2. Мнения за "Оазис строй" Пловдив - Оазис1-8

  • 183 056
  • 1 021
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 20
Здравейте на всички, имам един въпрос към живеещите вече в оазисите , ако някой може да ми каже дали изгарят често осветителните крушки, тъй като в квартирата която ползваме много често горят и когато изгърми крушката пада и бушона Sad даже и самата крушка много песто се пръска.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 64
Здравейте!
По въпроса с осветителните тела, нямаме подобни проблеми. Случва се да пада бушона, но не и от осветлението  Wink .

# 122
  • Мнения: 11
Пробвай с по хубави крушки,от евтините и на мен ми става така,даже крушката се пръскаше

# 123
  • Мнения: 3
Честито!
Оазис 4 е официално завършен.
Обръщам се към всички съседи от секция Ж - както знаете асансьорът и стълбището ще имат ток до края на март. Трябва да си изберем фирма която да поддържа входа. Поради таза причина призовавам всички да се съберем на първото ни общо събрание на 14 март 2017 в 19:00 пред входа . Моля, подгответе оферти от фирми, за да ги обсъдим.

С пожелания за щастливи времена в новите ни домове,
Стефан

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 64
Здравейте!
Направила съм страница във фейсбук.
https://www.facebook.com/SvetofarNaHadjiyata/
Дано има резултат и да се преборим!

   newsm80 newsm80 newsm80 car003 newsm01 travel

# 125
  • Мнения: 11
По планове на общината е планувано кръгово движение,но кога божа работа

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 64
Остава ни само да чакаме... А до тогава, нека им покажем, че сме много и ни пука.
Всеки ден в натоварените часове чакам по мин. 10мин. за да излезна от комплекса (с десен завой), а с ляв или пък да пресека кръстовището е просто мисия невъзможна.

 travel

# 127
  • Мнения: 1
Здравейте,
днес звънях в офиса относно подписването на договорите за оазис 8  и ми казаха че ще започнат април месец. другото което ми казаха, че вече не работят с никоя банка и плащането на вноските става единствено при тях в офиса на касата, което много ме озадачи, защото става въпрос за големи суми. Някои да е запознат относно случая?

# 128
  • Мнения: 5
Честито!
Оазис 4 е официално завършен.
Обръщам се към всички съседи от секция Ж - както знаете асансьорът и стълбището ще имат ток до края на март. Трябва да си изберем фирма която да поддържа входа. Поради таза причина призовавам всички да се съберем на първото ни общо събрание на 14 март 2017 в 19:00 пред входа . Моля, подгответе оферти от фирми, за да ги обсъдим.

С пожелания за щастливи времена в новите ни домове,
Стефан

   Благодаря! Може би трябва да поставим съобщение на входната врата за да може повече хора да се информират!

# 129
  • Мнения: 11
Събранието на оазис 4 вход Ж,ще се проведе на 19 март(неделя) от 17 часа.

# 130
  • Мнения: 11
Много хора през седмицата са заети,затова се прави в неделя следобед.това е решение от групата на оазис 4 във фейзбук.тогава ще можем да се съберем мнозинство.отделно,че трябва да има поне една седмица до тогава да се разчуе.в петък ще бъде лепнато съобщение на входната врата

# 131
  • Мнения: 199
Здравейте,
днес звънях в офиса относно подписването на договорите за оазис 8  и ми казаха че ще започнат април месец. другото което ми казаха, че вече не работят с никоя банка и плащането на вноските става единствено при тях в офиса на касата, което много ме озадачи, защото става въпрос за големи суми. Някои да е запознат относно случая?

За какви договори говорите? Как така не работят с никоя банка?

# 132
  • Мнения: 10
Има ли някой от Оазис 6, втори етап който мисли да плаща преди акт14?

# 133
  • Мнения: 2
Здравейте,
днес звънях в офиса относно подписването на договорите за оазис 8  и ми казаха че ще започнат април месец. другото което ми казаха, че вече не работят с никоя банка и плащането на вноските става единствено при тях в офиса на касата, което много ме озадачи, защото става въпрос за големи суми. Някои да е запознат относно случая?

За какви договори говорите? Как така не работят с никоя банка?

Да не би да става въпрос за ипотеките?  Няма как да не работят с банки. Аз платих с банков превод по сметка дадена ми от офиса. Тука ми се струва за някаква дезинформация някой по запознат да каже. Да не са ги осъдили за някакви неустойки, но те натискат и имуществото не само сметки. Притеснихте  ме !!!

# 134
  • Мнения: 9
От Нап правят обстойна данъчна ревизия и финансова проверка на юридическите фирми, собственици на комплексите Оазис. От НАП паралелно изпращат и писма до собствениците на новозакупените имоти в комплексите като изискват всички документи по всяка сделка, в това число как са направени плащанията, на каква сума имотите са обявени в нотариалния акт, на каква сума са предварителните договори - абе общо взето пълна проверка на всяка отделна сделка. Масова практика от строителите да обявяват на много ниски цени имотите в нотариалните актове - така не се заплаща дължимия корпоративен данък /данък печалба/, както и ДДС. Не знам по какъв сигнал са започнати тези проверки, но със сигурност ще има актове за установяване на нарушения и налагане на глоби от НАП. Не знам само в какъв размер. Като отговор от Оазис Строй премахнаха всички апартаменти от комплексите си, както и цените им от сайта - преди имаше много подробна информация затова. Също така взеха да забавят всеки отделен комплекс - я със започване на строеж, я с някой акт /14,15, 16/, я със сключване на договори.... Също така отказаха да приемат плащания по банков път, защото те са много лесно проследими и там не може да се излъже /да се представят различни документи за плащания/. Като цяло работата на Оазис строй не върви добре......

Във връзка с горното е важно да се знае,че от при проверка на от Нап могат да изискат от всички банки справки какви плащания са правени към Оазис Строй за даден период и така да видят всички плащания, в това число и основанията за плащания. Отделно на това има закон за ограничаване на плащанията в брой - позволена сума в брой съгласно закона- 10 000 лева. Всяка сума над горепосочената - задължително по банков път. Контролен орган - НАП. Санкции - Чл. 5. (1) Който извърши или допусне извършването на нарушение на чл. 3, се наказва с глоба в размер 25 на сто от общия размер на направеното плащане - ако е физическо лице, или с имуществена санкция в размер 50 на сто от общия размер на направеното плащане - ако е юридическо лице.
(2) При повторно нарушение по ал. 1 размерът на глобата е 50 на сто от размера на направеното плащане, а на имуществената санкция - 100 на сто от размера на направеното плащане.

 Като заключение - не мисля, че това е адекватният начин за бизнес през 2017 г., /който се опитват да правят от Оазис Строй/. Всеки строител и като цяло търговец прави къде дребни, къде не толкова дребни /както е и в случая/ данъчни и всякакви други нарушения от които печели незаконно и така развива "сивата икономика". Когато ,обаче, започнат да го проверяват - спира да прави нарушенията временно или въобще. В противовес на това, Оазис Строй не приемат плащания по банков път, за да могат да прикриват реалните си доходи и започват да правят игрички със закона за ограничаване плащанията в брой. От приходната агенция най-вероятно няма да глобят с 25 % физическите лица - нови собственици, но Оазис няма как да избягат с глобата в 50 %, а при повторно нарушение и 100 %, освен ако не принуждават новите собственици при проверки от НАп да декларират неверни покупните цени, което пък от своя страна е основание за Наказателна отговорност за физическите лица по чл. 313 от НК. Проблемът е, че в крайна сметка от НАП могат да наложат много на брой и в големи размери актове на Оазис СТрой за нарушаване на горепосочения закон, защото това нарушение е лесно установимо - проверка на сделка от собственик - той показва квитанция за плащане например 60 000 лева в брой => глоба на Оазис 30 000 лв. Няма основания за обжалване. при повторно нарушение - пак казвам 100 % глоба - /60 000 лв в конкретния случай/. Накрая балонуъ на Оазис Строй ще се спука, глобите стават много и големи и може да фалират. Ще създадат нова фирма. Както вече строител не е Фламинго груп / на Оазис 3/, а Оазис Строй / на Оазис 4/. В това число и да оставят строежите на старата фирма недовършени, а хората - с глоби, защото и те като физически лица дължат глоби по горепосочения закон.
Всичко от горното се прави масово от строителите, но не и в момент, в който ги проверяват от НАП. Така че настоявайте за плащания по банка на всички ваши суми и бъдете нащрек. Първите Оазиси бяха ОК, но вече не е така.......

Последна редакция: пт, 10 мар 2017, 11:23 от Stoyanov_ggg

Общи условия

Активация на акаунт