Проблеми с властни родители

  • 7 640
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ти не стоиш зад детето си. Положението, което си допуснала е доказателството за това. Ако това е цената само да го гледат, ами ти си знаеш дали си струва.
Ако моята и на мъжа ми думата не е единствена пред детето ми до определена възраст, моментално бих взела мерки, независимо за кого се отнася. Абсолютно недопустимо и не бих позволила да се стига изобщо до такъв момент. Родителите ти могат да поискат режим на свиждане, ако ограничиш контактите, но не знам какъв случай трябва да си, за да ти вземат детето. Това са глупости. И аз бях доскоро емоционално зависима от майка ми, но под друг вариант и именно раждането на моето дете бе големият взрив за да обърна нивото на взаимоотношенията ни. Аз не мога да разбера какво в крайна сметка искаш. При теб трябва да се реже до кокал. На детето ти му трябва зрял и отговорен родител и да стоиш зад него на първо място означава да му осигуриш точно такъв в твое лице.

# 61
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Какво е отношението на баща ти към брат ти? А ти в какви взаимоотношения си с него? И според мен имаш нужда от помощ от терапевт и то по-дълга. На първо време да придобиеш вяра в себе си и смелост да се отделиш, а после период на душевно изцеление.

# 62
  • Мнения: 1 435
Ще спрат да й гледат деъето, от това вероятно я е страх, че ще трябва да се оправя сама.
Макар че, честно казано, вярвах на историята до момента с 40-те хиляди.
И аз.
Иначе такива родители напълно реално могат да съществуват. Както и да са навредили на психиката й, до степен да се страхува и да не може да вземе самостоятелни решения, касаещи нейния живот и този на детето и. Дали са й съвети.

# 63
  • Мнения: 22 036
Темата е интересна, но фактът, че авторката е пораснала със 7 години от 2015 до сега ме спира да пиша. Тя така и не обясни различната възраст, която е претендирала, че има.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 362
Темата е интересна, но фактът, че авторката е пораснала със 7 години от 2015 до сега ме спира да пиша. Тя така и не обясни различната възраст, която е претендирала, че има.

Много неща не обясни.

# 65
  • София
  • Мнения: 16 158
И на това може да се намери обяснение - пише от профил на приятелка за да не разбере татенцето.
Сега сериозно - ако са в малък град баща и може да я заплашва с връзки в съд, МВР и подобни.
Има такива хора - като се разведе дъщерята и решават, че малкото им момиченце ще е пак същото, ще слушка и папка.
Те ще гледат детето, ще дават от време на време по някой лев и ще си живеят съвместно щастливо.
Трябва решителност за да ограничиш вмешателството. Само от авторката зависи как ще продължи напред.
Това не значи да не се виждат дядо и внуче, но да не позволява да се месят в личния и живот.

# 66
  • Мнения: 22 036
Да де, те все пишат от профили на приятели. Аз моят профил никога не бих споделила с който и да било. Все едно фейсбук акаунта и мобилния да си споделя.

# 67
  • Мнения: 8 849
Темата е абсолютно реална, а аз достигам до извода, че може би сте прави. Страхувам се, а дори не знам от какво като се замисля.
Мислех, че не искам да лиша детето си от баба и дядо, които го обичат. Ако бях сама до сега милион пъти да съм се изнесла не само в друг град, но и в друга държава. Но се страхувам как би го понесло детето.

Сигурно знаеш от какво те е страх, но не смееш да го изречеш гласно, защото ще прозвучи тъпо. Може би те е страх, че ако родителите ти се окажат прави за този мъж, а ти си ги отсвирила, може да не ти позволят повече да се върнеш при тях? Ще трябва да понасяш бог знае какво и да стоиш при него, или ако го напуснеш, трябва напълно сама да се оправяш в живота, а ти се боиш, че няма да се справиш? Може би наистина няма да се справиш. Плаха си, несигурна, никога не си живяла сама, винаги някой ти е казвал какво да правиш и ти няма да успееш да организираш живота си, а имаш отговорност и към дете. Този страх е най-ужасен, страхът, че не можеш да се справиш сама с живота. Мога да ти кажа, че ако детето ти беше сега голямо и самостоятелно, или изобщо не се беше женила, пак нищо нямаше да направиш, защото ти липсва кураж.
Трябва да започнеш отнякъде. Трябва все някога да започнеш. Защото ако ги послушаш, може да останеш и сама накрая. Не всеки мъж ще търпи отношението на родителите ти. Когато те остареят и останеш сама, как ще се справиш с живота, като никога не си пробвала? Мисля, че трябва да опиташ с този мъж. Но....само ако му имаш пълно, абсолютно доверие. В противен случай си изгубена. Не само ти, но и детето. Най-вероятно ако не ти се получи с този мъж те ще те приберат пак заради дъщеря ти, но дори не искам да си помисля в какво мекотело ще те превърнат после Confused Трябва много добре да обмислиш нещата. Наложително е да се учиш да живееш сама. В същото време е много опасно ако сбъркаш. Премисли нещата отново от всички страни. Опитай се да си обясниш /с помощта на майка ти/ с какво новият мъж в живота ти е неподходящ за теб? Може би нещо не си догледала, пропуснала си? И вземи решение, защото все някога трябва да го вземеш. По-добре докато си млада, за да се научиш да взимаш сама решения за живота си.

# 68
  • Мнения: 1 435
Ън, много добър съвет! Както и съветите на други.
Тя авторката така и не отговори с какво точно не одобряват родителите й настоящия.
Може да са властни хора, което са свикнали да я мачкат, и да не искат тя да рискува с новия, без причина.
А може и съвсем реалистични доводи да имат, колкото и отровни родители да са.
Напр. това за прехвърлянето на 40-те хил. по сметката на детето при прилича на фантасмагория.

# 69
  • София
  • Мнения: 24 839
Не само прилича- пълна фантасмагория е.
Тези пари не може да бъдат изтеглени без съгласието на другия родител, най- малко.
А, авторката живее в жилище, което е на " семейството", което значи че или са го купили родителите ѝ, или е наследство от дядо и баба, но не е нито нейно, нито на брат ѝ..
С други думи, тя е с единия крак на улицата, но вместо да купят жилище, в което да са независими, силно благородният юнак затваря 40 хиляди в детската сметка за зестра.

# 70
  • Мнения: X
Не само прилича- пълна фантасмагория е.
Тези пари не може да бъдат изтеглени без съгласието на другия родител, най- малко.
А, авторката живее в жилище, което е на " семейството", което значи че или са го купили родителите ѝ, или е наследство от дядо и баба, но не е нито нейно, нито на брат ѝ..
С други думи, тя е с единия крак на улицата, но вместо да купят жилище, в което да са независими, силно благородният юнак затваря 40 хиляди в детската сметка за зестра.
Това е много важен детайл. Наистина е странно един мъж да затвори в сметката на чуждо дете 40 хиляди, които не могат да бъдат изтеглени без съгласието на бащата на това дете, т.е. на бившия мъж на гаджето му. Да, авторката не е длъжна да ни се обяснява за подобни неща, но това е много слабо вероятен, направо нелеп детайл, който поражда съмнение в достоверността на цялата история.

Общи условия

Активация на акаунт