ДЕКЕМВРИЙЧЕТА КЪСМЕТЛИЙЧЕТА

  • 35 764
  • 723
  •   1
Отговори
# 225
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Аз пък сготвих леща, докато спи Джованчето, много съм горда с постижението си.  hahaha Разбира се, аз не мога да я ям, защото нали бобови не може, което ме навежда на мисълта да ви попитам дали спазвате строг режим, заради кърменето?

Веси, аз ако съм ти далече в Дианабад, я си представи в момента живеем в Дружба 2, тук съм далече от абсолютно всичко, не ми харесва е меко казано. Като живеехме в Хаджи Димитър си мислех, че съм забита, сега на фона на Дружба, ХД ми се вижда център!  hahaha

# 226
  • Мнения: 969
Mama_Ves, къде ходихте на ортопед? Че имам направление и ние трябва да отидем преди края на месеца!

# 227
  • Мнения: 206
Mama_Ves, къде ходихте на ортопед? Че имам направление и ние трябва да отидем преди края на месеца!

Д-р Алексиев в МЦ "Детско здраве", намира се на ул."Ами Буе" 24-26 май, близо е до "Пирогов", но казаха че имат филиали и в "Овча купел" и някъде другаде в София... Сега ще потърся линк и виж къде ще ти е най-удобно.

http://zdraveto.com/zdraveto/

Разбира се за ехографският преглед се плаща - 20 лв. и ние бяхме с направление.

Другият вариант беше в Горна баня, но им се обадих и казаха, че не записвали часове. Не знам как си представят, че с малко бебе ще отида и ще чакам половин ден да ми дойде реда...

Ние сме доволни от този лекар, може би най-вече защото ни успокои Simple Smile, но и ни обърна внимание де...

Зайче, Мона Лиза, и аз съм така. Денят ми минава като един миг, докато мигна и то станало време за къпане, а се мъча и да готвя на всичкото отгоре... Да ме пита човек защо Simple Smile
Хайде Йоана заспа. Лека нощ и приятни сънища на всички!

# 228
  • Мнения: 2 224
Зайче, Мона Лиза, и аз съм така. Денят ми минава като един миг, докато мигна и то станало време за къпане, а се мъча и да готвя на всичкото отгоре... Да ме пита човек защо Simple Smile
Хайде Йоана заспа. Лека нощ и приятни сънища на всички!


Има ли нужда да казвам, че и аз сьм така...Направо ми лети времето - грижи около малката, чистене, гладене и денят свьршил. Чудя се щом сега едва ми стига времето, как ли ще е по-нататьк като проходи. Няма да е по-лесно. Сега поне доволна или не - кьдето я оставя - там стои. Иска ми се да отделям време и за хобитата си, но засега почти не ми остава.

Витамин Д и на мен не предписаха, а ходихме при двама педиатри до сега. Rolling Eyes

# 229
  • Мнения: 408
Знам ги. Още преди да забременея гледах инфо в предаването на Гала и много ми допадна идеята.

# 230
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Витамин Д е абсолютно задължителен, особено за зимни бебета, този на Джеймисън е натурален, дава се по 1 капка, 360 капки са в шише. Даже Алексиев в клипчето, което пуснах специално спомена за витамин Д. Много е важно, иначе бебето може да хване рахит.

Аз съм тотално куку, детето за пръв път днес беше заспало като пън и аз накрая не издържах и на петия час и 15 минути сън я събудих да яде.  Mr. Green 

На мен много ми тежи в момента ситуацията, че бебка хем е много по-активна и не спи по цял ден като преди, хем реално няма какво толкова да си играеш с нея и да я изтощаваш. Чакам с нетърпение да заякне и да порасне малко, да стане достатъчно голяма за игри и закачане и тогава проблеми със сън няма да имаме. Пък и може да я занимаваш с играчки, картинки и тн, сега само ръмжене, рев, спане и ядене, от време на време - кокорене с устата на О.

