg.com/
Аристон са нисък клас и дървени електроуреди.Аз самата ползвам Gassfire и ако ги сменявам ще бъдат или Смег или Сименс.Вижте техническите показатели.Може и Франке,но швейцарците са добри при часовниците ,не в кухнята.

# 408
  • Мнения: 541
Здравейте , с две думи проблема ми е , че след която и да е програма по съдовете остава малко пяна  newsm78

Скоро смених квартирата и нямам идея от кога е съдомиялната и как са се грижили за нея . Почистих филтри и перки , на празна машина пусках специален препарат за поддръжка и почистване , не свети индикатор за сол - не съм слагала . Използвам таблетка на Finish Quantum Max и всички съдове излизат толкова чисти и лъснати , че даже и като нови не са били така , но на места има малко останала пяна и се налага всичко да го изплакна на ръка и някои чаши или прибори да полирам .

Някой имал ли е такъв проблем ? От препарата ли може да е или машината има проблем ?
машината за колко комплекта е или поне колко е голяма - кубче, 45см, 60 см.? Да не би да и идва вповече препарата?

Измерих я 45 x 70 см е . Таблетките ми са в разградимо найлонче и не могат да се разделят . Много добре измиват и ми се иска тях да ползвам , а не например Finish classic които се комбинират е течен препарат ... или тази съдомиялна не е за толкова силни таблетки

# 409
  • Мнения: 960
etty775 , bouquet
Благодаря за съветите. Тези дни, по Коледа ще подкарам и моя Евролукс. Laughing
Аз нямах тестер за водата . Някой беше писал, че продават в аптеката. newsm78
Фабрично е настроена на 4.
Знам, че при нас водата не е мека, но точно колко е.
За уран-дано няма. Wink

# 410
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте , с две думи проблема ми е , че след която и да е програма по съдовете остава малко пяна  newsm78

Скоро смених квартирата и нямам идея от кога е съдомиялната и как са се грижили за нея . Почистих филтри и перки , на празна машина пусках специален препарат за поддръжка и почистване , не свети индикатор за сол - не съм слагала . Използвам таблетка на Finish Quantum Max и всички съдове излизат толкова чисти и лъснати , че даже и като нови не са били така , но на места има малко останала пяна и се налага всичко да го изплакна на ръка и някои чаши или прибори да полирам .

Някой имал ли е такъв проблем ? От препарата ли може да е или машината има проблем ?
машината за колко комплекта е или поне колко е голяма - кубче, 45см, 60 см.? Да не би да и идва вповече препарата?

Измерих я 45 x 70 см е . Таблетките ми са в разградимо найлонче и не могат да се разделят . Много добре измиват и ми се иска тях да ползвам , а не например Finish classic които се комбинират е течен препарат ... или тази съдомиялна не е за толкова силни таблетки
Таблетката й идва в повече, т.е. дозата й идва в повече. Една таблетка /капсула/ е за 60 сантиметрова миялна, а тоята е 45 сантиметрова. Препоръката ми е да ползвате гел или прах за точно дозиране.

# 411
  • Мнения: 541
Благодаря , значи ми трябва гланц и прах или течност за отделението където се слага таблетката . Ще пробвам може би и двете да преценя кое ще е по - добрия вариант , но няма да изхвърля тези таблетки , ще си плакна след миене докато свършат таб  Laughing

# 412
  • Мнения: 132
Скрит текст:
Здравейте , с две думи проблема ми е , че след която и да е програма по съдовете остава малко пяна  newsm78

Скоро смених квартирата и нямам идея от кога е съдомиялната и как са се грижили за нея . Почистих филтри и перки , на празна машина пусках специален препарат за поддръжка и почистване , не свети индикатор за сол - не съм слагала . Използвам таблетка на Finish Quantum Max и всички съдове излизат толкова чисти и лъснати , че даже и като нови не са били така , но на места има малко останала пяна и се налага всичко да го изплакна на ръка и някои чаши или прибори да полирам .

Някой имал ли е такъв проблем ? От препарата ли може да е или машината има проблем ?
машината за колко комплекта е или поне колко е голяма - кубче, 45см, 60 см.? Да не би да и идва вповече препарата?

Измерих я 45 x 70 см е . Таблетките ми са в разградимо найлонче и не могат да се разделят . Много добре измиват и ми се иска тях да ползвам , а не например Finish classic които се комбинират е течен препарат ... или тази съдомиялна не е за толкова силни таблетки
Таблетката й идва в повече, т.е. дозата й идва в повече. Една таблетка /капсула/ е за 60 сантиметрова миялна, а тоята е 45 сантиметрова. Препоръката ми е да ползвате гел или прах за точно дозиране.
Здравейте, аз от скоро също съм с 45см. съдомиялка и съм използвала до сега 3 вида таблетки: Сомат голд, Фейри и Финиш куантум. И от трите вида съм доволна и не съм имала такъв проблем, като Фейри са също за използване с опаковката и си слагам по цяла таблетка.


Може би гланца моят е Сомат или солта/ трябва да е едра/ моята е Медикс.

