Искам да кажа ... (112)

  • 56 693
  • 755
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
 Shocked Embarassed chef

# 106
  • Мнения: 39 658
Янтра, завиждам ти! Честно. Моите само требят в чиниите. Прехвърлят от една на друга страна, има и изпюто в салфетки... ooooh! Искам като наготвя една манджа да я ядем всички у дома. Ето, сега около пилето няма картофи, защото само баща им ги яде. А той пък яде само с вилица- каквото чопне това е. Няма да си помогне с ръка. Та колко месо остава по костите. Shocked За това второто хапване винаги е с обезкостено месо.

# 107
  • София
  • Мнения: 18 679
Пилето има ли контрафиле newsm78

Янтра, споко, у нас е като у вас. Преди, като ходех на работа, съответно дечко на занималня, се ядваше - вкъщи се ядеше веднъж на ден, а през деня, ако някой се уцели да не е навън по обяд - каквото намери или останки от вечерята. Сега, откакто съм си у нас - като сготвя, за второ ядене не остава Shocked А готвя...прилично, в грамадни тави и тенджери. Този яде, онзи яде, аз ям, мъжа ми и той бременее с мене, та не се ограничава...и за вечеря пак трябва да се готви ooooh! Цял ден съм с черпаците! Едно време от едно пиле можех да изкарам супичка, каша и бутчета с нещо си. Сега се омита на едно ядене - стига, но не остава.

# 108
  • Мнения: 13 033
Начи, умрЕм за сушЕ, както му вика Жаки:) Много обичам, но заради ориза рядко си позволявам, ако хапна се издувам, като балон Confused Всичко рибно харесвам, стриди, мриди няма проблем:) Вчера съдържателката на хотела ме научи да правя риба тай стайл, много вкусна стана, лесно е и в Бг ще си я готвя, макар че не знам коя наша риба съответства на тяхната Ред талапия, сякаш шаран. Речна е, мазна, голяма. От рецептата при нас няма само едни специфични китайски сливи в бурканче, вкуса е между сушен домат и каперс, та ще ги зместя с това. Също така магданоза им, на който ползват и корена е по- различен на аромат, между нашия и целина. Иначе останалото- джинджифил, гъби, чесън, чили и соев сос ги имаме.
Шведката имаше РД днес, празнуваха на плажа, спуках се от смях. Бяха кокал пияни, а мъжа се беше барнал с бански, като на Борат, само че отпред беше слонче  Crazy Joy Joy Много исках да го снимам, но мъжът ми не даде:) На 60 мился е, но си е викинг, висок, строен, не му личат. Но много обича да се черпят, ката ден пренасят хладилни чанти с пиячка, как им се ще в тая жега не знам:) Ама щом при Даун са 30 долара цигарите, не ми се мисли в Швеция и Финалндия колко ще е алкохола, та явно заваксват:)

Аз ако съм гладна две бутчета и две крила си ги изЯвам отма:) Без гарнитури, само мръвка. Вие като врабчета ядете:) Ако ги хапна на обяд обаче чак на другия ден ям.

# 109
  • Мнения: 22 036
Янтре, не се връзвай, нали ти казах, че по две кила крила пека, а сме само аз и "дребния" Simple Smile.
Просто навремето не се ядеше толкова месо и наистина майка ми така готвеше.

на мен ми липсват постните манджи, но трудно го карам да ги яде, а за мен само не бих готвила.

# 110
  • Мнения: 14 654
Жаки, нищо чудно да изядеш половин пиле ако го ядеш без гарнитура. Аз прилагам номера на японката - много разнообразни блюда на масата - така човек по-бързо се засища, отколкото само с един вид ядене. Например към пилето ще има поне една, а повечето пъти две салати, гарнитура, хлебче някакво.

# 111
  • Мнения: 11 726
на мен ми липсват постните манджи, но трудно го карам да ги яде, а за мен само не бих готвила.

Много обичам постно. Сигурно 4 дена в седмицата ям така. Правя една супа леща по манастирски - страхотна. Много бърза и лесна. Ако искаш ще ти напиша рецептата  Peace

Но и мръвка обичам.

# 112
  • Мнения: 22 036
Руми, леща обожавам и мога да ям цяла седмица само това. Нея и за това си я готвя, защото не ми омръзва.

Доял ми се е и славянски гЮвеч, но не знам дали дреби ще го яде, а и нали се опитвам да не ям въглехидрати.

# 113
  • Мнения: 3 662
Аз искам рецептата за тази леща ако е удобно Simple Smile

# 114
  • Мнения: 22 036
Моята е лесна.

Нарязвам моркови на кубчета, глава лук, доста чесън и ги задушавам. Слагам лещата и добавям червена чушка, разрязана на две. Варя до готовност на лещата. Обелвам и намачквам сварената чушка и добавям чубрица и домати, варя още 10 минути и я ям с лщт пипер и оцет.

# 115
  • София
  • Мнения: 18 679
Супата от леща е една от любимите ми, супер често правя и никога не ми омръзва! В този ред на мисли, да споделя, че новата леща на Лидл "Родна стряха" е прилична - увря нормално и не беше извънредно газообразуваща, за разлика от предната купена от Лидл леща, от която дружно щяхме да отлетим в орбита ooooh!

Едно цяло - целеничко пилешко бутче, с все бедро и подклъчник, дребният си го изяжда сам и не му дава да мръдне! После пита и за десерт. И е като глист, едвам си носи раницата. Виж, обаче хляб и тестено може да не хапне със седмици. Ако не му направя сандвич, няма да се сети за хляба.

# 116
  • Мнения: 11 726
Ето я  Hug

Супа леща по манастирски

Скрит текст:
Продукти:

    200 г леща
    50 мл олио
    50 г кромид лук
    50 г моркови
    40 г целина
    150 г домати
    2 скилидки чесън
    1 с. л. чубрица
    2 с. л. оцет
    1 с. л. магданоз
    сол

Приготвяне:

• Лещата се измива и се поставя в тенджерата.
• Прибавя се лукът, който е нарязан на дребно, морковите и целината, нарязани на кубчета.
• Добавят се олиото, нарязаният на филийки чесън и чубрицата.
• Всичко се залива със студена вода и се поставя на умерен огън да ври (на 1 част леща 3 части вода, при варенето се добавя още една).
• 10 минути преди окончателното сваряване на лещата се прибавят и червените домати, нарязани на дребно (използвала съм домати и от консерва и пресни, всякак става. Ако доматът е пресен сложете и щипка захар  Peace).
• Готовата супа се подправя със сол и оцет.
• Супата от леща по манастирски се поднася с дребно нарязан магданоз.

Става нито много гъста, нито много течна. То зависи и от количеството вода  Laughing

пп: Лесно е, защото слагаш всичко наведнъж и накрая добавяш само доматите  Peace

Последна редакция: ср, 08 мар 2017, 13:24 от rummi_pl

# 117
  • Мнения: 1 207
Аз изобщо не мога да ям месо без гарнитура. Едва се научих да ям месо със зеленчуци, т.е. без ориз, картофи или хляб. И никога не мога да хапна на обяд и после чак на другия ден. Колкото и да съм преяла, ако ще да ми е лошо от преяждане, след 5 часа пак съм гладна.

Правих постен гювеч наскоро, зверски ми се беше доял. Детето така и не го пита, хапнах си го сама сладко-сладко.

Белинда, завиждам на сина ти, че може без хляб и тестено. На мен там ми е слабостта. Поне шоколад и сладко като цяло не обичам. 

# 118
  • Мнения: 22 036
Тъпата ми фурна не пече като хората и гЮвеча ми става воднист, а не запечен. Иначе детето обича, но ме дразни и не мога да разбера какъв и е проблема.

# 119
  • Мнения: 2 016
Наистина знаят чужденците да се забавляват без скруполи, Жаки, представих си шведите Laughing
Това ако е българин ще има да казва "да не съм луд  да се правя на маймуна и пр", но  комплекси и задръжки си имаме ние балкански и най- големия от които е да не те помислят за гей  Simple Smile
Включително и мъжа ми не би си сложил розов слон, въпреки, че той каквото и да обуе, вероятността да мине за гей е по - малка от нулева, но пак няма да го направи, де . Simple Smile.
Докато аз само шуротии ми дай, на всичко бих се направила за купона, само смях да има, като за карнавала в Бразилия съм родена Wink Не съм ходила още там всъщност , а непременно трябва да го направим някой път.
Сега бяхме в Австрия традиционно с приятелите ни ходим на планина, въпреки, че аз ски не карам, но се отпуснахме и забавлявахме доволно. Ще кача снимки после, красиво е много  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт