С какво ви дразнят свекървите- 76

  • 62 747
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 346
КАГ, нека за момент си представим, че някой от синовете ти или и двамата пожелае да живее отделно със семейството си. Ти как би реагирала?

На този въпрос вече съм отговаряла. Те са у дома си. Аз живея отделно. Въпреки че няма изгледи да  напуснат дома си или града ни, все пак ти отговарям, че няма да спирам никой. Важно е не разстоянието, а отношенията.

# 736
  • Мнения: 22 036
Цветя? Щяха да бъдат проблем миналата година, защото бебето беше на два месеца, когато цялата къща трябваше да се напълни с цветя, а те са силен алерген. Но се намери решение на проблема. Никога преди това не са били проблем. И сега вече не са. (Всъщност не знам се га дали няма да иска да ги опасе всичките, но това си е проблем на баба й вече)
Ако се долавя язвителност, вероятно е заради натрупани обиди и казани тежки думи. Но дори да се долавя, не съм се оплаквала в поста си. Написах мнение, относно статия. Явно нямам право на мнение в тази тема, щом всичко е минало и заминало и трябва виновно да мълча и тихо да боготворя свекървата и всички добрини, които е сторила за нас.
Муньото, Трещи, от ясно по-ясно не е направил достатъчно. Това имах предвид и с мнението си за статията. Че е Муньо, Муньо е. Ама защо? Аз ли го направих такъв?

Ами пак звучиш язвително. Съжалявам, но аз се поставям и на твоето и на нейното място. Разбира се, че имаш право на мнение, а и не го спестяваш. не знам какво се случва между вас, а и не искам, но от това, което си писала съм разбрала, че мъжът ти те е накарал да се пренесеш при него и маминка. Ти си искала да се отделите, но не е станало. После не сте имали възможост и е било по-приемливо да пратите свекърва ти на село.
Добре че се е съгласила, защото аз не бих.

Нищо язвително няма в коментара на Кали. Просто така ти се струва, защото си свикнала на Австралийското PC общество, в което с цената на сгазени бебета се пазят чувствата на всякаква сган. It's important to 'be nice' - мантрата на Запада, която ще го закопае.

Не помниш правилно историята на Кали. Тя, като една видна неблагодарница, си позволи да заяви позицията си на нежелаеща да дели дом със свекърва си и да повярва на нейните обещания/заричания и тържествени клетви, че "много" иска да си отиде в китната къщичка на село и да им "отстъпи" апартамента, който и "без това ще стои празен". После, след като младите се вързали и вече няма на къде да мърдат - изведнъж ррррЕзко селото 'тясно за нейната душа' се оказа и наизлезнаха всякакви индикации, че устният договор, който няма никаква тежест в България (ама е легален и заробващ в Jew York  Laughing) клони да се разтуря еднопосочно. И точно тука лъсна цялата наглост на Кали, която продължи да настоява за спазване на договореното. Ами нагла е, да...Да не знае, че свекървата обещава само докато й "влезнеш в дома" и паднеш в лапите..После all bets are off  Mr. Green

Чудя се дали да ти препоръчам терапефт или спа. пробвай спа първо. Нямам идея колко години опит имаш в австралийското общество. но явно не са достатъчно, а и обикновено хора над определена възраст трудно сменят нагласите, така че мненията ми са БГ пюърли  Mr. Green.

А на Кали историята помня много добре, защото се дърлях с нея. Момичето обясни и аз, както казах смятам, че решението им е правилно и се радвам, че си имат дъщеричка. Опитвам се да обясня, че свекърва и страда, че не си е в жилището, колкото и да е говорила за отиване на село.

Последна редакция: нд, 05 фев 2017, 19:47 от Down Under

# 737
  • Мнения: 9 689
Хайде всеки, който роптае срещу оплакващите се да поживее със свекърва един месец и да дойде пак да говори  Laughing
И с това не казвам, че свекървите лоши, а снахите добри. Просто хора, които не са от едно семейство трудно стигат до ситуация, в която всички са доволни. Това, което виждам е, че обикновено всички са силно недоволни.

# 738
  • Мнения: 3 228
Цитат на: K.A.G. link=topic=96232
7.msg34492936#msg34492936 date=1486315642
И да! на възрастните им е трудно да си напуснат жилището, въпреки, че говорят за това.

Много не само говорят, а  го и правят. Но техните снахи не са в тази тема, за да го докажат.
[/quote]
И аз знам, че има такива, които го правят. Считам това за твърде задължаващо към приемащия и твърде трудно за този, който си напуска дома на стари години.
Изключвам случаите, когато сам човек е останал в 100 кв апартамент, който не може да поддържа с доходите си и на всяка цена иска да остане там, дори ако трябва децата му да поемат ката и сметките му. Тогава е редно човек да оптимизира дома си и да живее на място, където може да си позволи разходите по поддръжка или му е необходима значително по-малка помощ.

# 739
  • Мнения: X
На този въпрос вече съм отговаряла. Те са у дома си. Аз живея отделно. Въпреки че няма изгледи да  напуснат дома си или града ни, все пак ти отговарям, че няма да спирам никой. Важно е не разстоянието, а отношенията.
Благодаря за отговора, КАГ. Това не е живеене отделно. В никакъв случай не е. Но съм съгласна, че е важно не разстоянието, а отношенията.

# 740
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Хайде всеки, който роптае срещу оплакващите се да поживее със свекърва един месец и да дойде пак да говори  Laughing
И с това не казвам, че свекървите лоши, а снахите добри. Просто хора, които не са от едно семейство трудно стигат до ситуация, в която всички са доволни. Това, което виждам е, че обикновено всички са силно недоволни.
Това е защото мъжете оставят двете, които не са от едно семейство да се оправят помежду си. на мъжа са му семейство и двете, да вземе да се оправи с тях.
И не на Кали мъжа е муньо, защото той си има позиция, заявил я е и поне се опитва да поставя граници. Единствения му недостатък е, че е повярвал на думата на собствената си майка, която явно за нея самата няма никаква стойност.
Муньо е този, който не смее да постави границите. Независимо в чие жилище живее

Добре де Даун, как си толкова сигурна за какво точно страда свекървата. Нищо от написаното по темата до сега, а то никак не е малко, не говори за подобно нещо.
Тя страда за това какво ще кажат хората, страда за това, че сестра ѝ, с която живее на село, искала да си идва в града, страда, че не може да каже на Кали и на мъжа ѝ къде да ходят на почивка и с кого и все роптае и за двете, страда за това, че не я зачитали защото "това така се прави" според нея, не е същото, което е според тях.
Като си следила постовете на Кали трябваше да си наясно и за мотивацията на свекървата да си отиде на село. Помниш ли я? Ако я помнеше нямаше непрекъснато да намилаш, че е натирена

# 741
# 742
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Според мен проблемите започват,когато свекърите започнат да се бъркат навсякъде и се опитват да контролират живота на младите.
Това се случва не само ,ако младите не са самостоятелни.
Младите биват оплювани, ако отидат да живеят на квартира,ако изтеглят кредит също,а най-лошо е ако живеят в жилище ,което е на жената Crossing ArmsИ защо?Защото свеки там няма контрол.
Ако все пак се съгласят да живеят в жилище на свекърите ,започват намеци и от снахата се очаква да е безгласна буква.Защото това не е нейната къща,тя трябва да се съобразява.
Или пък дават жилище,но имат ключ и си влизат ,когато им е кеф.
Това може и да е било нормално до преди 50 години,ама вече не е.

# 743
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
И 100 години да минат, свъкървите ще са тези, които ще продължават да смятат, че те са тези, които имат право на контрол над младите. И то независимо от това къде живеят те.
В темата има много примери за месещи свекърви на семейства живеещи далеч. Тъща би се месил евентуално, ако живеят при нея

# 744
  • Мнения: 12 663
И 100 години да минат, свъкървите ще са тези, които ще продължават да смятат, че те са тези, които имат право на контрол над младите. И то независимо от това къде живеят те.
В темата има много примери за месещи свекърви на семейства живеещи далеч. Тъща би се месил евентуално, ако живеят при нея

Ох, мила ма ко, много ще ми е интересна твоята теория за тъщите. 

# 745
  • Мнения: X
Е, Мако, и ние с теб ще станем свекърви някой ден, пък все се надявам да не сме такива чудеса на природата. Ама, знае ли се... А, относно тъщите, да взема да те запозная с тъщата на моя мъж. Ще разбереш кой е вдъхновил всички вицове за тъщи.

# 746
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
А, Уиш, за твоята знаем. Аз съм си казала мнението, ама ти си знаеш.
Ще станем свекърви, ама нагласата ни по въпроса надали ще се промени. Нали вече няколко пъти се казва, че на стари години човек не се променя. Щом сега смятам, че родители не могат да се бъркат във вече създадено семейство, според правилото не би трябвало да си променя мнението.
Ей го моя днес направо ме отсвири. От вчера е при баба си, че пак из къщи течаха някакви ремонтни дейности, а той хич не обича да присъства, обаждам се, че сме тръгнали да го вземе и майка да го приготви, че не бяхме сами с мъжа ми, заяви ми, че сигурно и днес ще правим нещо и щял да си стои и днес при баба си. Да съм отидела утре да го взема. Майка ми даде телефона с него да се разбера, тя не ме е агитирала още да стои.
От сега се налага, ама ще взема мерки значи, аз свекърва ли ще ставам или лукова глава? Ама ха  Crossing Arms

Тъщите не се бъркат, защото жените, за разлика от мъжете, много по-малко допускат вмешателство. Някакси много по-лесно поставят граници на собствените си майки, за своите семейства. Дори да са от споделящите жени, само споделят, не допускат майка им да взима решенията им вместо тях. Изслушват съвети, но пак сами си преценяват как да действат и много по-малко позволяват налагане. Мъжете се влияят от мнението на майка си до по-късна възраст от жените.
Това като цяло разбира се, няма нужда да пиша, че изключения винаги има. Но пък може и до пол и особености на пола да е, защото жени, които могат лесно да поставят граници на майка си, понякога не им се получава същото и с баща им.
Мъжете пък са обратно, по-лесно поставят баща си на място, отколкото майка си.

# 747
  • София
  • Мнения: 24 839
Кали се е озовала в тази ситуация не без свое участие, обаче лично аз и съчувствам. Да налее не малка сума за ремонти в имот,който не е неин, да живее със свека няколко години, да мине през инвитрото,  през цялото време свека да ги тегли към село в свободното им време, да си идва редовно в апартамента, където Кали е само ползвател, преди това да обещава, че ще се изнесе, но да го отлага по всякакъв начин и още, и още... Според мен тази ситуация не си струва нервите. И най-важното -мъжът и по никакъв начин да не иска да се мръдне оттам. Вариантите са само два - или сменяш мъжът и зарязваш всичко направено до тук, или се опитваш да не се дразниш от цялата ситуация, гледаш си детето и продължаваш да бачкаш с надеждата, че в един момент все пак ще живееш по начинът, по който си представяш живота.
Къде е написано, че Кали е наляла само нейни пари в ремонтите?
Къде въобще е конкретизирано, колко свои пари е наляла?
И като я съветваш да смени мъжа, даваш ли си сметка, че инвитрото е нещото, което е натежало на решението да се намърда в апартамента на свекървата, за да може да си го позволи?
Няма да коментирам кой от двойката е имал нужда от метода, погълнал толкова средства.
Но, да даваш акъл да зареже мъжа си, който не бил искал да отиде на палатка, е безумно, откъдето и да го погледнеш!

# 748
  • при късмета
  • Мнения: 24 005
Къде прочете, че дава акъл да зареже мъжа си? Написала е, че при такава ситуация има два варианта и това е единия. Никъде не съветва никой за зарязване.

# 749

Общи условия

Активация на акаунт