# 413
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Скрит текст:
Здравейте , с две думи проблема ми е , че след която и да е програма по съдовете остава малко пяна  newsm78

Скоро смених квартирата и нямам идея от кога е съдомиялната и как са се грижили за нея . Почистих филтри и перки , на празна машина пусках специален препарат за поддръжка и почистване , не свети индикатор за сол - не съм слагала . Използвам таблетка на Finish Quantum Max и всички съдове излизат толкова чисти и лъснати , че даже и като нови не са били така , но на места има малко останала пяна и се налага всичко да го изплакна на ръка и някои чаши или прибори да полирам .

Някой имал ли е такъв проблем ? От препарата ли може да е или машината има проблем ?
машината за колко комплекта е или поне колко е голяма - кубче, 45см, 60 см.? Да не би да и идва вповече препарата?

Измерих я 45 x 70 см е . Таблетките ми са в разградимо найлонче и не могат да се разделят . Много добре измиват и ми се иска тях да ползвам , а не например Finish classic които се комбинират е течен препарат ... или тази съдомиялна не е за толкова силни таблетки
Таблетката й идва в повече, т.е. дозата й идва в повече. Една таблетка /капсула/ е за 60 сантиметрова миялна, а тоята е 45 сантиметрова. Препоръката ми е да ползвате гел или прах за точно дозиране.
Здравейте, аз от скоро също съм с 45см. съдомиялка и съм използвала до сега 3 вида таблетки: Сомат голд, Фейри и Финиш куантум. И от трите вида съм доволна и не съм имала такъв проблем, като Фейри са също за използване с опаковката и си слагам по цяла таблетка.


Може би гланца моят е Сомат или солта/ трябва да е едра/ моята е Медикс.
Възможно е способностите на машината /разпределение на дюзи за вода, налягане на вода, разположение на кошници и перки и т.н./ да имат високо качество на изпълнение, да са преценени добреи за това съдовете да изглеждат добре. За проба дали всичко е измито може да пробвате да изплакнете измита в миялната чиния /или друг съд/ и ако при плакненето под чешмата няма хлъзгавост и засъхнали остатъци от препарат значи е измит препарата. На доста места съм чела, че 1 таблетка е за 60 см. машина, а и имам приятели с 45 см., при които 1 таблетка идва вповече. Така че не е изключено 45см. машина да се справи, но е по-рядко срещано.

# 414
  • Мнения: 12 984
Бях при майстора и поисках да ми покаже какво има предвид, като настоява за Аристона, показа ми, става дума за един луфт между лайсната, която закрива крачетата на шкафовете и долната страна на вратичката около половин см, или малко по малко. При всички освен при Арстона го има този луфт, така си е монтажната схема  според него. Да но мен не ме дразни толкова и няма да рискувам, ще си взема Смег най вероятно. Наш приятел, който продава техника каза, че Арсотон и Индезит държат първенство в класацията за най- развалящи се уреди, че са нисък клас и не ги препоръчва по никой начин, не знам до колко е вярно, но предпочитам да го послушам.

# 415
  • Мнения: 78

Здравейте , предстои ми закупуване на съдомиялна  . Искам да е 12-13 комплекта , свободностояща до около 650 лв. Каква бихте ми препоръчали?
 Какво е мнението ви за тази и проблем ли е , че няма защита от преливане?
http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher … -28330-W/p/68

# 416
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 024
Жаки , точно  Peace
Взимаш си машинка , от която си доволна или подобна, а не майстора препоръката.
Все пак ти ще я ползваш и ако ти дава проблем , ти ще й береш ядовете.



Здравейте , предстои ми закупуване на съдомиялна  . Искам да е 12-13 комплекта , свободностояща до около 650 лв. Каква бихте ми препоръчали?
 Какво е мнението ви за тази и проблем ли е , че няма защита от преливане?
http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher … -28330-W/p/68


Не се отваря линка.

# 417
  • Мнения: 255
Бях при майстора и поисках да ми покаже какво има предвид, като настоява за Аристона, показа ми, става дума за един луфт между лайсната, която закрива крачетата на шкафовете и долната страна на вратичката около половин см, или малко по малко. При всички освен при Арстона го има този луфт, така си е монтажната схема  според него. Да но мен не ме дразни толкова и няма да рискувам, ще си взема Смег най вероятно. Наш приятел, който продава техника каза, че Арсотон и Индезит държат първенство в класацията за най- развалящи се уреди, че са нисък клас и не ги препоръчва по никой начин, не знам до колко е вярно, но предпочитам да го послушам.
Купете си Смег.Нивото на предпазната лайсна се "сваля"по-ниско за да не възпрепятства хода на вратата.Не се вижда.Вижте и това:
http://www.asko.com/it/lavastoviglie
2010г. ги купиха Горенье,но за Италия и др.страни качеството е различно.

# 418
  • Мнения: 2 420
Аз пък четох (в немски форуми) доста негативни отзиви точно за Смег.
Исках в началото такава, а после се отказах.

# 419
  • Мнения: 12 984
Мирела, настоящата ми е такава и е без никакви забележки. Аз като си харесам някоя фирма и съм доволна, не обичам да експериментирам.

Бош също ми предлагат, но нищо тяхно не съм имала и нямам наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт