Искам да кажа ... (112)

  • 56 683
  • 755
  •   1
Отговори
# 120
  • Germany
  • Мнения: 7 994
Честит празник на празнуващите!
Жаки, да е честита майка ти!
Захир, може ли и на мен координати на специалистта по ирисова диагностика, моля.
Суши обожавам! От домашните успях да науча само големият да яде.

# 121
  • Мнения: 22 036
Моля, моля, и бг мъжете могат да са забавни. На Жаки е носил женски дънки, а моят бивш го имам сниман с моя рокля и червило Simple Smile.
Много се хилихме тогава.

# 122
  • Мнения: 2 016
Но навън ли е бил с тази рокля и червило?  Simple Smile
Обичам шантави хора аз, за дънките на мъжа на Жаки си спомням,  да Laughing

# 123
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Леща само аз ям.Затова и не готвя.Вкъщи всеки яде различно  Tired.Правя неща които мъжа ми яде.Аз минавам само с някоя салата обикновенно на обед и задължително шоколад.Хляб не ям  Thinking Последно май за Коледа малко от питката хапнах.Вечерята я пропускам от много години.Става ми лошо и тежко и винаги "връщам поръчката".

# 124
  • Мнения: 22 036
Не Ша, в къщи беше и по-добре, защото почти му отиваше  Joy.

# 125
  • Мнения: 2 016
 Grinning
Сега като каза червило,  чек аут аз какво си донесох от там.  Wink
http://prikachi.com/images/531/9060531j.jpg
А как стои Crazy

# 126
  • Мнения: 2 016
Стига тая леща,  детето ми е поръчало гъбена чарба  Crazy,, тоест за гъби ме прати госпожица в тоя дъжд баш Simple Smile Та нещо интересно като рецептича за такава чорбичка, Янтричка ?

# 127
  • Мнения: X
Леща и аз обичам. И обикновена и леща с картофи. Последната става много вкусна и доволно гъста.
На гъбите не съм фен. Нито в супа, нито като гарнитура. Мога да ги ям, но не ги предпочитам. Суши също мога да ям, но е далеч от любимите ми храни.

# 128
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
О,Ша обожавам гъбена чорба  Heart Eyes Изпрати като я приготвиш малко  Laughing

# 129
  • Мнения: 22 036
Гъбена правя с пресен лук. Задушавам гъбите в масло (печурки), добавям лук и след това ориз и вода. Като се сварят почти добавям сушени манатарки, застройвам я с жълтък и лимон и слагам магданоз.

# 130
  • Мнения: 4 785
Мъжа ми ми е обещал, като родя, да ме заведе да се наплюскам със суши Crazy Ама две плата ще си викна и ще си ги изям! После мога да умра...
Значи ще ти кажа за "All you can eat", само да го пробвам (пробвах сушито им с доставка и останах доволна, определено, сега ми остава да проверя колко мога да изям Joy).

Честит празник момичета! Въпреки че не е слънчево навън, на мен ми е Simple Smile Мъжът ми стана в 6, за да занесе в работата си цветя на колежките (сега е командирован на друго място, там също занесе) и ми беше донесъл и на мен лалета, все пак се е съобразил да не ми взима голям букет, с най-милата картичка - всяка година пише все по-хубави неща Heart С майка ми се разревавахме няколко пъти вече, брат ми и той ме разрева - не ми е чак толкова емоционален празника, обаче като ти кажат толкова мили неща и...Sob Колеги също ни уважиха с цвете Simple Smile

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Стига тая леща,  детето ми е поръчало гъбена чарба  Crazy,, тоест за гъби ме прати госпожица в тоя дъжд баш Simple Smile Та нещо интересно като рецептича за такава чорбичка, Янтричка ?
Ами аз правя много проста супа от гъби, само една знам, те май не са ми стихията. Около половин кило гъби - ядем само гъби от магазина, обикновено култивирана печурка или кафява печурка, най-добре е като смеся няколко вида гъби, общо количество около половин кг. Задушавам в олио и малко вода голяма глава лук и голям морков, ако са малки по две. После слагам и гъбите да се задушат. После сипвам литър гореща вода от каната или литър бульон ако имам. Варя на око, да речем половин час. Някъде на 15-тата минута добавям ориз... колко ориз зависи от вкуса, аз слагам 100мл мерени в мерителна чаша. На гъби отиват магданоз и мащерка. Малко червен и черен пипер. Туй-то.

# 132
  • Мнения: 22 499
Гъби много обичам, но супа не мога да правя.
Майка ми я прави страхотна.

# 133
  • Мнения: 9 575
Честит празник, бъдете здрави и обичани! bouquet От едно пиле обикновено правя две яденета- супа и останалото с ориз на фурна. Цяло пиле много рядко пека, не ми харесва особено. Купувала съм и готово от прехвалени грилове- същата работа, някак ми е блудкаво, не знам защо. Laughing Суши нито обичам, нито ме съблазнява. С шоколада и всичко сладко нямам проблеми- хапвам си доволно, даже прекалено на моменти. Whistling Mr. Green

# 134
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Започнах да се плюнча като ви чета тука, а опитвам да разтоваря и вече трети ден успявам да устискам. Няма да ви се дам на вкусните приказки пък, но си запазвам рецепти за пробване по-нататък.
Суши ненавиждам, аз изобщо не съм по рибата и морските деликатеси като цяло, нищо че съм родена и израснала на морето. За леща и постни ястия направо мра, а гъби мога да ям всякак, но нещо не ми се получава да ги готвя.

Общи условия

Активация на акаунт