Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 251
  • 763
  •   1
Отговори
# 210
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Ох, блазя ви колко сте напред с материала.
Никога не бях ползвала съдомиялна.
И реших да взема преди 6 месеца - купих от магазин за втора употреба Exquisit EGSP 100 E/B с претенция да е немска на много прилична цена, чисто нова. Дадоха ми ръководство на немски и... дотук. Нямали българско.
Изобщо не мога да се оправя, гледам я като абориген вече 6 месеца, страх ме е да не изпочупя посуда или самата съдомиялна.  Sob

Някой може ли да помогне с ръководство на български език или поне на руски?

iv6 не и се плашете Laughing пробвайте я първо с няколко стари чиний които може да прежалите.Аз по моя вина недоглеждане на настройките на сол и гланц съсипах доста чиний и чаши.Разбира се и неподходящи таблетки....Купете си на бройка различни таблетки докато установите кои са вашите или течен пр-т и действайте смело.На мен съветите от групата мн. ми помогнаха!

# 211
  • София
  • Мнения: 452
Оууу! Това с настройките на солта и препарата... направо ми звучи като управление на самолет. Аз неблагоразумно изхвърлих всички стари чинии и чаши, защото исках след ремонта да започна начисто. newsm61

# 212
  • Мнения: 1 355
Викни някоя приятелка да ти обясни, друго не се сещам.

# 213
  • Мнения: 9 656
Здравейте, наскоро си купихме съдомиялна Bosch  и съм изключително недоволна от сушенето. Не знам какво правя погрешно.. Ще се радвам някой да даде съвет. По принцип редя всичко обърнато надолу без да се застъпва, но винаги съдовете излизат мокри, най-вече се събират ужасни локви по дъната на купи и чаши. Пробвах да пусна и опцията за интензивно сушене, но нямаше никакво подобрение. Дори и вратите, и кошниците на съдомиялната са мокри. Досега не съм имала съдомиялна, но определено очакванията ми бяха други. Когато съм била при познати в чужбина (не че това има някакво отношение към въпроса  Laughing) съм виждала как съдовете им излизат абсолютно сухи и направо се прибират в шкафа. А аз трябва или да бърша, или да ги редя на сушилника.. Къде може да е проблемът? Или направо да звъня на сервиз... Може би разрешението е по-висок клас съдомиялна - Сименс, Миле и подобни..  Rolling Eyes

# 214
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Здравейте, наскоро си купихме съдомиялна Bosch  и съм изключително недоволна от сушенето. Не знам какво правя погрешно.. Ще се радвам някой да даде съвет. По принцип редя всичко обърнато надолу без да се застъпва, но винаги съдовете излизат мокри, най-вече се събират ужасни локви по дъната на купи и чаши. Пробвах да пусна и опцията за интензивно сушене, но нямаше никакво подобрение. Дори и вратите, и кошниците на съдомиялната са мокри. Досега не съм имала съдомиялна, но определено очакванията ми бяха други. Когато съм била при познати в чужбина (не че това има някакво отношение към въпроса  Laughing) съм виждала как съдовете им излизат абсолютно сухи и направо се прибират в шкафа. А аз трябва или да бърша, или да ги редя на сушилника.. Къде може да е проблемът? Или направо да звъня на сервиз... Може би разрешението е по-висок клас съдомиялна - Сименс, Миле и подобни..  Rolling Eyes
А ти веднага ли ги вадих от съдомиалната.Аз като пусна вечерта си ги прибирам сутринта.По принцип остава вода ако има вдлъбнато по съдовете.Също и пластмасата съхне по бавно.При мен остава съвсем малко влага по вратата на съдомиалната.Но я оставям открехната след като извадя посудата.С Горение съм ако това има някакво значение.Даже е но писък глас от Бош ако питаш мен

# 215
  • Мнения: 1 355
Здравейте, наскоро си купихме съдомиялна Bosch  и съм изключително недоволна от сушенето. Не знам какво правя погрешно.. Ще се радвам някой да даде съвет. По принцип редя всичко обърнато надолу без да се застъпва, но винаги съдовете излизат мокри, най-вече се събират ужасни локви по дъната на купи и чаши. Пробвах да пусна и опцията за интензивно сушене, но нямаше никакво подобрение. Дори и вратите, и кошниците на съдомиялната са мокри. Досега не съм имала съдомиялна, но определено очакванията ми бяха други. Когато съм била при познати в чужбина (не че това има някакво отношение към въпроса  Laughing) съм виждала как съдовете им излизат абсолютно сухи и направо се прибират в шкафа. А аз трябва или да бърша, или да ги редя на сушилника.. Къде може да е проблемът? Или направо да звъня на сервиз... Може би разрешението е по-висок клас съдомиялна - Сименс, Миле и подобни..  Rolling Eyes
Не трябва да е така. Не съм с Бош, но моята когато я отворя при току-що свършила програма, изчаквам малко да изстинат и ги прибирам направо по шкафовете. Пластмасовите кутии са с капки, то е ясно, тях ги забърсвам, или си ги оставям да изстинат. Онзи ден гледах в ютуб клипове, за не добре изсушени съдове, доста срещан проблем за модели, но на Беко.
Според мен звъни на сервиз, да я проверят.
Ето го клипа https://www.youtube.com/watch?v=1l_WhjIimcU, но е от 2012, предполагам по-стар модел.

Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 12:30 от vion

# 216
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Имала съм и Беко, и Бош, така че това няма отношение към марката.
По вдлъбнатити на чаши/купи почти винаги има вода, па пластмаса и тефлон също. Но пробвай два варианта:
1) не вади веднага нещата, изчаквай малко или нощем като я пуснеш, сутринта виж как ще са.
2) сложи гланц, а ако имаш - увеличи степента му.

# 217
  • Мнения: 722
Здравейте, наскоро си купихме съдомиялна Bosch  и съм изключително недоволна от сушенето. Не знам какво правя погрешно.. Ще се радвам някой да даде съвет. По принцип редя всичко обърнато надолу без да се застъпва, но винаги съдовете излизат мокри, най-вече се събират ужасни локви по дъната на купи и чаши. Пробвах да пусна и опцията за интензивно сушене, но нямаше никакво подобрение. Дори и вратите, и кошниците на съдомиялната са мокри. Досега не съм имала съдомиялна, но определено очакванията ми бяха други. Когато съм била при познати в чужбина (не че това има някакво отношение към въпроса  Laughing) съм виждала как съдовете им излизат абсолютно сухи и направо се прибират в шкафа. А аз трябва или да бърша, или да ги редя на сушилника.. Къде може да е проблемът? Или направо да звъня на сервиз... Може би разрешението е по-висок клас съдомиялна - Сименс, Миле и подобни..  Rolling Eyes
И при нас е така..та и аз се чудех, дали има проблем с машината или си е така...не ползвам гланц, което също има значение...съдомиалната е 45 см  Bosch и се води най-добрата в класа си, препоръчаха я пред аналогична Сименс, моделът е SPV69T70EU - чела съм много добри отзиви от потребителки тук във форума, ще е супер ако и те се включат с мнение..Като цяло от измиването на съдовете съм много доволна, няма и надраскани чаши и съдове, изключително тиха, но остава доста вода по кошниците, особено по ръбовете на най-горната кошница и особено в дясната й половина, и по вратата..наистина е неприятно..

# 218
  • Burgas
  • Мнения: 503
Аз съм с Беко  и съдовете излизат абсолютно сухи- според мен не е до марката,може да е проблем на машината.А гланц ползвате ли-ако не,най-вероятно това  е причината.

# 219
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз съм с Бош и нямам такъв проблем. Но - според мен не редиш правилно в машината. Дори на средната кошница дъното не е равно и чашите и дребните съдове са под лек наклон. Понеже я пълня всеки ден рядко ми остава място да сложа нещо самостоятелно, хоризонтално и без да се застъпва. И въпреки това всичко е измито много добре.
Обикновено ползвам програма Есо, първо е най-икономична и второ като приключи вратата се отваря сама. Но дори когато я отворя аз на друга програма след като приключи, изчаквам малко /минути/ да изстине и прибирам. По пластмасовата купа/имам една само/ има капки тук там.
6tiplio, и моята е такава. Ползвам гланц, сол, мия с Сомат, Феъри и Финиш. Машината е без забележки.
Вратата ако я отворя веднага след свършване на цикъла, първо естествено излиза малко пара и се вижда как вратичката изсъхва за секунди ... не знам защо при вас не се получава.

# 220
  • Мнения: 4 270
И аз бих предложила гланц, ако не се ползва към момента.
Другото, което бих препоръчал, да не се отваря вратата на миялната поне 5 минути, след като свърши.
А може ли да не е подредена правилно или претъпкана със съдове?

Сега виждам, че Flash* има същите предположения.

# 221
  • Мнения: 722
Аз съм с Бош и нямам такъв проблем. Но - според мен не редиш правилно в машината. Дори на средната кошница дъното не е равно и чашите и дребните съдове са под лек наклон. Понеже я пълня всеки ден рядко ми остава място да сложа нещо самостоятелно, хоризонтално и без да се застъпва. И въпреки това всичко е измито много добре.
Обикновено ползвам програма Есо, първо е най-икономична и второ като приключи вратата се отваря сама. Но дори когато я отворя аз на друга програма след като приключи, изчаквам малко /минути/ да изстине и прибирам. По пластмасовата купа/имам една само/ има капки тук там.
6tiplio, и моята е такава. Ползвам гланц, сол, мия с Сомат, Феъри и Финиш. Машината е без забележки.
Вратата ако я отворя веднага след свършване на цикъла, първо естествено излиза малко пара и се вижда как вратичката изсъхва за секунди ... не знам защо при вас не се получава.
Благодаря за мнението  bouquet моят опит е от един месец с машинката, мия със Сомат класик, но не използвам гланц и предполагам част от проблема е от това..Бих искала да те попитам още нещо: Целият индикатор за програмата на пода ли се вижда или част от него остава скрит от цокъла, защото при нас 1/3 не се вижда и се чудех дали това може да се регулира по някакъв начин, защото мисля цокълът и монтажът му са стандартни?

# 222
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз халби за бира и купички, особено ако има ръб отдолу редя наклонени, защото иначе се задържа вода. Обикновено вратата на машината ми е мокра, но не да тече вода от нея. Не използвам гланц. Машината ми е Канди.

# 223
  • Мнения: 2 838
Herz, защо не е добре да се отваря вратата веднага след като приключи програмата? Вътре от парата не става ли конденз? Питам, защото аз винаги бързам да я отварям като свърши. От скоро я ползвам и още се уча Simple Smile гланц не съм слагала, видя ми се ненужно, но мисля да сложа, за да направя разлика със сушенето на съдовете.

# 224
  • Варна
  • Мнения: 6 873
6tiplio , всичко се вижда и то доста място има. Явно зависи от монтажа и колко навътре са крачетата и цокъла под шкафовете.

Общи условия

Активация на акаунт