# 231
  • Мнения: 288
Определено дните минават много бързо и лично аз нямам никакво свободно време. Добре че е бебефона, той спасява положението от време на време.  Laughing И ние сме от все кокорещите се и когато малкият реши, че му се бодува след последното хранене направо ми се плаче - той активен, а аз вече 2 не виждам.  Mr. Green Вашите мъници започнаха ли да се плюмчат, ние отдавна - чак балончета си прави.  Laughing

# 232
  • Мнения: 206
Плюнчим се и ние. И сега слагам едни големи лигавници...
И моята сладурана будува напоследък по цял следобед. Заиграва се малко в активната гимнастика и си гледа въртележката с играчките над креватчето. През останалото време трябва да я разнасям, да разглежда и опознава къщата и да й говоря и пея. Ще му разваля музикалния вкус на горкото дете от сега Simple Smile
Представям си какво ще е като проходят. Тогава вече ще отслабна Simple Smile

# 233
  • Лондон
  • Мнения: 839
Хей,момичета,и аз точно това за прохождането си мислех...Чак тогава ще видим от къде изгрява слънцето Laughing
Моя мъник също се кокори,от скоро заочна да се плюнчи,заглежда се и обожава да го разнасям и да оглежда къщата.По принцип е адски спокоен,но снощи беше ад!!!.Гърчи се,вие,плаче с пълно гърло,заспива за 5 минутки,и се събужда с писък.Тея колики са ужасни!
Аз се заемам с готвенето Heart Eyes Хубав ден от мен

# 234
  • Мнения: 408
Мона, браво,че е спала толкова дълго твоята принцеса!


Всички ми казват, че като проходи бебка, ще ми е по-трудно, а аз все не вярвам. Simple Smile

Все си мисля, че колкото по-голяма и самостоятелна става, ще е по-лесно поне от гледна точка на това, че ще можем да комуникираме по някакъв по-разбираем за мен начин и че ще е по-самостоятелна.
Също тогава вече ще си викам помощници да я разхождат навън или вкъщи да я занимават, докато аз си свърша нещо друго.

От вчера почнах да се ограничавам с яденето и вече съм -1 кг.
Като се видя в огледалото побеснявам и реших, че не мога да чакам пролетта да отслабвам.
То и за тогава ще си останат килца за махане, но сега поне 3-4 да махна, пак ще ми е от супер полза.



# 235
  • Мнения: 36
Мами, здравейте и от мен! Наааааай- накрая намерих време да пиша... Няма смисъл да казвам, че и аз докато стана сутринта и хоп ,станало 19:30ч, време за къпане. Рая вече е почти на месец и половина. През деня спи три - четири пъти за по 10 мин.,ако имам късмет може и около час да изкара, ноооо мнооого рядко. През останалото време не плаче ,а крещи ,ако не съм пред нея и не я закачам,т.е чакам съпруга ми да си дойде от работа,че да сготвя... И тя се плюнчи  Grinning а за приспиването след баня,понеже при нас трае над час и пак не винаги заспива дълбоко, от вчера и хванах цаката с клипче в ютюб запис на дъжд... Еее снощи нямаше такъв сън  Peace Има ли много майчета само на кърма? Дайте съвети ,кое я стимулира, знам за орехи и жито, тъпча се ,но не пречи да науча и за други неща.

# 236
  • Мнения: 408
Веси,
с житото аз се прецаках, защото малката хвана колики от него.

Течности: вода, супички, чай от анасон и копър. Овесени ядки.
Аз лично ям мюсли всеки ден и помага.

# 237
  • Мнения: 36
Ооо ще внимавам значи... Ох това мюсли го мразя ,последните месеци ми беше винаги закуската   Rolling Eyes но ще започна пак. Благодаря ти!  bouquet

# 238
  • София, България
  • Мнения: 5 598
Gardje, точно като теб,що жито изядох, докато се усетя, че образува зверски колики. Нещата са малко в порочен кръг, едни храни стават за кърмата, но са алергени или образуват колики ... други не стават изобщо и накрая стоиш и се чудиш какво да хапнеш. За кърма дават пшеница, ядки, но пък те са коликообразуващи.
Аз пия бира (юхуу) има отличен ефект и пия хапчета сминдух, едвам ги намерих де, 100 бройки в шише и те много помагат и чая на ХИП, имам и на Билек чая, обаче е толкова безумно гаден на вкус, че едвам го пия веднъж седмично, а и той помага. Но сминдухът и бирата определено ги препоръчвам.

# 239
  • Мнения: 36
Благодаря ти, Мона Лиза! Аз пък пия и шуслерови соли 4,7 и 8. Препоръчвам ги и тях, но ако някоя започне да ги пие,да каже ,че да и кажа как и по колко

Общи условия

Активация на акаунт