Коремчето на мама наедрява, а ЮЛЧЕ все по-силно шава!

  • 31 274
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Мадленче, синът ми го раждах във ВМИ - много горчив опит имам от там. Затова сега в Селена. А ти?
Крисита, благодаря ти, писах ти във фейс  Hug

# 721
  • Мнения: 1 782
По принцип изследванията са платени и всеки може да реши да си ги направи Simple Smile
Но като цяло се назначават при неуспех.
При мен беше заради първата ми бременност, при която откриха малформации на неврална тръба при плода в 20 седмица. В 21 родих като Georgea Sad
Аз имам генетична мутация и не усвоявам на 70 % фолиева киселина.
За това приемам метилираната й форма, която не се нуждае от допълнително разграждане от човешки ензим, който при мен не работи като хората, а само на 30 %  Peace

Ето това е изследването - "Мутация MTHFR C677T"
А МТХФР е името на ензима - метилентетрахидрофолатредуктаза - последният да затвори вратата хахаххаа
Пожелавам ви да не влизате никога в тези филми Simple Smile


# 722
  • Мнения: X
Ох, Бебка, Мадленче, Джорджия и всички други, никога да не преживявате това отново  Hug
Ясно, разбрах.
Понеже нали темата за Англия ми е актуална, направо като слушам сестра му на ММ как казва, че за цялата бременност 3 пъти ги гледат на ехограф, че не им взимат секрет и пр. се чудя тук как хем те гледат, хем стават такива грешки  ooooh!

# 723
  • Мнения: 1 262
 Бебка,това спина бифида ли е?На моята приятелка майка и е с тази диагноза.

# 724
  • Мнения: 1 782
mari:), не разбрах въпроса ти ?  Embarassed Confused Crazy

# 725
  • Мнения: 1 262
Имах в предвид този дефект спина бифида ли е или е нещо друго?

# 726
  • Мнения: 156
Beauty, не съм го мислила още. Да добутам до 30 и някоя седмица и ще видим. При мен критични ще са седмиците около аборта, матката има памет и ще има да треперя от 20 до 24 седмица. Дано минат безпроблемно, моля се  Praynig

# 727
  • Мнения: 10
Ms.m миаля че нее късно дажси пуснеш фм но все пак питай лекаря си monnig ти колко време си слага утрогестана. Щот и на мен ми писна отвратително е

# 728
  • Мнения: 1 782
Имах в предвид този дефект спина бифида ли е или е нещо друго?
Генетичната мутация е дефект в МТХФР - ензимът, който усвоява ФК.
А самият недостиг на ФК може да доведе до дефекти на невралната тръба, включая спина бифида.
Но тази мутация представлява по-скоро предразположеност, а не готова диагноза.
Тоест не е задължително да се прояви .... може и да дреме в нас.
Аз, например съм родена с форма на спина бифида (незатворен прешлен, който по-късно в годините трябва да се е затворил - не съм ходила по такива лекари). Жива съм, здрава съм, нищо ми няма - само дето се напишквах като малка Simple Smile
Майка ми е родена така, баба ми е родена така ....
Най-вероятно и те имат тази мутация - тя се предава по наследство.
Но, може да се роди живо и здраво дете, без проблем.
Мутация може да се прояви при второто например ...
Много майки разбират при втора, трета бременност, че носят такава мутация  Peace

Дано съм го обяснила разбираемо  Embarassed bouquet

# 729
  • Мнения: 1 262
Бебка,благодаря за разяснението,а това не се ли открива още на ранната фетална?

# 730
  • Мнения: 70
Ще имаме ли нова темичка?

# 731
  • Мнения: 337
 МЕченцето, предполагам, че към мен ти е отправен въпроса за утрогестана
Слагам го вагинално от ноември само вечер по 2 табл, а от тази седмица по мое усмотрение си слагам по 1 и днес очаквам с АГ-то да си стиснем ръцете / слава Богу не съм имала зацапвания, но пък имах силно болки/

# 732
  • Мнения: 10
Да Monna и аз така направих и мисля даже сега в петък да кажа на доктора до кофа ще си го слагам много ми е некомфортно аз не съм прокървявала нямам и никакви болки от както съм разбрала за бременноста а ти магнетот пиеш ли или някой друга пие ли и до кога са ви казали

# 733
  • Мнения: 101
Между другото, какво ли става с Нелката, отдавна не се е включвала,дали всичко е наред с нея покрай тъжното събитие Confused
[/quote]
Здравейте на всички мами! Благодаря Ви, че се тревожите за мен. Всичко мина добре, погребението, полетите и пътуването. Не се отрази негативно на бебето, поне не съм усетила нищо. Просто имах няколко дни в Бг, в които трябваше да свърша максимално много неща и нямах никакво време за интернет. Дори с мъжа ми за една седмица се чухме два пъти. Все още не мога да повярвам, че го няма, много ми е странно. Той беше много жизнен човек, работеше много до последно, въпреки че беше диабетик, с високо кръвно, един бъбрек, просто не се оставяше здравословното му състояние да бъде водещо в живота му - и за съжаление това неглижиране на здравето му, доведе до внезапен инфаркт по време на грип.
Сега гледам напред, търся си спешно работа, докато не стане много голям корема, че няма да ме вземат сигурно с него. 

# 734
  • Мнения: 200
Да Monna и аз така направих и мисля даже сега в петък да кажа на доктора до кофа ще си го слагам много ми е некомфортно аз не съм прокървявала нямам и никакви болки от както съм разбрала за бременноста а ти магнетот пиеш ли или някой друга пие ли и до кога са ви казали

Аз пия магнерот 3 по 1 на ден, АГ каза, че ще ми го остави до края на бременността вероятно. По принцип не съм имала болки или кървене, само на последния преглед при натиск по корема матката ми контрахираше, въпреки че аз не уещах контракциите.

Някой беше писал и за ФК - спрях я към 13та-14та седмица, доколкото знам към този период вече са се формирали тези тъкани, за които тя спомага и е важна.

Пия Биозин Мама с поне 4 часа разлика от Магнерота.

Общи условия

Активация на акаунт