Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 63

  • 74 612
  • 752
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 143
Супер, Angelie! Сега си направи една дълга и приятна почивка, да се отърсиш от лошите спомени, и пак на линия!  Sunglasses

Dundiu, на мен по време на стимулация нищо не са ми забранявали. Мисля, че в началото няма проблем. А после като порастнаха фоликулите така се бях надула и се чувствах толкова дискомфортно, че не ми е хрумвало дори. Понеже при мен не правихме трансфер след пункция, а замразявахме, аз няколко дни след пункцията започнах да правя упражнения като коремни преси и т.н. и после с изненада установихме, че 3 от по-малките фоликули са продължили да растат след пункцията и бяха станали огромни! Как не бях ги спукала с тези упражнения, не знам! Очевидно са много жилави!

Но  Naughty трябва задължително да се пазиш след трансфера. Казват до положителен тест, но и след това според мен, докато не се закрепят здраво нещата. И никакви тежести!  Wink

# 541
  • София
  • Мнения: 10 642
Форикулите се пукат под влияние на хормоните, най-вече ЛХ. Като нивата на ЛХ  са ниски, каквито и упражнения да правиш няма как да се спукат

# 542
  • Мнения: 143
Е да, вече се убедих лично! А преди пункцията се страхувах дори да се навеждам да си обувам обувките  Laughing невежество... Simple Smile

# 543
  • Мнения: X
момичета, и аз с update: ЧХГ-то е паднало на 40. Не съм предполагала, че толкова ще се радвам на падащо ЧХГ.
Сега остава и цикълът да се нормализира и да забравя за тия ужаси известно време.
благодаря ви много за цялата подкрепа! Simple Smile
Хайде, Анджи, дано бързо се нормализира всичко, а ти си почини хубаво след това и събери много позитивна енергия и свежи сили за следващия опит, този път до финал Peace bouquet

# 544
  • Мнения: 399
Здравейте момичета, има нещо, което много ме притеснява и ще се радвам да споделите ако имате информация.
Живот и здраве на следващия ми цикъл започваме стимулация за Икси. С тежък мъжки фактор сме. По груби сметки след 20 дни ще е пункцията. Проблемът е, че съпруга ми се разболя и се поусложнява и днес цял ден се чуди дали да започне широкоспектърен антибиотик, за да не се стига до пневмония. Как може да повлияе този антибиотик на процедурата?

# 545
  • Мнения: 1 433
Като изходим от факта, че за спермограма не искат да е имало прием на антибиотик поне най-малко от месец... значи ще повлияе. Но пък от друга страна все по-често го изписват две седмици преди очакван цикъл за стимулация. Попитай лекаря при който ще правите процедурите.

Последна редакция: сб, 29 апр 2017, 05:11 от ВикториА

# 546
  • Мнения: 399
Ще мога да я питам чак вторник, а него го накарах да си почне антибиотик, защото много кашля и ми е притеснено.
Чета из нета, че антибиотика се изчиствал за 20ина дена, а пък за спермограмата знам, че не трябва да приема в дните на въздържание.  Че не е полезно и ок то е ясно, но иматр ли идея на какво може да повлиае? На морфологията ли, на подвижността ли?

# 547
  • Мнения: 4 005
Зависи от антибиотика.На нас ни изписаха и на двамата Азакс за 3 дни когато стартирахме.Ако е можел този АБ да увреди материала на ММ едва ли щяха да му го изпишат и на него.Но не всички лекарства са безобидни и трябва консулт.

# 548
  • Мнения: 1 142
ММ беше пил антибиотик седмица преди първата спермограма и не знам дали това беше причината, но резултатът беше много лош. Сега, дори когато док изписва на двамата антибиотик, ММ отказва да го пие, защото смята че ще повлияе отново на резултатите.

# 549
  • Мнения: 399
Сигурно зависи от антибиотика. Охх много ми е притеснено - да не обяснявам, но ще е много сложно ако отложим за друг месец. А антибиотика е Оспексин (цефалексин). Задължително ще кажа на док.

# 550
  • Мнения: 437
Да ви споделя само на 6 ден от стимулацията си имаме пет фоликолчета  док каза че е добре newsm78

# 551
  • Мнения: 186
да ви кажа, докторите все казват от това се влияе, от онова се влияе, това да не се взема, онова да не се пие... ние нищо не пихме, аз съм напълно здрава (или поне бях, сега кой знае), мъжът ми е със среден фактор (къде къде по-тежки има), и първият ни опит беше катастрофален.
така че, Божа работа е. Просто бъдете спокойни и положително настроени. Не го мислете толкова. Ако е писано ще стане Simple Smile Simple Smile

# 552
  • София
  • Мнения: 10 642
ММ беше пил антибиотик седмица преди първата спермограма и не знам дали това беше причината, но резултатът беше много лош. Сега, дори когато док изписва на двамата антибиотик, ММ отказва да го пие, защото смята че ще повлияе отново на резултатите.
То резултата е следствие от заболяването, не от лечението

# 553
  • Мнения: 18
Здравейте момичета! Искам да попитам има ли някоя от вас, която е правила "Era" тест за установяване на имплантационния прозорец? Ако да, моля споделете вашите впечатления. На мен ми предстои такова изследване и незнам какво да очаквам. Благодаря предварително!

# 554
  • Мнения: 210
Здравейте ,момичета! Аз имах ембриотрансфер на 25.04-нямам търпение да си направя теста за бременност и постоянно се вглеждам за признаци.😊Към тези момичета с успешни процедури-усетихте ли ранни признаци преди теста за бременност? Аз мисля,че си внушавам-имам леки придърпвания и напрежение в гърдите. Желая ви успех!

Общи условия

Активация на акаунт