Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

usa

Наистина ли е на нивото, представено в тази игра?

http://www.kidport.com/

Чак в 8-ми клас да се учи умножение на дроби например...
Цитирай

Там,където се събуждам щастлива.

Не мога да отворя линка / трябва да инсталирам някаква програма/, но тази година забелязах, че на 13 години децата учеха събиране на 4-цифрени числа / с калкулатор!!!/, както и дроби. А на 14 учеха 5/ 10 от 100 примерно / но това бяха на ниво обикновено училище, като техникум..../
« Последна редакция: пн, 01 май 2006, 22:29 от Kalinka »
Цитирай

#Shocked  #Shocked  #Shocked
Цитирай

Sunshine State (of mind)

Не мога да отворя линка / трябва да инсталирам някаква програма/, но тази година забелязах, че на 13 години децата учеха събиране на 4-цифрени числа / с калкулатор!!!/, както и дроби. А на 14 учеха 5/ 10 от 100 примерно / но това бяха на ниво обикновено училище, като техникум..../

Тук общо взето в пети клас в държавно училище се започва с умножение на цели дву/трицифрени числа с едно/двуцифрени, тъй че към 8ми може и да започнат с дробите.....В пети клас също така се запознават с обикноените и смесени дроби (но не и с десетичните), правят диаграми (най-често се разделя пица на няколко парчета като пример), научават какво е лице и периметър на квадрат и правоъгълник, дава им се калкулатор и си смятат без да се напъват наум....
Цитирай

USA

Уф засягаш много болни теми LaughingСпоред мен зависи от училището. Аз се записах в колеж заради англйския и след задължителната математика-честно бях бясна навръщане към в къщи защото това буквално съм учила в пети клас. Там едва ли не учеха за уревнения с едно неизвестно. Но... има public schools където са на ниво елитните гимназии в БГ че даже и повече и тук става болния проблем -могеш ли да си позволиш да живееш в такъв район и да си купиш къща там че детето ти отначало да е на ниво или частно училище. Иначе много съм се наслушала и видяла за образованието, и съм на мнение че ако не обърнеш внимание къде си и какво става в това училище и какво е това училище-мама миа... иди си купи къща до добро училище-това ми е болната тема сега #Crazy
Цитирай

Bristol

Ами тук например в 4ти клас учат цялата таблица за умножение, обаче колко деца я знаят е друг въпрос. Започват да се запознават и с деленето, то е кошмар май за всички. Запознаха ги и с дробите, но операции с тях няма да правят за сега.
По принцип системата на обучение е спираловидна, така че абсолютно възможно е в 8ми клас и тук още да предъвкват умножението на дроби. Започват от 4 години. Учат много бавно материала и го преповтарят всяка година, докато не се затвърди. Домашни дават много рядко. Предполагам в Щатите системата е подобна  Very Happy
Между другото, сайта който си пуснала май е само за регистрирани потребители  Thinking даже и за проба ми иска разни данни, които ги нямам.
Цитирай

usa

факт е че не само по математика но и по ред други предмети материала се взима по-късно и бавно в сравнение с бг..но затова има адвансед класове във всички у-ща.т.е ако дете иска, има начин да напредва и то регламентирано..за мне е отговорност на родителите,не на у=щето дете да се развива..като цяло съм за частно у-ще ако не коства хляба на семейството,но и там чудеса не стават,иска си занимаване и туи то..
Цитирай

usa

Моите наблюдения са върху само едно училище, частно... учат дроби в средата на 3ти клас. Като цяло, дори че е частно, гледат да не претоварват децата и да им е интересно. Като си спомня ние какво сме учили в училище и колко много домашна сме имали...но това може да са детските спомени Smile. Явно системата тук работи или най-малкото имаш много варианти и от теб зависи...и от джоба ти за съжаление.
Цитирай

usa

Между другото, сайта който си пуснала май е само за регистрирани потребители  Thinking даже и за проба ми иска разни данни, които ги нямам.
Това е странно.  newsm78 Аз не съм се регистрирала. Сега забелязвам, че трябва да имаш инсталиран Shockwave, но аз така или иначе го имам, и не съм се съобразила, като съм пускала линка. Съжалявам.
Цитирай

Там,където се събуждам щастлива.

Това с разделянето на пици, като пример е също практика тук. Между впрочем,цялата математика е практическа, което на мен ми харесва / например, измерване на градини, мокети, тапети и т.н./ На мен много ми куцапе като предмет, така че такова преподаване щеше да ми е полезно, вместо сега нищо да не знам. Специално за този предмет мисля, че не всеки е роден и по-добре да се знае основното, а трудното за тези с талант по точните науки.....

Между впрочем, тук имаше голям скандал със студентите за основното образование, които се оказа, че не могат да смятат на ниво основно образование. Embarassed
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.