5-и клас – не му се учи. Вие как се справяте?

  • 62 390
  • 1 161
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 1 376
Аз към учители отдавна нямам претенции и очаквания. Това ми позволява да се зарадвам, когато някой си върши работата.
Това е най- тъжното, а вече става и моя нагласа Sad

# 871
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нали прочете, че всички учители, които минаха, ги споменаха. Просто някои влязоха в детайли.
Те си преподават, другите слушат.
Аз към учители отдавна нямам претенции и очаквания. Това ми позволява да се зарадвам, когато някой си върши работата.

И като ги споменаха,дали ще има резултат.При положение,че и родителите на въпросните деца не присъстват.Това винаги ми е било странно,защо родители не присъстват на родителски срещи.Винаги долу-горе сме в еднакъв състав,аз също имам ангажименти и се освобождавам от работа.

# 872
  • София
  • Мнения: 62 595
Защото много добре знаят, че ако отидат, веднага ще се започне, а на тях не им се слушат оплаквания от децата им, не им се обяснява, оправдава.

# 873
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Естествено, че няма да има резултат, що за въпрос!  Laughing
То и никой не очаква. Тез добри деца от пети клас се споменават редовно. Преди това бяха само двама и класната някак си успяваше, но пак с доста усилия.

# 874
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Защото много добре знаят, че ако отидат, веднага ще се започне, а на тях не им се слушат оплаквания от децата им, не им се обяснява, оправдава.

То на кого му се слушат оплаквания,на никой.Но все още има неща,които можем да коригираме и ако се налага да натиснем.Като станат на 15-16 и ги тресне хормона ей тогава вече и да пилиш и да не пилиш няма и да слушат.

# 875
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 333
Глухарче, малко са родителите, които се занимават с емоционалната интелигентност на своите деца.

# 876
  • София
  • Мнения: 62 595
Грънци емоционална интелигентност! Поредното оправдание. На това едно време му казваха здрава ръка, а не емоционална интелигентност. Затова и дори на най-бедните, неуки и какви ли не там родители, децата им са слушали в училище, не са смеели да се държат лошо, защото родителите им вкъщи са ги стягали здраво. Алтернативата на тези отроци е била да се гърчат на полето, вместо да ходят на училище.

# 877
  • Мнения: 3 887
Ти май имаш романтична представа за това да накараш аудиторията да те слуша. Слушат те 90 процента, а 10 си карат както си знаят. Всички слушат само от страх,, а страхът е за тези 10 процента, дето не слушат, а не от харизматичност на учителя. Като в казармата наказваш всички заради един.
Аз затова не искам да ставам учител - защото няма да търпя такива неща, а ще ме карат да ги търпя, защото учителите щат-нещат, са в системата. Да не са в системата могат да си позволят само учителите, които дават само частни уроци и могат да отказват, ако ученикът се държи безобразно.

В часовете на "онзи" учител, дето всички слушат, няма страх. Няма наказания всички за един. Който го мързи и не му се слуша-дреме. Няма лошо. Това са факти, не са представи някакви мои как се случва точно. Има и един, дето в началото си е всял страха и част от страх си слушат. Това е част от професионализма и не се налага да си пъдар ежедневно. Като нямаш харизма да овладееш слушатели, ще го направиш със здрава ръка. Варианти-бол.
Лошото е, че и в час, в който дремят (мързи ги да правят поразии) си има преподаватели, които дремят наравно с тях и не преподават.

# 878
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Защото много добре знаят, че ако отидат, веднага ще се започне, а на тях не им се слушат оплаквания от децата им, не им се обяснява, оправдава.

То на кого му се слушат оплаквания,на никой.Но все още има неща,които можем да коригираме и ако се налага да натиснем.Като станат на 15-16 и ги тресне хормона ей тогава вече и да пилиш и да не пилиш няма и да слушат.

За да коригираш нещо, трябва да имаш желание. Щом родителят няма желание, за чий му е на учителя да се напъва. Просто детето някак си избутва училище и това е. В живота, после, си остава същото.
Мъжът ми наскоро ми разви една доста груба теория, че простаците ще се множат и нашето дете трябва да умее да се оправя с такива. Подобно умение почва да става все по-ценно в нашето общество.
Шокирах се, като ми го изръси, ама е вярно. Освен академичните знания и този опит е нужен.

# 879
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 333
Грънци емоционална интелигентност! Поредното оправдание. На това едно време му казваха здрава ръка, а не емоционална интелигентност. Затова и дори на най-бедните, неуки и какви ли не там родители, децата им са слушали в училище, не са смеели да се държат лошо, защото родителите им вкъщи са ги стягали здраво. Алтернативата на тези отроци е била да се гърчат на полето, вместо да ходят на училище.
Е, ама сега времената са други и всички са много чувствителни. Освен това няма мизерия, има изобилие от технологии, информация и разнообразни права и свободи за задоволяване на индивидуалните ти потребности. Да си егоист, не е срамно; да си нагъл е предимство.

Мъжът ми наскоро ми разви една доста груба теория, че простаците ще се множат и нашето дете трябва да умее да се оправя с такива. Подобно умение почва да става все по-ценно в нашето общество.
Шокирах се, като ми го изръси, ама е вярно. Освен академичните знания и този опит е нужен.
  Peace Не знам как ще успееш да надвиеш простака. Единствения вариант е да го игнорираш. Той е толкова прост, че рядко би си дал сметка за това, по-скоро ще обяснява как ти не си наред. Нали, Русалке?

# 880
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Ох, ще оспамя темата.
Разговор между двама:
"Нали знаеш, тя е много чувствителна!"
"Да, особено на някои места"

Райчун, не става въпрос за надвиване. Става въпрос да се разбереш с него с подходящи, познати нему методи и да го поставиш на мястото му. Никой не казва, че е лесно и че винаги е успешно. Малко хора го умеят.

# 881
  • Варна
  • Мнения: 10 493


В часовете на "онзи" учител, дето всички слушат, няма страх.

Имаме такъв учител по история,обожават го.
Снощи половин час съм слушала за Александър Велики информация извън учебника,пуснал им филм.Няма лошо,резултата е положителен  Simple Smile

# 882
  • Мнения: 2 837
Да де, но Андариел е права - единици са хората с такава харизма, че да могат да накарат всякаква аудитория да слуша. А и те ще предпочетат да станат нещо друго - някакви гурута или дори дистрибутори - щото като са такива, речовити, ще могат с по-малко усилия да завладеят за много повече пари по-непретенциозна аудитория от тийнейджърската.
Не можем да очакваме учителите да са факири и да правят всякакви гимнастики, за да привличат вниманието. Такива са и ще са единици. Аз съм доволна, ако си разбират от работата и обичат децата.
П.П. В осми клас имах невероятна учителка по химия. Заради нея обичам химията до днес, въпреки че съм скарана с физиката и отчасти с математиката. Спомням си как бях болна, но отидох на училище в деня, в който имахме химия, за да не пропусна час. Но! Само на мен тя ми действаше толкова мотивиращо. Другите съученици я харесваха, но дотам. Та и въздействието е индивидуално.
В същия осми клас обожавахме историчката. Стачкувахме, когато ни я смениха в девети клас. Е, в десети ни я върнаха, но вече беше съвсем различно, магията вече я нямаше - вече други неща ни вълнуваха.

Последна редакция: чт, 27 апр 2017, 12:18 от Румцайс

# 883
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 333
Райчун, не става въпрос за надвиване. Става въпрос да се разбереш с него с подходящи, познати нему методи и да го поставиш на мястото му. Никой не казва, че е лесно и че винаги е успешно. Малко хора го умеят.
Имаш  право за подходящите методи Peace Но само ако той е настроен миролюбиво, развихри ли се в простотията си - няма спирка и единствения вариант остава да отстъпиш. Те обаче не го разбират така, важно им е да отстояват себе си, за да докажат на себе си и на другите, че не са слаби и безпомощни. При децата е първично, тепърва се учат да се справят с подобни хора.

# 884
  • София
  • Мнения: 62 595
Нещо хората все повече взеха да бъркат училището с увеселителен парк, а учителите с аниматори. Или със социални заведения, а учителите за баввачки. Аз, ако искам бавачка - ще си наема, но си изпращам детето на училище да учи, а не да търпи истериите на три деца в класа. Крайно време е образованието отново да стане привилегия, за да добие ценност.

Общи условия

Активация на акаунт