Ин витро в Истанбул - тема 21

  • 121 078
  • 738
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 999
Виксче, влизам и чета за неприятната новина. Съжалявам мила. Следващият път като вземеш мерки нещата ще приключат а жив и здрав финал. Направи си всички възможни изследвания, вземи мерки и всичко ще е ОК. Филибол не е подходящ за жени с мутация в този ген защото се натрупва под формата на токсин и пречи на ембрито без да се усвоява. Важното е, че имаш замразени и няма да почваш от начало. Пиши на лични на Кафеделмар, тя за жалост също мина през Ада. Следи се при Русев и Сигридов.  

# 451
  • Мнения: X
"Специализира" го разбирам,че няма диплома.

# 452
  • Мнения: 2 999
Герда, специализациите след като се завърши медицина означават точно това - специализиране в дадена област.
Репродуктивните също са специализирали за това, защото са учили преди това медицина - специализирали са гинекология и после са специализирали репродуктивна медицина.  Mr. Green Peace

# 453
  • Мнения: 544
Dundy и аз като теб го разбирам  Simple Smile
Освен това никой досега от докторите,които съм посещавала(с изключение на една ендокриноложка в Швейцария) не са обръщали внимание на недостига ми на вит.В12,вит D, и фолиевата(за нея д-р Стаменов  ми препоръча Мета) ,докато доцент Русев веднага на първия преглед ми пусна изследвания на тези стойности и от въпросите,които ми зададе ми се стори,че съм при много добър специалист,спечели доверието ми,което не означава,че ще изпълнявам всичко насляпо  Simple Smile
Надявам се този екип д-р Карликая,д-р Русев и д-р Сигридов(при бременност) да са успешния тим!  Wink

# 454
  • Мнения: 2 999
Алдита, определено вярвам, че това е твоята вълшебна тройка. Аз лично вярвам, че този път ще си до финал.
Явно Русев е специализирал и имунологията и ендокронологията на едно и също място.

# 455
  • Мнения: 544
Еееех Dundy,много се радвам на такива думи,благодаря ти,дано! Hug
После си ти на ред Wink

# 456
  • Пловдив
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета!
В Понеделник 27.03 бяхме на преглед в Мемориал за стартиране на ин витро, но се оказа че имам асинхрон при фоликулите и др Емре препоръча да пропуснем този месец. Изписа ми лепенки Климара (3бр). Още не съм започнала да ди ги лепя, та въпроса ми е бякоя от вас слагала ли си е от тях и кога й е дошъл цикъла? След като се махне последната лепенка или още при поставянето на първата?
Благодаря ви предварително!

# 457
  • Мнения: 420
Момичета, помагайте... Днес пусках изследванията за Хив и Хепатит... Изрично казах единия показател да е Anti Hbs, а в резултатите виждам, че е изследвано Anti Hbs Ag - едно и също ли е  newsm78 и с TSH 2.12 mIU/l при референтни 0,300-4,200 ще мога ли да започна стимулация, знам, че трябва да е под 2...Благодаря предварително  bouquet

# 458
  • Мнения: 420
много съм объркана, моля помагайте
от генетичните изсл. имам MTHFR- мутация C677T  Хетерозиготен носител C/T
в коментарите: При генотип C/T може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%
март имах мисед аборт (8 седмица), но преди това вземах Метафолиева к.

правих нови изследвания за ЩЖ и инсулн. рез. и днес реших да се посъветвам с ендокринолог: изписа ми Folbiol 5 mg. + Метафолиева по 1 дневно.
Въпросът ми е: необходимо ли е Folbiol (разбрах, че не е мета форма) при условие че не усвоявам ФК ?
Трябва ли да си направя изследване за Фолат ?
Благодаря bouquet
Н.Б. Отнасям въпроса си в темата защото Folbiola трябва да си го доставя от Турция....

# 459
  • Мнения: X
Марианка, в тази тема момичетата ще ти помогнат.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=962656.420;topicrefid=20

А аз съм с 70% намалена ензимна активност и пия метафолиева.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=469687;topicrefid=19

# 460
  • Мнения: 2 999
Марианка, голяма част от лекарите когато видят тази мутация ти препоръчват да пиеш по-голямо количество обикновена фолиева, което е грешка. Истината е, че трябва да приемаш само мета форма на фолиева. Аз съм със 70% процента. До скоро бях объркана и не знаех колко е важно това и пиех обикновена. Сега приемам само мета, защото при наличието на тази мутация се създава токсична среда за ембриона, защото фолиевата не може да се усвои от организма.

# 461
  • Мнения: 420
благодаря за отговорите  bouquet
а кога трябва да я пия, при условие че през лятото смятам да направя опит ?

# 462
  • Мнения: 2 650
Винаги са ми искали куп изследвания преди да започна стимулация или ЗЕТ. Те включват хормони, ензими на черен дроб, витамини и др. Това са стандартни изследвания. Добре ще е да ги постнем на първа страница. Тромбофилията ми я откри случайно гинеколога като ме накара да пусна изследванията за тромбофилия още преди първия опит. Не ми се мисли колко години щях да се лутам ако не ми бяха изискали тези изследвания.

# 463
  • Мнения: 341
Кои витамини е препоръчително да се изследват преди ЗЕТ и защо? На мене никога не са ме карали да ги изследвам.

# 464
  • Мнения: X
Не знам за витамини, но месец преди зет е добре да се  отхвърли, че няма анемия, защото тя се отразява и на маточната лигавица негативно.

Общи условия

Активация на акаунт