Клиника Малинов - клиниката сбъдваща мечти :) Тема 22

  • 34 146
  • 721
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 615
При инсета може и без прогестерон, ако организма ти достига добри нива във втората фаза на цикъла. При инвитро не може без прогестерон, защото няма жълто тяло, което да го произежда. Не знам обаче как стои въпроса с естрогена...би трябвало, ако няма стимулация да няма нужда от него след трансфера...това не съм сигурна. Ако има стимулация, знам, че не може без естрофем.

# 166
  • Мнения: 3 126
да де, ама след ЗЕТ дават Естрофем, до колкото знам, пък и там няма стимулация. А прогестерон винаги са ми изписвали, без да са ми го проверявали - мисля, че така е по-сигурно. Ако забременявахме естествено е друго...

# 167
  • Мнения: 615
Ох, колко е сложно всичко:(

# 168
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Ако е стимулурано инсе пак има прогестерон.
Естрофем и преднизолон имах само при ин витрото.

# 169
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Правила съм инвитро на ЕЦ и стимулирано такова. И при двете терапията след трансфер е една и съща с изкючение на преднизолона. Него ми го даваха само като имах стимулация. Иначе естрофема и прогестерона си бяха в едни и същи количества предписани и в двата случая.

# 170
  • Мнения: 5 894
Потвърждавам писаното от Solace. При стимулиран опит /говорим за инжекции, то другото не го и броят за стимулация/ има преднизолон от първите дни на цикъла. Останалото е едно и също - инжекция прогестерон в деня на пункция и при ниска стойност още една в деня на трансфер, десетина глобули прогестерон, които след като свършат се заместват от утрогестан, естрофем /като дозите за него са различни за всяко момиче и конкретен опит/. При мен вторият път естрофемът беше по-малка доза. Предполагам има връзка с това, че имаше риск от хиперстимулация и съответно по-високи стойности на естрадиол.

# 171
  • Мнения: 3 126
Добро утро момичета! Пожелавам успешна седмица на всички ни. Sunglasses

# 172
  • Мнения: 6 035
Добро утро, Поли.  Hug Успешна седмица и на теб, и на всички, които имат нужда от повече палчета. Март е женския месец, та се надявам да е на наша страна.

Скрит текст:
Аз да се оплача. За втори месец няма часове. Как да се доверя само на хормони отново при моето положение?

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 08:54 от Boby_pl

# 173
  • Мнения: 3 902
Добро утро и успешна седмица!

Боби,
Скрит текст:
Не съм сигурна дали няма часове или просто не записват вече за 3ти ден, освен ако не си с някаква много сериозна стимулация... Ще кажа другата седмица като ми дойде дали трети път няма да има час. Аз лично предния път самоинициативно си записах час за 7ми ден. Макар и да беше късно, вече бях изпила клостила, ама все пак. Та... Освен да се обадиш и да си запазиш час... Или се вясваш и казваш имам час за проследяване, викнаха ме и това е... Нямам друга идея...  Hug

# 174
  • Мнения: 5 894
Момичета, може би е добре да разгласите този проблем.
Скрит текст:
Споделете притесненията си открито пред док. Като го направят няколко човека е твърдо вероятно да регират. Той е съвестен и и предполагам ще задвижи въпроса. Защото всеки си го изживява вътрешно и в крайна сметка уморен от вътрешна борба и нерви в последния момент се отказва да повдига въпроса. Аз също съжалявам, че не го направих миналото лято. Влудиха ме и по принцип не си трая за разни такива несправедливости и дезорганизации, но толкова се бях навила да се оттърся от всичко негативно в онзи момент, че просто реших да не се занимавам.
Успешна и слънчева седмица на всички Hug Обирам си малко вълшебни палчета, че ми трябват тези дни.
А днес мисля, че ще си имаме бебе Rolling Eyes Или най-късно утре. Да видим...

# 175
  • Мнения: 6 035
Блингче, тогава специални палчета за теб.  fingerscrossed

Аз си мислех за 01.03., но Йоли като каза че никой няма да познае и се разколебах. Затова може и ти да си права, пък и досега си се показала като най-големия медиум тук.

# 176
  • Мнения: 5 894
Ами аз за друга дата имах усещане, но само като дата без да смятам колко дни преди термин се пада. Тя май ще си остане за мен. Като календарна дата. Да видим след някой месец дали ще позная Sunglasses Но така като го смятам няма кога да е, освен, ако нямат някаква съвсем нова практика в последния момент да вадят бебето, което ме съмнява.

# 177
  • Мнения: 3 126
Момичета, днес е чудесен ден, за темичката ни. Рибко се роди! Подробности от Йоли, след ден-два. Пожелавам на новото Малиново бебче много здраве, късмет и щастливо детство! На мама Йоли бързо възстановяване и само щастие и добри новини за в бъдеще, както и на цялото им семейство!

# 178
  • Мнения: 3 902
Палзи за Блинг  Hug

Честито на мама Синеока и малкия рибочко! Живи и здрави! Бързо възстановяване на мама и без повече проблеми и трудности за цялото семейство!

# 179
  • Мнения: 19 687
Честито!

Блинг беше права  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт